Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Valóban, nekem nem jött át a lényeg. Egy nyavajás apró százalékban sem jött át a lényeg az Alien filmekből. Így van... kösz, hogy ilyen jól ismersz, ember. Minden szavad a megtestesült igazság. Mondj még valamit rólam, Ó Nagy Tudású!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neked a Sci-fi fontosabb, mint a horror és ezért szereted jobban az új részt, pedig szerintem az Alien a tökéletes Horror, ami a Sci-fi elemeket a háttérbe szorítja a maga drámai és remek színészi játékával... Dszéjt véleményét várom, mert szerintem ő is látta ezeket az alap elemeket és hiányolta is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát :yeah:

 

Abban igazad van Flóri, hogy a horror, mint múfaj nálam igen messze van. A sci-fi meg a műfajok műfaja a szememben... pláne, ha egy gyerekkori álom is valóra válik benne.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick, nyugodj meg, nekem MINIMUM annyira tetszett/tetszik a Prometheus, mint Neked. Az idei év legjobb mozijának tartom... továbbá 2005 (Na mi volt, akkor? :D) óta nem döngölt így semmi a moziszékbe (az Avatar 3D-s látványa az más dolog). 2-szer néztem meg IMAX 3D-ben (150km-re van a lakhelyemtől) és naponta ellenőrzöm a blu-ray.com-ot illetve az xpress-t, pedig tudom, hogy szeptember 28-ig hírzárlat van. Mikor kijöttem a moziból, utána hetekig nem volt nap, hogy ne a filmen agyaltam volna, pedig elsőre is tiszta volt minden.

 

Ja és van egy mondat benne, amiért minden hibát és logikai bukfencet elnéznék, ha találnék benne. Mivel összeegyeztethetővé teszi a vallást és Daniken elméletét.

 

 

Vajon ki teremtette őket?

 

 

 

ui.:Sűrűn járok ide, de csak olvasok, mert zavart az Ep1, Avatar és most a Prometheus fika, de most már megszólaltam.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban, nekem nem jött át a lényeg. Egy nyavajás apró százalékban sem jött át a lényeg az Alien filmekből. Így van... kösz, hogy ilyen jól ismersz, ember. Minden szavad a megtestesült igazság. Mondj még valamit rólam, Ó Nagy Tudású!

 

 

Hagyd már Őt. Lényegtelen a véleménye.

 

Nekem is baromira bejött ,iszonyú jó filmnek tartom. Semmi köze az Alien-előzményhez de hát Ő az Isten. Nem kell vele foglalkozni. Soha ne reagálj rá.

Szerintem az utóbbi évek legjobb sci-fije. Egy jó alapot adott a Space Jockey-k létezésére és egyfajta gondolkodást serkentett az ember agyába hogy a xeno mi is? Dzséjt magyarázatával tök jó az egész. Élvezd és hagyd a trollt a francba. Úgy is beléd köt mert a lételeme ez. Nézd meg mit művel ezen troll a Europe topicban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick, nyugodj meg, nekem MINIMUM annyira tetszett/tetszik a Prometheus, mint Neked. Az idei év legjobb mozijának tartom... továbbá 2005 (Na mi volt, akkor? :D) óta nem döngölt így semmi a moziszékbe (az Avatar 3D-s látványa az más dolog). 2-szer néztem meg IMAX 3D-ben (150km-re van a lakhelyemtől) és naponta ellenőrzöm a blu-ray.com-ot illetve az xpress-t, pedig tudom, hogy szeptember 28-ig hírzárlat van. Mikor kijöttem a moziból, utána hetekig nem volt nap, hogy ne a filmen agyaltam volna, pedig elsőre is tiszta volt minden.

 

Ja és van egy mondat benne, amiért minden hibát és logikai bukfencet elnéznék, ha találnék benne. Mivel összeegyeztethetővé teszi a vallást és Daniken elméletét.

 

 

Vajon ki teremtette őket?

