Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Zseniális film ez az Inception!

 

 

Tudja valaki, hogy amikor Cobb visszatér a világukba, ott kb. hány év telhetett el az utolsó ottlétük óta?

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kávé és a csoki a legtutibb ajzószer. :lol:

 

 

----------------------------------------------------------------

 

Szerintem az alábbi Conan pósztert eme kép ihlette.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kövezünk :P Mondjuk ennyi negatív kritika után nem próbálkozom meg a filmmel :)

Rosszul teszed. 2011 LEGJOBB filmje (eddig, mert a HP is lehet az). A negatív kritikákra meg nem szabad hallgatni, nagyon jó film ez. Főleg a rendezői változat. :D Snyder a Holtak hajnala után megint egy tökéletes filmet alkotott, kiváló kezekben van a Superman film. :)

 

Dzséjt: Minden szavaddal egyetértek, az Inception-nál valóban jobb számomra is.

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leírom az érzéseim. Minek írjam oda, hogy szerintem? :)

 

Értem, csak kicsit bosszantó, és mindenhol ez megy. Így sz*r, úgy hányadék, így rohadt jó, úgy b*szott király... mintha mindenki maga lenne az atyaúristen, aki megmondja, milyen egy adott film minősége. Nem lenne jobb mondjuk az "ez nekem nagyon nem tetszett, feléig bírtam" vagy "nagyon élveztem, bár lenne még három olyan film az idén, ami ennyire tetszene"?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, csak kicsit bosszantó, és mindenhol ez megy. Így sz*r, úgy hányadék, így rohadt jó, úgy b*szott király... mintha mindenki maga lenne az atyaúristen, aki megmondja, milyen egy adott film minősége. Nem lenne jobb mondjuk az "ez nekem nagyon nem tetszett, feléig bírtam" vagy "nagyon élveztem, bár lenne még három olyan film az idén, ami ennyire tetszene"?

Ne kelljen már ezt a szádba rágni... Szerintem vagy annyira intelligens, hogy tudod súlyozni a véleményeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rosszul teszed. 2011 LEGJOBB filmje (eddig, mert a HP is lehet az). A negatív kritikákra meg nem szabad hallgatni, nagyon jó film ez. Főleg a rendezői változat. :D Snyder a Holtak hajnala után megint egy tökéletes filmet alkotott, kiváló kezekben van a Superman film. :)

 

Dzséjt: Minden szavaddal egyetértek, az Inception-nál valóban jobb számomra is.

Ritka pillanat, mikor kettőnk ízlése filmek terén egyezik. :) Bár év filmjének így az év derekán még nem nevezném, pláne, hogy még nem láttam Karib 4-et, a Trafo 3-at, HP 7,5-et, de toplista esélyes.

 

Mondjuk az Inceptionhoz legalább akkora hülyeség ezt a filmet hasonlítani, mint a Star Warsot a Gyűrűk urához. Az egyik sci-fi, a másik fantasy. Az egyikben irányított álmok vannak és az álmon belül történnek az események, a másik még csak nem is álom, hanem egy elborult elme képzelgése, némi védőangyali ráhatással, és az események a valóságban történnek. Szóval a két filmnek köze nincs egymáshoz, így összehasonlításra sincs semmi alap.

 

Azt már csak csendben jegyzem meg, hogy szerintem az Inception sem egy olyan hűde nagyon kiváló film. Jó film, de még csak nem is Nolan legjobbja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rosszul teszed. 2011 LEGJOBB filmje (eddig, mert a HP is lehet az).

A mi ízlésünk sokszor nem egyezik meg :) Alapvetően is hezitáltam, hogy megnézzem egyáltalán, de végül letettem róla, mert ennyi film nem fér az időmbe.

 

Nem lenne jobb mondjuk az "ez nekem nagyon nem tetszett, feléig bírtam" vagy "nagyon élveztem, bár lenne még három olyan film az idén, ami ennyire tetszene"?

Szerintem is sokkal jobb lenne ezt beírni, mert jóval kevésbé bántó, stb. mint ami néha még itt is folyik, csak nem akartam már kötözködni ezért :) Köszi!

