Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Bár én is osztom azt az állítást, hogy külön kell választani az ízlést és a minőséget, viszont az objektív minőségben már nem hiszek, mivel nincs egyértelmű meghatározása annak, mik a keretei ma a filmkészítésnek. Honnan kezdve beszélünk minőségről?

Ismerem ezt a problémát, csak sajnos nem akartam lentebb tovább ragozni, mert már néhányszor volt téma :) Igen, sajnos elég nehéz egy alkotásról megállapítani, hogy az objektíve minőségi-e, szóval amit írtál, abban nagyjából egyetértünk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bezony, lebutítják közönségbaráttá.

Az a baj, hogy míg az ep1-nél tudtam, hogy Lucas papa fejében ott van mind a három rész, tudja mi lesz a vége (végül is, ezt mi is tudtuk :)), a szereplőknek és a Galaxisnak miket kell megérnie, így joggal várhattuk a végét, egyben várhattunk az ítélettel, addig itt erről szó sincs. Nincs kialakult kép arról, hogy mi lesz a vége, mennek bele a vakvilágba, ahogy esik, úgy puffan alapon. A film végi cliffhanger is úgy született, hogy fogalmuk sincs, hogyan folytassák.

Ez mind szép csak az a baj, hogy az egész feltételezés. Fingod sincs róla, max. kényszerképzeted. Várjuk már meg mi lesz belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem Riddick, nem lehet, na most erre varrjál gombot. :facepalm: Ha csendben maradnánk, k*rvára kihalna ez a fórum. :roll:

Ez így szép meg jó, de szerintem kössünk kompromisszumot. Te is fogadd el magadban, hogy vannak olyanok akiknek ez a film rohadtul bejött, és akkor más is el fogja fogadni, hogy neked meg nem. Innentől lehet is lapozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így szép meg jó, de szerintem kössünk kompromisszumot. Te is fogadd el magadban, hogy vannak olyanok akiknek ez a film rohadtul bejött, és akkor más is el fogja fogadni, hogy neked meg nem. Innentől lehet is lapozni.

 

 

Mintha pont erről írtam volna Neked pár hónapja.. :)

 

************************************************

 

A Prometheushoz meg már végképp nem kívánok hozzászólni, szerintem qrva jó volt, számomra tökéletes Alien film. Elolvastam a hozzászólásaitokat, s senki nem győzött meg a ellenkezéjőrél.

 

Tény, hogy borzasztóan megosztó mozi, de simán el kellene fogadni a másik érzéséit a filmmel kapcsolatban. Ekkora felhajtást csinálni körülötte felesleges.

 

Hisz csak egy film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár meglehetősen kevés ideje ismerem az Alien univerzumot, nem érzem úgy, hogy ki lenne herélve. Lehet, hogy nem támasztottam túl magas elvárásokat a filmmel szemben, csak leültem elé szórakozni? Meglehet. Tele van logikai hibákkal és bakikkal a film (mondjuk nem sokat vettem észre, biztos figyelmetlen vagyok)? Meglehet. Ennek ellenére élveztem. Ha nem ez a leglényegesebb, akkor mi? Hogy mekkora a bevétel, hogy hány lyuk van a sztoriban? Marhára nem izgat. A hangulat, a látvány, a történet... számomra minden a helyén volt. Ha már a történeti eredetiség hiányával vádoljuk... ilyen téren a többi Alien film sem nyújt többet. Ettől még rosszak? Számomra a legkevésbé sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mind szép csak az a baj, hogy az egész feltételezés. Fingod sincs róla, max. kényszerképzeted. Várjuk már meg mi lesz belőle.

Persze, kényszerképzetem... Oké... :facepalm::roll:

 

Ez így szép meg jó, de szerintem kössünk kompromisszumot. Te is fogadd el magadban, hogy vannak olyanok akiknek ez a film rohadtul bejött, és akkor más is el fogja fogadni, hogy neked meg nem. Innentől lehet is lapozni.