 

 

 

ui.:Sűrűn járok ide, de csak olvasok, mert zavart az Ep1, Avatar és most a Prometheus fika, de most már megszólaltam.

 

 

Ha a Nagy Ő miatt van akkor hagyd figyelmen kivűl amit ír. Csak szánd a trollt. Én imádom az Avatart. Zseniális film. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dszéjt véleményét várom, mert szerintem ő is látta ezeket az alap elemeket és hiányolta is...

Ilyet sem sűrűn fogok írni, de ebben igazad van. Hiányoltam alapvető elemeket: feszültség, következetesség, az eredetiség leghalványabb szikrája, jól felépített karakterek, érdekes szörnyek. Bár a hangulata miatt tényleg bejön a film, de ez nem a Prometheus, hanem annak az érdeme, hogy az Alienből emelt át elemeket. Hogy a hajó kívül-belül a Nostromora hajaz, hogy "újra ott járhat az ember a Derelicten". És nagyon tetszik a zenéje és a vizuálatiása, a lassú levezetés, bár ez ugye szintén Alien-erény, plusz a lassúságot alaposan meg is töri Scott a film végére (ugyan az Alien is felgyorsult, de az legalább szép fokozatosan, indokoltan). Lényegében minden eleme, amit szeretek a filmnek, abból származik, hogy az Alien univerzumban játszódik, a jövőben, egy idegen világban.

Feszültség nincs, semmi izgalom, se az események miatt, se a szereplők miatt. Minden kiszámítható, már jóval azelőtt, hogy megtörténne. Következetesség? Lejjebb írtam, milyen következetesek voltak a vágószobában, de az csak a jéghegy csúcsa.

 

A csaj kivágja magából a dögöt, majd húsz perccel később már akciózik. Viszont senki meg nem kérdezné, ugyan mi lett a döggel. Vagy mikor egy idegen bolygón egy idegen űrhajó fedélzetén leveszik a sisakot... Komolyan, Ripley mit parázott azon, hogy egy idegen lény Kane-re tapadt? És még akad pár dolog.

 

Eredetiség szikrája? Na, ezzel nagy bajom van, mert az még talán megbocsátható lenne, hogy az Űrutasról kiderült, csak ember, na de az, hogy a sztori majdnem egy az egyben az igen gyenge Alien vs Predator átirata, az sok(k). De most komolyan, ezt sasoljátok (ha nem láttad a Prometheust, de láttad az AVP-t, nyugodt szívvel elolvashatod):

 

A Weyland Iparvállalat halálán lévő milliárdos öregura, Charles Bishop Peter Weyland expedíciót szervez az Antarktiszra LV-233-ra, ahol reményei szerint azok az idegen lények laknak, akik az ősi időkben megtanították az embert a civilizált életre. Ezeket az idegeneket ők Predatornak, azaz Ragadozóknak Engineernek, azaz Mérnöknek nevezik. A Predatorok évszázadonként Mérnökök civilizációról civilizációra jártak vissza a Földre, figyelték fejlődő kultúránkat, miközben vadásztak a xenomorphokra keresték a xenomorphok megteremtésének útját.

Az expedíciós csapat rálel az Antarktiszon LV-233-on egy a Predatorok Mérnökök által épített piramisra, ám erről hamar kiderül, hogy nem valami csodálatos felfedezés, ami megváltja az emberiséget, hanem játékpálya fegyvergyár, ahol idegen lényekre vadásznak lényekkel kísérleteznek. Ez a felfedezés, ha kijut eljut a Földre, elpusztíthatja az emberiséget. Az expedícióval tartó Charles Peter Weylandot végül megöli egy idegen, a fúrómesterekből mérnökökből, archeológusokból, biológusokból álló csapatot megölik az idegen lények, és végül csak az expedíció vezetője, egy nő, Alexa Woods Elizabeth Shaw marad életben. Végül megnézi, ahogy a Predator űrhajó távozik elhagyja a bolygót egy Mérnök űrhajóval.