 

Azt már csak csendben jegyzem meg, hogy szerintem az Inception sem egy olyan hűde nagyon kiváló film. Jó film, de még csak nem is Nolan legjobbja.

Meghallottam :D Ebben pl. egyetértünk, még ha a másik említett mozihoz nem is hoztad meg a kedvem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk az Inceptionhoz legalább akkora hülyeség ezt a filmet hasonlítani, mint a Star Warsot a Gyűrűk urához. Az egyik sci-fi, a másik fantasy. Az egyikben irányított álmok vannak és az álmon belül történnek az események, a másik még csak nem is álom, hanem egy elborult elme képzelgése, némi védőangyali ráhatással, és az események a valóságban történnek. Szóval a két filmnek köze nincs egymáshoz, így összehasonlításra sincs semmi alap.

Mondod te. Mindkettő az álmokról szól, ezért adja magát az összehasonlítás, bármennyire is fáj, hogy egy ilyen remek nolani műhöz kell hasonlítanom egy ilyen sz/rt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt már csak csendben jegyzem meg, hogy szerintem az Inception sem egy olyan hűde nagyon kiváló film. Jó film, de még csak nem is Nolan legjobbja.

 

SZERINTEM :D az Incepció hűde! is és nagyon kiváló! is!!! :P :P Lehet nekem van érdekes ízlésem, de én lábrázást kaptam a filmtől (jó értelemben), amikor először néztem moziban, annyira élveztem. És ugyan ez volt második illetve harmadik mozis megtekintés után is. Szerintem az elmúlt évtized egyik legkiemelkedőbb darabja. Amint lehetett elő is rendeltem a limitált aktatáskás Blu-Ray kiadást KATT amit azóta is többször megnéztem. :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Superman visszatér

 

Tegnap megnéztem. Nem volt valami nagy szám, sőt talán az eddigi legrosszabb Superman film, amit láttam. A történet lassú és vontatott volt. Lex Luther nem volt nagyobb szám, mint a régi filmekben. És semmi más ellenfelet nem tettek bele. Gyakorlatilag a 70-es 80-as évek Supermanjét másolták le. Nem volt annyira jó film. Továbbra is a Superman 2 a legjobb.

Remélem az új reboot már sikeres lesz

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Superman visszatér

 

Tegnap megnéztem. Nem volt valami nagy szám, sőt talán az eddigi legrosszabb Superman film, amit láttam. A történet lassú és vontatott volt. Lex Luther nem volt nagyobb szám, mint a régi filmekben. És semmi más ellenfelet nem tettek bele. Gyakorlatilag a 70-es 80-as évek Supermanjét másolták le. Nem volt annyira jó film. Továbbra is a Superman 2 a legjobb.

Remélem az új reboot már sikeres lesz

 

Egyetértek. Nem is értem miért nem mentem el aludni, már láttam egyszer és amúgy is hullafáradt voltam.

 

Ha minden igaz négy Superman filmet készítettek Christopher Reeve főszereplésével. Ebből csak hármat láttam, mert a negyediket nem tűzte műsorra a tv (sőt a műsorújságban a Superman visszatér ismertetőjénél meg sem említették), legalábbis mostanában nem. Szerintem a harmadik részt azért veri ez a film. Abban nem volt Luthor, nem is lett valami jó.

Luthor ebben a részben azért kellően ördögi. De a történet tényleg nagyon lassú, túl nagy szerepet kap Lois és Superman kapcsolata, az akciók nem valami ütősek.

Remélem én is, hogy a következő Superman film már jobb lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondod te. Mindkettő az álmokról szól, ezért adja magát az összehasonlítás, bármennyire is fáj, hogy egy ilyen remek nolani műhöz kell hasonlítanom egy ilyen sz/rt.

