Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Tegnap bátyámmal és egy haverunkkal végre megnéztük az Iron Man 2-t. Nagyon bejött a film, az összes színész nagyon jó volt, de a kedvenc új szereplőm Justin Hammer lett :D . Ivan Vanko tényleg ördögi, és én egy párhuzamot is észrevettem az ő és Tony között: Tony-t a terroristák, Vanko-t pedig Hammer utasítja arra, hogy csináljanak nekik egy "szuperfegyvert", és ehelyett mindketten saját maguknak készítenek páncélt. A különbség csak abban van, hogy melyikük mire használja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lesz ez, de le merném fogadni, hogy sokan fognak prüszkölni, hogy Mátrix lenyúlás is van benne :D

Hát ez igaz, de még ha az is lenne, nem érdekel, mivel a Batmant is láttuk már pár formában, Nolan mégis forradalmasította. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lesz ez, de le merném fogadni, hogy sokan fognak prüszkölni, hogy Mátrix lenyúlás is van benne :D
Nolan nem szokott csak úgy lenyúlni, köze nincs a Mátrixhoz (az előző trailerek alapján).

Ezt a trailert meg azt hiszem kihagyom, ez pont az a film amiről minél kevesebbet kell tudni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap bátyámmal és egy haverunkkal végre megnéztük az Iron Man 2-t. Nagyon bejött a film, az összes színész nagyon jó volt, de a kedvenc új szereplőm Justin Hammer lett :D . Ivan Vanko tényleg ördögi, és én egy párhuzamot is észrevettem az ő és Tony között: Tony-t a terroristák, Vanko-t pedig Hammer utasítja arra, hogy csináljanak nekik egy "szuperfegyvert", és ehelyett mindketten saját maguknak készítenek páncélt. A különbség csak abban van, hogy melyikük mire használja.

Örömmel hallom, hogy Te is megnézted végül (Mert a lúzer elnézte az óráját, és nem ért oda, mikor mi néztük, ezért kellett a bátyjával néznie :D )

 

Nekem is nagyon tettszett, ajánlom mindenkinek! Nagyon tettszett benne,

Spoiler:

amikor Rhody lő rá, mert kivülről irányítják, de közben, mondja, hogy "Vigyázz, lelőlek.".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nolan nem szokott csak úgy lenyúlni, köze nincs a Mátrixhoz (az előző trailerek alapján).

Ezt a trailert meg azt hiszem kihagyom, ez pont az a film amiről minél kevesebbet kell tudni.

Hidd el, én már megnéztem vagy 10x a trailer, kibeb-szott jó, és fogalmam sincs miről fog szólni a film. :D Na jó nyílván azért halvány körvonalak vannak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a trailert meg azt hiszem kihagyom, ez pont az a film amiről minél kevesebbet kell tudni.

Most már én se nézek meg többet, ennyi elég volt :D És ezt sem, mire a film a moziba kerül, a trailer képei részben elhalványulnak :D Az Avatar trailerét is csak a bemutatásakor néztem meg párszor, aztán a filmre az a pár elkapkodott kép, pici jelenet már ködös volt :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Mementót. Nem vagyok benne biztos, hogy értem...
Hát nem egy egyszerű film. De bizonyítja Nolan zsenialitását, hasonlót várok az Inceptiontől is.

Mi nem jött át amúgy?

 

Karrde: Én mindig is nagy spoileres voltam a filmekkel/sorozatokkal kapcsolatban sajnos.. Most muszáj megállnom. :D Egy ilyen filmnél mint az Inception pedig hajlamosak a készítők olyan trailert összedobni ami elárulja a sztori végét, hasonlóan mint a Viharszigetnél valamilyen szinten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben megnéztem az Avatart. Jó volt. :D Felmerült bennem, hogy ez az univerzum nem lehet ugyanaz mint amiben az Alien is játszódik? Ez még az Alien előtt játszódna. Selfridge meg egy természettől elszakadt technokrata. Nem gonosz, igazi üzletember, nekem még szimpatikus is. Burke -nél, az utódjánál, ezerszer jóságosabb karakter.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hivatalos Preds honlap

 

predis fotó

Nem néznek ki rosszul de asszem egy kicsit még igazíthatnának rajtuk.