 

Ami eltérés van, az fájdalmasan minimális. És ez brutálisan ledegradálja a Prometheust.

A jól felépített karakterekről és az érdekes szörnyekről meg már kár litániát írni, mert egyedül David ér valamit, a többiek vagy túlságosan sablonosak, vagy idióták, vagy nem kapnak elég játékidőt. A szörnyek meg mik: űrkígyó, űrzombi, űrpolip és egy iszonyú béna xenomorph klón. (Vicces, hogy a koncepciós rajzok között több sokkal jobb lény is szerepelt...)

 

Mindent összevetve nekem két érzésem van a filmmel megszületésével kapcsolatban.

1) Scott ezt nem akarta megcsinálni. Erről a Fox győzte meg, ugye ő kezdetben csak producer lett volna, a stúdió erőltette, hogy nélküle nem csinálják meg. És ez szerintem nagyon rányomta a bélyegét a filmre.

2) A készítők az utolsó pillanatig nem tudták eldönteni, hogy akkor ez most az Alien filmek alkotta eseményszál részese legyen vagy egy spin-off, ami abban az univerzumban játszódik, de attól független eseményeket mutat be.

Eme kettő tényező pedig egy szétesett filmet hozott össze, amiben ugyan van potenciál, jó hangulat, de a sablonok, az érdektelenség, a fantázia hiánya, és az iszonyú rossz vágás (komolyan, Aranymálna díjat érdemelne a vágó) miatt a film nem éri el, amit el tudott volna. Így a Pormetheus egy kihagyott ziccer. Talán egy rendezői vágással helyre lehetne tenni (ami most vagy lesz, vagy nem lesz... kapkod a Fox, látszik, hogy anyagilag bukta a film, most a DVD/BR-rel akarják menteni magukat, ezért van szó már most legalább háromféle változatról... :facepalm: ), de az is csak akkor, ha betömik a lyukakat, rámennek a karakterekre és jó sorrendben vágják össze a jeleneteket.

 

Ody várjuk a rieksönt!

Dzséjt, amikor jellmeztem a filmet spojlerbe tettem fel pár kérdést, te tudod arra a választ? Ami nagyon érdekelne:

 

a hajónál, mikor a dokk még nyitva volt rájuk támadt a félig izé, félig ember tudós, az mi a sz*r volt? mert én nem értettem, egy zombi, hogy kerül oda... lángszóróval adtak neki

 

 

Az a fekete folyadék miatt mutálódott Fifield volt (a tarajos archeológus térkép zseni, aki eltévedt a saját maga feltérképezte épületben, mikor még a térkép is nála volt...). Ugye miután az arcába fröccsent a sav, belefejelt a trutyiba. A fekete folyadék valami mutációs katalizátor. A kukacokból óriás-kígyó izét csinált, a savtól szétolvadt pofájú hullából űrzombit, az élő emberből szintén űrzombit, a meddőn felcsinált csajokban űrpolipot tenyészt. Szóval ilyen frankó izé. Volt, illetve még tartom is magam ahhoz az elmélethez, hogy ennek az anyagnak valami köze lehet a xenomorphokhoz (belőlük hozták létre vagy ezzel akarják újrateremteni őket). Apropó, Fifield eredetileg így festett volna:

prometheus-blob-fifield-2-640x458.jpg

prometheus-blob-fifield-1.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha igy értem honnan jön neked a hangulat, de nálam ha ilyen tragikusan van összerakva egy történet (aminél még önmagában nem is lenne baj, hogy átemel, mert lehet azt jól is csinálni) vagy ennyire rosszul megirtak a karakterek (akikhez képest még a Battlefield szereplői is olyan mintha maga Shakespeare írta volna őket) akkor kizárt a hangulat, nézzen ki akár hogy egy űrhajó (ami önmagában tényleg jól lett megdesignolva). Főleg az zavart nézés közben hogy itt a marhaságok nem mondjuk 5-10 percenként érkeznek, hanem folyamatosan tódulnak.