Innét nézve inkább neked fáj valami. De végül is igaz, ilyen leegyszerűsített nethuszár felfogásban a Star Wars és a Transformers is összehasonlítható, mert mindkettő a jó és a rossz harcáról szól, és még robotok is vannak bennük. A 300 is összevethető a Ryan közlegény megmentésével (háborúról szólnak), az Űrgolyhók a Star Trek 11-el (mindkettő egy dinka legyűréséről szól), sőt, a Másnaposok a 2001 Űrodüsszeiával, mert mindkettőben vannak karakterek, akik fejlődnek a sztori alatt. Szóval adja magát az összehasonlítás. Csak, továbbra is baromság ez az összehasonlítás! De hadd dobja már fel a kérdést: mi lenne, ha egy filmet önmagában néznénk, és nem máshoz hasonlítgatva (pláne nem ilyen bár igaz, de amúgy ritka alap dolgot előrángatva, mert már akkor azon az alapon is összehasonlíthatnánk, hogy mindkettő mozifilm)? ;) Vagy ha már hasonlítunk, legalább a műfaji kereteket ne lépjük át, ha már a témát lazán értelmezzük.

 

Superman visszatér

 

Tegnap megnéztem. Nem volt valami nagy szám, sőt talán az eddigi legrosszabb Superman film, amit láttam. A történet lassú és vontatott volt. Lex Luther nem volt nagyobb szám, mint a régi filmekben. És semmi más ellenfelet nem tettek bele. Gyakorlatilag a 70-es 80-as évek Supermanjét másolták le. Nem volt annyira jó film. Továbbra is a Superman 2 a legjobb.

Remélem az új reboot már sikeres lesz

Hehe, tán nem láttad a 3-at és a 4-et, mert szerintem azoknál rosszabb filmet sehol sem lehetne találni. Mondjuk elvben a rendező nem is akart többet, mint "lemásolni" az első filmet, ezt több interjúban el is mondta. Sikerült is neki, csak kár, hogy harminc évet késet vele, mert az, ami a '70-es években jó volt, a 2000-esekben már nem. Így egy roppant unalmas filmet hoztak össze,.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Superman 4-et nem láttam, de a 3-at igen. A harmadik se volt nagy szám, de jobb lett, mint a Returns.

 

A reboot sikerében reménykedek. Nolan a fedélzeten van, mint producer.

Zod, Faora és Ursa legalább megizzasztják majd az Acélembert.

De ott van még Metallo, a Parazita, Toy-man, Hi-tech, Doomsday, Darkseid. Szóval bőven van válogatni való ütős ellenfél, hozzájuk ütős sztorikat lehetne keríteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a negyediket nem tűzte műsorra a tv (sőt a műsorújságban a Superman visszatér ismertetőjénél meg sem említették), legalábbis mostanában nem.

Olykor megesik hogy műsorra kerül. Úgy 12-13 éve kezdte el adogatni a TeVe2. Az első leadást meg is néztem volna ha az "elfeledett" eredeti szinkronnal adták volna.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen más az elképzelésünk a filmek összehasonlíthatóságáról. Számomra, ha a történetek kiindulópontja hasonló, a két film összehasonlítható, szerinted meg nem. Te lehülyeségezed, amit írok, én meg lebullshitezem, amit Te. Ennyi.

 

Egyébként pedig azért ennyi a részemről, és azért nem vagyok hajlandó belemenni mélyebb értekezésbe, mert ez a film még ennyit sem ér meg. Inceptionről szívesen értekezek veled, de a Sucker Punchot olyan hamar el akarom felejteni, amilyen hamar csak lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen más az elképzelésünk a filmek összehasonlíthatóságáról. Számomra, ha a történetek kiindulópontja hasonló, a két film összehasonlítható, szerinted meg nem. Te lehülyeségezed, amit írok, én meg lebullshitezem, amit Te. Ennyi.

De én ki is fejtettem azokat az elképzeléseket, te meg csak szimplán bullshitezel, meg a többi. Nem mindegy. ;)

Megjegyzem, szerintem baromira nem hasonló a sztori kiindulóalapja. Az egyikben a kiindulás az, hogy a gondolat manipulálható külső betöréssel, a másik meg egy megbomlott elme képzelgés mögé bújó akciója. Az Inception még csak nem is az álmokról szól, hanem a beültethető gondolatról, az ötlet elvethető magjáról. Szóval, az egyik a gondolatról, a másik a valóság képzelgés mögé rejtéséről szól, Vagyis mindkét esetben súlyos tévedés azt állítani, hogy az álmokra épít. Pláne, mert a Sucker Punchban még csak nem is álmodik a szereplő, végig ébren van.

