Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Jó azért ez már túlzás. Én is láttam a filmet, egy olyan embert, aki nem ilyen zenéket hallgat nem igazán győz meg. A történet elég egysíkú, kb. 4 poén van benne, azok sem valami ütősek. A rockot keverni musical-es elemekkel pedig elég merész dolog, de ezt már írtam. Attól, hogy a film OST-je jó, még maga az alkotás nem lesz az. Ennyi erővel akkor egy MJ rajongó számára a Moonwalker volt az évezred "filmje", akinek meg a Hannah Montana jön be az is mondana tőle valami baromi "nívós" alkotást. Jah, amúgy a Nesze neked Pete Tong az évezred zenés filmje, ebből a szemszögből. Több díjat nyert, főleg európai fesztiválokon. Kár zenei filmekkel vagdalózni, mindig az lesz híresebb amelyiknek nagyobb a rajongói tábora. De, mint filmek nem biztos, hogy egy minőségi síkon mozognak. Kíváncsi leszek ez a rockos movie hány díjat szerez meg az újító és egyedi megközelítése miatt.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó azért ez már túlzás. Én is láttam a filmet, egy olyan embert, aki nem ilyen zenéket hallgat nem igazán győz meg.

Neki jó és így érzi. Néha jó leírni az örömforrás okát. Ennyi. Neked ez miért fáj? És megint miért kell megmagyaráznod, hogy ha valaki oda van valamiért az miért hülyeség?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hülyeség, csak kezd ez is olyan lenni, mint a Dr. Ki. Minden 2 hsz erről szól. Ettől függetlenül ez egy zenés, réteg film. Azon kívül, hogy összeszedtek olyan zenéket, amit nagyon sok ember imád, ezt felénekelték és telepakolták energikusan mozgó fiatalokkal, a film, mint egy alkotás nem igazán állja meg a helyét. A néha nálam azt jelenti, hogy leírom, tetszett, elmondom miért és . Nem pedig vissza-vissza térek hozzá és ahova lehet leírom, hogy ez aztán jobb, mint a Batman, meg bármi más az év filmjei közül...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az ilyen filmeknél azoknak a véleménye is mérvadó, akik nem úgy nézik, mint akik ilyen zenéken nőttek fel. Nem kötik élmények a nótákhoz, nem jut eszébe az első track-ről, hogy jajj, éppen ez a szám szólt, mikor megláttam Irmát... Sokan régen támadtak, hogy más stílusú filmeket nem kell összehasonlítani. Ezért mondom, hogy egy két és fél órás kőkemény dráma, meg egy 2és fél órás musical-vígjáték nem egy síkon indul az emberek 99,9%-ánál. Amúgy a lent nevezett filmben a fiatal színészek 90%-a első filmes, érdeklődve várom, hogy hol bukkannak még fel. A másik bajom, hogy 25 éves zenéket dobnak be, ezzel keverik a célközönséget. Miért? A főszereplők többsége fiatal színész, tipikus mai ideáloknak számítanak. Van pár igazi húzónév, öreg róka. Ők meg is kapják az összes poént.... Meg nekem az ilyen zenék hallatán, bőrdzsekis, borostás, sör szagú emberek ugranak be. Erre egy tipikus kép a filmből:

movies_rock_of_ages.jpg

Azért írtam le a véleményem, mert van a másik pedig, hogy én, mint külsős észreveszem, hogy a film baromi giccses. Ha valóban egy hitelesebb és kevésbé nyálas alkotást hoznak össze, azt mondom, még a zenék is belepasszolnak. Így azonban nem tudom balance-ba hozni a ripacskodást és a kőkorszaki húrtépést. Szerintem 1987-ben mikor ezek a zenék dübörögtek nem ilyen selyemfiúk és lányok vonaglottak a színpadon, vagyis nem így. Ezt pedig ilyen hosszú játékidőben, még fájdalmas is nézni. ÉS tudatosan nem a hallgatni szót írtam....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ugyanezt mondtam, de nem én írtam róla már 4* alkalommal, hogy az évezred filmje, meg jobb az összes idén kiadott filmnél.

