Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Cabin in the woods. Jesszusom mekkora már ez a film, és mekkora átcseszés az egész. :D

 

már a címe is rohadt félrevezető, de a trailerek sem ezt mutatták, hogy erre megy ki a játék, jó persze valamit lehetett sejteni, de ezt semmiképp. A végén csak úgy tátottam a szám, amikor a démonok kiözönlöttek. hát ilyet se gyakran látni filmeken, és hogy ennyi ocsmányságot összehozzanak, hát gratula, én megkajáltam. :D és a végén, hogy nem áldozták fel magukat és az istenek visszatértek...jáááá XD

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, az Avatart is leteszteltem a szép új monitoron. Erre voltam a leginkább kíváncsi, hiszen ez a film HD-ra termett. Nos, az élmény majdnem olyan volt, mint a moziban. Csak ez kicsiben és 3D nélkül, de ezek nem vettek el belőle. És még mindig nem tudom nem szeretni ezt a filmet. Na nem mintha utálni akarnám. :D És a megvalósítása még mindig lenyűgöz. Mennyi munka és erőfeszítés kellett, hogy ez a világ éljen. A fűszálaktól a bogarakon át egészen Torukig. Hihetetlen, milyen komplex animációk vannak benne és egyetlen jelenet erejéig sem zökken ki, végig teljesen valósághű, nuku műanyag hatás vagy természetellenes momentum. Zseniális!

 

Minden szavaddal egyetértek!!! A múlt héten néztem meg újra (évi 1szer előveszem) és mindig tátott szájjal tudom "bámulni". :)

 

Nekem sajnos csak a fapados/mozis verzió van meg BD-n, és most láttam, hogy a 3 lemezes verzió bővített és én erről eddig nem is tudtam. A neten próbáltam keresgetni, hogy mik a bővítések, de nem nagyon találtam ilyen listát. Sőt, azt olvastam, hogy egy 3. verzió is van... Most akkor, hogy is van ez??

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sajnos csak a fapados/mozis verzió van meg BD-n, és most láttam, hogy a 3 lemezes verzió bővített és én erről eddig nem is tudtam. A neten próbáltam keresgetni, hogy mik a bővítések, de nem nagyon találtam ilyen listát. Sőt, azt olvastam, hogy egy 3. verzió is van... Most akkor, hogy is van ez??

Rossz helyen tetszett keresgélni, uram. Itten minden kérdésedre megírtam a választ. :D (Bár azóta rájöttem, hogy egyet kihagytam: Jake és Grace az Otthonfa megtámadása előtt beszélnek arról a laborban pakolás közben, hogy miért dózerolták el a szent fákat. Így probokálták a na'vikat, hogy azok megtámadják a buldózereket és jogos lehessen a támadás.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rossz helyen tetszett keresgélni, uram. Itten minden kérdésedre megírtam a választ. :D (Bár azóta rájöttem, hogy egyet kihagytam: Jake és Grace az Otthonfa megtámadása előtt beszélnek arról a laborban pakolás közben, hogy miért dózerolták el a szent fákat. Így probokálták a na'vikat, hogy azok megtámadják a buldózereket és jogos lehessen a támadás.)

 

Húha, köszönöm szépen!! Pontosan egy ilyen lista érdekelt!!! És így már egy picit kevésbé tudom értékelni a saját BD-met... Pedig az volt az első ilyen filmem (na jó, a Star Trek, de azt ajándékba adták a lejátszóhoz) és mondták ugyan, hogy lesz majd egy jobb kiadás az Avatarból, extrákkal meg minden, de akkor nem bírtam magammal. Na de, azt is ritkán tudom megoldani, hogy egy eredeti DVD-t, BD-re cseréljek (Star Wars) más kedvencnél, például nem is fog sikerülni valószínűleg (James Bond :( ) de azt, hogy egy BD-t, egy extrább BD-re cseréljek... nem holnap lesz az a világ...

A bővítésekhez gondolom, nem készült szinkron, ugye?

 

A felsorolt jelenetek jellemzésével is egyetértek, nem volt mindegyik jó döntés, de összességében, érdekes lehet a bővített verzió, ahogy ez már Cameron-nal megszokott (T2).

