Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

És nem is volt még ekkora anyagi bukta egy Alien film sem. Erős túlzás, hogy a Fox meg van elégedve vele. Még a rá szánt költséget sem hozta vissza az USA-ban. Valószínűleg éppen nullszaldós lett a végeredmény. És igenis, sok ember kritizálja, nem egy százszor. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök neki, hogy Neked is tetszett! A negatív véleménydömpingről csak annyit, hogy 1 ember, 100-szor leírja, hogy sz*r, attól még az 1 ember. A többségnek tetszik a film, a neves kritikusok imádták (a magyarok közül aeonflux számomra a mérvadó 9/10-et adott), a rottentomatoes 73%-a is nagyon szép, és a nézők is szeretik imdb: 7,4. A bevétellel is meg van elégedve a Fox... naná, még egy Alien filmnek sem volt ekkora bevétele.

Viszont akkor komoly baj van a prequel Star Wars filmek körül. A kritikusok se zabálták, az imdb-n az első kettőnek nem valami magas a pontszáma, és a magyar kritikusok legmérvadóbbja aeonflux lehúzta a fenébe az EGÉSZET. Vagy mások véleménye csak akkor válik érdekessé ha egybeesik a miénkkel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nem is volt még ekkora anyagi bukta egy Alien film sem. Erős túlzás, hogy a Fox meg van elégedve vele. Még a rá szánt költséget sem hozta vissza az USA-ban. Valószínűleg éppen nullszaldós lett a végeredmény. És igenis, sok ember kritizálja, nem egy százszor. ;)

 

Anyagiaknál maradjunk a tényeknél, egy remek elemzés a Prometheusnak csak a bevételéről:

 

"A Madagaszkár 3. által visszaszorítva, ám ezzel együtt remekül kezdett három hónappal ezelőtt a Prometheus. Az Alien-filmekkel összefüggésbe hozott 130 milliós produkció korhatáros, vegytiszta sci-fiként cáfolt rá a tapasztalatokra, és több mint 50 millió dollárral lépett be a listára. Ezt az összeget számos kedvezően alakult tényező összjátékának köszönheti. Egyrészt a hivatkozott franchise-ot övező, minden ballépés ellenére szüntelen közkedveltség, másrészt az ideális premierdátum vált javára, hiszen több hétnyi ifjúságnak szóló filmet követett Ridley Scott rendezése, így nem is csoda, hogy az első hétvége közönsége 64%-ban 25 év fölötti jegyváltó volt. Harmadrészt a szezon egyik legjobb felvezetőkampánya fűződik a Prometheus-hoz, ami persze a legfontosabb mind közül, hiszen első nekifutásra kell igazán teljesíteni, ha netalán az elégedetlenségből kifolyólag rövid távra tervezhet csupán az adott film. Erről itt nincs olyannyira szó, mint ahogy azt szeretik hangoztatni, a zsáner –és az éves szinten is felfokozott várakozás– velejárója, hogy a film végül a nyitányhoz nem, noha önmagában méltó összeggel zárt: 126 millió dollárral. Ehhez hozzáadva a még most is növekvő nemzetközi bevételeket (225 millió - szeptember 5.), az Alien-univerzumba határozottan sikerült új életet lehelni, így valószínűleg a folytatás sem marad el. 10/7"

 

Tehát vegytisztán az amerikai bevétel valóban nullszaldó... de a külföldi bevételek egy része is a Fox-hoz vándorol, ahogy a különböző DVD és BD eladások. Tehát simán nyereséges.

 

Ha nem lennének megelégedve, nem is engednék a 2. részt, lásd megannyi más franchise-t. Emma Watts a Fox produkciós vezetője azt mondta meg vannak elégedve, nem először hazudnának ilyen ügyben, de inkább most neki hiszek. :)

 

Nem 1 ember kritizálja, de a számok alapján, mégiscsak ők a hangos kisebbség.

 

 

Bomarr: Nem azt írtam, hogy azért jó, mert ennyien dicsérik, hanem ha ennyien dicsérik, akkor nem igaz a "negatív véleménydömping" kifejezés. Aeonflux pedig, ahogy fogalmaztam is SZÁMOMRA a legmérvadóbb, mert az ő kritikája egyezik általában az én ízlésemmel, persze vannak kivételek, G.I. Joe vs. Star Wars I-III.

 

Az jó lesz, ha már azért is ketten támadtok rám, mert szerintem nincs negatív véleménydömping :D Szeretem a vitát, ha vezet valamerre......

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brodie: Dzséjt arra utalt, hogy eddig az összes Alien film nagyobb profitot hozott a Prometheusnál, ergo azaz állitásod, hogy "naná, még egy Alien filmnek sem volt ekkora bevétele" kissé csúsztatás, hisz eddig minden Alien film jobban hozta a pénzt nála.

Csak hasonlitd össze: az Alien 11 millió költségvetésből hozott 78 millió dollárt.

 

Ezzel szemben Prometheus 130 millióból készült és 126 milliót hozott.