Amúgy ezt a filmet töltöm:

px156400608201.jpg

Van Damme-n már az Exp 2.-ben is látszódott, hogy sok volt a jóból, azért a koksz erősen hazavágta. Kíváncsi vagyok, így mit nyújtanak majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ugyanezt mondtam, de nem én írtam róla már 4* alkalommal, hogy az évezred filmje, meg jobb az összes idén kiadott filmnél.

Neki lehet az, nincs abban semmi. Ezt nem tudod megérteni... :( Lehet, hogy Te kinyilatkoztatsz és amit írsz az az univerzum igazsága, de itt legtöbbször egyéni ízlésvilágok jelennek meg. Persze az a jó, ha minél több embernek egyezik az ízlése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De felmerül a kérdés, hogy a film maga tetszik, vagy azok a 25 éves zenék, amiken felnőtt? Azért ez k*rvára nem mindegy. Ott van a Berlin Calling film. Nekem az OST-je sokkal jobban bejön, mint maga az alkotás. A Pete Tongnál meg pont fordítva a film baromi vicces és jól eltalált, de az Ibizás tingli-tangli nem az én stílusom. Ha egy filmes topicban megkérdezik melyik jön be jobban, akkor a 2. filmet mondom, egyértelműen. Ha egy zenei szobában beszélgetünk, akkor azt mondom a Berlin fényévekkel ütősebb zeneileg. Akinek a nóták bejönnek az sosem figyel fel olyanokra, hogy rossz vágás, béna, gyerekes színészek, giccses, szemrákot okozó díszletek, vagy a vontatott 2 és fél órás playtime. Én csak azt szeretném, ha a filmes topicban a filmet filmként kezelnénk és így is vennék szemügyre. Én mondjuk sajnálom Tom Cruse-t, az a M.I. és az Esőember után, mostanában amilyen szerepeket kap.... Talán még a Trópusi viharban mondtam azt, hogy ez igen, színészi játék, de őt is igen hanyagolják jó szerepek terén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még az a szerencse, hogy a filmeket nem ilyen szárazon, mondhatni szakmai alapon kell értékelni. Sok embernek ehhez lövése sincs (még ha sokszor azt hiszi, hogy van is). Egy filmnek az a dolga, hogy érzelmi reakciót váltson ki az emberből, így nem értem miért ne lehetne érzelmi alapon beszélni a szórakozás ezen formájáról? Én nem is tudnék úgy filmet nézni, hogy közben azt lesem ki hova lép, meg milyen a bevilágítás, stb. Ha valaki ezeken kattog közben, azt már rég nem köti le az adott film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel is egyetértek. Ha van egy képregény feldolgozás, azt mindig más szemmel nézem, mint egy sima akció filmet. De, ott van pl. a Penge 3. Vártam, reméltem, hogy lesz olyan jó, mint a 2. Jó pár híres és remek színész helyet kapott benne. A zenéi is kifejezetten jók. Aztán már a moziban úgy voltam, hogy én erről most kimegyek. Ezért éreztem az utolsó Terminátor filmnél is. Az oké, hogy a filmeknek kell egy érzelmi töltés, de ezt ne arra alapozzák, hogy már készítettek előtte pár jó filmet a témában, vagy olyan dolgokkal pakolják tele, ami egy réteget céloz meg, ezen kívül egy kívülállónak inkább unalmas az egész. Az Amerikai piték is ilyenek. Megcéloztak egy közönséget és egy kaptafára legyártottak x számú filmet. Aki az elsőn nem nevetett, az a többin sem fog.