 

Kedvencem a tudósok akik a már feltérképezett komplexumban eltévednek. Persze ha már ennyire buták akkor nem maradnak egy helyben és várják ki a reggelt hanem össze vissza császkálnak és amikor meglátják az első űrlényt nem rohannak a másik irányba (hisz nem ismert lény - bármire képes lehet!) hanem "jajj had érintsem meg"... mintha óvodásokat küldtek volna le tudósok helyett. Gyakorlatilag az önműtős jelenet az ami nálam működött és itt vége is van.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvastam már, hogy a legmegosztóbb film a Baljós Árnyak óta, van benne valami. :)

 

Én például az Aliens-t nem szeretem annyira, még úgy, hogy erős filmnek is tartom és látom Cameron-ban a tiszteletet. Egyszerűen a degradálás jut róla eszembe. Degradálja az eredeti filmet, Scott (az egyik kedvenc rendezőm) megalkotott egy lassú, nyomasztó horror sci-fit, érdekes kérdésekkel, az űr ismeretlenségével, majd jött Cameron, elolvasta a Csillagközi Inváziót és átírta azt, csinált egy akció sci-fit. Hogy a szörny degradálását már ne is írjam... egytől rettegünk, itt meg hullanak... Tudom, hogy most más a felállás, persze.

 

Még az Alien3-at is jobban szeretem, különösen a hosszabb verziót. Engem az ilyesmi nem idegesít, hogy az űrhajó belsőtere másképp néz ki, ha maga a film jobban bejön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Aliens nálam is hátul áll a kedvenc Alien-filmek listáján, de így is fényévekre a Prometheustól. Igazi degradálás ott nem történik, hisz az egy lénytől egy olyan hajón féltünk, amin nem voltak fegyverek. Ha leküldenek egy kommandós csapatot akkor értelemszerűen más a helyzet: a változás nem a lények degradálásából hanem a történet belső logikájából következett. Cameron nem átirta csak más szemszögből mutatta meg ugyanazt a témát. És bárcsak a Prometheusban lenne egy tized olyan érdekes eredeti ötlet, mint az alien-királynő...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Mivel hatalmas Bond rajongó vagyok, nem is tudom mióta, így megvan a közös téma :) és a kritikáidat is bírom és egyet is értek velük. Továbbá, remélem 5 hét múlva mindketten ömlengeni fogunk itt a Skyfall után.

 

Most nem értek egyet, de az 5 ujjunk sem egyforma :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen... én sem értek egyet, de már leírtam, hogy miért. Egyszerűen nem érdekel semmi logikai baki vagy sablonos karakter... Ridley érdekel és a Space Jockey. Ezt megkaptam és rettenetesen örülök neki. Ebből sok mindent le lehet szűrni az ízlésemre vonatkozóan, de egy a lényeg: sz*rok rá, ki mit szűr le belőle!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most hétvégén láttam a legújabb Star Trek filmet. Sajnos nem teljesen az elejétől, kb az első 10 percről lemaradtam.

Figyeltem a többi Star Trek sorozatra az utalást, a TOS-ra, a DS9-re és az ENT-re vonatkozókat felfedeztem.

De elkerülte a figyelmemet a Yoyager-re és az Új Nemzedékre való utalás. Ezek mik voltak és hol voltak a filmben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én például az Aliens-t nem szeretem annyira, még úgy, hogy erős filmnek is tartom és látom Cameron-ban a tiszteletet. Egyszerűen a degradálás jut róla eszembe. Degradálja az eredeti filmet, Scott (az egyik kedvenc rendezőm) megalkotott egy lassú, nyomasztó horror sci-fit, érdekes kérdésekkel, az űr ismeretlenségével, majd jött Cameron, elolvasta a Csillagközi Inváziót és átírta azt, csinált egy akció sci-fit. Hogy a szörny degradálását már ne is írjam... egytől rettegünk, itt meg hullanak... Tudom, hogy most más a felállás, persze.