 

Mindkettő USA bevétel (az infláció miatt a számok korántsem tükrözik a két film nézettségét: az Alien-t sokkal többet látták mint a Prometheus-t és mai értékre átszámolnánk többszöröse lenne a Prometheus bevételének)

 

Kritika: Hát ha az imdb-n megnézed időrendben a legfrissebb vélemények között bizony a negativ vélemények vannak túlsúlyban. Csuszik is le folyamatosan a pontszáma. Ugyhogy annyira azért nem alaptalan az a kifejezeés. Egyébként osztom Frenkie álláspontját: saját benyomásomon kivül más ezen a fórumon kivül eső tényezők (hivatásos és imdb kritikusok - bevétel) nem annyira érdekel :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Áh, nem sokat kell várni és jön az újabb csillogós vámpír okádmány. :) Csodálkozom, hogy azt a szériát még senki sem védte be...Riddick vállalod a megtisztelő szerepet? :) Haverom barátnője ott nézte a plazma Tv-n, kb 12. alkalommal a netről leszedett előzeteseket, nem bírtuk ki, hogy ne nevessük el magunkat 1-2 igazán béna jelenetnél. Fura, hogy ilyenre van pénz...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont akkor komoly baj van a prequel Star Wars filmek körül. A kritikusok se zabálták, az imdb-n az első kettőnek nem valami magas a pontszáma, és a magyar kritikusok legmérvadóbbja aeonflux lehúzta a fenébe az EGÉSZET. Vagy mások véleménye csak akkor válik érdekessé ha egybeesik a miénkkel?

 

 

Látom, Neked is megvan a különbejáratú véleményed arról a blogról ...

 

"a magyar kritikusok legmérvadóbbja" - azért ez költői túlzás. Még ha vannak jamának kimondottan jó meglátásai, ez akkor sem igaz. De gondolom, így látod Te is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brodie: Dzséjt arra utalt, hogy eddig az összes Alien film nagyobb profitot hozott a Prometheusnál, ergo azaz állitásod, hogy "naná, még egy Alien filmnek sem volt ekkora bevétele" kissé csúsztatás, hisz eddig minden Alien film jobban hozta a pénzt nála.

Csak hasonlitd össze: az Alien 11 millió költségvetésből hozott 78 millió dollárt.

 

Ezzel szemben Prometheus 130 millióból készült és 126 milliót hozott.

 

Mindkettő USA bevétel (az infláció miatt a számok korántsem tükrözik a két film nézettségét: az Alien-t sokkal többet látták mint a Prometheus-t és mai értékre átszámolnánk többszöröse lenne a Prometheus bevételének)

 

Kritika: Hát ha az imdb-n megnézed időrendben a legfrissebb vélemények között bizony a negativ vélemények vannak túlsúlyban. Csuszik is le folyamatosan a pontszáma. Ugyhogy annyira azért nem alaptalan az a kifejezeés. Egyébként osztom Frenkie álláspontját: saját benyomásomon kivül más ezen a fórumon kivül eső tényezők (hivatásos és imdb kritikusok - bevétel) nem annyira érdekel :)

 

Na ezzel egyetértek, nem szándékos csúsztatás volt. Ekkora bevételt még egyik sem hozott, és ilyen kevés profitot sem.

 

Viszont az infláció részébe soha nem szeretek belefolyni, mert igazságtalannak tartom, ha csak ezt az egyet számoljuk. Valahogy kalkulálni kellene azt, hogy akkoriban hosszabb ideig ment egy film, nem volt 3D-s jegy, nem volt kamerás felvétel, nem nézhetted meg otthon félév múlva eredetiben, stb. Nagyon összetett ez...

 

Az imdb-vel kapcsolatban is igazad van, csak ez minden filmre igaz is egyben. Viszont azt a kifejezést mégsem tudom elfogadni, hogy negatív véleménydömping, az igaz egy mostani Adam Sandler filmre vagy az új Resident Evil-re, de nem egy Prometheus-ra.

 

Az utóbbi pár oldal terméséből Frenkie mondata a legszimpatikusabb, csak ha valami magával ragad (sajnos, egyre kevesebb az ilyen :( ) akkor kissé szenvedélyes vagyok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brodie: Dzséjt arra utalt, hogy eddig az összes Alien film nagyobb profitot hozott a Prometheusnál, ergo azaz állitásod, hogy "naná, még egy Alien filmnek sem volt ekkora bevétele" kissé csúsztatás, hisz eddig minden Alien film jobban hozta a pénzt nála.

Csak hasonlitd össze: az Alien 11 millió költségvetésből hozott 78 millió dollárt.

 

Ezzel szemben Prometheus 130 millióból készült és 126 milliót hozott.