Azért tegyük hozzá, hogy a vágás és a világítás is baromi fontos, vagyis nekem. A Prominál vettem legjobban észre, hogy ha egy film bénán van megvágva, az mennyire tönkre teheti. Meg az olyan filmek, amikor a videókártyán kell rá fényerőt adni, mert még a HD Rip is sötét és nem igazán látja az ember, hogy mi is történik a képernyőn. Amikor egy film minőségéről beszélünk szerintem nem csak a lemezen foglalt méretét értjük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez sem igaz, szerintem. Chuck Norris pont, hogy a ma sztárja, ahogy Bruce Willis is. Még most is aktívak és nagyon sok fiatal ismeri őket. Arni tényleg már őskövület, Stallone azonban a Rambo 4-el szintén nem a régi hősök táborát erősíti. Egy generáció 20év alatt fejlődik ki és az Exp. sztárok nagy részét kb. 2 generáció biztosan ismeri. Jet Lee és Statham pedig koruk ellenére ugyanakkora húzónevek, mint az öregebb társaik. Amikor a moziban voltam, a filmen, a társaság nagyon vegyes volt, ma már nem úgy működnek a dolgok, hogy egy filmet nehéz beszerezni, meg most anyagilag nem állok úgy, nem kölcsönzöm ki a Rambo szériát. Sokkal könnyebb bármihez hozzájutni, korhatáros besorolás nélkül lehet nézni Pc-n a filmeket. Erre a legjobb példa az animációs filmek, többségük nem csak gyerekeknek szól és egy felnőttet is szórakoztat, ha minőségi és valóban vicces. Hiába van egy 20év különbség köztem és a 7éves gyerek között, egy Madagaszkár, vagy Toy Story, esetleg Shrek ugyanúgy érdekelt, érdekel. Köszönhető ez persze a médiának is nagy részben, szinte már szarul érzed magad, ha nem veszel egy Verdák 2. díszítésű zsebkendőt....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy őszinte legyek (jó ég, mikor nem vagyok az, kéne egy kis "diplomáciát" tanulnom), nekem kifejezetten jól jön, hogy Flóri leírta a véleményét erről a filmről, mint filmalkotásról. Elvégre azért van ez a topik, hogy beszélgessünk a filmekről, ne pedig csak áradozzunk, hogy személy szerint nekünk mi tetszett annyira. Ez is kell, mert miért ne írjuk le, hogy mekkora élmény volt egy-egy film (én is teszek ilyet), csak hogy közben kell az elfogulatlan vélemény is, pl. azok kedvéért, akik nem rajongói egy-egy stílusnak, és pont az itteni írások alapján döntenek egy film megnézése mellett, mert mondjuk csak itt olvasnak filmes beszámolókat a jól ismert fórumos emberektől. Kb. ismerjük egymás ízlését, így sokszor tudunk a véleményekre adni, és ez fontos lehet.

Csak két helyen olvasok filmekről (egy újság és ez a fórum), így elsődlegesen ezek alapján döntök, hogy megnézek-e valamit, vagy nem. Az érzelmi hozzáállás mellett ne hanyagoljuk el az informatív, kicsit objektívebb tájékoztatást sem.

Számomra a lenti hozzászólások jól megvilágították, hogy miért ne siessek megnézni a lenti filmet (max. ha lesz jó felirat+film párosítás, és lesz felesleges két és fél órám rá, és miután megnéztem azokat a filmeket, amelyek jobban érdekelnek), mert olyan érveket tartalmazott, ami alapján ezt már el tudtam dönteni. Lehetne azzal jönni, hogy ne hagyjam befolyásolni magam, de végül is a legtöbb ember valamilyen "befolyás" által néz meg egy-egy alkotást, pl. trailer, leírás, stb., így nem érdemes felhozni. És mint kiderült, egyszer nem volt elég írni a filmről, így már jóval árnyaltabb a kép :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért Karrde, ha Flóri nem írja be, hogy hátrább az agarakkal, akkor elhiszed Frenkie -nek, hogy ez az évezred filmje? :D Ismered őt, tudod jól miként kötődik ahhoz a korszakhoz. Én sose más ízlése alapján nézek meg egy filmet. Az, hogy Kis Jóska szerint jó vagy sem csupán érdekesség, de még nem ad kellő ingerenciát arra, hogy megnézzek bármit is. Trailer, téma és főleg hangulat kell ahhoz, hogy valamit egyáltalán betegyek a lejátszóba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért köszönöm, hogy megint mellém álltál Karrde. Szerintem is mindig szükség van olyanok véleményre is akik nem elfogultak. Itt van az új Pókember film. Engem érdekelt a bemutató alapján, de sajnos nagyon rövid ideig adta a helyi mozi (3nap) és nem tudtam megnézni. Meg alapban szinkes volt, nem is bántam, hogy kihagytam. Kudar írta, hogy majd ő is jellemzi a filmet, mert neki nagyon nem tetszett. Én úgy voltam vele, hogy a képregényt nagyon kedveltem és ebben a filmben többet merítettek belőle, mint a régiekben. Gondolok itt a hálóvetőre, a Pókember humorára, arra, hogy ő valóban egy kis vékonyka kölyök volt, akit sokszor szénné vert Flash és hasonlók. Persze az olyan hibákat, mint a csatornában folyó teljesen tiszta víz, a patkányok helyett, megjelenő gyíkok és a néhány gombnyomással feltörhető szigorúan titkos kutatási szoba nem kerülték el a figyelmem. De végre a Pókruci jól nézett ki, Peter lassan tanulta meg kezelni a testi erejét és ezt is viccesen, plusz a hasonló kis részletek miatt, az egész alkotás meggyőzőbb volt. Biztos vannak olyan hibák amit nem vettem észre, majd mások erre felhívják a figyelmemet. Ennek ellenére, a filmet kiírom DVD-re és tuti megnézem majd még párszor, vagy ha esetleg megy a Tv-ben és véletlenül nézem, akkor nem kapcsolom át. Erre sajnos a régi részek közül csak a 2. volt képes.