Milyen degradálás? :facepalm: Egy téma más szemszögből való megközelítése nem degradálás! Ne keverjük már össze a szezont a fazonnal. Cameron más stílust alkalmazott, pont. Ez nem degradálás. Azt a két AVP film követte el.

Azt meg sosem értettem, honnan jön az az állítás, hogy Cameron a lényt degradálta? Van rá elméletem, de sértő lehet, így megtartom magamnak. :evil: A filmben - legalábbis mikor pár hete utoljára láttam - az állig felfegyverzett, idegen lények elleni küzdelemre kiképzett tengerészgyalogosokat egy kivételével lemészárolták a dögök. Mindet! Az az egy túlélő is a film végén eszméletlen és mozgáskorlátozott roncs lett, hát ez nagy teljesítmény!

És ugye az a kép megvan, amikor az Alienben egy félpucér nő egy a mozgást erőteljesen lekorlátozó űrruhába bújva, a székhez szíjazva leöli az éppen támadó alient egy szigonypisztollyal!!!!! Na nehogy már ezután degradálás legyen, hogy a tengerészgyalogosok a high-tech fegyvereikkel le tudnak lőni párat... :roll: És még így is ott pusztul mind egy szálig.

Degradálás kell? Megvan, amikor Ripley az Alien3-ban ráncigálja a lény farkát, az meg csak visít, mint egy malac? Vagy mikor egyik falról a másikra veri magát? Vagy mikor egy ember puszta kézzel képes távol tartani magától, hogy ne lékelje meg a kobakját? (Az AR-ben látott vicces szerepléseikről meg már meg sem merek emlékezni. :))

Szóval lehet nem szeretni az Alienst, mi több, még meg is tudom érteni, miért nem jön be valakinek ez a más irány, de azért valótlanságokat ne állítsunk már róla.

Pláne vicces azt mondani, hogy az eredeti filmet degradálja. Miért, Cameron belerendezett valamit? Átalakította? Nem tudok róla, pedig azért elég sokat tudok a franchise-ról. :)

 

Igen... én sem értek egyet, de már leírtam, hogy miért. Egyszerűen nem érdekel semmi logikai baki vagy sablonos karakter... Ridley érdekel és a Space Jockey. Ezt megkaptam és rettenetesen örülök neki. Ebből sok mindent le lehet szűrni az ízlésemre vonatkozóan, de egy a lényeg: sz*rok rá, ki mit szűr le belőle!!

Riddick, leszokhatnál arról, hogy minden ellenvéleményt személyes támadásnak és sértésnek veszel, mert unalmas ezek után azt olvasni, hogy ebből leszűrhető az ízlésed, és nem érdekel, hogy mit gondolnak ezután rólad... Mondjuk ahhoz képest, hogy nem érdekel, feltűnően sűrűn hangoztatod azt, hogy mennyire nem érdekel, mintha magadat győzködnéd. Azért van más véleményünk, mert más a véleményünk, és nem azért, mert b*szogatni akarunk, vagy mert azt gondoljuk, hogy te egy kretén barom vagy. ;) Hidd el nekem, százból százegy alkalommal nem is gondolunk rád. Bár lassan eléred, hogy mégis gondoljunk rád, azt, hogy jajj meg ne sértsem már azzal, hogy nem értek vele egyet... Most az jobb lenne? Tanuld már meg helyén kezelni a véleményeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem az történt, hogy más szemszögből közelítette meg, hanem csupán egy akció fimként folytatta és így van, amit elvett belőle. Az elsőben ott a rejtély, a távoli űr csendje, a klausztrofóbikus hangulat, vajon milyen lények élhetnek még az univerzumban. Persze, van, amit felerősített, és ez tetszik is, „Ki a rosszabb, a szörny, vagy az emberek?”.