 

Prometheus-os ilyen jellegű kérdés: Arról tudsz már valamit, hogy most, hogy fog megjelenni a film, a mozis verzióban? Mert Scott nem tudja elengedni a filmjeit (ezen a fórumon, ez kinek fura? :D ) és nem szeretnék úgy járni, hogy megveszem és félév, egy év múlva, jön egy 20 perccel hosszabb. A Gyűrűk uránál, vagy az Avatar-nál legalább előre közölték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Avatar: de, a bővített jelenetek is szinkronizáltak. Először úgy volt, hogy nem lesznek azok, de végül megkapták a magyar hangot.

 

Prometheus: ez viszont jó kérdés. Először Scott félreérthetetlenül kijelentette egy videó interjúban, hogy lesz. Aztán pár héttel később már azt mondta, hogy nem lesz és korábban csak félreértették (láttam a szóban forgó videót, nem volt ott mit félreérteni, pláne nem olyan, amit a világ filmes oldalai és a rajongói fórumai egyszerre, egyöntetűen érthettek félre), mert neki így jó a film. Aztán most arról pletykálnak, hogy lesz, de először csak minimális bővítések, és majd később adják ki az igazi rendezői változatot.

Annyit mondhatok, hogy az eddigi filmek (Alien, Aliens, Alien3, Alien Ressurection, Alien vs Predator, Aliens vs Predator Requiem) mind kaptak bővített változatot, szóval szerintem a Prometheus sem lesz kivétel. Pláne, hogy Scott is állandóan belenyúlkál a filmjeibe (Blade Runner, Black Hawk Dawn, Mennyei királyság, Legenda, Robin Hood, Gladiátor, Amerikai gengszter, ezeknek mindegyiknek van legalább egy bővített változata).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cabin in the woods. Jesszusom mekkora már ez a film, és mekkora átcseszés az egész. :D

A spoilert nem néztem meg, egy kérdésem van: érdemes megnézni? Mivel szemezek vele pár hete (történeti átverések jöhetnek, azokat szeretem) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Avatar: de, a bővített jelenetek is szinkronizáltak. Először úgy volt, hogy nem lesznek azok, de végül megkapták a magyar hangot.

 

Prometheus: ez viszont jó kérdés. Először Scott félreérthetetlenül kijelentette egy videó interjúban, hogy lesz. Aztán pár héttel később már azt mondta, hogy nem lesz és korábban csak félreértették (láttam a szóban forgó videót, nem volt ott mit félreérteni, pláne nem olyan, amit a világ filmes oldalai és a rajongói fórumai egyszerre, egyöntetűen érthettek félre), mert neki így jó a film. Aztán most arról pletykálnak, hogy lesz, de először csak minimális bővítések, és majd később adják ki az igazi rendezői változatot.

Annyit mondhatok, hogy az eddigi filmek (Alien, Aliens, Alien3, Alien Ressurection, Alien vs Predator, Aliens vs Predator Requiem) mind kaptak bővített változatot, szóval szerintem a Prometheus sem lesz kivétel. Pláne, hogy Scott is állandóan belenyúlkál a filmjeibe (Blade Runner, Black Hawk Dawn, Mennyei királyság, Legenda, Robin Hood, Gladiátor, Amerikai gengszter, ezeknek mindegyiknek van legalább egy bővített változata).

 

 

A Black Hawk Downnak van bővített változata? Nekem megvan a dvd de azon nem emlékszem hogy lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Black Hawk Downnak van bővített változata? Nekem megvan a dvd de azon nem emlékszem hogy lett volna.

Nincs is. A mindkettőnknek meglévő DVD-t 2002-ben adták ki, a mozi után. Scott csak 2006-ban csinálta meg a bővített változatot. Sajnos még nem láttam én sem. :(

Viszont azon behaltam, hogy az Expendables-nek is van bővített változata. Ma néztem meg, hát, az eredeti vágás jobban tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs is. A mindkettőnknek meglévő DVD-t 2002-ben adták ki, a mozi után. Scott csak 2006-ban csinálta meg a bővített változatot. Sajnos még nem láttam én sem. :(

Viszont azon behaltam, hogy az Expendables-nek is van bővített változata. Ma néztem meg, hát, az eredeti vágás jobban tetszik.