Ezredszerre is, hátha valakinek végre eljut a tudatáig: NEKEM TETSZETT A PROMETHEUS!!!!!!! Ha még ez is kevés, hívom Cobbot, hátha tud valamit kezdeni a helyzettel. :D Szóval nincs mit elfogadni, hiszen ugyanazon az oldalon állunk, csak én nem hunyok szemet a film hibái fölött. Ahogy ezt korábban sem tettem és ha a fene fenét eszik, a jövőben sem fogok!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

B+ mi lett volna ha nem tetszik? :lol: Öcsém csak fikázod mint a gazt már napok óta. Ez egyfajta ellensúlya lenne annak, hogy mások dicsérik? Amúgy meg mit nem lehet abban érteni, hogy ne ítélkezzünk egy három részes trilógiáról az első rész után? Ne keressünk logikai bukfencet ott, ahol talán nincs is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

B+ mi lett volna ha nem tetszik? :lol: Öcsém csak fikázod mint a gazt már napok óta. Ez egyfajta ellensúlya lenne annak, hogy mások dicsérik? Amúgy meg mit nem lehet abban érteni, hogy ne ítélkezzünk egy három részes trilógiáról az első rész után? Ne keressünk logikai bukfencet ott, ahol talán nincs is?

Miért, szerinted megmagyarázza valaki a harmadik részben, hogy támadt fel négy ember, akiket két perccel korábban öltek meg? Hogy miért nem érdekelt senkit egy olyan esemény végterméke, amit az egyik szereplő indított el előre megfontolt szándékkal, azért, hogy lássa a végterméket? Hogy hogyan tud a feltérképezést végző és a térképező gépeket kezelő egyén eltévedni abban a létesítményben, amit ő térképezett fel? Hogy a xenobiológus miért szalad el egy hulla elől és miért édeleg egy élő idegennel? Hogy miért kell levenni a sisakot egy idegen űrhajón, idegen bolygón, idegen holtestek közelében? Persze, ezek nyilván benne lesznek a következő részben, szépen, megmagyarázva.

És amúgy meg, miért ne lehetne mint önálló film véleményezni? Ennyi erővel miért mondunk véleményt egy még be sem fejeződött sorozatról? Hiszen még folytatódik, ki tudja, mi lesz. Lehet majd, ami logikai baki, a következő részben nem lesz az. Ha majd a harmadik rész végére átértékelődik ez a rész, akkor majd AKKOR fogok róla úgy szólni. De jelenleg csak arról tudok írni, amit láttam, és az most nem tetszik maradéktalanul.

 

És ha nem tetszene, akkor egy rohadt szót nem olvasnál tőlem róla. :D Ami nem tetszik, azzal nem szokásom foglalkozni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, szerinted megmagyarázza valaki a harmadik részben, hogy támadt fel négy ember, akiket két perccel korábban öltek meg?

Én ilyet nem vettem észre benne. Lehet, hogy túl hülye vagyok a filmnézéshez, de akkor áldom az "eszem". :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha nem tetszene, akkor egy rohadt szót nem olvasnál tőlem róla. :D Ami nem tetszik, azzal nem szokásom foglalkozni. ;)

 

Azért ha lehet, ne a Te ajánlód legyen a BD borítóján :D :D

 

"Ügyi vagy, Scotty, és a korodra való tekintettel nyugodtan sz*rd széjjel a kedvenc franchise-om, neked ezt szabad, én meg "csendben magamban örömködöm"."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ilyet nem vettem észre benne. Lehet, hogy túl hülye vagyok a filmnézéshez, de akkor áldom az "eszem". :P

Hát ha így véled, ki vagyok én, hogy cáfoljak? :P:hehe:

 

Dzséjtnek is joga van a véleményéhez, még ha az nem is nyeri el egyesek tetszését.

Senki nem is mondta, hogy maradjak csendbe. Na jó, Riddick speciel utalt rá, de tudom én, hogy szeret engem. :D

 

Ez meg.....