 

Rákerestem az évezred filmjére. Itt olvasható 22 hozzászólás. Persze, gondolom az összes ember vagy másik filmet nézett, vagy ízléstelen. De a többségükkel egyet értek! :)

Vélemények

 

Amúgy ebből mennyi igaz?

 

"Ráadásul tele van a film olyan dallal, amik '87-ben még meg sem születtek, ami betétdalnál csak idegesítő lenne, viszont az, hogy a lemezboltban olyan Skid Row szám szól a háttérben, ami csak 2 évvel késöbb jelenik meg, inkább röhejes..."

 

Mert akkor ezzel fel is teszi a pontot az i-re!

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért Karrde, ha Flóri nem írja be, hogy hátrább az agarakkal, akkor elhiszed Frenkie -nek, hogy ez az évezred filmje? :D Ismered őt, tudod jól miként kötődik ahhoz a korszakhoz. Én sose más ízlése alapján nézek meg egy filmet. Az, hogy Kis Jóska szerint jó vagy sem csupán érdekesség, de még nem ad kellő ingerenciát arra, hogy megnézzek bármit is. Trailer, téma és főleg hangulat kell ahhoz, hogy valamit egyáltalán betegyek a lejátszóba.

 

Pontosan! :clap:

 

A többihez nem szolnék hozzá, mert megint a szokott lemez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért Karrde, ha Flóri nem írja be, hogy hátrább az agarakkal, akkor elhiszed Frenkie -nek, hogy ez az évezred filmje? :D Ismered őt, tudod jól miként kötődik ahhoz a korszakhoz. Én sose más ízlése alapján nézek meg egy filmet. Az, hogy Kis Jóska szerint jó vagy sem csupán érdekesség, de még nem ad kellő ingerenciát arra, hogy megnézzek bármit is. Trailer, téma és főleg hangulat kell ahhoz, hogy valamit egyáltalán betegyek a lejátszóba.

Nem hiszem el :P Viszont jó volt olvasni azt, hogy miért nem az évezred filmje (az érvek eléggé összevágtak azzal, amit nem feltétlenül szeretek én sem egy filmben) :) Ismerem őt is, kicsit az ízlését is, meg ahogy a filmekről írni tud, ezért általában nem az ő filmes ítéletére szoktam adni (és ez egyáltalán nem bántás, csak magyarázatképpen rávilágítok a különbözőségeinkre ami a filmeket illeti, amivel nekem semmi gondom nincs) :oops: Én is a magam ízlése után megyek, ezért is szoktam elsősorban azon fórumosok filmes írásait figyelembe venni ajánlások tekintetében, akik a saját ízlésemhez közelebb állnak, pl. Obi1, SimonZ, Bomarr, Pildi. Téma (bármilyen témából lehet egyébiránt jó filmet készíteni) és trailer alapján még nem feltétlenül választok (csak nagyon ritkán), erre jó példa az idei Hófehér és a vadász című film, amely főleg a trailer alapján azt mutatta, hogy egy nagyon jó filmet sikerült összehozni a sztoriból, aztán kiderült, hogy mégsem sikerült annyira jól, és nem néztem meg. Azért is számítanak az ismerősök véleményei néha, mert egyszerűen nincs időm, nem is szánok annyi időt rá, hogy havonta két tucat filmet megnézzek, ezért próbálok olyanokat találni, amelyek vagy nagyon szórakoztatnak, kikapcsolnak (amikor éppen arra van szükségem), és/vagy mozgóképen megfelelően elmesélnek egy-egy számomra érdekes történetet. Éppen ezért néha nagy segítsége egy-egy jól eltalált vélemény, mely megerősít abban, vagy eltántorít attól, hogy megnézzek egy kiválasztott filmet vagy ne.