 

Felmerült bennem, hogy ez az univerzum nem lehet ugyanaz mint amiben az Alien is játszódik? Ez még az Alien előtt játszódna. Selfridge meg egy természettől elszakadt technokrata.
Érdekes elmélet de szerintem egy külön univerzumban játszódik ahol Bőrkének Selfi a kicsit normálisabb megfelelője.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd meg még egyszer. :D Az eleje a vége, a vége meg az eleje. Ezt tartsd észben. :D

 

Mementó

 

Spoiler:

Ody: Nem vagyok hülye. :D

 

Obi: Hát pl. az, hogy a felesége akkor tényleg túlélte az egészet? Csak beképzelte, hogy megölte az a faszi? Vagy megerőszakolás sem volt, semmi? És az a Sammy, vagy kicsoda? Ő létezett egyáltalán? Vagy csak képzelte? És Teddy, akkor ő végig csak egy korrupt zsaru volt, aki pénzt akart kicsikarni az egész szituból? Vagy tényleg törődött a főhőssel?

 

Nem tudom mit gondoljak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ilyen filmnél mint az Inception pedig hajlamosak a készítők olyan trailert összedobni ami elárulja a sztori végét, hasonlóan mint a Viharszigetnél valamilyen szinten.

Én is félek, hogy túl sokat mutat egy trailer, azért állok sokszor ellen, de nem mindig sikerül :D

 

Memento

Spoiler:

Nagyon régen láttam, akkor is csak egyszer, de nekem az rémlik a "végéből", hogy a főhős tulajdonképpen megölte a saját feleségét (szerintem képzelte a gyilkosságot, mert nem tudta elviselni, hogy ő végzett az asszonnyal, bár baleset volt, most nem rémlik pontosan, de valami injekció volt a képben, így nem szándékos gyilkosság volt), és írt fel olyan emlékeztető dolgokat, amik valójában az saját esetéhez kötik (mert a fejében azért ott voltak tudat alatt az események). A Teddy a szemüveges-bajuszos? Mert nekem az jött le, hogy ő tudja, valójában mi történt a főhőssel, és azért járt a nyomában, hogy valahogy leleplezze vagy elkapja? Na ezekből bármelyik lehet. Más esetleg mire emlékszik még? Egyáltalán én jól emlékszem erre? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben megnéztem az Avatart. Jó volt. :D Felmerült bennem, hogy ez az univerzum nem lehet ugyanaz mint amiben az Alien is játszódik? Ez még az Alien előtt játszódna. Selfridge meg egy természettől elszakadt technokrata. Nem gonosz, igazi üzletember, nekem még szimpatikus is. Burke -nél, az utódjánál, ezerszer jóságosabb karakter.

Nem valószínű, bár a gondolattal már én is eljátszottam. De valójában az Avatar az Alien utáni időkben játszódik (és mindkettő dátuma benne van a filmekben, szóval teljesen hivatalos :D ). Az Avatar cselekménye 2154-ben zajlik (a videófelvételeken ez látszik), az Aliené 2122-ben (az Aliensben Ripley mondja el a dátumot, mikor rájön, hogy Burke küldte el a telepeseket, plusz látható a kihallgatásán mögötte a falon és a lánya fényképén is, ebből már ki lehet számolni).

Ráadásul a technológia sem stimmel. 2122-ben a Nostromonak, ami ugye csak egy vontatóhajó, 10 hónapba tellene megtennie a Föld-Acheron útvonalat. A Zeta II Reticuli 36,7 fényévre van a Naprendszertől.

A Venture Starnak a Proxima Centauri A-ig, ami csak 4,7 fényévre van tőlünk, majdnem 7 évre van szüksége az útra, mindezt későbbi időben, 2154-ben, és utasszállítóként valószínűleg gyorsabb lehet egy "megrakott űrkamionnál".

