Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Durca! Még megy a mozikban a The Expendables 2, de már kölcsönözhető HD-ban a cuccos! :P

 

Bocs, kamunak bizonyult! Gyanús is volt.

 

Franc se tudja már mi van... :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttam egy nagyon jó kis filmet nemrég. Az időutazó felesége a címe. Főszereplő Eric Bana. Teljesen más felfogásból van bemutatva az időutazás és hatásai mint amit eddig megszoktunk. Bana egy veleszületett tulajdonság révén véletlenszerűen utazik az időben hol előre hol hátra. Nem tudja mikor indul és azt sem hova érkezik. Az érkezések az esetek nagy részében életének egy fontos állomásához köthetők, de ha nem is a családjához akkor is mindenképp.

Egyfajta romantikus időutazós film. Nekem nagyon bejött, és szerintem Pildinek és Misskarrdenak is tetszene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hallottam már erről a filmről... tervbe is van véve a megtekintése. Egyébként van még film, ami meglehetősen egyedi módon járja körbe az időutazást... pl: Donnie Darko. Hát, nem egyszerű film, de mégis megfogott. A napokban néztem meg a rendezői változatát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hallottam már erről a filmről... tervbe is van véve a megtekintése. Egyébként van még film, ami meglehetősen egyedi módon járja körbe az időutazást... pl: Donnie Darko. Hát, nem egyszerű film, de mégis megfogott. A napokban néztem meg a rendezői változatát.

 

 

Erről már sokat hallottam. Állitólag elég elvont film és Jake Gyllenhaal szerepel benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről már sokat hallottam. Állitólag elég elvont film és Jake Gyllenhaal szerepel benne.

Jó film, érdemes megnézni, bár elsőre nekem annyira nem tetszett, de mikor másodjára láttam, már jobban megfogott. :) Nem egy tucatfilm az biztos. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake Gyllenhaal a főszereplő igen. Jól alakít, és a nővérje (Maggie Gyllenhaal) is szerepel benne. Meglehetősen elvont film valóban, de érdemes megnézni és utána olvasgatni a neten a megtekintés után. Egyesek még tanulmányt is írtak róla. Nem az a fajta, amit az ember bármikor megnéz, de olykor jó elővenni. Ajánlom a rendezői változatot is, de csak az eredeti verzió megnézése után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hallottam már erről a filmről... tervbe is van véve a megtekintése. Egyébként van még film, ami meglehetősen egyedi módon járja körbe az időutazást... pl: Donnie Darko. Hát, nem egyszerű film, de mégis megfogott. A napokban néztem meg a rendezői változatát.

Na, most először érzem azt, hogy tényleg a lényegre tapintottál. Nekem az első BR lemezen megszerezett alkotás, minőségi történet, színészek, zene, életérzés... az egyik kedvenc filmem. Egyre figyeljetek, a magyar szinkron nagyon rossz, sok a mellé fordítás, én elsőre nem is értettem a lényeget, angolul ez a film fényévekkel jobb. Főleg a Törpös rész...

http://www.youtube.com/watch?v=DR91Rj1ZN1M

Az egyik legjobb OST!

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megérkezett végre!! Az első Trailer a Star Trek 2-ből. Igaz "rövidke", de trailer! :P

 

A konkrét trailer 1:50-től jön, de előtte a felvezető szöveg is jó! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

AZ UTOLSÓ LÉGHAJLÍTÓ

 

Aztak*rva. Rég láttam ennyire rossz filmet. Kb. a Sorstalanság jutott egyből eszembe. Ahogy egy naplóból sem lehet igazán jó filmet kihozni, hiszen nem egy történetet mesél el, hanem időszakokat, úgy egy 20*24 perces animéből sem lehet egy két órás filmet összevagdosni. Mert valljuk be, ebben is hasonlít a két film. Elkezdődik egy jelenet, történnek dolgok, fade out és jön egy teljesen másik történés, ami "néhol" csöppet sem kapcsolódik az előzőhöz.