 

 

Azt nem tudod véletlenül mik a kivágott jelenetek a BHD-ban? Az Expendables tényleg érdekes. Azt tudom elképzelni hogy még 50 csávót kinyírnak és az a bővített verzió. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt képekben összefoglalták a BHD új jeleneteit. A legtöbb csak lelkizős újdonság.

http://www.movie-censorship.com/report.php?ID=3596

 

Az Expednables-ben is főleg beszélgetős részek kerültek be. Például többet foglalkoznak Gunner árulásával, egy betétdal szól a hajós akció után, ott írják ki a szereplők nevét, miközben a kamera pásztázza a feláldozhatókat, szóval ilyenek. Meg kikerült pár poén (az SMS-es, Gunner "my turn" beszólása, stb). Illetve a végső roham alatt nem Bryan Tyler zenéje szól, hanem a Shinedown-tól a Diamond Eyes dal (ez szólt az előzetes alatt is). Bár szeretem a számot, annyira nem illik a csatához, ellenben az eredeti zenével (ezért gáz, ha egy jelenetsorhoz írnak egy zenét, majd megváltoztatják vagy a muzsikát vagy a jelenetet - a la ep2 párbaj vége). Szóval ez azon ritka esetek egyike, amikor maradok az eredeti mozis vágásnál, mert sokkal lendületesebb és összerakottabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sötét Lovag: Felemelkedésben elég érdekesen ért véget Batman legendája.

 

Egy pár rajongó belegondolt, hogy milyen lett volna, ha a The New Batman adventurers című sorozatból, az Over the Edge című epizód szolgáltatta volna az alapot Batman legendájának lezárásához.

Az is elég drámai lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk én is kíváncsi lennék hogy ennek a filmnek ez az egy mondatos kifejtése mit takar? :D

 

Hófehér: Uhh, hát nem semmi látványorgia volt. Egyszerűen gyönyörű az elejétől a végéig. A sötét mágiától kezdve az elvarázsolt erdőig. Ha másért nem is, ezért érdemes volt megnézni, mert hát a látványon és akción kívül nem sok volt benne számomra. Iszonyú forgatókönyv, de az még a kisebb baj, mert ennyire gáz párbeszédeket ...és hát Kristen ismét bizonyította hogy mekkora színésznő. Maradjon inkább az Alkonyatnál, viszont a Királynő jól hozta a szerepet.Egyszer azért érdemes megnézni, de inkább írhattak volna egy sima kalandfilmet erre, nem pedig egy mese adaptációt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

When the fail so strong....

 

double-facepalm.jpg

Na, ezt most miért kaptam? Mert nem igazán értem.. :?

 

Azt írtam, hogy "A Sötét Lovag: Felemelkedésben elég érdekesen ért véget Batman legendája." Ha bővebben akartam volna fogalmazni, akkor azt mondtam volna, hogy a Felemelkedés vége érdekes, eredeti, meghökkentő, epikus és drámai lett. Riddick a tökéletes kifejezést használta. Akármennyire nézem az én megfogalmazásomban is pozitív jelzővel illetem a filmet, éppúgy, mint ő, csak más jelzőkkel. Nem húztam le, nem fikáztam, nem illettem negatív jelzővel, nem sértettem meg senkit. Az általad használt facepalm kép tudtommal azt jelenti, hogy "Úristen, hogy mondhat valaki ekkora hülyeséget, ostobaságot, idiótaságot? Könyörgöm, bárki, aki megnézi a Sötét Lovag: Felemelkedést, szerintem el fog jutni odáig, hogy elmondhassa, érdekes, drámai, eredeti végkifejletet kapott a film. Én is eljutottam eddig, csak a mondatomban egyetlen pozitív jelzőt használtam a filmre, ami teljes mértékben igaz. Világosíts fel, légy szíves, hogy micsoda h*lyeséget mondtam akkor, ebben a mondatomban, ami nem állja meg a helyét.

 

A hozzászólásom leírása előtt éppen a TDKR-en és Batman legendájának végén gondolkodtam. Tudom, hogy számtalan Batman alkotásban (képregény, rajzfilm) megpróbálták valamilyen módon lezárni, vagy valamilyen végkifejlet verziót felvázolni a legendának. Éppen azon elmélkedtem , hogy ezek milyenek lehetnek, vagy milyenek lettek volna mozifilmbe átültetve. Ugyebár ott van pl: A Sötét Lovag visszatér (Frank Miller alkotása), vagy a Whatever happened to the Caped Crusader (Neil Gaiman alkotása). De rajzfilmben is alkottak (még ha csak what if... szinten) egy érdekes és drámai végkifejletet. Épp akkor találtam ezt a videót, melynek alapja filmben átültetve is működne, elég meghökkentő és drámai lenne éppúgy, mint a TDKR-é. Ezzel nem azt akartam mondani, hogy rossz film lett a TDKR. Jó filmnek tartom. Még akkor is, ha az előző két film, a Begins, és a TDK sokkal jobban tetszett nekem. Tehát a TDKR-t egy jó filmnek tartom, aminek eredeti és érdekes lett a zárása. Csak a hozzászólásom megtétele előtt érdekelt, hogy milyen lenne más végkifejleteket is feldolgozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem konkrétan az "érdekes" szóval volt bajom. Értem, amit mondasz, de az én olvasatomban az "érdekes" sohasem volt abszolút pozitív kicsengésű. Ha valamire azt mondom, hogy "hát ez érdekes volt" akkor nem feltétlenül gondolok arra (sőt) hogy ez milyen bitang jó volt. Engem ez kavarhatott, meg... de nem akartalak megbántani.

