Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én továbbra is kíváncsian várom... talán nem vagyok annyira vérfan Alien téren, hogy ez a hír felbőszítsen.

 

Majd kiderül, hogy sz*r lesz-e, mikor megnéztük és kijöttünk a moziból (hozzáteszem szerintem!... másnak már most is lehet sz*r :D)

Az a baj, hogy én Alien film címén egy Alien univerzumban játszódó filmre vagyok kíváncsi alienekkel, nem egy olyan filmre, ami kikacsint az univerzumra és talán utal az alienekre. Ennél még a két AVP is többet tudott, pedig azt sem lehet az univerzum részeként felfogni. Scott egy új Alien filmre tett ígéretet, nem egy filmre, ami kikacsingat rá. A rajongók ezután joggal bosszankodhatnak, lehetnek csalódottak és érezhetik magukat átverve.

Nekem pedig meg van az a szerencsém, hogy eleve jobban örültem volna annak, ha el sem készül, és ezek szerint a vágyam teljesül :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt... én teljes mértékben megértem az álláspontodat! :)

 

De ennek ellenére is kíváncsi vagyok a filmre.

Egyébként mennyire származik mindez az infó hiteles forrásból?

Annyira, mint minden, ami az interneten jelenik meg. Olyan 90%, hogy igaz, de mivel a Fox még semmit sem nyilatkozott az ügyben, ildomos fenntartásokkal kezelni a hírt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó lenne... ha... :) Mert hogy nálam ebből sem lesz vétel, az tuti. Egyébként örülök a megjelenésnek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Terminátor

 

Végre megnéztem ezt is :D Érlelődött már egy ideje. Tetszett. Hozza, amit elvártam tőle, voltak nagyon jó pillanatok, nem volt szinte üresjárat. A történet várakozáson felüli értelmes tempóban haladt előre, a karakterek élnek, itt még Silbermann sem olyan idegesítő :) A vége bosszantott egyedül, a gyáras jelenet. Nem fért volna bele a büdzsébe egy nagytotál magáról a beindított gyártósorról, ha már egyszer be van indítva? És amikor a T (mint fémváz) megy előre az ajtó felé amit aztán becsuknak az orra előtt, az olyan hátborsóztatóan gagyin néz ki.... tették volna máshova a kamerát, máris nem lett volna feltűnő. Egyébként tök jól megoldották a Terminátrot.

 

Amikor Sarah megtalálja a halott Kyle-t és utána versenyt másznak,

ott nagyon Zs-kategóriás érzésem volt, pedig csak a zenét kellett volna kicsit egyedibbre venni. Unásig ismételt horror-nyikorgás.

Amúgy jól emlékszem, hogy a Salvation végén az elvileg sokkal fejletlenebb Terminátornak sokkal kidolgozottabb a fém lábfeje? Az olyan, mintha egy csontváz lenne fémből, ez meg, mint egy ruhafogas alja. Igazán odafigyelhettek volna rá....

Az is érdekes volt, hogy a folytatások mit változtattak rajta. Pl itt, az "eredeti" jövőben a nappal a gépeké mert éjjel az emberek látnak jobban, a TS-ben viszont már fordult a helyzet és a nappal az embereké. Ez nem önellentmondás, csak jele annak, hogy nincs végzet :)

 

 

Összességében, tetszett. Méltó előzménye a folytatásainak :)

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És amikor a T (mint fémváz) megy előre az ajtó felé amit aztán becsuknak az orra előtt, az olyan hátborsóztatóan gagyin néz ki.... tették volna máshova a kamerát, máris nem lett volna feltűnő. Egyébként tök jól megoldották a Terminátrot.

Igazság szerint sok minden nem fért bele a büdzsébe :) Ne feledjük, amikor a film készült, még a '80-as évek hajnala volt, a trükkök még fejletlenek, Cameron pedig a 88. senki volt. Vicces, hogy pont a Terminator az egyik, ami mindkettőn változtatott.

Magával a géppel amúgy is sok problémájuk volt. Mikor egymagában mászkál, akkor a jó öreg stop-motion eljárással mozgatták, miniatűrök között. Emiatt pedig nem lehet akárhová elhelyezni a kamerát, hiszen egyrészt, a modellt pálcikák rögzítik, amit takarni kell, másrészt, a díszlet nincs teljesen megépítve. Mai szemmel tényleg baromi gagyi, de próbálj meg ne mai szemmel ránézni :) Vedd figyelembe, hogy a film trükkjei öregebbek, mint mi ketten.

Azokban a jelenetekben pedig, ahol nem látni az egész gépet, pedig egy baromi nehéz életnagyságú modellt építettek. Súlyát jól jellemzi, hogy négy ember alig bírta el. Képzeld el, micsoda szenvedés volt úgy felvenni az üldözési jeleneteket, hogy ne látszódjon a filmen a gépet mozgató négy ember. A kúszásos jelenetnél is elég nagy problémát okozott, hogy két ember kellett a mozgatásához, ráadásul azt szűk helyen vették fel.

