Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nekem mondjuk még elég szokatlan hogy Batmanus a zsaruk oldalán püföli ki a szuszt a söpredékből. Gondolom a szitu pontos ismerete el fogja valamennyire oszlatni a dolgot. .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem mondjuk még elég szokatlan hogy Batmanus a zsaruk oldalán püföli ki a szuszt a söpredékből. Gondolom a szitu pontos ismerete el fogja valamennyire oszlatni a dolgot. .

Kemény utcai harcok lesznek. :D De úgy néz ki Batman visszanyerte a zsaruk szimpátiáját...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam is megmarad, hisz szerintem ez nagyjából észrevehetetlen már a mai technikával (nem úgy, mint anno, amit Oldi említett). Legalábbis, amíg nem látom az egyes filmek extra DVD-in, hogyan készülnek. Akkor meg jön az ámulás és a bámulás. Hihetetlen, hogy egyes filmek hogyan készülnek, milyen trükköket alkalmaznak.

Ezért érdemes az extrákat megnézni, bár én csak azoknál a filmeknél szoktam megtenni, amelyek igazán érdekelnek, háttérinfó szempontjából is. Legtöbbször valóban megéri a kulisszák mögé nézni, főleg a látványfilmeknél.

 

A legnagyobb meglepetés eddig a Star Wars klasszikus trilógia csomag 4. DVD-jének megnézésekor ért, ahol 20-25 év után olyan dolgokat tudtam meg kedvenc filmjeimről, amelyeket egészen addig egyáltalán nem tudtam, és csak ámultam-bámultam a jó sztorikon. :) Azóta szokásom legalább a csúcsfilmeknél megnézni az extrákat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Batmanusnak még a tilosban parkolás is megengedett. :D

 

batmanpittsburgh.jpg

 

Nem tudom igazán eldönteni hogy hány kerekű akar is ennek a Batmanusnak az ilyen...izéje (:D) lenni: "elöl egy-hátul kettő" vagy "elöl kettő-hátul kettő".

 

 

Kemény utcai harcok lesznek. :D De úgy néz ki Batman visszanyerte a zsaruk szimpátiáját...

Az lesz még egy nagyon érdekes dolog ahogy vissza fogja szerezni a bizalmukat. Gondolom vagy azért fogadják el mert letesz valami nagyot az asztalra vagy azért mert Gordon meggyőzi őket arról hogy vele majd könnyebben boldogulnak. A kettőt együtt is el tudnám képzelni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az lesz még egy nagyon érdekes dolog ahogy vissza fogja szerezni a bizalmukat. Gondolom vagy azért fogadják el mert letesz valami nagyot az asztalra vagy azért mert Gordon meggyőzi őket arról hogy vele majd könnyebben boldogulnak. A kettőt együtt is el tudnám képzelni.

Vagy nem marad más hátra. :) El tudom képzelni, ahogy Batman ebbe a nagy bunyóba tér vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem két motor van a képen csak háttal egymásnak. :) Szóval a kerék felállás egy-egy :D

Ja most már látom a másik hátulján levő dobozkát. Arról lehetett volna vágni a dolgot.

Csak össze ne akadjanak mert akkor mehetnek velük "fordított tandembe" és nem haladnának sehova se mert egyik erre a másik meg arra menne. :D

 

 

Vagy nem marad más hátra. :) El tudom képzelni, ahogy Batman ebbe a nagy bunyóba tér vissza.

Nekem is vannak ötleteim. Valószínűleg valami hatásos belépővel rukkol majd elő.

 

Egyik variáció:

"- BANE!!!"

"- BATMAN!!!"

Futás egymásnak és bunyó. Mint a Transformers-ben. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy Barbara Gordon kitálalt, és elmondott mindent Harvey-ról.

Én nehezen tudom elképzelni hogy beszéljen róla. Ha megtenné akkor az igazsággal épp azt mozdítaná elő ami miatt elleplezték és úgy hiábavaló lenne Batmanus áldozata. Nem hiszem hogy Nolan-ék ezt a sorsot szánják a hősüknek mert akkor valószínűleg a lelki trauma miatt inkább elbukna ahelyett hogy felemelkedne.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nehezen tudom elképzelni hogy beszéljen róla. Ha megtenné akkor az igazsággal épp azt mozdítaná elő ami miatt elleplezték és úgy hiábavaló lenne Batmanus áldozata. Nem hiszem hogy Nolan-ék ezt a sorsot szánják a hősüknek mert akkor valószínűleg a lelki trauma miatt inkább elbukna ahelyett hogy felemelkedne.

Szerintem meg lehet, hogy ez lesz. Kiderül, hogy hiába volt az áldozata, mert Batman nélkül Gotham összeomlik, ezért inkább elmondja az igazságot, hogy visszatérhessen. Bruce pedig úgy dönt folytatja a harcot élete végéig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiderül, hogy hiába volt az áldozata, mert Batman nélkül Gotham összeomlik,

Nem hiszem hogy Gotham állapota miatt hiábavaló lenne Batmanus áldozata mert a város inkább a bűnözők miatt omladozik és nem azért mert a polgárok elvesztették az igazságszolgáltatásba vetett hitüket.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, az 1999-es viszonyokhoz képest tényleg rekord mennyiségű volt. Igaz, ha akkor nem lépi meg ezt Lucas, akkor ma nem lennének Gyűrűk Urák, Mátrixok, Avatarok, stb-k. Vagy legalábbis távolról sem festenének úgy, mint amilyenek lettek végül.