És vannak olyan esetek, amikor hat lóval sem lehetne egy film megnézése mellől eltántorítani, ilyen A Hobbit idén. Tök mindegy, ki mit ír vagy mond, ezt megnézem, méghozzá moziban. Remélem, érzékelhető a különbség aközött, hogy egy számomra fontos alkotást megnézek mindenképpen, mint hogy a kevésbé fontos szórakoztatási célúak között úgy válogatok, hogy elolvasom mások véleményét is, mert nem tudok mindent megnézni.

Egyébiránt szeretem a zenés filmeket, de azoknál is az a fontos elsősorban, hogy mint film, működjön.

 

Nem mellékesem megnéztem én is az Amerikai pite 4-et, ami egy tipikusan az én korosztályomnak szóló filmszéria legutóbbi darabja, egy-két jelenettől eltekintve jól szórakoztam rajta (akárhogy is nézzük, viszonylag sikerült jól összekalapálni ezt a sztorit), pont egy ilyen film kellett a fáradt agyamnak most.

Láttam a The cabin in the woods című filmet is, horrorfélesége ellenére vicces volt, főleg a vége :D Egy nézést megért.

Következő projekt nálam is a Pókember kalandja lesz, valamikor a következő hétvégén, az is pont jó lesz arra, hogy kikapcsoljon este, miután egész nap tételt dolgozok ki, vagy szimplán folytatom a szakdogám írását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért köszönöm, hogy megint mellém álltál Karrde. Szerintem is mindig szükség van olyanok véleményre is akik nem elfogultak. Itt van az új Pókember film. Engem érdekelt a bemutató alapján, de sajnos nagyon rövid ideig adta a helyi mozi (3nap) és nem tudtam megnézni. Meg alapban szinkes volt, nem is bántam, hogy kihagytam. Kudar írta, hogy majd ő is jellemzi a filmet, mert neki nagyon nem tetszett. Én úgy voltam vele, hogy a képregényt nagyon kedveltem és ebben a filmben többet merítettek belőle, mint a régiekben. Gondolok itt a hálóvetőre, a Pókember humorára, arra, hogy ő valóban egy kis vékonyka kölyök volt, akit sokszor szénné vert Flash és hasonlók. Persze az olyan hibákat, mint a csatornában folyó teljesen tiszta víz, a patkányok helyett, megjelenő gyíkok és a néhány gombnyomással feltörhető szigorúan titkos kutatási szoba nem kerülték el a figyelmem. De végre a Pókruci jól nézett ki, Peter lassan tanulta meg kezelni a testi erejét és ezt is viccesen, plusz a hasonló kis részletek miatt, az egész alkotás meggyőzőbb volt. Biztos vannak olyan hibák amit nem vettem észre, majd mások erre felhívják a figyelmemet. Ennek ellenére, a filmet kiírom DVD-re és tuti megnézem majd még párszor, vagy ha esetleg megy a Tv-ben és véletlenül nézem, akkor nem kapcsolom át. Erre sajnos a régi részek közül csak a 2. volt képes.

Na ha nem is néztem meg az egészet újra, de a haveromnál ment én meg bele belepillantottam és felrémlettek a dolgok. Én vettem a régi képregénysorozatot is, amiben ugyfelnőtt már Peter, a régi trilógia inkább arra épített, a mostani pedig az újra, az Ultimate-re,ahol Peter még mindig suliba jár. Vannak olyan hibák mint hogy még ott Mary Jane volt a bnője, és Gwen csak később jön, aki ha jól emlékszem a képregényben meg is hal, de nekem nem ezzel volt a bajom. A forgatókönyv butára és érzelem mentesre sikerült.