 

Tökéletes hasonlat, amit a Ramboval tett, mint forgatókönyv író. Az Első vérben, komoly gondolatok vannak, Vietnámból hazatérő veteránok fogadtatása, folytatni az életet a háború után. Majd jött a Rambo II. ami egy baromi jó akciófilm, imádom, de ha őszinte akarok lenni, az elsőben volt valami magvas gondolat.

 

A kép AVP film meg nem létezik. Ha erről van szó, bemegyek a struccfarmra politizálni.

A degradálás már az is lehet, ha sok van belőlük, tudom, hogy a folytatásoknál mindig több, nagyobb, hangosabb, de engedtessék már meg nekem, hogy az első rész jobban tetszik, és nem jön be annyira Cameron iránya, akinek véleményem szerint, csak jó filmje van, ez is az. Nem, nem létezik a Piranha 2 sem. :D

 

A fél pucér nő megvan… bár ne lenne… Ripley nem éppen az esetem… :D

 

Amúgy is hülyeség lenne, ha az Aliens ellen lennék egy vitában, mert jó film… csak kiveszett valami belőle számomra, ami az elődben benne volt.

 

A végén ha egy pontozást szabad:

 

Alien 10/10

Aliens 10/7,5

Alien 3 10/8

Alien Resurrection 10/5,5

Prometheus 10/10

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick, leszokhatnál arról, hogy minden ellenvéleményt személyes támadásnak és sértésnek veszel, mert unalmas ezek után azt olvasni, hogy ebből leszűrhető az ízlésed, és nem érdekel, hogy mit gondolnak ezután rólad... Mondjuk ahhoz képest, hogy nem érdekel, feltűnően sűrűn hangoztatod azt, hogy mennyire nem érdekel, mintha magadat győzködnéd. Azért van más véleményünk, mert más a véleményünk, és nem azért, mert b*szogatni akarunk, vagy mert azt gondoljuk, hogy te egy kretén barom vagy. ;) Hidd el nekem, százból százegy alkalommal nem is gondolunk rád. Bár lassan eléred, hogy mégis gondoljunk rád, azt, hogy jajj meg ne sértsem már azzal, hogy nem értek vele egyet... Most az jobb lenne? Tanuld már meg helyén kezelni a véleményeket.

 

Nem Dzséjt, nem nektek szóltak az írásaim... de mindegy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem Dzséjt, nem nektek szóltak az írásaim... de mindegy.

És ezt miből vegyük le, ha közvetlen a mi véleményünk után írod be, és nem idézel attól, nem nevezed meg azt, akinek szól? ;)

 

De nem az történt, hogy más szemszögből közelítette meg, hanem csupán egy akció fimként folytatta és így van, amit elvett belőle. Az elsőben ott a rejtély, a távoli űr csendje, a klausztrofóbikus hangulat, vajon milyen lények élhetnek még az univerzumban.

De, az történt. Mi a fő témája az Alien filmeknek? Mi lenne, ha az ember egy számára idegen környezetben találkozna egy idegen, ellenséges organizmussal. Mindegyik film erről szól. Az Alienben azt boncolgatták, hogy hogy boldogul ebben a szituációban egy felfegyverzett, de képzetlen csapat. Az Aliensben ezt a csapatot egy képzet elitkatonai alakulatra cserélték. Persze a lények számát természetszerűen meg kellett növelni, hisz még azzal az egy döggel is képesek lettek volna végezni a Nostromon, ha még a bolygón kikel vagy nem balfékek a lángszóróval (lásd Dallas, Parker, Ripley, mindhárom megölhette volna a dögöt, csak elcseszték).