Az Inceptionról meg majd beszélgethetünk a héten, mert már tervbe van véve az újranézése. Hátha rájövök, hogy mi olyan marha nagy benne, hogy ennyire el lehet tőle ájulni. Most fejeztem be a TDK-t, szerintem ezerszer jobb, pedig még ez sem Nolan legjobb filmje. Közép tájon nagyon elvesztették a sztori fonalát és ki sem tudták bogózni. Túlcifrázták. Mázli, hogy a hangulat és a szereplők megmentik a filmet a kártyaváras összeomlástól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én ki is fejtettem azokat az elképzeléseket, te meg csak szimplán bullshitezel, meg a többi. Nem mindegy. ;)

Megjegyzem, szerintem baromira nem hasonló a sztori kiindulóalapja. Az egyikben a kiindulás az, hogy a gondolat manipulálható külső betöréssel, a másik meg egy megbomlott elme képzelgés mögé bújó akciója. Az Inception még csak nem is az álmokról szól, hanem a beültethető gondolatról, az ötlet elvethető magjáról. Szóval, az egyik a gondolatról, a másik a valóság képzelgés mögé rejtéséről szól, Vagyis mindkét esetben súlyos tévedés azt állítani, hogy az álmokra épít. Pláne, mert a Sucker Punchban még csak nem is álmodik a szereplő, végig ébren van.

Az Inceptionról meg majd beszélgethetünk a héten, mert már tervbe van véve az újranézése. Hátha rájövök, hogy mi olyan marha nagy benne, hogy ennyire el lehet tőle ájulni. Most fejeztem be a TDK-t, szerintem ezerszer jobb, pedig még ez sem Nolan legjobb filmje. Közép tájon nagyon elvesztették a sztori fonalát és ki sem tudták bogózni. Túlcifrázták. Mázli, hogy a hangulat és a szereplők megmentik a filmet a kártyaváras összeomlástól.

 

 

Nekem is nagyon bejött az Inception. Talán az fogott meg benne hogy eredeti a története ,nem az ezerszer látott kliséket vonultatja fel. Na és végre gondolkodásra késztetett. Emlékszem hazafele végig ezen agyaltam és raktam össze a képet. Szerintem fantasztikus film. A Sötét Lovag meg egy más kategória.

Melyik Nolan filmet gondolod a legjobbnak? A Prestige-t?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No azért az Eredet se éppen eredeti, de véleményem szerint Nolan legjobb filmje. :) Az Álomháborút meg ne nagyon részletezzétek vagy minimum rakjátok spoiler gomb mögé :P Egy-két hét és kijön magyarul DVD verzióban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy-két hét és kijön magyarul DVD verzióban is.

Milyen DVD verzió? :P Minimum HD és ha rám hallgatsz (te nem Donát vagy Ody vagy, te még hiszel (remélem) nekem :para: ) akkor a rendezőit szerezd be. ;) Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyik Nolan filmet gondolod a legjobbnak? A Prestige-t?

Bingó!

Az Inception legfeljebb abban eredeti, hogy ebből a szemszögből ilyen formában még nem közelítették meg a témát. De például Star Trek epizód (ha jól rémlik egy TNG-s) is épült már ilyesmire, és a Stargate-től sem volt idegen a téma. A Mátrix, Dark City, 13. Emelet című filmekről nem is beszélve, melyek szintén a gondolatok manipulálásáról szólnak, csak más megközelítésben.

 

Milyen DVD verzió? :P Minimum HD és ha rám hallgatsz (te nem Donát vagy Ody vagy, te még hiszel (remélem) nekem :para: ) akkor a rendezőit szerezd be. ;)

Ezt a javaslatot én is csak támogatni tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.