Ben bácsi felvezetése és elvesztése sokkal jobban meg volt oldva a régiben mint most, pedig emiatt az élmény miatt lesz belőle az aki. Annyival lerendezték az egészet mintha elvesztett volna egy vödröt. Talán még a temetést sem mutatták. Szóval az egész pályáját elindító dolog mert döcögve indul. Aztán egy jelenet alatt feltalálja a hálóvetőt. Majd megtalálja az apja jegyzeteit. és itt nem vagyok biztos hogy csak kimásolja, vagy kijavítja az apja elméletét és odaadja Connorsnak aki 10 éve alatt sem tudott rájönni. Connorst alakító színész semmit nem hoz. Aki emlékszik a trilógiára és a professzorára aki nyaggatta hogy tanuljon, még ő is jobban megmaradt az emlékeimben a 2 perc szereplése után mint ez a pasi. (Ui: persze ugyanaz a két karakter) és persze én is leírhatnám még ugyanazokat amiket te is, a gyíkok a csatornában, stb stb de ezek már csak hab a tortán. És a végén még Stacey parancsnokot is megölik és több jelentőséget kap mint Ben bácsi.

De hozzá kell tennem, hogy abban igazad van, hogy jó a humor, jobb a főszereplő, bár a kosárlabda mintájú ruha fura nekem, de jók az akciók is, látványosak. De ez nem változtat azon hogy a forgató kb ugyanaz mint a Póki2ben. Tudós barátunkat megőrjíti az ereje, kideríti ki a pókember, megakarja ölni de a végére magához tér. Ami meg vicces, hogy az egyik legsz-rabb ellenésget választották mellé. Ha valakinek sok ellensége van az Pókember. Erre a gyíkkal kezdik. Ehhh., azért remélem a 2. részre összeszedik magukat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó azért ez már túlzás. Én is láttam a filmet, egy olyan embert, aki nem ilyen zenéket hallgat nem igazán győz meg. A történet elég egysíkú, kb. 4 poén van benne, azok sem valami ütősek. A rockot keverni musical-es elemekkel pedig elég merész dolog, de ezt már írtam. Attól, hogy a film OST-je jó, még maga az alkotás nem lesz az. Ennyi erővel akkor egy MJ rajongó számára a Moonwalker volt az évezred "filmje", akinek meg a Hannah Montana jön be az is mondana tőle valami baromi "nívós" alkotást. Jah, amúgy a Nesze neked Pete Tong az évezred zenés filmje, ebből a szemszögből. Több díjat nyert, főleg európai fesztiválokon. Kár zenei filmekkel vagdalózni, mindig az lesz híresebb amelyiknek nagyobb a rajongói tábora. De, mint filmek nem biztos, hogy egy minőségi síkon mozognak. Kíváncsi leszek ez a rockos movie hány díjat szerez meg az újító és egyedi megközelítése miatt.

 

Nekem bejön a film is meg a zene. A film pl Alec Baldwin és Tom Cruise miatt. Nagyon jól játszanak szerintem. Persze elfogult is vagyok a zene miatt meg a korszak miatt is. Mostanság teljesen a hatása alatt vagyok lehet fél év múlva elmúlik. A véleményem teljesen szubkjektív, nekem most az évezred filmje. Azt meg hogy hány díjat kap meg kinek tetszik és mennyire sikeres(amúgy bukta volt a film) engem abszolút hidegen hagy. Nem úgy tetszik egy film hogy kinek még. Különben utánanéztem és ez a musical megy a Broadwayn és hatalmas siker. Úgy látszik színházban jobban átjön az embereknek mint filmen.