 

Amúgy jól emlékszem, hogy a Salvation végén az elvileg sokkal fejletlenebb Terminátornak sokkal kidolgozottabb a fém lábfeje? Az olyan, mintha egy csontváz lenne fémből, ez meg, mint egy ruhafogas alja. Igazán odafigyelhettek volna rá....

Már a T2-ben is jobban ki van dolgozva a lába. Ez tényleg a megvalósíthatóság és a költségvetés okán lett ilyen. Abban a pár pillanatban jó.

 

Az is érdekes volt, hogy a folytatások mit változtattak rajta. Pl itt, az "eredeti" jövőben a nappal a gépeké mert éjjel az emberek látnak jobban, a TS-ben viszont már fordult a helyzet és a nappal az embereké. Ez nem önellentmondás, csak jele annak, hogy nincs végzet :)

Fejlődés vagy egy kolosszális baromság helyrerántása :) Igazság szerint, már a '80-as években is nagy hülyeség volt, hogy a gépek sötétben nem látnak, pláne, hogy Reese benyögi, hogy van infravörösük, ráadásul látunk éjszakai képet a 800-as szemszögéből, és igen jól tájékozódik. Szóval ezt szerintem Cameron nem gondolta át teljesen. Annál is inkább, mert a T2 regényben van azt hiszem, hogy a jövőben állandó a sötétség a nukleáris tél miatt.

Amúgy tényleg volt fejlődés, hiszen a T1-ben a háború még 1997-ben tört ki (ráadásul a T1-ben Skynet még nem egyetlen program, hanem több szuperszámítógép hálózata). Az újban meg 2004-ben. Elég megnézni a valóságban, mekkora különbség van a komputertechnológia és haditechnika között a két évben, hát még egy olyan eleve fiktív világban :) Nekem főleg az tetszik, hogy a beszivárgók előbb jöttek létre a kutyulásnak hála.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én megszoktam a gagyinak titulált T1-es effekteket, fel sem tűnik, hogy ma már milyen rosszaknak számítanak :) Nekem így természetesek. Ami bámulatos, hogy a maga korában képesek voltak erre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a T-S stábja megtehette volna, hogy kicsit ruhafogasszerűbb lábakat használ, hadd legyen már valami utalás az eredetire. Akárhogy is nézem, az még mindig az előzménye ( :D ) a T1-nek. A mászós jelenetben pedig a zenét kifogásolom, arra nem mentség, hogy még mindig ketten tuszkolták szerencsétlen 101-est!

 

Amúgy a

két lába hova tűnt? Mert Reese elég látványosan lerobbantotta őket, viszont a T2-ben már csak a keze (ez érthető) meg az ostyaáramköre vagy mije maradt meg (amit ugyan összezúztak, de sebaj).

.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande, T1

 

Szerintem apró használhatatlan fémdarabokra robbant szét, vagy valami hasonló. Valószínűleg nem készült semmilyen különlegesebb fémből (erről amúgy fogalmam sincs, mármint, hogy miféle fémből voltak), így nem sokat kezdhettek vele akkor sem, ha megtalálták a darabokat. A kéz meg teljes volt, jól nézett ki a T2-ben :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a T-S stábja megtehette volna, hogy kicsit ruhafogasszerűbb lábakat használ, hadd legyen már valami utalás az eredetire. Akárhogy is nézem, az még mindig az előzménye ( :D ) a T1-nek.

Hát pedig nem az előzménye. Az előzménye az, amire Kyle visszaemlékszik a T1-ben. Az utalás meg maga a jelenet. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Swarci visszatérne a filmiparba! A következő forgatókönyvvel szemezget:

 

Arnold Schwarzenegger egy kiöregedett náci katonát játszana következő filmjében. A 2. világháború végén azt a parancsot adják neki, hogy öljön meg egy csomó zsidó gyereket.

Igaz történet alapján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy ő kapta, bár a filmet még nem is láttam. De meg fogom nézni. :)

 

A fekete hattyú? Nézzétek meg mert nagyon jó és Portman nagyot alakít benne, de szerintem Vincent Cassell is.

Még nem játsszák nálunk, majd február közepétől, így moziban még nem is láthattad :) Tudom, hogy van hozzá felirat, de direkt nem nézem meg, majd moziban :) Csak pár hét. Vincent Cassellt is bírom, szóval így is, úgyis nézős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem játsszák nálunk, majd február közepétől, így moziban még nem is láthattad :) Tudom, hogy van hozzá felirat, de direkt nem nézem meg, majd moziban :) Csak pár hét. Vincent Cassellt is bírom, szóval így is, úgyis nézős.

 

 

Igen, magról szedtem le. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.