Nem utolsó sorban, az űrutazás technológiája is kicsit más. A Nostromonak nem kellenek tükrök és van rajta gravitáció, a Venture Staron nincs gravitáció (illetve, a forgó részen valószínűleg van, de még ez is fejletlenebb, mint az Alienben, ott a padló állította elő a mesterséges gravitációt) és tükrök segítik az energiatermelést. A Nostromo képes bolygón landolni, a VS-nek kis hajók kellenek a szállításhoz. A hibernáció teljesen máshogy zajlik (az Avatar hibernációjához csak a 2300.ban játszódó Alien Resurrection hibernátorai hasonlítanak, amikor már nem kell félpucérra - Alien esetében teljesen pucérra - vetkőzni, és nem kellenek a tappancsok sem). Stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem valószínű, bár a gondolattal már én is eljátszottam. De valójában az Avatar az Alien utáni időkben játszódik (és mindkettő dátuma benne van a filmekben, szóval teljesen hivatalos :D ). Az Avatar cselekménye 2154-ben zajlik (a videófelvételeken ez látszik), az Aliené 2122-ben (az Aliensben Ripley mondja el a dátumot, mikor rájön, hogy Burke küldte el a telepeseket, plusz látható a kihallgatásán mögötte a falon és a lánya fényképén is, ebből már ki lehet számolni).

Ráadásul a technológia sem stimmel. 2122-ben a Nostromonak, ami ugye csak egy vontatóhajó, 10 hónapba tellene megtennie a Föld-Acheron útvonalat. A Zeta II Reticuli 36,7 fényévre van a Naprendszertől.

A Venture Starnak a Proxima Centauri A-ig, ami csak 4,7 fényévre van tőlünk, majdnem 7 évre van szüksége az útra, mindezt későbbi időben, 2154-ben, és utasszállítóként valószínűleg gyorsabb lehet egy "megrakott űrkamionnál".

Nem utolsó sorban, az űrutazás technológiája is kicsit más. A Nostromonak nem kellenek tükrök és van rajta gravitáció, a Venture Staron nincs gravitáció (illetve, a forgó részen valószínűleg van, de még ez is fejletlenebb, mint az Alienben, ott a padló állította elő a mesterséges gravitációt) és tükrök segítik az energiatermelést. A Nostromo képes bolygón landolni, a VS-nek kis hajók kellenek a szállításhoz. A hibernáció teljesen máshogy zajlik (az Avatar hibernációjához csak a 2300.ban játszódó Alien Resurrection hibernátorai hasonlítanak, amikor már nem kell félpucérra - Alien esetében teljesen pucérra - vetkőzni, és nem kellenek a tappancsok sem). Stb.

És benne van Ripley is. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán én jól emlékszem erre? :D
Na legalább már tudod hogy Leonard hogy érezhette magát. :D

 

Memento

Spoiler:

Elkezdtem írni az emlékezetemből a dolgokat, de elég ellentmondásosan emlékszem. :D

De az biztos, hogy nem volt lezárva a történet vége, illetve Nolan a nézőre hagyta azt hogy mit gondoljon. Szóval nem is létezik a filmre 100%-os megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És benne van Ripley is. :D

Na ez meg a másik. Mit csinál Ripley a Pandorán, mikor a Narcissuson kéne lennie hibernálva. :D Bár nem tudni, hogy volt-e testvére, vagy esetleg, nagynénje (Charles Bishop Weyland után én már bármit beveszek) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kick-Ass! 8,5/10

Iszonyú jó film volt. Tuti megnézem még párszor majd ha kiadják, és akkor menni fog feljebb is ez a szám, de ezt látni kell. A poénok nagyon ütnek, de a dráma része mégjobban. Nem gondoltam volna hogy néhol ennyire komolyra veszik, de jól tették. Egyáltalán nem hétköznapi képregényfilm, amit mindenképpen látni kell.

Ezt meg csak az olvassa el, akilátta, vagy semmiképpen nem nézi meg a filmet (ami nagy hiba lenne)

Spoiler:

Big Daddyt RIP! :D

Rohadt jó arc volt és még a halálnál is segített a lányának. Nagyon megható volt. A film legsokkolóbb része. Cage nagyon jó volt ebben a szerepben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.