Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nem érzem indokoltnak a rebootolást, de sajnos ez van.

Mondjuk ez képregényfilmeknél valamennyire beleillik a képbe, hisz azok is szeretnek egymásnak ellent mondani. Olyan mint a Burton-Schumacher Batman filmek, ahol néhány színész ugye maradt, de teljes koncepcióváltás történt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel a reboot dologgal is van probléma, nem is kicsi. :hmm:

 

Pl. a film végén, mikor Xavier már tolókocsiban nyomja, szinte ugyanolyan a "verdája", mint a többi X-men filmben.

Sőt, ha reboot a film, akkor a legnagyobb arcul köpése a régi részeknek az, hogy a film eleve azokkal a jelenetekkel kezdődik, amit az első X-men filmben csináltak. Egy az egyben kiollózták, amikor Eric-et elszakítják a szüleitől. Akkor ez most hogy is van?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ez képregényfilmeknél valamennyire beleillik a képbe, hisz azok is szeretnek egymásnak ellent mondani. Olyan mint a Burton-Schumacher Batman filmek, ahol néhány színész ugye maradt, de teljes koncepcióváltás történt.

Vagy ilyen például a Harry Potter 3 film is, ahol szintén maradtak a színészek, viszont egész Roxfortot teljesen átvariálták, és Flitwick professzor is fiatalabb külsőt kapott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy ilyen például a Harry Potter 3 film is, ahol szintén maradtak a színészek, viszont egész Roxfortot teljesen átvariálták, és Flitwick professzor is fiatalabb külsőt kapott.

Az azért nem koncepcióváltás, csak új design. Ami megjegyzem, szükséges is volt, mert az eredeti kastély eléggé kidolgozatlanra sikerült, sok fontos eleme nem volt meg. Szóval előnyére változott. Megjegyzem, mindegyik részben változik a kastély, most a nyolcadikban is eléggé el fog térni az elődjétől (és nem csak a csata miatt :)). Talán ezért kellett volna a filmeket a könyvszéria befejezése után leforgatni, mert akkor már előre ismert lett volna a kastély minden eleme. De legalább egy varázsvilágban nem furcsa, hogy mindig minden megváltozik. :D

Flitwick megváltoztatása érdekes, de mivel a könyvben nincs róla leírás, az első két filmben meg úgy festett, mint egy kobold, plusz a filmekben elvesztette minden fontos pillanatát, így nagyjából tök mindegy, hogyan néz ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ez képregényfilmeknél valamennyire beleillik a képbe, hisz azok is szeretnek egymásnak ellent mondani. Olyan mint a Burton-Schumacher Batman filmek, ahol néhány színész ugye maradt, de teljes koncepcióváltás történt.

Ott csak koncepcióváltás, stílusváltás történt. A történetbe nem kavartak bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már az új X-men rebootnál vagyunk, a bevételi adatok eddig nem túl rózsásak. Még a Rozsomák film és az X-men 2-3 is jobban teljesített ennél. Még az első filmet is csak alig 1 millióval hagyta le. Ha mélyrepülésbe kezd, akkor még bukás is lehet belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel a reboot dologgal is van probléma, nem is kicsi. :hmm:

 

Pl. a film végén, mikor Xavier már tolókocsiban nyomja, szinte ugyanolyan a "verdája", mint a többi X-men filmben.

Sőt, ha reboot a film, akkor a legnagyobb arcul köpése a régi részeknek az, hogy a film eleve azokkal a jelenetekkel kezdődik, amit az első X-men filmben csináltak. Egy az egyben kiollózták, amikor Eric-et elszakítják a szüleitől. Akkor ez most hogy is van?

 

Amit példának felhoztál az a legapróbb probléma.

 

És szerintem a nyitójelenet az első jele annak hogy ez egy reboot, merthát minek kéne egy sorozatot 2x ugyanúgy elkezdeni. Itt jelezték hogy a szériát újrakezdték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit példának felhoztál az a legapróbb probléma.

 

És szerintem a nyitójelenet az első jele annak hogy ez egy reboot, merthát minek kéne egy sorozatot 2x ugyanúgy elkezdeni. Itt jelezték hogy a szériát újrakezdték.

