Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A reagálás hiányára:

 

 

A reagálás teljes elmaradása valóban érdekes volt, de mikor feltűnt az öreg Weyland a színen, mintha minden "megfagyott" volna, minden dolog sokadagos lett hirtelen és az öreg körüli sürgés-forgás élvezett elsődleges pioritást. + Weyland ekkor már tudta Davidtől, hogy talált egy élő Mérnököt, ami sokkal jobban izgatta az öreget, mint a Shaw testéből kiműtött másik entitás... szerintem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy egy érdekesség: lehet a Mérnökök nem egyenlőek a Space Jockey-kal. Vagy Scott megint nem tudja, hogy mit beszél...

 

 

Szerintem itt valami harc lehet a Space Jockey -k között. Erre abból következtetek, hogy a film elején egy teljesen más űrhajóval jelentek meg a földön, és hozták létre az embereket. Plusz az se véletlen, hogy aki felébredt a mély álomból, az egyből kinyírt mindenkit. Szerintem ezek egymásra akartak licitálni biológiai fegyverek terén. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem a film nézése közben az fogalmazódott meg, hogy:

 

 

miért marad David részéről következmények nélkül, hogy a csaj kiműti magából az idegen testet? Úgy emlékszem, a filmben a műtétet követően nem nagyon reagáltak a megváltozott helyzetre. Sem a csaj nem utalt rá Davidnek, hogy 'akkor most ez mi is volt?!', sem David nem kérte számon a csajon, hogy 'hol is szülted meg az idegent? Egyáltalán, megszülted?'

 

Tipikus példa arra, miért van elbatyva a forgatókönyv. Ami addig fontos volt, attól a ponttól kezdve mintha meg sem történt volna. David egész kísérlete a film szerint a nagy büdös semmiért volt, mert konkrétan le sem csokizza senki annak eredményét. Nonszensz... Persze magyarázat biztos volt rá, mígnem Scott úgy nem döntött, hogy időben egymástól iszonyú távol álló jeleneteket nem vág egymás mellé... :facepalm:

 

 

Szerintem itt valami harc lehet a Space Jockey -k között. Erre abból következtetek, hogy a film elején egy teljesen más űrhajóval jelentek meg a földön, és hozták létre az embereket. Plusz az se véletlen, hogy aki felébredt a mély álomból, az egyből kinyírt mindenkit. Szerintem ezek egymásra akartak licitálni biológiai fegyverek terén. :D

 

Pontosan!

Scott még '77-ben mondott olyat, hogy az Űrzsokék háborúban álltak egy másik fajjal, és az a tojások voltaképpen bombák lettek volna. Telepíteni akarták az ellenséges faj bolygóján. Most, 2012-ben pedig újra megemlítette, hogy a Mérnökök is harcban állnak egy másik fajjal, és ezért kísérleteznek a fekete lötyivel. És ugye, a filmben elhangzik az ominózus mondta: "Ki teremtette őket?"

 

Megvettem az új monitort. Iszonyú változás állt be a régi VGA monitor után egy szélesvásznú, 22"-os DVI kábeles monitor láttán. Egyrészt, a másolásvédelem már nem gátolja meg az Avengers lejátszását (eddig nem tudtam lejátszani), másrészt, a BR filmek még szebbek!!!!!!!!!! Hogy lesz ebből Stunts cikk, nem tudom, mert a szabadságom alatt én végignézem a már meglévő BR filmjeimet, az tuti. És szerintem most már nem fogok tudni megálljt parancsolni, jövő hónapban TCW! Ugye októberben jelenik meg a 4. évad, mondjátok, hogy jól emlékszem! (22-én jön, tudom ám! :D)

(Eddig az volt a "gáz", hogy a bannerek kilógnak a képről, most az, hogy nem töltik be a képet. Hogy nekem semmi sem jó. :hehe: Na jó, csak viccelek, ezek még mindig csodálatosak.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindent megbocsájtottam volna a filmnek, ha a szereplők felétől nem áll fel a szőr a hátamon. Tegnap belekezdtem egy kicsit fáradtan (mert már régen láttam és érdekelt másodszorra milyen véleményen leszek róla), és azon találtam magam hogy a Shaw-Holloway párostól falra mászok. Annyira irritálóak voltak, hogy mentem inkább aludni, mert már nem volt türelmem a baromságaikhoz. A többi tudós meg már csak hab volt tortán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Resident Evil: Damnation

 

Akinek bejött az első animációs cucc, az szerintem ezt is csípni fogja. Nekem legalábbis nem volt gondom vele. Persze aki eget rengető mondanivalót, erkölcsi töltetet, meg karakterdrámát vár, az jobb, ha neki se ül. Viszont aki bírja a játékokat, annak szerintem át fog jönni a RE hangulat, amit a filmekből sajnos baromira hiányolok. A sztori itt 100%-ig összeegyeztethető a játékokkal, a karakterek is tökéletesen hasonlítanak önmagukra, ami sokat ad hozzá a pozitív összképhez.