A színészi játék förtelmes, a gyerek színészeket amúgy sem igazán kedvelem, ha jók, akkor valóban jók, ha meg rosszak, akkor bődületesen azok. Itt sajnos végig a 2. tényállás valósul meg. Aangot "játszó" gyerek kb. két arccal operál végig, a mindig vidám és nevetős karakter helyett kaptunk egy buta és depresszív kölköt. Szerintem a film alapján csak a teste olvad fel az elején, az agyára ráfért volna még egy restart. Mindent a szájába kell rágni és az ki sem derül, hogy mi köze van szegénynek az egész Szellemvilághoz.A másik, hogy végig azért rinyál, mert nem lehet családja, ezért hagyja ott a templomot is...gondolom egy fiatal gyereket mennyire bánthat ez, ellentétben az Avatarság miatt ránehezedő nyomással.... A film amúgy baromira sarkít, mivel az arabok a rosszak és mindent el akarnak pusztítani, az amerikaiak a jók, akik segítik a népet, a japánok a fura faj, a buddhisták meg az okosak és mindent tudók. Az alkotásnak talán egyetlen pozitívuma lett volna, a CGI, ami egy Transformers szintre felhozhatta volna, de Appa megjelenítése ocsmány volt és nagyon sötét, így kerülték el a részletes kidolgozást. Aang sokszor mutat be érdekes tornagyakorlatokat, amiket az animében az éppen általa hajlított elem végigkövet és a mozgásával utasítja, hogy mit tegyen...itt gondolom az olcsóbb megoldás érdekében percekig hadonászik, meg fújtat és a végén nyom egy lepkefing támadást...

Végül a legnagyobb hiba, ami a karaktereket illeti. Szinte semmit sem sikerült visszaadniuk, a sorozat feelingjéből egy szemernyit sem érezehettünk,az anime egyedi hangulatát. Sokka hihetetlenül 1sikú és Iroh tábornok....ah...hagyjuk.

Befejezés képpen két olyan rész, aminél úgy voltam, hogy kikapcsolom. Az egyik mikor Iroh SAJÁT MAGÁTÓL létrehoz tüzet és ezt látva az összes tűzhajlító, még Zhao is összepisili magát és menekülnek, minden harc, vagy áruló irtás nélkül...

A másik pedig a rengeteg közelharc...az animében a víz a tűz ellen remekül összecsapott és látványos volt, itt minden katona kardokkal támad a másikra és össze-vissza vagdosnak....Ekkor jön a másik kedvencem, az ostrom, amire a vízhajlítók felkészülnek és nagyon várják a támadást, egy rossz vágás után a tűz népe már a falakon belül van és égeti fel a várost, minden ellenállás nélkül. :facepalm:

Aki teheti kerülje, 1/10, ha a folytatás csak egy kicsit is hitelesebb lenne, szerintem már elégedettek lehetnénk...de én nem táplálok sok reményt.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A GI Joe-val mi van? Mert annyira promozták, meg ültetgették át 3D-be, aztán semmi hír róla... Engem azért érdekelne, főleg Bruce papa miatt. Amíg nem jön az egyik kedvenc szériám folytatása, kénytelen lettem volna azzal beérni.

 

Jah és a Tom Cruise-os, rockos film? Sokan annyira áradoztak róla, de a kritikák lehúzzák, hogy nem a fiataloknak szól, hiszen teljesen régi rock számokat szerepeltetnek, ezt keverik a gagyi musical stílussal. A kettő közönsége meg teljesen más, nem hiszem, hogy aki a Macskákat szereti, elmegy pogózni egy Fegyverek és rózsák koncertre. Plusz szokás szerint a fiatal, első filmes színészek, többségük 0 színészi játékkal. Nem értettem soha, az az ember egy kétórás rock klipre vágyik, miért fizessen ezért?

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jégkorszak 4.-et szedem, az első kettő tetszett, a 3.at eléggé untam, itt az új karakterek, már a bemutató alapján viccesek és bírom a kalózos témát is, szóval kíváncsian várom mi lesz a vége. Mondjuk angol feliratot is szedek hozzá, mert sokszor érzékelem 5.1-nél, hogy az effektek elnyomják a szöveget, néha nem értem, hogy akinek az anyanyelve és így nézi moziban, az, hogy hallja ki ezeket a dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jégkorszak 4.

 

Én rosszabbra számítottam, de volt pár jelenet ami nagyon bejött, pl. a hajó megszerzése. Mondjuk most már tényleg úgy tűnik nem lesz folytatás, mert a befejezéssel lezárni próbálták magát az ősi időket is.