 

Mindkettő USA bevétel (az infláció miatt a számok korántsem tükrözik a két film nézettségét: az Alien-t sokkal többet látták mint a Prometheus-t és mai értékre átszámolnánk többszöröse lenne a Prometheus bevételének)

 

Kritika: Hát ha az imdb-n megnézed időrendben a legfrissebb vélemények között bizony a negativ vélemények vannak túlsúlyban. Csuszik is le folyamatosan a pontszáma. Ugyhogy annyira azért nem alaptalan az a kifejezeés. Egyébként osztom Frenkie álláspontját: saját benyomásomon kivül más ezen a fórumon kivül eső tényezők (hivatásos és imdb kritikusok - bevétel) nem annyira érdekel :)

 

Annyit még hozzátennék hogy ezen fórum írásai sem érdekelnek abból a szempontból hogy nekem tetszett-e a Prometheus vagy nem. Természetesen sok esetben mérvadónak tekintem Bomarr vagy akár Dzséjt véleményét egy filmmel kapcsolatban, de egyet soha nem szabad elfelejteni. Egy filmről alkotott véleményünk az mindig szubjektív. Ami nekünk botrányos az valakinek az évezred filmje. Egy film megítélése mindig szubjektív véleményen alapul és nem lehet általános igazságot tenni róla. Hogy borzalom vagy Oscar-gyanús? Az mindig az adott néző érzéseitől függ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen sok esetben mérvadónak tekintem Bomarr vagy akár Dzséjt véleményét egy filmmel kapcsolatban...

 

Ezzel én is így vagyok, de ez esetben (Prometheus) sajnos egyikük véleményével sem értettem egyet.

 

Sky, örülök, hogy tetszett! Majd téged is várlak a rajongói fórumra! ;)

 

Flóri, egyetértek. Így van. Ezt a dakota közmondást én is ismerem és használom is. (Bár maximálisan megvalósítani sokszor nehezebb sem mint hinné az ember... :P :P)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor magyarítva: a vélemény, vagy kritika, olyan mint a s*gglyuk mindenkinek van, de (jobb esetben) senkit sem érdekel a másé...

 

 

Csak válaszolok azért neked is, pedig.... Így van. Elolvashatjuk, de öszintén ha tetszik egy film kit érdekel a másik véleménye?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az imdb-vel kapcsolatban is igazad van, csak ez minden filmre igaz is egyben. Viszont azt a kifejezést mégsem tudom elfogadni, hogy negatív véleménydömping, az igaz egy mostani Adam Sandler filmre vagy az új Resident Evil-re, de nem egy Prometheus-ra.

A negatív véleménydömpinget természetesen a saját tapasztalataimra alapoztam, hiszen nem ismerhetem minden egyes ember véleményét. Viszont amilyeneket a filmről a megnézése előtt olvastam, az túlnyomórészt negatív volt. Mondjuk nem szokásom különösebben vélemények után keresgélni, de sok filmnél elkerülhetetlen, hogy az ember akaratlanul is véleményekbe botoljon.

 

Engem baromira nem érdekel ki kritizálja és ki nem, meg mennyi a bevétel. Jó film volt és annyi.

Ezzel én is így vagyok. ;)

 

Akkor magyarítva: a vélemény, vagy kritika, olyan mint a s*gglyuk mindenkinek van, de (jobb esetben) senkit sem érdekel a másé...

Ezt elég idióta mondásnak tartom. Ennyi erővel mindenki blogot vezetne, amit unalmában olvasgatna és fórum mint olyan, nem is létezne. Legalábbis értelme nem sok lenne, ha az embereket hidegen hagyja a másik véleménye. Az más kérdés, hogy ha nekem bejön valami, de 20 millió másiknak nem, az különösebben nem izgat... attól még érdekelhet valaki véleménye, hogy a legkevésbé sem értek egyet vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt elég idióta mondásnak tartom. Ennyi erővel mindenki blogot vezetne, amit unalmában olvasgatna és fórum mint olyan, nem is létezne. Legalábbis értelme nem sok lenne, ha az embereket hidegen hagyja a másik véleménye. Az más kérdés, hogy ha nekem bejön valami, de 20 millió másiknak nem, az különösebben nem izgat... attól még érdekelhet valaki véleménye, hogy a legkevésbé sem értek egyet vele.

 

Ebben az értelemben valóban csúsztat ez a "közmondás" de vannak esetek, amikor szó szerint vehető! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ha már ez a bizonyos aeonflux nevű egyén így ír a prequel trilógiáról, akkor számomra nem is mérvadó az ő véleménye. A Flóri által idézett mondással én is egyet tudok érteni, bár azzal a különbséggel, hogy mások véleménye igenis érdekel, maximum nincsen hatással a döntésemre, hogy megnézem-e vagy sem, tetszik-e vagy sem az adott film.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Flóri által idézett mondással én is egyet tudok érteni, bár azzal a különbséggel, hogy mások véleménye igenis érdekel, maximum nincsen hatással a döntésemre, hogy megnézem-e vagy sem, tetszik-e vagy sem az adott film.

Én is épp erre gondoltam, ezért nem valami helytálló a hasonlat. Az, hogy nem befolyásol egy vélemény, nem jelenti azt, hogy nem is érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brodie: na látod, éppen ez az, amivel nem tudtam egyetérteni. Csúsztattál és olyan embereknek hiszel, akik a csillagokat félálomba lehazudják az égről, mert csak. A Prometheus bukás volt, nem ezt várták, persze ezt nem ország-világ előtt fogják neked bevallani. Nem erre számítottak, ők már az USA-ban is több száz milliót vizionáltak, nem azt, hogy még a költségét sem hozza vissza. Az, amit külföldön összetapsolt a film, azzal lesz nullszaldós, vagyis csak bukás és nem veszteséges. De az írót nem véletlen rúgták már ki, és nem véletlen vannak már különféle extra kiadások a Blu-ray/DVD kiadásokból, holott még meg sem jelent (lásd azt, hogy már most egybecsomagolták a sikeres Alien filmekkel, ez egyértelmű jele annak, hogy rettegnek attól, hogy még így sem hozza a várt hasznot; az AVP filmeket, még a botrányos AVPR-t sem csapták hozzá a kiadás napján az Alienekhez, pedig több közük van hozzá, mint a Prometheusnak).

