Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Az éjszakai jeleneteket - főleg a sok logisztikát igénylőeket - nagyon sokszor veszik fel fényes nappal, és csak az utómunka folyamán szál le rá az éjszaka. :)

Furcsa... Tök jó volt, amikor kiosztották a géppisztolyt a rabok között. Megkérdezték kinek kellene. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az éjszakai jeleneteket - főleg a sok logisztikát igénylőeket - nagyon sokszor veszik fel fényes nappal, és csak az utómunka folyamán szál le rá az éjszaka. :)

 

 

Ezen most lehidaltam. Én meg voltam róla győződve hogy a megfelelő napszakokban veszik fel a jeleneteket. Nem semmi, hogy már éjszakát is tudnak varázsolni a nappalból. Nehéz lehet hogy élethű legyen, sok minden fénynek van akkor árnyéka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen most lehidaltam. Én meg voltam róla győződve hogy a megfelelő napszakokban veszik fel a jeleneteket. Nem semmi, hogy már éjszakát is tudnak varázsolni a nappalból. Nehéz lehet hogy élethű legyen, sok minden fénynek van akkor árnyéka.

 

Ezt láttad már?

 

http://www.youtube.com/watch?v=clnozSXyF4k

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen most lehidaltam. Én meg voltam róla győződve hogy a megfelelő napszakokban veszik fel a jeleneteket. Nem semmi, hogy már éjszakát is tudnak varázsolni a nappalból. Nehéz lehet hogy élethű legyen, sok minden fénynek van akkor árnyéka.

Annyira nem nehéz éjszakát varázsolni, csak a fényekkel és a színekkel kell játszani. Például a Transformers 2 elejét, mikor a katonák találkoznak a nagy markolóval Sanghaiban, azt is nappal vették fel. Egyszerűbb utólag a fényeket és a színeket átállítani, mint éjjel ekkora logisztikát követelő jelenetet felvenni. Sok ember, autók, helikopterek, pirotechnika, egyéb speciális dolgok, amikhez bizony kell a fény, ráadásul nagy területen, egyszerűen képtelenség lenne mindezt úgy megvilágítani reflektorokkal, hogy mindent lássanak, de az ne zavarja se a forgatást, se az utómunkálatokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira nem nehéz éjszakát varázsolni, csak a fényekkel és a színekkel kell játszani. Például a Transformers 2 elejét, mikor a katonák találkoznak a nagy markolóval Sanghaiban, azt is nappal vették fel. Egyszerűbb utólag a fényeket és a színeket átállítani, mint éjjel ekkora logisztikát követelő jelenetet felvenni. Sok ember, autók, helikopterek, pirotechnika, egyéb speciális dolgok, amikhez bizony kell a fény, ráadásul nagy területen, egyszerűen képtelenség lenne mindezt úgy megvilágítani reflektorokkal, hogy mindent lássanak, de az ne zavarja se a forgatást, se az utómunkálatokat.

Erre én sem gondoltam még, bár tulajdonképpen eléggé kézenfekvő. A mai technikával épp ezt ne tudnák megoldani?

Viszont én ezután sem fogom észrevenni az esetleges erről árulkodó jeleket, mert mindig a történetre figyelek. Szóval az illúzió megmarad. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És hol vannak a biztonságiak? :) Azért egy forgatáson nem lehet csak így kamerázni. Elvileg. :)

Biztos vannak valahol biztonságiak. Talán úgy vannak vele hogy ha közvetlenül nem zavarják a forgatást akkor hadd vegyenek fel ezt-azt. Azért akadhatnak olyan utcai jelenetek ahol szigorúbban ügyelnek arra hogy ne legyen illetéktelen kamerás a közelben.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre én sem gondoltam még, bár tulajdonképpen eléggé kézenfekvő. A mai technikával épp ezt ne tudnák megoldani?