Ezzel azért nem értek egyet, mert pont, hogy ezzel tiszteletlenek az első X-men filmmel. Éppen azzal, hogy egy az egyben bevágták a kezdő képsorokat az első részből arra következtet a néző, hogy a régi és az új film kéz a kézben jár. Szerintem mindenki úgy kezelte ennek az új filmnek a jövetelét, mint ami majd megágyaz az eddig ismert részeknek. Még a kezdő lépsorok is ezt az érzést erősítik, aztán meg :shocked:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel azért nem értek egyet, mert pont, hogy ezzel tiszteletlenek az első X-men filmmel. Éppen azzal, hogy egy az egyben bevágták a kezdő képsorokat az első részből arra következtet a néző, hogy a régi és az új film kéz a kézben jár. Szerintem mindenki úgy kezelte ennek az új filmnek a jövetelét, mint ami majd megágyaz az eddig ismert részeknek. Még a kezdő lépsorok is ezt az érzést erősítik, aztán meg :shocked:

Ez tipikusan az az eset amikor egyik megoldás se lenne jó. Képzeld el, ha újraforgatták volna a jelenetet új színészekkel, akkor meg mindenki amiatt panaszkodna, hogy minek kellet újra venni, ha már megvolt az eredeti. Jó talán ezzel még jobban nyomatékosíthatták volna azt, hogy teljesen újrakezdték, de szerintem így is működött.

Amúgy a film simán 9/10

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a reboot-nak nem ellenérve egy átvett jelenet. Transformers Animated (na jó, az sorozat volt) pl egy az egyben G1-ből átvett néhány jelenettel kezdődik, aztán a következő kép hogy valaki rányit Optimusra hogy "már megint történelmet nézel?"

Amúgy meg olyan értelemben tökmindegy hogy a rajongók (vagy akár csak a lelkesebb érdeklődők) úgyis meg fogják nézni a régit meg az újat is. Ennél százszor kínosabb a Fantasztikus Négyes, ahol volt két kevéssé sikeres film, erre bejelentették hogy rebootolják a történetet, aztán azóta sem történik semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, amit írtok, de nehéz benyelni, ha az embert hülyének akarják nézni (mármint az alkotók vagy a stúdió).

A X-men trilógia sikeres volt, a külön Farkas-film is beleilleszthető az X-men világba. Ez az új rész meg az emberek figyelmét úgy keltette fel, hogy "na lássuk az öregeket, hogy kezdték".

Nekem ennyi infó alapján fel kell ismernem és el kell fogadnom, hogy az egész eddigi X-men ismeretem félre kell tegyem, mert itt egy új irány lesz, amit nem feltétlen lehet összekapcsolni azokkal? :clap:

Ne értsetek félre, nekem tetszett ez az új rész, de egy-két ponton öngólt lőtt magának, és nem is értem miért lenne szükség egy olyan reboot-ra, amiről eddig senkinek fogalma sem volt? :roll:

Ezeket az ellentmondésokat bizony benézték. :hehe:

Szerkesztve: - Lada
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pedig a Vissza a jövőbe trilógiához kaptam kedvet, úgyhogy meg is néztem mindhárom részt.

Akad pár baki (már ha erről van szó) az időutazással kapcsolatban, ami a mai napig szúrja a szemem:

 

(spoiler mögé teszem, hátha akad köztetek, aki még nem látta, és megnézné a filmeket)...

 

 

1. Doki 2015-be utazik, ahol megtudja, mi lesz Marty-ék gyerekeivel. Einsteint viszont egy kutyafarmon hagyja. A gond ezzel az, hogy miután Doki visszautazik 1985-be - ami alapból új idővonalat generál, mint minden múltba történő utazás - majd Marty-val és Jennel 2015-be utazik (ami már nem lehet ugyanaz a 2015, ahova először utazott) elhozza a kutyáját a farmról, ami elvileg nem lehetséges. Doki, Marty és Jen abba a jövőbe utaznak, ahol még nem járt az öreg, azaz Einsteint sem hagyhatta ott.

 

2. Egy az egyben ugyanez a gond annál a jelenetnél, amikor a 2015-ös Biff visszamegy 1955-be és odaadja saját magának az almanachot. Ezt követően ennek a realitásnak a jövőjébe kéne visszajutnia, azaz ahol Biff milliomos, nem abba, ahonnan ellopta az időgépet. Doki és Marty ugyanezért nem tudja a jövőben megakadályozni az újság ellopását, Biffnek mégis sikerült.

 

3. Szintén hasonló jellegű baki. 1955-ben az időgépbe belecsap a villám, Doki pedig 1885-ben ragad. Viszont mivel a múltba utazott, új idővonal keletkezett. 1885-ben elrejti az időgépet, viszont az ennek a realitásnak az 1955-ében fog landolni, ahol nem lehet ott Marty - mivel ő az előző idővonalon ragadt. Tehát Marty nem csak az időgépet, de a levelet sem kaphatta volna meg.