Az hogy 1987-ben milyen figurák járkáltak fogalmad sem lehet hisz 3 éves voltál akkor. Elhiheted hogy a filmben látott figurák hitelesek. A rockzenéhez meg a sör hozzá van nőve, poénkodtak is vele. Pont azért tetszik a film mert hitelesen adja vissza azt a korszakot. Az nem baj hogy neked nem mond semiit, nekem sem élmény egy hatvanas évekbeli zenékkel teletűzdelt film. Ez a film a 35 év feletti korosztálynak szól. Azért vannak benne fiatalok mert akkor is éltek fiatalok meglepő módon és ők szerették a rockot inkább.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túlzó kijelentés, hogy a 35 feletti korosztálynak szólna. A rock nem kötődik korhoz, népszerűsége ma is töretlen. Az egy dolog, hogy a '80-as évek feeling nekem pl. semmit nem jelent. Ettől még élvezhetem a filmet, a hangulatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túlzó kijelentés, hogy a 35 feletti korosztálynak szólna. A rock nem kötődik korhoz, népszerűsége ma is töretlen. Az egy dolog, hogy a '80-as évek feeling nekem pl. semmit nem jelent. Ettől még élvezhetem a filmet, a hangulatot.

 

 

Pont a nyolcvanas évek feeling miatt szól nekik. Egy mai srácnak semmit sem jelent.

 

Ez sem igaz, szerintem. Chuck Norris pont, hogy a ma sztárja, ahogy Bruce Willis is. Még most is aktívak és nagyon sok fiatal ismeri őket. Arni tényleg már őskövület, Stallone azonban a Rambo 4-el szintén nem a régi hősök táborát erősíti. Egy generáció 20év alatt fejlődik ki és az Exp. sztárok nagy részét kb. 2 generáció biztosan ismeri. Jet Lee és Statham pedig koruk ellenére ugyanakkora húzónevek, mint az öregebb társaik. Amikor a moziban voltam, a filmen, a társaság nagyon vegyes volt, ma már nem úgy működnek a dolgok, hogy egy filmet nehéz beszerezni, meg most anyagilag nem állok úgy, nem kölcsönzöm ki a Rambo szériát. Sokkal könnyebb bármihez hozzájutni, korhatáros besorolás nélkül lehet nézni Pc-n a filmeket. Erre a legjobb példa az animációs filmek, többségük nem csak gyerekeknek szól és egy felnőttet is szórakoztat, ha minőségi és valóban vicces. Hiába van egy 20év különbség köztem és a 7éves gyerek között, egy Madagaszkár, vagy Toy Story, esetleg Shrek ugyanúgy érdekelt, érdekel. Köszönhető ez persze a médiának is nagy részben, szinte már szarul érzed magad, ha nem veszel egy Verdák 2. díszítésű zsebkendőt....

 

:facepalm: :facepalm: :facepalm: . Többet nem is érdemel ez a hozzászólás.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy akik ma 35 év felettiek és a rockon nőttek fel, azok egy ilyen nyálas és kiszámítható szerelmi szállal megtámogatott, ripacskodós filmre beindulnak. Főleg azzal nem értek egyet, hogy a musical elemeket keverik a rock-al, a két stílus ég és föld. Mindegy, hagyom a filmet, tényleg nem ér meg annyit, hogy beszéljünk róla. Amúgy megkérdeztem havarom, aki ért az ilyen zenéhez, számára a film inkább lejárató jellegű volt és megerősített, hogy több olyan dal is szerepelt benne, ami a film szerinti korban, tehát 1985 tájtékán még nem létezett. Ezzel, az alkotás el is ásta magát, meg a hitelességét. :peace:

 

Universal Soldier - Day Of Reckoning

 

Röviden szólva. Szemét. Ha hosszabban kéne elemezni: Megint a szokásos médiadömpingnek lehettünk áldozatai. A bemutatókban dolf lundgren és van damme nevére építenek, velük akarják eladni a filmet. Szerepük, a vásznon töltött idejük lényegtelen és szinte már nevetséges. Scott Adkins legrosszabb filmje, sajnáltam, hogy ekkora szemétbe bevonták. Nem nagyon beszélek a filmről, mert a története 1-1ben a Tökéletes Katona másolata, csak abban a filmben volt egy alap történet és sok akció, itt az alap történet zavaros és hiányos, az akciók meg gagyik és rosszul rendezettek, fényképezettek.