Súlyos, mi? Én sem értem, hogyan lehetek ilyen elborult, hogy csak azzal foglalkozom, ami érdekel, de hát én már csak ilyen furcsa vagyok. :cool: Vagy te lehet nem is erre gondolták? Hm... :hmm::)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

off

 

Üdv!

 

Ha tetszett a Prometheus és szívesen beszélgetnél/elmélkednél a filmmel kapcsolatban olyanokkal, akiknek szintén tetszett Ridley Scott új filmje, akkor regisztrálj a http://prometheus.kilu.hu -ra és légy aktív tagja most induló fórumunk közösségének!

 

Szeretettel várunk!

 

Üdv:

Darth Riddick (A fórumon megtalálsz Space Jockey nicknévvel)

 

on

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szegény Promi megint abba a hibába esik bele még a fórumon belül is, amibe a megjelenése előtt. Nagyobb a reklámja, a körülötte kavart (poshadt) víz, mint amennyit az alkotás valaha is érdemelt vagy érdemelni fog. Szerintem felesleges róla ennyit beszélni, nem SW Ep 1. ez! Én sajnálom, hogy úgy adták el, mint Alien előjáték, ahhoz szegény túl 12 karikás, míg a régi részek horror fanoknak szóltak a sci-fi mellett, ez már tiszta sci-fi. Ezért szerintem más a rajongó tábora is. Mostanság a műanyag filmek jobban mennek, erre jó példa az Éhezők viadala. Én hiányolom a kemény vonalas filmeket a mozikból. Itt nem a Fűrész sorozatra gondolok, sokkal inkább a minőségi horrora.

 

Attól, hogy valaki 75 éves még nem kell azt állítani, hogy remek rendező. Uwe sem mai gyerek, szerintem kár a kort idekeverni... Ha így megy tovább a folytatást meg sem éri, főleg a tragikus események után, gondolom jó ideig nem fog filmeket forgatni.

 

Amúgy, ha már kritikusok, akkor itt van Peti:

http://www.youtube.com/watch?v=WJbf4Mk8T-Y

Magyar filmeket mutat be, igen jó humorral és hozzáértő háttere is van, így mindig várom mikor jön tőle új videó! :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legfeljebb indult Alien előzménynek. Azért, mert szó van benne néhány Alienben látott elemről és ugyanabban az univerzumban játszódik, még nem lesz a szó szoros értelmében vett előzmény. Sőt, ugyanolyan stílusúnak sem kötelező lennie. Azt egyébként nem tudtam, hogy ami látványos és esetenként merészel alkalmazni CGI-t, az már műanyag film.

 

Egyébként mindenki azzal és annyit foglalkozik, amennyit akar. Akit nem érdekel egy téma, annak ott az egér görgője.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg attól tartok, hogy ezek a bizonyos elemek amiket folyamatosan szid egy réteg, már most ott vannak mint például a midichlorianok vagy Jar Jar...

 

Vannak akik nem is akartak előzményt és így nem is örülnek. Vannak akik akartak, de nem ilyet képzeltek el és csalódtak.

 

Vannak akik akartak, és nagyon tetszett nekik, de az ő kedvüket is szegi a folyamatos sárdobálás...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legfeljebb indult Alien előzménynek. Azért, mert szó van benne néhány Alienben látott elemről és ugyanabban az univerzumban játszódik, még nem lesz a szó szoros értelmében vett előzmény. Sőt, ugyanolyan stílusúnak sem kötelező lennie. Azt egyébként nem tudtam, hogy ami látványos és esetenként merészel alkalmazni CGI-t, az már műanyag film.

Sőt, tegyük hozzá, hogy nagyon sokszor elmondták, hogy nem Alien film lesz. Ezt - megjegyzem, hála az égnek, hogy nem tűnt fel benne egy xeno sem - maradéktalanul tartották is, így eleve badarság volt bárkitől is ugyanazokkal az elvárásokkal leülni elé, mint egy Alien film elé.