 

Ezért írtam oda az utolsó mondatot. ;)

Jaj, akkor kicsit rosszul fogalmaztam, kezdem elölről. A Mátrix 1 is 99-es, szóval szerintem ennek a filmnek nem sok köze van az ep1 CG-használatához és látványvilágához. A LOTR-filmekhez meg a technika megvolt egy ideje (azért mertek belevágni a filmekbe, mert már a 90-es évek végén tudták, hogy megvan a tudásuk és a technika a kivitelezéshez, és saját apparátusra gondolok itt, nem amerikaira), csak az ötlettel házaltak sokáig, mert nem volt, aki elég pénzt adjon rá, így aztán arra sem volt igazán akkora hatással . A többi oké.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok, van egy film aminek nem tudom mi a címe, de nagyon kellene. Ebben szeretném a segítségeteket kérni.

Szóval, a filmben japán vagy indián szolgák dolgoznak egy vasút építésén, ahol egy fehér gazdag az úr.

De ezek közt a munkások között van egy nő is, aki férfinek adja ki magát, persze ő is rabszolga.

Ahogy halad előre a film a főnök fia rájön, hogy kis is a csaj.

Nem tudom, hogy mikori a film és azt sem tudom, hogy kik a szereplők, de nekem valamiért nagyon bejött.

Ezért megakarom szerezni, csak hát nem tudok róla szinte semmit. Remélem valakinek ismerős lesz.

Előre is nagyon szépen kosss mindenkinek a segítséget!

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj, akkor kicsit rosszul fogalmaztam, kezdem elölről. A Mátrix 1 is 99-es, szóval szerintem ennek a filmnek nem sok köze van az ep1 CG-használatához és látványvilágához. A LOTR-filmekhez meg a technika megvolt egy ideje (azért mertek belevágni a filmekbe, mert már a 90-es évek végén tudták, hogy megvan a tudásuk és a technika a kivitelezéshez, és saját apparátusra gondolok itt, nem amerikaira), csak az ötlettel házaltak sokáig, mert nem volt, aki elég pénzt adjon rá, így aztán arra sem volt igazán akkora hatással . A többi oké.

A Mátrix első része valóban '99-es, de az első részben nincs is annyi CGI, mint a következő kettőben. A második részben például Darth Maul CG figurája tette részben lehetővé Smith ügynök és Neo digitális mását, mert bár voltak próbálkozások digitális emberre, valahogy az a kis jelenet az ep1-ben sült el annyira jól, hogy már ettől se féljenek annyira (bár erre még rátett kicsit a Final Fantasy is, meg talán az ep2 is). De Gollam léte abban a CG formában, amiben megismertük, szintén az ep1-nek köszönhető, méghozzá Jar Jarnak, Wattonak és Sebulbának. Nem maguknak a digitális lényeknek (hiszen azokból volt elég azelőtt is), hanem annak, hogy ennyi volt belőlük a vásznon és jelentős részük nem is létezett más formában, mi több, jelentős játékidőt kaptak, sőt, fontos szereplők voltak (elég csak mondjuk a MIB-et venni, összesen két digitális lény van benne, Mikey és a Csótány, és együtt nem szerepelnek tíz percnyit; na ehhez képest a TPM-ben Jar Jar mennyit van vásznon, hogy a többiekről ne is beszéljek). Ez a mérhetetlen alkalmazása a számítógép generálta képeknek adta meg a lökést a többi rendezőnek, hogy ők se bátortalanul, hanem merészen nyúljanak ehhez a trükktechnológiához (nem véletlen, hogy az ep1 után jelentősen megnőtt a sok CG-t felvonultató filmek száma). Szóval elkészültek volna ezek, csak sok dolog más formában. Teljesen biztos, hogy sokkal, sokkal kevesebb CG-t tartalmaztak volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval elkészültek volna ezek, csak sok dolog más formában. Teljesen biztos, hogy sokkal, sokkal kevesebb CG-t tartalmaztak volna.

Oké, de egy picit még mindig túlmisztifikáltnak érzem az ep1 hatását a filmezésre. A régi részeké persze vitán felüli.

 

Megnéztem én is a Super 8-at. Fantasztikus film volt, érdemes megnézni mindenkinek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a Gyűrűk Ura necces, mert '99 őszén kezdték forgatni a három filmet, viszont az előkészületek már jóval a Baljós bemutató elött megkezdődtek. Nem valószinü, hogy május után újragondolták és újraszervezték a projektet (vagy ha igen akkor ezt elhallgatják, amire nem hinném hogy okuk lenne: Jackson az SW trilógia DVD-n élteti a filmeket és azt például elmondta már hogy a számitógépes pre-vizualizáció hasznát az ILM-től lesték el).

 

Az tuti, hogy a Baljósnak volt hatása, de az azért látszik, hogy a tendencia nélküle is megvolt. A '90-es évek végére már egyre többen használtak CGI-t. Az 1996-os Dragonheart-ban már viszonylag sokat szerepel Draco a sárkány. A Starship Troopers-ben (1997) pedig már kiderült, hogy akár komplett seregnyi CGI-lényt is lehet kreálni ugy hogy az hihetőnek tünjön (nekik meg jó támpont lehetett a Függetlenség napja, amiben ugyan CGI lények nem de CGI azért van rendesen).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a Gyűrűk Ura necces, mert '99 őszén kezdték forgatni a három filmet, viszont az előkészületek már jóval a Baljós bemutató elött megkezdődtek.

Na igen, a 90-es éveket írtam én is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is jó lesz. :)

Aki nem bírja idegekkel gondolom mindent áramtalanít majd utána a lakásban. :D

 

 

Az eleje olyan mint abban az inváziós sorozatban. :) Csak ott a vizbe jöttek le az idegenek.

Valamennyire rémlik az a sori. Amikor retkesék adták elkezdtem de nem néztem valami sokat belőle.

 

 

Eddig még nem verte meg semmi nálam a Battle: Los Angelest.

Na majd hátha a Battleship meg fogja. Végül is ki tudja? :D Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.