 

4. Doki, Marty és Jen 2015-be utaznak. Azzal, hogy a jelenből "eltűntek" - a jövőbe utaztak - nem maradt ott senki 1985-ben, aki megöregedhetett volna, és akiből a 2015-ös, öregebb változatok létre jöhettek volna. Amikor az 1. részben Einstein 1 perccel előre ment a jövőbe, nem várt rá egy egy perccel öregebb Einstein is.

 

 

Ezek szimplán bakik, vagy valami más áll mögötte? A Timeline "Ripple Effect"-nek nevezi az 1-3. bakit...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

RED: hatalmas film! Remek akciók, nagy öregek, jó szövegek, és lehet rajta röhögni. Nagyon tetszett.

 

Unstoppable: ez is tetszett. Lassú, érezhető rajta, hogy maga a téma nem igazán fér bele még ebbe a másfél órába sem (sok jelenetnél éreztem, hogy csak azért van benne, hogy a film ne legyen még ennél is rövidebb), de ettől függetlenül tetszett. Talán mert szeretem a vonatokat. Chris Pine és Denzel Washington pedig jó párost alkotnak. Viszont, ki keresztelte ezt el Száguldó bombának? Mintha egy gagyi B film lenne, ráadásul köze nincs a történethez, mivel egy deka bomba nincs benne. A Megállíthatatlan tökéletesen jó magyar cím lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem ez vicc.

Pffff... annyira adja magát egy jó háborús-sci-fi története, és ezek csak szerencsétlenkednek időutazással és reboottal... Jaaaaj...

Mint az Alien széria. Nem tudom, mi van Hollywoodban, de nekem három forgatókönyvre elég sztorim van ahhoz is, amikben nem kéne rebootolni a szériát, és nem lenne előzmény sem. Na jó, az egyik részben az lenne.

1) Egy teljesen független film, amiben egy bolygófelmérő kolónia kutatói egy barlang feltárása közben rálelnek néhány ezer tojásra, amik évmilliók óta szenderegne ott. A sztori további része adott.

2) Az Aliens közvetlen előzménye, azaz egy film arról, hogyan foglalják el az alienek a Hadley's Hope terraformáló kolóniát.

3) Történet az Alien3 és az Alien Resurrection között. A Sulaco hazaérkezte után a Gyarmatügyi Tengerészgyalogság vizsgálódni kezd, hogy mi történt a csapatával, miért lőtte ki látszólag ok nélkül a hajó az EEV-t. Közben a Társaság kutatóhajót küld az LV-426-ra, hogy felmérjék a károkat. Azaz megnézzék, hogy az idegen hajó megmaradt-e még. Megtalálják az ép roncsot, és visszaviszik a tojásokat a Getaway állomásra. Itt aztán elszabadul a pokol.

Terminatorból legalább ugyanennyit ki tudnék hozni. Kár, hogy ide születtem, nem az USA-ba...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem rossz film ez az Unknown, bár a Taken jobb volt azért. Csak kár hogy 5 perc elteltével lehetett tudni a csattanóját. :D

Már akinek, engem sokkolt rendesen, pedig nem vagyok hülye. Amúgy a Taken szerintem sokkal gagyibb, egy csomó olyasmi volt benne, ami miatt nálam inkább a Taken inkább egyszer nézhető, semmint olyan nagyon jó film. Ezzel szemben az Unknownt már kétszer láttam, és itt még a színészek is stimmeltek Neeson mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már akinek, engem sokkolt rendesen, pedig nem vagyok hülye. Amúgy a Taken szerintem sokkal gagyibb, egy csomó olyasmi volt benne, ami miatt nálam inkább a Taken inkább egyszer nézhető, semmint olyan nagyon jó film. Ezzel szemben az Unknownt már kétszer láttam, és itt még a színészek is stimmeltek Neeson mellett.

 

Szerintem azzal volt a gond hogy az elején nagyon sok utalás volt rá, pl amikor megkérdezik hogy mi látogatásának célja, vagy az otthagyott bőrönd (arra mondjuk azt hittem hogy a fegyvere van benne, bár igaz repülőgépen necces lenne :D)

 

 

Az Unknownnak szerintem is jobb az atmoszférája mondjuk, meg a rendezés is jobb szerintem, de azt a bosszúállós-badass témát nem lehet überelni ami a Takenben van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.