 

Ami baromi bosszantó, az pár stílusbeli elem. Először is, a filmnek nincsen zenéje. Akkor mégis mi megy az akciók alatt? Búgás. Az, hol magasabban, hol mélyebben szól. Aztán néha rádobnak 1-2 effektet. A bemutatóban van pár jó nő, meg mellek. Na, ezzel ki is fulladt az egész női vonal. A főszereplő hölgynek kb. két szilva van a melle helyén, és 30 kiló vasággyal.

Ott vannak még a flashback-ek, amiket a főhős úgy él meg, hogy villogni kezd a kép bejön a vérző fejű lánya, vagy a felesége. Aztán 20 ( !!!!!) mp-ig villog izomból a kép és bejön JCVD kopasz feje. Komolyan, nagyon durván epilepszia roham szagú ez a jelenet.

Össszességében a film tárgya, a két akciósztár alig mutat valamit, van benne pár jobban kivitelezett kaszabolás, de ez kb. 5perc az 1és fél órából, ez meg nagyon nem elég. Maradjunk annyiban, hogy 2/10.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy akik ma 35 év felettiek és a rockon nőttek fel, azok egy ilyen nyálas és kiszámítható szerelmi szállal megtámogatott, ripacskodós filmre beindulnak. Főleg azzal nem értek egyet, hogy a musical elemeket keverik a rock-al, a két stílus ég és föld. Mindegy, hagyom a filmet, tényleg nem ér meg annyit, hogy beszéljünk róla. Amúgy megkérdeztem havarom, aki ért az ilyen zenéhez, számára a film inkább lejárató jellegű volt és megerősített, hogy több olyan dal is szerepelt benne, ami a film szerinti korban, tehát 1985 tájtékán még nem létezett. Ezzel, az alkotás el is ásta magát, meg a hitelességét. :peace:

 

Mi az hogy érteni a rockot? A zenét szeretni kell és élvezni. Azt meg nem hiszem hogy van egy 40 év körüli haverod. Csak egyszer olvasnák tőled egy önálló véleményt és nem ilyen szánalmas firkálmányokat. Ne a haverjaiddal gyere hanem te mit gondolsz róla. Holnap azt is kérdezd meg a haverodtól hogy ehetsz-e ebédet mert az ő véleménye fontos nem? Különben láttad a filmet? Persze hogy nem csak fikázni meg trollkodni jársz ide.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leírtam, hogy régen sokan voltak rockerek az osztályban, az egyik legjobb barátom is akkor Red Hot, meg Jethro Tull fan volt, külföldre is utazott a koncertjeik miatt. Most Pécsen tesitanár, vele szoktam ilyenekről beszélni.

Az egyetem alatt megint baromi sok embert ismertem meg, eléggé középponti alak voltam. Meg ugye mezőgazdász suli, a traktorozás ment, de a letöltést nem igazán, mindig jöttek hozzám, hogy mit szedjek le nekik, felirogatták lapokra és mellette ott volt az üres dvd. Ajándékba meg kaptam kolbászt, oldalast, szalonnát. :) Aztán az informatikai szakon meg megismertem a kocka haverokat, volt ott Star Trek fan, meg WOW megszállott és 2 anime őrült. Arról nem én tehetek, hogy ti ennyire befelé fordulósok vagytok! :)

 

A filmet láttam, haverommal néztük meg. Nem 40éves, annyi idős, mint én, de mindig ilyen zenéket hallgat és hallgatott, sejtettem, hogy rám fogja tukmálni, mert mindig AC/DC polóban járkált és tudtam, hogy ebben a filmben tőlük is van track.

Amúgy azért kérdeztem meg a véleményét, mert ért hozzá...tudod, én el akarom kerülni az olyan baromi nagy beégéseket, mint amiket te követsz el, főleg zenén belül. Lehet te arcod nem ég, ha mégis, akkor 1hétig tenné, mert akkora. Én bevallom, nem tudtam, hogy a zenék többsége amit a filmben játszottak nem korhű és hamisan tűntették fel őket, ezért megkérdeztem olyat, aki jobban ért hozzá. Ezek szerint, te ezt nem vetted észre, így nem tartozol ebbe a kategóriába. na most van Metál!

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.