A merchandise sem pörög úgy, ahogy elvárták. Nem veszik az emberek úgy, mint a korábbiaknál.

A második részben meg komoly változások lesznek. Szinte biztos vagyok benne, hogy több lesz az akció, nem lesz R kategóriás, kevesebb a duma és a rá szánt pénz. Aztán ha akkor sem hozza a várt számokat, a trilógiáról le lehet mondani, mert akkor már tuti a következő rész egy Alien 5 lesz. (Sőt, nem lepődnék meg, ha a Prometheus folytatása is az lenne.)

 

Viszont az infláció részébe soha nem szeretek belefolyni, mert igazságtalannak tartom, ha csak ezt az egyet számoljuk. Valahogy kalkulálni kellene azt, hogy akkoriban hosszabb ideig ment egy film, nem volt 3D-s jegy, nem volt kamerás felvétel, nem nézhetted meg otthon félév múlva eredetiben, stb. Nagyon összetett ez...

 

Az imdb-vel kapcsolatban is igazad van, csak ez minden filmre igaz is egyben.

Az IMDb-vel meg az Aeonfluxxal kár dobálózni, mert az első úgy változik, ahogy éppen a felhasználók többsége gondolja, a másik meg... Nos... "nevesebb kritikus", nem tudom, most ezt a smile-t rakjam ki :facepalm: vagy ezt :lol: . Már önmagában furcsa ez, révén, mi egy magyar kritikus világviszonylatban? Semmi a négyzeten.

Ha pedig elvesszük a korral azt, hogy ma már előbb lehet otthon is megnézni a filmet és a 3D-s jegyek árát is, akkor a Prometheus még annyit sem hoz a konyhára, mint amennyit hozott. Ezek az előnyök nála vannak, és ezekkel bukott egy szép hasast az unokatestvéreivel szemben.

 

Ha nem lennének megelégedve, nem is engednék a 2. részt, lásd megannyi más franchise-t. Emma Watts a Fox produkciós vezetője azt mondta meg vannak elégedve, nem először hazudnának ilyen ügyben, de inkább most neki hiszek. :)

Tehát most azért hiszel azoknak, akik félálomban is rutinból lehazudják a csillagot az égről, mindezt munkaköri kötelességként, mert olyat mondanak, ami neked tetszik. :pfff: Oké, ne legyél soha esküdt egy tárgyaláson. :) Csak tudnám, hogy ha annyira elégedettek voltak, miért rúgták ki a forgatókönyvírót, miért csiripelnek költségvetés csökkentésről, miért hintették el, hogy a következő részben háború lesz és miért cáfolták meg már több forrásban is, hogy a még jobban eltávolodik az Alien világától.... Vagyis, miért csapott rá nagy megelégedésében a Fox Scott papa kezére, már azelőtt, hogy elkezdett volna foglalkozni a folytatással? Kisebb csoda lesz, ha ő forgatja le a következő részt. :)

 

Persze ettől függetlenül lehet szeretni a Prometheust, nekem is tetszik, csak ha már védjük, ne olyannal, ami vagy valótlan, vagy olyasmi, amit más filmeknél meg zsigerből elutasítunk, és/vagy a széljárásnak megfelelően változik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy film megítélése mindig szubjektív véleményen alapul és nem lehet általános igazságot tenni róla.

Azt hiszem, az elmúlt években falra hányt borsó volt, amit ezzel kapcsolatban többen is írtunk: igenis lehet objektíven nézni egy filmet, az ízlés pedig egy teljesen más kérdés. Ennek a bővített verziója a fórum több filmes topikjában is megtalálható, és többet nem fárasztom magam azzal, hogy próbáljam megértetni, ez az állítás mennyire nem állja meg a helyét.

 

A Flóri által idézett mondással én is egyet tudok érteni, bár azzal a különbséggel, hogy mások véleménye igenis érdekel, maximum nincsen hatással a döntésemre, hogy megnézem-e vagy sem, tetszik-e vagy sem az adott film.

Hasonlóan vagyok, szintén érdekel más véleménye vagy ajánlása egy-egy filmmel kapcsolatban, aztán úgyis kiderül, mi tetszett vagy nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A második részben meg komoly változások lesznek. Szinte biztos vagyok benne, hogy több lesz az akció, nem lesz R kategóriás, kevesebb a duma és a rá szánt pénz. Aztán ha akkor sem hozza a várt számokat, a trilógiáról le lehet mondani, mert akkor már tuti a következő rész egy Alien 5 lesz. (Sőt, nem lepődnék meg, ha a Prometheus folytatása is az lenne.)