Azt sem értem, Flóriboy, miért vártál horrort, amikor már a forgatás kezdetén nyilvánvalóvá tették minden fórumon, hogy nem horror lesz, hanem szürreális sci-fi. A minta a 2001 Space Odyssey volt. Ezt szintén sikeresen abszolválták, bár a 2001 nem sablonos és jobban kivitelezett film (megjegyzem, azt filmet tényleg nem szeretem).

És az utolsó kitétel: rengeteg díszlet épült meg a Prometheus-hoz, és minden külső felvétel valódi külső felvétel, vagyis mai sci-fihez képest igen kevés CG van benne. Szóval fejvakarást eredményez, hogy mi lehet ebben annyira műanyag.

 

Én meg attól tartok, hogy ezek a bizonyos elemek amiket folyamatosan szid egy réteg, már most ott vannak mint például a midichlorianok vagy Jar Jar...

Csak a magam nevében beszélek, amit kifogásolok, az technikai probléma. Azon belül is főleg a vágás (van egy olyan érzésem, hogy Scott nem tud vágni, lehet ezért rendezi át annyiszor a filmjeit? :hmm: ), a történet bakijai, a szereplők azon véreznek el, hogy nem kapják meg a motivációs jeleneteiket vagy rossz sorrendben jönnek a jelenetek. Jar Jar és a midi-chlorinaok ellenben történetbeli elemek, így az univerzumot határozzák meg. Ebben a tekintetben a Mérnökök lehetnének ilyen támadási pontok, de összességében a Mérnökökkel elégedettek az emberek. Engem is csak az zavar, hogy emberek (mármint szó szerint emberek, nem csak úgy néznek ki, mint teszem azt egy jaffa vagy egy Idő Lord, hanem 100% emberek), de ez sem mond ellent a film világának. Így nem kell attól tartani, hogy ezek a dolgok Jar Jar vagy midi-chlorian magasságokba röppennének (azt már Anderson és a Strauss fivérek elintézték, ja és ott van Jeunet mumusa is... brrrr....). Sőt, ha Scott lenne kedves újravágni a filmet kicsit több odafigyeléssel, még a technikai hibákat is kiküszöbölhetné. Még fél óra a karaktereknek és a jelenetek megfelel sorrendbe vágása jót tenne neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A DNS egyezés mindenesetre érdekes. Ugye például egy bűnesetnél, mikor nyomozás folyik és a helyszínen talált DNS-t összevetik a gyanúsítottaktól szerzett DNS-el, és ha egyezést találnak akkor minden kétséget kizáróan megvan a tettes, mert a DNS az egyedi ... nincs két embernek tökéletesen egyező DNS-e.

 

Szerintem a filmben látott DNS (hogy mondjam) nem egy konkrét emberhez köthető DNS minta volt, hanem magának az "emberiségnek a DNS-e" ... bár hülyén hangzik. És ezzel a DNS-el egyezett tökéletesen a felrobbant Tervező fejéből kinyert DNS. Shaw doki sem azt mondta, hogy ők mi vagyunk egy az egyben, hanem, hogy belőlük vagyunk. Azért nem ugyan az. Én úgy képzelem, hogy az emberek és a Tervezők egyes DNS szekvenciái tökéletesen egyeznek, de a Tervező semmiképpen sem egyenlő az emberrel!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az öcsém mérnök, le is nyomtam gyorsan lángszóróval és küldtem rá két robbanó töltetet. A kutyák meg felették a darabokat. Így kell ezt!

Amúgy ma volt a Játsz/ma a Tv-ben, nagyon jó kis film, nemrég láttam DVD-n, klasszikus alkotás!

Amúgy azt még mindig nem mondta meg senki, hogy ami a hajónál támadt rájuk, az a félig ember, félig zombi mégis mi volt...?

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről már beszélgettem korábban Dzséjttel, ő azt mondta, hogy a filmben konkrétan elhangzik, hogy a két DNS minta megegyezik.

 

Egyébként "általános" emberi DNS szerintem nincs (bár nem vagyok biológus), csupán általános emberi DNS lánc, és ez egyezett meg a Mérnök DNS lánccal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.