Az tény, hogy a klausztrófóbiás hangulatot lecserélte az akció hangulatra, de ez nem degradálás, csak csere. A degradálás szó nem klappol. Pláne annak tükrében nem, hogy elvett egy dolgot, helyébe kitágította az univerzumot. Egy űrhajó folyosóit egy világgal helyettesítette. Nagyon sokat tett hozzá a franchise-hoz, szóval továbbra sem jó megfogalmazás a degradálás, akárhonnan vizsgáljuk a kérdést. Cameron megmásított, bővített, de némely jelenetben még a klausztrófóbb hangulat is visszaköszön, szóval azt sem vette el teljesen (hiszen hőseink hiába vannak a bolygón, sehová sem menekülhetnek, ráadásul elég sűrűn mászkálnak szűk, zárt helyeken).

 

Tökéletes hasonlat, amit a Ramboval tett, mint forgatókönyv író.

A legtökéletlenebb hasonlat, mivel a Rambo II forgatókönyvét Stallone az első betűtől az utolsóig átírta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Promethesut. Nagyon-nagyon jó volt!

 

 

A robot miért mérgezte meg a tudóst? Az idegeneknek mi volt a céljuk a földdel? Ráadásul akkor még lapos hajóval közlekedtek. A vége is érdekes volt. A csaj túl gyorsan talált magának másik hajót. Várom a folytatást.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Promethesut. Nagyon-nagyon jó volt!

 

 

A robot miért mérgezte meg a tudóst? Az idegeneknek mi volt a céljuk a földdel? Ráadásul akkor még lapos hajóval közlekedtek. A vége is érdekes volt. A csaj túl gyorsan talált magának másik hajót. Várom a folytatást.

 

 

Örülök hogy tetszett.

 

 

Ki akarta próbálni a fekete lötty hatását, gondolom Weyland utasítására. Az idegenek ki akartak minket írtani. Hogy miért az valószínüleg a többi részből fog kiderülni. David mondta hogy rengeteg ilyen űrhajó van a föld alatt ezért találtak gyorsan egyet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prometheus

 

 

Nekem tetszett az egész koncepció. Az idegenekről lerítt, hogy ők hozzák-hozták létre a xenomorphokat is. Nyilván ez egy amolyan katonai kutató bázis lehetett, ahol kísérleteztek milyen dögöket lehet kitenyészteni. Nagyon jó volt az arctámadó mega változata, majd a végén talán az első xenomorph változat. Az tette fel a koronát a filmre.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prometheus

 

 

Nekem tetszett az egész koncepció. Az idegenekről lerítt, hogy ők hozzák-hozták létre a xenomorphokat is. Nyilván ez egy amolyan katonai kutató bázis lehetett, ahol kísérleteztek milyen dögöket lehet kitenyészteni. Nagyon jó volt az arctámadó mega változata, majd a végén talán az első xenomorph változat. Az tette fel a koronát a filmre.

 

 

 

Teljesen egyetértek. nekem nagyon bejött már a moziban is. Persze elismerem a Dzséjt és Bomarr által beírt hibákat de ezekkel együtt is tetszik. Ami nálam még esetleg negatív volt az a súlytalan karakterek voltak. Egyik halála sem rázott meg mert egyszerűen nem voltak kidolgozva, kivéve talán Elisabeth Shaw-t. Ami még nagyon tetszett hogy mennyire nullák voltunk a Space Jockey-khoz képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prometheus

 

 

Az idegenekről lerítt, hogy ők hozzák-hozták létre a xenomorphokat is.

 

Azért annyira nem lerí róluk, hál' istennek.

 

Amúgy egy érdekesség: lehet a Mérnökök nem egyenlőek a Space Jockey-kal. Vagy Scott megint nem tudja, hogy mit beszél...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem a film nézése közben az fogalmazódott meg, hogy:

 

 

miért marad David részéről következmények nélkül, hogy a csaj kiműti magából az idegen testet? Úgy emlékszem, a filmben a műtétet követően nem nagyon reagáltak a megváltozott helyzetre. Sem a csaj nem utalt rá Davidnek, hogy 'akkor most ez mi is volt?!', sem David nem kérte számon a csajon, hogy 'hol is szülted meg az idegent? Egyáltalán, megszülted?'

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.