Viszont én ezután sem fogom észrevenni az esetleges erről árulkodó jeleket, mert mindig a történetre figyelek. Szóval az illúzió megmarad. :)

Nálam is megmarad, hisz szerintem ez nagyjából észrevehetetlen már a mai technikával (nem úgy, mint anno, amit Oldi említett). Legalábbis, amíg nem látom az egyes filmek extra DVD-in, hogyan készülnek. Akkor meg jön az ámulás és a bámulás. Hihetetlen, hogy egyes filmek hogyan készülnek, milyen trükköket alkalmaznak. Például, ha már az előbb a Transformers 2-t említettem, a végén, mikor felrobbantják a kis elhagyatott egyiptomi falut, az annyira valódi, hogy a színészek (nem kaszkadőrök, maguk a színészek) minden biztosítás nélkül rohantak a felrobbanó díszlettől. Shia mutatta, hogy ahonnan indultak, onnan öt méterre volt 50 kg gázolaj (és ilyen tartályból volt még a díszletben tizenkilenc), alatta pedig egy köteg dinamit. Vagyis a filmben valóban a színészek futnak az életükért, hiszen ha akkor valaki hibázik, négy főszereplő állt volna Föld körüli pályára. Természetesen a stáb többi tagja több száz méterre volt, ernyők és egyebek mögött "rejtőzve".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam is megmarad, hisz szerintem ez nagyjából észrevehetetlen már a mai technikával (nem úgy, mint anno, amit Oldi említett). Legalábbis, amíg nem látom az egyes filmek extra DVD-in, hogyan készülnek. Akkor meg jön az ámulás és a bámulás. Hihetetlen, hogy egyes filmek hogyan készülnek, milyen trükköket alkalmaznak. Például, ha már az előbb a Transformers 2-t említettem, a végén, mikor felrobbantják a kis elhagyatott egyiptomi falut, az annyira valódi, hogy a színészek (nem kaszkadőrök, maguk a színészek) minden biztosítás nélkül rohantak a felrobbanó díszlettől. Shia mutatta, hogy ahonnan indultak, onnan öt méterre volt 50 kg gázolaj (és ilyen tartályból volt még a díszletben tizenkilenc), alatta pedig egy köteg dinamit. Vagyis a filmben valóban a színészek futnak az életükért, hiszen ha akkor valaki hibázik, négy főszereplő állt volna Föld körüli pályára. Természetesen a stáb többi tagja több száz méterre volt, ernyők és egyebek mögött "rejtőzve".

 

 

Ezt hogyhogy megengedték? Ha jól tudom olyan szigorúság van egy fogatáson, hogy még ha a színész akarja a veszélyes jelenetet leforgatni akkor sem engedik, mert ha megsérül, akkor az rohadt sok pénzkiesés. Mikor Harrison Ford a Végveszélyben forgatásán mindenféle engedély nélkül a kaszkadőrt megelőzve felugrott a felszálló helikopter talpára a stábban meghűlt a vér. Utána jól le is teremtették Fordot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap megnéztem a Lány és a Farkas (Red Riding Hood) című filmet és jó volt tetszett, úgy a 80%a. A legvége számomra elég érdekes volt, de az egésznek nagyon jó volt a hangulata. Ez az eldugott kis falucska, ami fél a farkastól, ami nem bánt csak megkostól... :D És ahogy szépen beleültették a Piroskából az elemeket. Gary Oldman egy állat volt benne. Nekem a végén kicsit fura volt amikor:

Meghalt a mama, meghalt az apa, a csávót megmarta a farkas, erre kimennek szexelni az erdőbe...és a végén mikor a farkas megjelenik és ott van a lány már a gyerekével...elég bizarr volt. :D

De nem jöttem rá ki lehet a farkas, szóval tetszett. 7/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt hogyhogy megengedték? Ha jól tudom olyan szigorúság van egy fogatáson, hogy még ha a színész akarja a veszélyes jelenetet leforgatni akkor sem engedik, mert ha megsérül, akkor az rohadt sok pénzkiesés. Mikor Harrison Ford a Végveszélyben forgatásán mindenféle engedély nélkül a kaszkadőrt megelőzve felugrott a felszálló helikopter talpára a stábban meghűlt a vér. Utána jól le is teremtették Fordot.

Mivel Michael Bay rendező és producer is volt egy személyben, így vállalhatta a felelősséget, a színészek is vállalták a kockázatot (bár Megan Fox kijelentette, hogy ezután többé nem hajlandó Bay-jel forgatni, szóval ennyit arról, hogy miért is nem szerepelt a TF3-ban). Spielberg meg nem szól bele a rendezői dolgába, sőt, kifejezetten támogatja azok ötleteit. Ritka az ilyen, erősíti a szabályt. :)

Mondjuk Bay már az első részben is kiküldte Shiát a ház tetején a párkány szélére, szóval nem csoda, ha most meg rájuk robbantotta a díszletet. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.