Magyarra fordítva lebutítják a filmet arra a szintre, amit a popcornzabálók is be tudnak fogadni? :D Már nem azért, de a Prometheus -ban van valami ami elgondolkodtat. Nem tökéletes film, de kicsit olyan mint az EPI volt anno. Egy hat részes történet első része, amit nem önmagában kell vizsgálni (persze lehet, de végítéletet nem most kell leszűrni), hanem majd ha elkészül mind a három rész. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, az elmúlt években falra hányt borsó volt, amit ezzel kapcsolatban többen is írtunk: igenis lehet objektíven nézni egy filmet, az ízlés pedig egy teljesen más kérdés. Ennek a bővített verziója a fórum több filmes topikjában is megtalálható, és többet nem fárasztom magam azzal, hogy próbáljam megértetni, ez az állítás mennyire nem állja meg a helyét.

Bár én is osztom azt az állítást, hogy külön kell választani az ízlést és a minőséget, viszont az objektív minőségben már nem hiszek, mivel nincs egyértelmű meghatározása annak, mik a keretei ma a filmkészítésnek. Honnan kezdve beszélünk minőségről? Egyáltalán, jogos-e mai szemlélettel vizsgálódni, mert akkor a régi filmek csúnyán leminősíthetőek. Mi határozza meg objektíven, mi az a határ, amitől kezdve azt mondhatjuk: na, ez minőségi. Vegyük például a Prometheust, ha már terítéken van. A története logikai buktatókkal és lyukakkal van tele, ráadásul a legfantáziátlanabb sablonokra épül, a karakterek szétesnek, a vágás katasztrofális, a cselekmény szedett-vedett. Vagyis csak ezeket szemlélve ez az általános vélekedés szerint ez egy pocsék film. A látvány és a zene, ami kimagasló; nos, eddig ennyi van a Transformers filmekben is, és azokról szépet ritkán mond a nagyérdemű. Amivel többet nyújt, hogy a színészek játéka egyik sem katasztrófa, sőt, egyik-másik igen jól teljesít, emellett érdekes témákat boncolgatnak, a díszletek pedig elsőosztályúak. Na most akkor ebből a katyvaszból ki tudná belőni, hogy ez minőségi film, avagy sem? Objektíven!

Mert elég nehéz objektíven megítélni ezt, ha például nem látsz a kulisszák mögé. Például amíg nem írtam be, szerintem itt nem sokan, megkockáztatom, senki sem tudta, hogy a filmben párhuzamosan vágott események valójában egymást követték volna. Imigyen vágási hiba ékelődött a filmbe, hiszen négy karakter feltámadt. Ez egy kulisszatitok, amit például te Karrde nem valószínű, hogy ismersz, vagyis máris más megítélésbe kerül egy film lényeges része: a vágás. Mert ugye vagy észre sem veszed, hogy négy bónuszkarakter van, elvégre nem feltétlen kell számolnod az elesetteket, mint ahogy én számoltam a moziban (régi szokás, az Alien könyvek tehetnek róla :)), akkor viszont eleve nem ítéled ezt hibának. Vagy észreveszed, de mivel nem tudod, hogy ez vágási hiba, nem annak fogod ítélni, hanem joggal ráfoghatod a forgatókönyvre, amiért az írója nem tartotta számon a karaktereket. Ebben az esetben ugyan látod a hibát, de rosszul ítéled azt meg, vagyis máris gond van az objektivitással.

És ez még csak a szakmai rész, de a dolgot tovább bonyolítja, hogy ha mondjuk neked csak az összkép számít, nekem meg az apró pici részletek is, akkor te - természetednél fogva - nem feltétlen veszed észre, ha mondjuk egy háttérszereplő fel van fegyverezve végig, mígnem elérünk egy akció jelenthez, ahol ez a szereplő minden magyarázat nélkül fegyvertelennél válik. Mivel te az összképet nézed, neked ez nem lesz hiba, nekem, a részletek megszállottjának törést okoz, logikai buktató a cselekményben, kidolgozatlanság a történetben, hiba a vágásban, jellemzi a rendező asszisztens munkáját, stb. Vagyis nálam egy ilyen pici baki akár egy egész hibalistát is összehozhat, ez esetben megint fuccs az objektivitásnak, hiszen te egy bakit látsz (ha látsz), én egy kolosszálisan elbaltázott filmet. Persze ez a bekezdés egy irreálisan túlzó példa, de remélem átjön, hogy miért nem lehet előre behúzott határok nélkül objektíven megítélni egy film valódi minőségét.

 

A legtöbb, amit tehetünk, az, hogy különbséget teszünk ízlés és minőség között. Vagyis, szerethetünk egy filmet (ízlés), de azért tudjuk róla, hogy az melyik irányba húz, jó vagy rossz (minőség). Azaz, ha valaki szeretheti a Rresident Evill filmeket, de ne állítsa azt, hogy jól sikerültek, mert ez legfeljebb a első részre igaz, onnantól kezdve minden részletében olyan hibák vannak, amiket a vak is észrevesz, vagyis a minőségi megítélése nem mehet pozitív irányba. Persze, mint írtam, így is tetszhet az embereknek, hisz még nekem is tetszenek a maguk kifordult módján (megvan mind gyári DVD-n), amikor arra van szükségem, hogy lezúzzam az agyam, ezeket veszem elő. De ettől még iszonyú sz*r filmszéria, és gyalázat, hogy Resident Evil a címük. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyarra fordítva lebutítják a filmet arra a szintre, amit a popcornzabálók is be tudnak fogadni? :D Már nem azért, de a Prometheus -ban van valami ami elgondolkodtat. Nem tökéletes film, de kicsit olyan mint az EPI volt anno. Egy hat részes történet első része, amit nem önmagában kell vizsgálni (persze lehet, de végítéletet nem most kell leszűrni), hanem majd ha elkészül mind a három rész. Szerintem.