 

Ami a többi Batman alkotást illeti: sohasem érdekeltek igazán. Magát Batmant sem kedveltem egész addig, amíg Nolan hozzá nem nyúlt a témához. Nekem nem létezik más Batman, csak a nolani. De ez az én személyes véleményem és hozzáállásom! ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem konkrétan az "érdekes" szóval volt bajom. Értem, amit mondasz, de az én olvasatomban az "érdekes" sohasem volt abszolút pozitív kicsengésű. Ha valamire azt mondom, hogy "hát ez érdekes volt" akkor nem feltétlenül gondolok arra (sőt) hogy ez milyen bitang jó volt. Engem ez kavarhatott, meg... de nem akartalak megbántani.

 

Ami a többi Batman alkotást illeti: sohasem érdekeltek igazán. Magát Batmant sem kedveltem egész addig, amíg Nolan hozzá nem nyúlt a témához. Nekem nem létezik más Batman, csak a nolani. De ez az én személyes véleményem és hozzáállásom! ;)

Én ha általában valamit érdekesnek találok azt mindenféleképpen pozitív értelemben gondolom.

 

Engem Batman már 20 éve, óvodás korom óta érdekel. A Nothing to Fear című rajzfilm epizóddal lettem rajongó, hatalmas hatást gyakorolt rám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is mutatja, hogy ugyan azt a szót két ember mennyire különböző módon értelmezi illetve használja. Gondolom Frenkie és Ody sem pozitívnak gondolta ebben a vonatkozásban, azért reagáltak úgy, ahogy.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én alapvetően filmekkel, könyvekkel kapcsolatban pozitívan gondolkodok. Vagy pozitív érzéseim vannak többségben. Van egy "skálám", amelyen az úgynevezett tetszik, vagy bejön "részleg" elég tág. Sokszor volt már, hogy csodálkoztak azon, miért tetszik nekem olyan, amit elég sokan lehúznak. Volt már, hogy negatívabb dolgokat is megfogalmazok bizonyos könyvekkel, vagy filmekkel kapcsolatban, de még így is a pozitív tartományon belül vannak, mert találtam több jó dolgot is, amely ellensúlyozni tudja a pár apró negatívumot.

De még a számomra rosszabb alkotásokban is fel tudok fedezni pozitívumokat, ez attól függ, hogy az adott dolog mennyire jön be alapvetően.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg elég érdekes volt a megfogalmazásod, Revan. :) Ebben a kontextusban nekem is inkább a negatív felhang jött át. Távolról sem egyértelmű, főleg, ha hozzávesszük, hogyan álltál a filmhez és Batman legendájának esetleges alakulásához a kezdet kezdetén. De ez leginkább a fórumfelület hibája, mert bár az érdekes kétértelmű, ezeket egyértelműen meg lehet különböztetni élőszóban, amikor hallani hangsúlyt és látni a gesztusokat, azaz van metakommunikáció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki segíthetne, egy animációs filmet keresek. A lényege, hogy elég ocsmányul van megrajzolva és két főhősről szól, aki a városban csapatják, de elkapják őket a zsaruk. A Holdra viszik őket és ott van egy raklap klón. A börtönből próbálnak szabadulni és közben rengeteg a harc, meg a halál. Az egésznek semmi értelme nem volt és a végén a Hold átváltozik egy bogárrá... Elég rég láttam és nem tudom a pontos címét, hiába keresek rá kulcsszavak alapján nem jön be. A lényeg, hogy nem sorozat, film, ronda a rajzolás, nagyon beteg és véres, meg a főszereplő férfinek TV alakú a feje. Valaki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.