Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Akkor most írok egy tényleg spoileres véleményt.

 

 

Spoiler:

Hermione rövid időn belül kétszer is használja az "Exmemoriam"-ot, két teljesen különböző helyzetben, és itt válik el, hogy milyen színésznő lett. Nagyon jó. Úgy oldja meg mindkettőt, hogy közben a néző is átélheti mindazokat az érzelmeket, amik benne kavarognak. Vele szemben Ron nagyon lekvárarcú, pedig a forgatókönyv igazán hagyná őt kibontakozni.

Az animációs részlet nagyon szépen van kidolgozva, jól illik a történetbe. Olyan, mint egy árnyjáték - az is, csak nem szó szerint értve.

A patrónusbűbáj vizuálisan nagyon jól korrigálja a 3. filmben látható gagyiságot azzal, hogy a patrónus önmagában (pl a szarvasünő esetén) tényleg állat formájú, de dementorok ellen már olyan golyószerű, mint a 3. filmben volt. Viszont változatlan a halálfalók röpködése is, aminek szerintem semmi értelme nincs, ha egyszer lehet hoppanálni....

Peter Pettigrew-re kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle, remélem azért nem halt meg eddig, mert még szerepel. Talán a halála át lett rakva a roxforti csatához?

A végén a temetést és a sírrablást nagyon jól összerakták. Ha már valahol félbe kell vágni a filmet, arra jó választás, hangulatban nagyon hasonlít a 6. film végéhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Harry Potter 7 Part 1.

Spoiler:

Egész jó kis film volt, talán az eddigi legjobb feldolgozása a könyvnek. Én nagyon érzékeny vagyok a feldolgozásokkal, így ha azt mondom, hogy jó, akkor az tényleg az.

Csak a megfelelő pontoknál van ez-az átírva vagy változtatva, de ez még elfogadható :D

Viszont Harry és a cikesz kapcsolatát nem értem, miért kellett így elhúzni :)

 

Megfelelően van adagolva mind a humor, mind a sötét érzés, egyik sem lett groteszk, az érzelmes részek is remekül vannak megalkotva. Sipor hangjának pedig Gollam hangjét adva, egyszerűen káprázatos, egy jó pont a szinkronrendezőnek ;)

 

Szóval jó film, jó feldolgozás, kellően vannak adagolva a dolgok, és ez már valóban nem gyerekeknek való film. Mivel látásproblémáim vannak, így nem 3D-ben néztük meg, de lehetett látni, hogy ott bemutatva nagyobbat ütne.

 

Az animációs rész érdekes volt, sőt, el nem tudtam volna jobban képzelni a mese megvalósítását ennél. A Halálnak meg eléggé TCW-s Dooku arca volt :)

 

Valamint még annyit, hogy ez egy kiváló randizós film, a csajok elérzékenyülnek rajta, a fiúknak pedig ott van a meztelen Hermione :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos ez az utolsó félmondat..... biztos hogy ettől jó randizós film valami? ;)

 

Ez a Gollam-dolog fel sem tűnt, valószínűleg mert nem vagyok GyU-fan.

 

 

 

Jahh azt elfelejtettem írni, hogy 2D néztem, és nem hiányzott a 3D. Volt egy jelenet ahol a mellettem ülő megjegyezte hogy na ez biztos a 3D kedvéért készült, igaza is van, de ennek ellenére nem volt zavaró.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos ez az utolsó félmondat..... biztos hogy ettől jó randizós film valami? ;)
Nem biztos, sőt :)

Csak egy alternatíva és sejtés, lévén elég sok pár kezdemény volt a nézőtéren és látszott rajtuk, hogy még nem forrtak össze még annyira.

 

Viszont ha még így sem értesz egyet velem, akkor a randizós részt vedd ki, és csak a többi része maradjon meg a filmnek, főleg, hogy mitől is jó a fiúknak :)

 

a mellettem ülő megjegyezte hogy na ez biztos a 3D kedvéért készült, igaza is van, de ennek ellenére nem volt zavaró.

Spoiler:

Az elején lévő Nagini támadásra gondolsz, mikor közelít a "vacsorához" ? :D
Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos ez az utolsó félmondat..... biztos hogy ettől jó randizós film valami? ;)

 

Jahh azt elfelejtettem írni, hogy 2D néztem, és nem hiányzott a 3D.

Nekem is kétségeim támadtak, mert randizósnak éppen nem mondanám, legalább is nem első randizósnak :)

 

Hmm... úgy rémlik, hogy 3D-ben nem adják, meg se csinálták a 3D-verziót, azzal indokolva, hogy nem tudták volna elég jó minőségben átkonvertálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A középső képről valami miatt Albert Einstein jut eszembe ;)
Nem alaptalanul. :)

 

A kis szöszi Fraulein se semmi :D
Ama kép már tavaly júniusban felkerült a netre. Kár hogy csak most sikerált felfedezni. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, arra a jelenetre gondolok.