Bezony, lebutítják közönségbaráttá.

Az a baj, hogy míg az ep1-nél tudtam, hogy Lucas papa fejében ott van mind a három rész, tudja mi lesz a vége (végül is, ezt mi is tudtuk :)), a szereplőknek és a Galaxisnak miket kell megérnie, így joggal várhattuk a végét, egyben várhattunk az ítélettel, addig itt erről szó sincs. Nincs kialakult kép arról, hogy mi lesz a vége, mennek bele a vakvilágba, ahogy esik, úgy puffan alapon. A film végi cliffhanger is úgy született, hogy fogalmuk sincs, hogyan folytassák.

Az a baj, hogy itt nincs egy író, aki az egész mögött ott van. Még azt sem mondhatom, hogy Scott, mert bár ő a reklámarc, nem ő az atyja az Alien szériának. Azt Dan O'Bannon és Ronald Shusett álmodták meg, az ő scriptjüket írta át Walter Hill és David Giler. És a Prometheussal is ez a baj, ezt Jon Spaihts találta ki, és már az ő történetét dolgozta át Damon Lindelof (de csak a vallást írta bele), akit pedig most kirúgtak. Scott pedig nem író, ő nem kitalálja, hanem megvalósítja a történeteket, lényegében adaptálja a forgatókönyvet a vászonra. Nem George Lucas, aki miközben rendezte az egyik filmet, már fejében a harmadik rész pörgött. Aki úgy építette fel az első rész, hogy annak bizonyos elemi majd csak két epizóddal később érvényesüljenek, egyszóval, nincs előre tervezés. Egy-két elképzelés lehet, de ennél nem több, hiszen minden, amit eddig mondott a jövőre nézve (akár 2012-ben, akár 1979-ben), az ugyanaz a lemez több változata: az Űrutasok hajója hadihajó volt, kutatóhajó volt, teherhajó volt, az Űrutasok háborúban álltak, békés jóakaró nép volt... Eh...

Szóval én szívesen várnék az ítélettel, ha érezném, hogy igen, a készítők már most tudják, mi lesz a történet vége. Ehhez viszont egységes stáb kéne (mert minden nagyon egyben lévő szériának - film vagy sorozat - ugye az egyik fontos ismérve, hogy a stáb egységes végig). Az itt nincs. És a director feliratú székben sajnos nem egy író-rendező, hanem csak egy rendező ül, akinek az utóbbi tíz évben ráadásul megkérőjelezhető a tehetsége (azaz öregszik és ez látszik a művein). De ne legyen igazam. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brodie: na látod, éppen ez az, amivel nem tudtam egyetérteni. Csúsztattál és olyan embereknek hiszel, akik a csillagokat félálomba lehazudják az égről, mert csak.

 

Én nem mondtam, még csak nem is sugalltam semmit, hogy kiről, mit hiszek, ezt az elején leszögezem, sőt kikérem magamnak.

 

A Prometheus bukás volt, nem ezt várták, persze ezt nem ország-világ előtt fogják neked bevallani. Nem erre számítottak, ők már az USA-ban is több száz milliót vizionáltak, nem azt, hogy még a költségét sem hozza vissza.

 

Ha az USA-ban több 100 milliót vártak (nem olvastam ilyet) akkor nem normálisak. Egy R kategóriás sci-fibe, amire 130 millát költenek… a Ted is R-es volt, ja, csak összesen 50 millió volt, és legyünk őszinték, 2012-ben a Family Guy az átlagember fülében sokkal jobban cseng (én is imádom), mint az Alien.

 

és nem véletlen vannak már különféle extra kiadások a Blu-ray/DVD kiadásokból, holott még meg sem jelent (lásd azt, hogy már most egybecsomagolták a sikeres Alien filmekkel, ez egyértelmű jele annak, hogy rettegnek attól, hogy még így sem hozza a várt hasznot; az AVP filmeket, még a botrányos AVPR-t sem csapták hozzá a kiadás napján az Alienekhez, pedig több közük van hozzá, mint a Prometheusnak).

 

Na ne már, komolyan azt mondod, hogy azért csomagolják egybe mert félnek a BD eladásoktól??? :pfff: Akkor például a Harry Potter trilógia díszdobozos DVD is azért volt?? Azt a díszdobozt én 2 okból nem venném csak meg, mert felesleges, ha jön a folytatás illetve sajnálom a kevéske pénzemet a „sikeres” Alien Resurrection-re.

 

A második részben meg komoly változások lesznek. Szinte biztos vagyok benne, hogy több lesz az akció, nem lesz R kategóriás, kevesebb a duma és a rá szánt pénz.