Leon szerencsére ezúttal is főszereplőként tűnt fel, és sokkal emberibb volt a karaktere, mint a Degenerationben. Adát szintén nagyon jó volt látni... van valami benne, amitől egyszerűen jó nézni... tudom, félreérthetően hangzik. :D Azt viszont nem értem, Buddy-t miért kellett szinte egy az egyben olyanra animálni, mint Chris Redfieldet? Végig azt hittem, ő az. :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem támadom be, mert maga a film jó volt, nekem az első rész még tetszett is, főleg a skorpió lovak és a szenvedés a Hydrával. Egyedül, mint már mondtam, a félisten volt nevetséges. Mint színészi játékban (amikor bebörtönzik és bejön hozzá a nő), mint maga a karakter amit megformált. A nyikhaj, törpe félistenke... Sok a brit színész a filmben, aminek megint külön örültem. Azonban a 2. rész, főleg a végjáték... nem éri utol semmilyen szinten.

 

Tegnap ment az egyik adón az Alien II, azért szeretem ezt a szériát, mert ha az ember véletlenül odakapcsol és elkezdi nézni, nem bír máshova váltani. Igen, ezt az izgalom teszi! :) Nem a mászkálás a CGI barlangokban...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos jólesik folyton rugdosni a Prometheust. :) Egyébként a barlangok java díszlet volt, de semmi baj... már megszoktam! :)

 

Egyébként láttam a szóban forgó csatornán az "Alien 2" előzetesét és hangosan fel is röhögtem. Alien 2? Ne nevettessetek! Az soha a büdös életben nem volt Alien 2. Az mindig is Aliens volt.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak szomorú vagyok, hogy megint elrontották egy remek szériának az előzetesét, vagy folytatását, vagy hívjuk akárhogy azt az izét... Már jó ideje tudjuk, hogy a magyar címek és az eredeti köszönő viszonyban sincsen. Az volt durva mikor haverom mesélte, hogy mekkora sorozat az Agymenők, amit a TV-ben néz, neki mennyire tetszik. Aztán 5perc után jöttem rá, hogy ő arról beszél, aminek én az első évadát már 5hónappal előtte lepörgettem The Big Bang Theory néven... A másik meg a Kockafejek! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvettem az új monitort. Iszonyú változás állt be a régi VGA monitor után egy szélesvásznú, 22"-os DVI kábeles monitor láttán.

VGA monitoron néztél BD filmeket? Az kemény...gyakorlatilag semmi nem jött át akkor eddig a BD hatásból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen az a VGA monitor? Hallottam már CRT-ről és LCD-TFT-ről, meg ugye a PDP. A VGA monitor nem tud többet, mint 640*480 és 256 szín? Még így is hibás a fogalom! :) Mert ez a 3betű ezt jelenti, ezzel találkozhatunk az XP-nél csökkentett módban. De, hogy ilyen fajta monitor lenne... :facepalm: Nekem itthon régi fajta, azaz CRT monitorom van,

Én ilyennel nézek filmeket:

Samsung

Simán visszaadja a minőségi képek lényegét, annyi, hogy jófajta videó kártyát is szereztem mellé, ahol a színárnyalatokat és a fényarányt pontosan lehet állítani. Amúgy múltkor ugye leszedtem pár TCW részt HD-ben, hát, eszméletlen durva, hogy mennyit számít, csak ugye ehhez már a DVD nem elég, Blu-Ray íróm meg még nincsen...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

VGA monitoron néztél BD filmeket? Az kemény...gyakorlatilag semmi nem jött át akkor eddig a BD hatásból.

Azt azért nem mondanám, így is elég szépen átjött, mennyire szebb és jobb a kép, legalábbis nem rémlik, hogy valaha is írtam volna olyat, hogy "hát ez semmivel sem másabb, mint a DVD". :) Igaz, így még szebb.

 

Milyen az a VGA monitor?

Olyan, amibe VGA kábelt kell bedugni, te észkombájn! Nyilván a kábelre gondoltam, nem a monitor típusára... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az VGA csatlakozó, de köze sincsen a VGA-nak a monitorhoz! :)

Az én videókártyám is tudja a VGA kábelt és a DVI-t is, a fenti játékoshoz meg régen átalkítót kellett használom, mert az már ilyen dolgokkal nem foglalkozott. Ettől függetlenül a VGA nem monitor, hanem az alap megjelenítési szabvány... Csak jelzem, hogy te is ilyen fajta dolgokba szoktál belekötni. :rock:

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy értem a BD minőségben rejlő lehetőségből még szinte semmit se aknáztál ki. :)

Na, ezzel nem vitázom. The Lost World: Jurassic Park zseniális!