 

 

Spoiler? Hát, bocs, de a könyvhöz képest csak annyi a spoiler, hogy más lett egy picit. Aki nem olvasta, az magára vessen..... egyébként a könyv egyetlen elbénázott jelenete volt, a filmes verzió sokat javított rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler? Hát, bocs, de a könyvhöz képest csak annyi a spoiler, hogy más lett egy picit. Aki nem olvasta, az magára vessen.....

Aki meg lesz*rja a másikat, az meg ne csodálkozzon, ha melegebb éghajlatra küldik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, arra a jelenetre gondolok.

 

 

Spoiler? Hát, bocs, de a könyvhöz képest csak annyi a spoiler, hogy más lett egy picit. Aki nem olvasta, az magára vessen..... egyébként a könyv egyetlen elbénázott jelenete volt, a filmes verzió sokat javított rajta.

 

Te meg vess magadra egy kis empátia magot, hátha pár év múlva ki is nő belőle valami, és átérzed azoknak a helyzetét, akik esetleg nem olvasták a könyvet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szárnyas fejvadász ( Nagyon de nagyon végső változat)

 

Én nem tudom, hogy mit esznek ezen annyira -oks, kultfilm az tény- de tiszta Zs kategória maga a film. Bája, hangulata szintén megvan, de ezen kívül nem sok minden. Mondjuk persze már ettől is lehet(ne) szeretni. Részemről csupán nézhető kategória. . :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szárnyas fejvadász ( Nagyon de nagyon végső változat)

 

Én nem tudom, hogy mit esznek ezen annyira -oks, kultfilm az tény- de tiszta Zs kategória maga a film. Bája, hangulata szintén megvan, de ezen kívül nem sok minden. Mondjuk persze már ettől is lehet(ne) szeretni. Részemről csupán nézhető kategória. . :D

Zs kategória? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne szidjátok szegény Krande-t hosszú évekig én se tudtam mi az a spoiler. :)

Tényleg, egyébként mi a konkrét jelentése ennek a szónak, angol szótárban nem találtam.

spoil - elront, tönkretesz; spoiler - elrontó, tönkretevő, tehát egy film élvezetét elrontó vagy tönkretevő információ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szárnyas fejvadász ( Nagyon de nagyon végső változat)

 

Én nem tudom, hogy mit esznek ezen annyira -oks, kultfilm az tény- de tiszta Zs kategória maga a film. Bája, hangulata szintén megvan, de ezen kívül nem sok minden. Mondjuk persze már ettől is lehet(ne) szeretni. Részemről csupán nézhető kategória. . :)

Én azt hogy egy elég reális jövőképet fest le a film, rengeteg benne az érdekes morális kérdés, a hangulat, a látványtervezés a zene mind-mind zseniális.

 

Ha ez neked zs-kategória, akkor kíváncsi vagyok az a-ra. Tudom, Spartacus. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zs kategória? :)
Lehet, hogy ez tényleg túlzás, de az egész film olyan érzést kelt mint amikor az ember szájában megalszik a tej :D

Amúgy nagyon szépen felújították a képet. :o A hang is tűrhető volt. Adama meg hogy nézett még itt ki :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne szidjátok szegény Krande-t hosszú évekig én se tudtam mi az a spoiler. :)

De Krande nagyon jól tudja, hiszen hosszú-hosszú évek óta fórumozunk együtt, és ebből nem kevésszer olyan topicba írtunk, amiben a címében ott volt a spoiler szó. És maga is gyakran használja akár élő szóban is.

 

Blade Runner, mint Zs kategória? Oké, nekem sem tetszik, évtizedenként egyszer szoktam megnézni, de azért na... Az között, hogy mi tetszik, és hogy mi a minőségi alkotás, nincs kapcsolat. A Blade Runner nem Zs kategóriás, csak nehezen emészthető, lassú, vontatott, túlságosan is hard SF. De attól még nem Zs, szóval igen, kicsit nagyon erős kifejezés ez rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól van na, bocs! Nem gondoltam hogy olyan sokan vannak, akik nem olvasták a könyvet de a filmet megnézik egy olyan történet esetében, ahol a könyv az első, eredeti, igazi, és megkérdőjelezhetetlenül jobb. A film csak egy feldolgozás, a mai üzletpolitikával járó szükséges "rossz". Az más kérdés, hogy az utóbbi néhány HP film hozza a könyv színvonalát, az első kettőnek meg John Williams írta a zenéjét.

De ha valakinek ez új, akkor bocs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

John Carter of Mars forgatási helyszín!

 

A 3 méter magas lények és a Földről érkezett veterán harcos kalandjai a Tarzan könyvek szerzőjétől. Egy mű, ami Cameron Avatarját inspirálta. 2012-ben a Disney hozza el nekünk az élőszereplős/ CGI változatot.

Nagy a csend a film körül, de szerintem 2012 egyik nagy durranása lesz, remélhetőleg kíváló spész fantasy.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg jó nagy volt a szilenció körülötte. Kábé másfél éve olvastam hogy megcsinálják ezt a múvit azóta meg múlt szerdáig szinte semmi infó nem jött róla. Nem mintha annyira utánanézelődtem volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.