 

Remélem, azért ebben egyetértünk, hogy ez k*rvára nem hangzik jól… De nekem sem muszáj mindent megnéznem, pláne nem moziban...

 

Az IMDb-vel meg az Aeonfluxxal kár dobálózni, mert az első úgy változik, ahogy éppen a felhasználók többsége gondolja

 

Nem „dobálóztam” hanem példaként hoztam fel, hogy nincs negatív véleménydömping, mert akkor nem 7,4…. hanem 3,2.

 

Ha pedig elvesszük a korral azt, hogy ma már előbb lehet otthon is megnézni a filmet és a 3D-s jegyek árát is, akkor a Prometheus még annyit sem hoz a konyhára, mint amennyit hozott. Ezek az előnyök nála vannak, és ezekkel bukott egy szép hasast az unokatestvéreivel szemben.

 

Természetesen az alábbi tényezők a Prometheus-nak kedveznének, de ezt már általánosságban írtam, ezért is fogalmaztam úgy, hogy „soha nem szeretek belefolyni”. Unokatestvérnek nevezed, de mostohaként bánsz vele :)

 

Tehát most azért hiszel azoknak, akik félálomban is rutinból lehazudják a csillagot az égről, mindezt munkaköri kötelességként, mert olyat mondanak, ami neked tetszik. :pfff: Oké, ne legyél soha esküdt egy tárgyaláson. :) Csak tudnám, hogy ha annyira elégedettek voltak, miért rúgták ki a forgatókönyvírót, miért csiripelnek költségvetés csökkentésről, miért hintették el, hogy a következő részben háború lesz és miért cáfolták meg már több forrásban is, hogy a még jobban eltávolodik az Alien világától.... Vagyis, miért csapott rá nagy megelégedésében a Fox Scott papa kezére, már azelőtt, hogy elkezdett volna foglalkozni a folytatással? Kisebb csoda lesz, ha ő forgatja le a következő részt. :)

 

Persze ettől függetlenül lehet szeretni a Prometheust, nekem is tetszik, csak ha már védjük, ne olyannal, ami vagy valótlan, vagy olyasmi, amit más filmeknél meg zsigerből elutasítunk, és/vagy a széljárásnak megfelelően változik.

 

Nem azért hiszek nekik, mert nekem tetszik, hanem mert ezt mondták hivatalosan és a bevételi adatok messze nem kiábrándítóak, tehát igaz is lehet, ha az Universal mondaná a Battleship után.... Esküdt sem leszek, mert egy magyar tárgyaláson úgy kidobnának, ha mondanám, hogy jöttem esküdtnek… :D

 

De most már Neked hiszek, hiszen Te már tudod, hogy valójában kirúgták a forgatókönyvírót, tudsz a költségvetés csökkentéséről, a sztoriról, sőt rendező cseréről… :D Persze, hogy vannak pletykák, teóriák, amiből könnyen lehet, hogy semmi nem igaz.

 

Ezzel be is fejezem ezt a vitát, mert tényleg sehova nem vezet, és Te is szereted a filmet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem mondtam, még csak nem is sugalltam semmit, hogy kiről, mit hiszek, ezt az elején leszögezem, sőt kikérem magamnak.

Akkor kiadom :D

Emma Watts a Fox produkciós vezetője azt mondta meg vannak elégedve, nem először hazudnának ilyen ügyben, de inkább most neki hiszek. :)

 

Ha az USA-ban több 100 milliót vártak (nem olvastam ilyet) akkor nem normálisak. Egy R kategóriás sci-fibe, amire 130 millát költenek… a Ted is R-es volt, ja, csak összesen 50 millió volt, és legyünk őszinték, 2012-ben a Family Guy az átlagember fülében sokkal jobban cseng (én is imádom), mint az Alien.

Jó duma ez a "szép, mert R meg sci-fi", de nézzük csak a száraz tényeket az utóbbi időkből: Avatar, Star Trek, Avengers és az ehhez tartozó összes film, Transformersek, az új Batman széria, mind-mind rétegműfaj és még a leggyengébb is visszahozta a saját árát és arra legalább egy százast rá is tudott tenni hazai bevételben. Hogy ezután ezt elvárták a Prometheustól is? NANÁ! Legalább azt, hogy a saját költségvetését visszahozza és ne csak aprópénz legyen a hasznuk. De erre sem volt képes! És nem azért, mert R kategóriás meg sci-fi, hisz pont sci-fik hozzák a milliárdokat mostanában. Az R kategória... Ugyan már, komolyan elhiszed, hogy Amerikában nem engednek be egy tizenévest egy R-es filmre? Ugyan már... Ugyanúgy beülnek ott is a fiatalok az R-re, mint nálunk a 18-asra. Ez a besorolásosdi csak az idióták megnyugtatására van.

És ahhoz képest, hogy mennyire nem cseng jól egy Alien cím, még a legrosszabb AVPR is képes volt arra, amire a Prometheus nem: tisztességes nyereséget hozni az árához képest.