 

Akkor az VGA csatlakozó, de köze sincsen a VGA-nak a monitorhoz! :)

Az én videókártyám is tudja a VGA kábelt és a DVI-t is, a fenti játékoshoz meg régen átalkítót kellett használom, mert az már ilyen dolgokkal nem foglalkozott. Ettől függetlenül a VGA nem monitor, hanem az alap megjelenítési szabvány... Csak jelzem, hogy te is ilyen fajta dolgokba szoktál belekötni. :rock:

Gratulálok, ötös, leülhetsz. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Titánok harcát még moziban láttam de szerintem nagyon kapkodósra sikeredett. Azóta se néztem meg és még a folytatást is kihagytam.

Kapkodóson kívül még a borzalmas szó jut eszembe róla, alig bírtam végignézni. Folytatásnak nálam sem volt esélye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Titánok harcáról az jut eszembe, hogy nem jut eszembe semmi. :) Nem tartottam tragédiának, de annyira mélyen meghatott a film, hogy semmire sem emlékszem belőle. Így a másodikat sem néztem még meg, mert előtte fel kéne eleveníteni az elsőt.

 

Jurassic Park III, bár a trilógia leggyengébb része, kedves kis családi mozi (de annyira, hogy még a feltűnő dinok egy része is családos :)), ami jó levezető az első két rész után. Jutalomjáték a dinokáknak, de azért örülnék, ha több rész nem készülne. Persze mivel jövőre kezdik a negyedik forgatását, így ez eléggé hiú ábránd. Akárhogy is, BR-en ez is nagyon szépen néz ki.

 

Ja, meg ma végre meg tudtam nézni az Avengerst is. Hát ez iszonyú jól festett! És még mindig az év egyik legjobb filmjének tartom, tökéletes kikapcsolódás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, megnéztem én is a Prometheus-t.

 

Frankó kis film volt, nekem nagyon bejött! Semmivel nem kevésbé, mint bármelyik Alien-film. ;) Bár azokban főleg a horror elemekkel dolgoztak, míg ez a film inkább sci-fi, így nem sok értelme van ezen a téren összefüggést keresni. Azon kívül, hogy a film az Alien-univerzum része, nem tekinthető közvetlen előzménynek, úgyhogy én bőven elégedett voltam azokkal az ismerős elemekkel, utalásokkal, amiket kaptam.

 

A karaktereket nem éreztem idegesítőnek, mindenkinek helyén volt a szerepe, legyen az egy érzéketlen szőke csaj, vagy egy idegtépően nyugodt android. Ellie-ben nem kerestem minden áron Ripley-t, még ha hasonló is hozzá valamennyire. Egy erős jellemű csaj egy Alien világában játszódó filmben csak Ripley lehet? Nem hinném. Még akkor sem, ha ő az ilyen stílusú karakterek egyik őse.

A sztori helyén volt, örülök, hogy fény derült az Alienben látott űrhajó és utasa eredetére (persze nem pont azokra). Érdekes elgondolás a Teremtő dolog, ahogy az is, hogy el akarták pusztítani az emberi fajt. Ennek megmagyarázására nem került sor, így értelemszerűnek tartom a folytatást. Az idegenből kikelő alien (na, ez egy értelmes kifejezés) és Ellie záró monológja is erre utal, hogy folytatja a kutatást.

Azt jól értelmezem, hogy az embereken kívül a Teremtők alkották a xenomorph-okat is amolyan bio-organikus fegyverként? A szerves cucc a hengerekben, az óriás arctámadó (vagy mi) és az idegenből kikelő fekete dög, aki egyértelműen magán viseli a xeno-k jegyeit, nekem erre utal.

 

Lényegében jó film volt, negatív véleménydömping ide vagy oda. Örülök, hogy az univerzum részévé vált a film, és nem hivatalossá tette az AvP című borzadályokat (főleg a 2. részre gondolok, az 1. nem volt olyan rossz). Remélem, jön a folytatás, én kíváncsian várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lényegében jó film volt, negatív véleménydömping ide vagy oda. Örülök, hogy az univerzum részévé vált a film, és nem hivatalossá tette az AvP című borzadályokat (főleg a 2. részre gondolok, az 1. nem volt olyan rossz). Remélem, jön a folytatás, én kíváncsian várom.

 

Örülök neki, hogy Neked is tetszett! A negatív véleménydömpingről csak annyit, hogy 1 ember, 100-szor leírja, hogy sz*r, attól még az 1 ember. A többségnek tetszik a film, a neves kritikusok imádták (a magyarok közül aeonflux számomra a mérvadó 9/10-et adott), a rottentomatoes 73%-a is nagyon szép, és a nézők is szeretik imdb: 7,4. A bevétellel is meg van elégedve a Fox... naná, még egy Alien filmnek sem volt ekkora bevétele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.