Amin meglepődtem és végig éreztem, hogy ezt a hangot már hallottam, de nem voltam benne biztos, hogy kié, az a kalóz vezér volt. Őt ugyanis, a Trónok harcából ismert Peter Dinklage (Tyrion Lannister) személyesíti meg, kifejezetten jól.

Szerintem a 3. résznél jóval pörgősebb és viccesebb is, de az első kettőt még mindig nem éri utol. 7/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

AZ UTOLSÓ LÉGHAJLÍTÓ

 

Aki teheti kerülje, 1/10, ha a folytatás csak egy kicsit is hitelesebb lenne, szerintem már elégedettek lehetnénk...de én nem táplálok sok reményt.

 

 

Nagyon nem értek veled egyet, szerintem kifjezetten szórakoztató egy mozi. Egy nagybetűs MESE, az utóbbi idők legjobb Shyamalan mozija –, talán pont azért, mert nem lett Syhamalanos.

 

Ha jól tudom, hatalmas bukta lett belőle, pedig a napnál is világosabb a folytatás szükségessége. Így hát lehet, ez is úgy jár, mint az Eragon, vagy az Arany iránytű. Kár lenne érte, az alapjául szolgáló tv sorozat biztosan rejteget még érdekes eseményeket. De majd Hollywood urai eldöntik, árválkodni fog-e a polcon, vagy esetleg trilógiává bővülhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon nem értek veled egyet, szerintem kifjezetten szórakoztató egy mozi. Egy nagybetűs MESE, az utóbbi idők legjobb Shyamalan mozija –, talán pont azért, mert nem lett Syhamalanos.

Szerintem még magában is szörnyű film lett, de ha láttad hozzá a mesét, akkor még rosszabbnak tűnik. Az anime tényleg nagybetűs MESE, amit sajna semmilyen szinten nem ad vissza a film, és ezért lett hatalmas bukta. Az pedig hogy ez Night utóbbi legjobb mozija nem sokat jelent. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Resident Evil: Damnation.

 

Először is marhára tetszett. Másodszor totál elvesztettem a fonalat. :D Hol a T-vírus? Mikor játszódik ez a rész? Az előző részben már Amerikában zombikat írtottak. Itt meg egy Kelet-Szlavónia nevű országban az elnöknő biológiai kisérletek erdeményeképpen elszabadít "valamit". Meg irányítható lények. Közben meg itt is ha megharapnak valakit az ugyanolyan lesz mint ők. Itt kezdődött minden? Ez egy előzmény? Mert úgy tűnik hogy a világ többi része még ok, hisz a végén az amerikai hadsereg lép a csatába.

Valaki világosítson már fel legyen szíves. Azt tudom hogy a játék és a filmek mások de ennyire? A játéknak mi a története?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak annyit, hogy nem, nem előzmény. Egy dolog egészen bizonyos! Sőt kettő! :P Ez a történet a Resident Evil 4 játék után játszódik, illetve az előző RE animációs film, a Degeneration után!

 

Egyébként valóban jó volt... nem volt vele bajom, ahogy az élőszereplőssel sem :P :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is örülök, ha bejött, Frenkie!

Az előző animációs film után játszódik, és nagyon is közük van a játékokhoz, minden tekintetben. :)

 

Időrendben így következnek évszám szerint:

 

2004 - Resident Evil 4

2005 - Resident Evil: Degeneration

2009 - Resident Evil 5

2009 és 2013 közt játszódik a Damnation, konkrét dátumról nem tudok, de ennyi biztos.

2013 - Resident Evil 6

 

A T-vírus lejárt lemez, már az 1. animációs filmben sem az volt. Itt még nincs szó semmiféle zombi apokalipszisről sem, úgyhogy a világ még mindig "normális".

 

Dióhéjban: különböző bio organikus fegyverekkel kereskednek, fegyverkeznek, stb. Az ebben a filmben látott "plága" is ilyen, a Resident Evil 4-ben megismert verzió tovább fejlesztett változata, aminek lényege az irányító és a lények közti kapcsolat, ahogy azt láthattuk. Ez a fertőzés nem harapással terjed, a szájon keresztül kell bejuttatni az alanyba ezt a plágát, ami ott meglepően gyorsan kifejlődik. De ezt a filmben sokkal szebben elmeséli Ada. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.