 

Na ne már, komolyan azt mondod, hogy azért csomagolják egybe mert félnek a BD eladásoktól??? Akkor például a Harry Potter trilógia díszdobozos DVD is azért volt?? Azt a díszdobozt én 2 okból nem venném csak meg, mert felesleges, ha jön a folytatás illetve sajnálom a kevéske pénzemet a „sikeres” Alien Resurrection-re.

A Harry Pottert a Gyűrűk Ura trilógiával csomagolták össze rögvest A bölcsek köve megjelenése után? ;) Ha már a harmadik filmnél járnánk és egy színtiszta Prometheus trilógia díszdobozzal állnának elő, akkor más lenne a leányzó fekvése, de itt egyetlen filmet csaptak hozzá egy olyan szériához, amiben legfeljebb egy filmhez van szorosabb kapcsolódása, a többihez köze sincs. Azért remélem átérezhető a különbség.

 

Remélem, azért ebben egyetértünk, hogy ez k*rvára nem hangzik jól…

Nem hát, főleg, hogy ez az esetemben az univerzum második kifilézése már.

 

Nem „dobálóztam” hanem példaként hoztam fel, hogy nincs negatív véleménydömping, mert akkor nem 7,4…. hanem 3,2.

Aha, oké, akkor most fordítsuk át. Ha nem lenne negatív véleménydömping, akkor most 8 vagy 9 akárhányon állna, nem 7,4-en. ;):P

 

De most már Neked hiszek, hiszen Te már tudod, hogy valójában kirúgták a forgatókönyvírót, tudsz a költségvetés csökkentéséről, a sztoriról, sőt rendező cseréről… Persze, hogy vannak pletykák, teóriák, amiből könnyen lehet, hogy semmi nem igaz.

Nekem nem kell hinni, végül is csak húsz éve követem nyomon az Alien franchise útját, mit tudhatok én? :D De tényleg nem kell hinni nekem, majd megtanulod magad is, hogy sajnos a negatív pletykák többször bizonyulnak igaznak, mint a lelkesedést kiváltók, és ritkán az a hivatalos, amit a nagyközönségnek árulnak el, inkább azok, amiket fórumokon, twittereken, meg olyan helyeken kotyognak el, amiket kevés ember ismer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehetne befejezni a dolgot és inkább mindenkinek a saját meglátásán örömködni magában és csendben? Ez már kezd vicces lenni. Nekünk tetszett és nem firtatjuk a hibáit, nektek nem. Vagy Dzséjt, neked is tetszett, de azért bele-bele rúgsz pár egészségeset a filmbe is és Scottba is. 75 éves korára egyébként sem érdemel mást, csak rugdosást!

 

Mindegy, én ennyi voltam a témában.

 

(Utolsó utáni megjegyzés:

 

... hogy sajnos a negatív pletykák többször bizonyulnak igaznak, mint a lelkesedést kiváltók...

 

Igen, de legtöbb esetben hangosabbak is a huhogók!)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem Riddick, nem lehet, na most erre varrjál gombot. :facepalm: Ha csendben maradnánk, k*rvára kihalna ez a fórum. :roll: És igen, ha Scott valami olyat tesz le elém, amit nehezemre esik bevenni, nem fogom megsimogatni a buksiját, és csak azért, hogy a te lelkivilágod rendben legyen, azt mondani, hogy ügyi vagy, Scotty, és a korodra való tekintettel nyugodtan sz*rd széjjel a kedvenc franchise-om, neked ezt szabad, én meg "csendben magamban örömködöm". De nem csak Scott, Lucas, Cameron és minden rendező, színész, író, akármicsoda céltábla lehet, elvégre nekünk csinálják a filmeket, így mi írhatunk azokról. Nem tetszik, amit írok? Nos, puskával állok mögötted és kényszerítelek, hogy olvasd? Bár elismerem, a litániáim átgörgetése fárasztó lehet, de a tiltás gomb és a kezed elé sem vetettem még oda magam, ha jól rémlik... Bár a múltkori kalinkázás után nem zárhatom ki, abban az estében van pár homályos folt. :D

 

Igen, de legtöbb esetben hangosabbak is a huhogók!)

De most hogyan jönnek a huhugók ahhoz, hogy egy filmről információs sávokon pletykák terjengenek. Nyilván nem a rosszmájú pletykákra alapozok (tehát nem fogom az AVP Galaxy-t autentikus hírforrásként megjelölni), hanem olyanokra, akik anno az AR-ről vagy az AVP-ről is olyasmiket mondtak, amik igazak lettek. Olyan emberek, akik dolgoztak a filmen, és sosem álltak werkfilmek kamerái, újságírók mikrofonjai előtt, és a csekkjük csak az elvégzett munka után kapott összeget tartalmazta, nem egészült ki a "mondj szépet és jót" bónuszokkal.

Másrészt, nem hangosabbak a baglyok, csak az ellentábor "csendben és magában örömködik".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint mondtam: befejeztem. Lesz/illetve már van egy felület, ahol értelmesen lehet majd beszélgetni a Prometheusról... felüdülés lesz.

 

Mégis mi a l*szarért tiltanálak le? Mert egy dologban kegyetlenül nem értünk egyet? Vicces! Ahogy Te, úgy én is elmondhatom, amit gondolok!

 

És itt ért véget véglegesen részemről ez a téma ezen a fórumon!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.