Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Remélem lesz még olyan ST film, amelyben a borg a fő gonosz.

Egyszer csak eljut ez az új világ oda. Illetve, mivel az Enterprise éra sértetlen, lényegében a borg már ismert faj, csak még utol kell őket érni a Delta kvadránsban. Most akár még Kirk is találkozhat velük. Bár az azt jelenti, hogy a bog kipusztul, mielőtt Picard megszületik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagyis ha nem akarnak végképp káoszt okozni az időben, akkor Kirk mégsem találkozik velük :D

Áááá...

 

Vulcan felrobbantása után már tök mindegy. Lényegében kiirtották a Star Trek legemblematikusabb, legmeghatározóbb faját. Előbb létezett Spock, mint Kirk (igazság szerint, eddig Leonard Nimoy volt az egyetlen Trek szereplő, aki a '65-ös legelső Star Trek epizódban és az eddig utolsó 2009-es filmben is benne volt; illetve Majel Barrett-Roddenberry, de ő a filmben csak a computer hangját adta).

Plusz ugye az eredeti idővonalban meg a másik fő ellenséget ítélték kihalásra, a romulanokat, akik az egész TNG sorozatot határozták meg, mint elsődleges antagonisták.

Ezután a borg bedarálása senkit sem fog meghatni. :D Még esetleg a klingonok kiirtása okozna némi lelki törést és agyvízpárolgást a Trekkie-kben, de ez ügyben már megedzette őket a Föderációs ruhába bújt Worf, szóval talán a Vulcan és a Romulus felrobbantásához méretű lelki összeomlást már nem tud Abrams okozni.

(Na jó, ha bezúzza a Föderációt, az még lehet egy lelki csapás.)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondhatnám, hogy ez a Star Trek trailer különösebben megfogott volna. Persze, látványos, van benne sok robbantás, meg jó dumák, de úgy is a történetnél dől el minden, ahhoz meg itt nem sok fogódzót kaptunk.

+1. Én már eljutottam oda, hogy a látvány nem elég. :) Lásd Transformers.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a Kapcsolatfelvétel, ami utána jön, szerintem az egyik legjobb ST-film az Abrams-éra előtt. :) A Nemzedékek nekem nagyon nem tetszett, annál már csak a 4. film volt rosszabb.

 

Ody, gondolom ST-filmet akartál írni. :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszer csak eljut ez az új világ oda. Illetve, mivel az Enterprise éra sértetlen, lényegében a borg már ismert faj, csak még utol kell őket érni a Delta kvadránsban. Most akár még Kirk is találkozhat velük. Bár az azt jelenti, hogy a bog kipusztul, mielőtt Picard megszületik. :D

 

Nekem is ez jutott ezsembe. A 2009-es filmben történtek után simán be lehetne hozni őket.

 

Pedig a Kapcsolatfelvétel, ami utána jön, szerintem az egyik legjobb ST-film az Abrams-éra előtt. :) A Nemzedékek nekem nagyon nem tetszett, annál már csak a 4. film volt rosszabb.

 

Ody, gondolom ST-filmet akartál írni. :)

 

Kapcsolatfelvétel változatlanul a kedvenc ST mozim.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

most jövök rá, hogy a 6. filmet, A nem ismert tartományt még nem láttam. Pótolnom kell mihamarabb. :)

Pedig a Star Trek után a Star Trek VI: The Undiscovered Country a legjobb sztorival és legjobb kivitelezéssel megáldott film. Ráadásul ilyen gyönyörű búcsút semmilyen más kultikus filmes csapat nem kapott. Az egyetlen, amit kifogásolni tudok benne, hogy az Enterprise A gépháza az Enterprise D gépháza (csak a díszletben leoltották a lámpákat és kicseréltek pár konzolt), a tiszti étkezdéje pedig Picard hajójának az eligazítója, más bútorokkal (és természetesen a folyosókhoz is a TNG-s díszleteket használták). Na de az ilyeneket csak a hozzám hasonló elvetemült őrültek veszik észre. :D

 

Nekem a Nemzedékek a kedvenc ST filmem. :) Ami utána jön az se rossz, de az olyan mint egy TV film. :D

:o Pont az a rész? Mindegyik mozifilm közöl az a legtévéfilmesebb. A Generation újrahasznosított díszletekből és egy végül meg nem valósított TNG-s duplarész forgatókönyvéből épült fel, amibe beleírták Kirket. Ha nem láttad a TNG bizonyos epizódjait, még csak nem is érthető a film.

Az nem értem, hogy szerinted a First Contactban mi TV filmes. Az első osztályú trükkök, a gigantikus díszletek, az epikus sztori?

 

Pedig a Kapcsolatfelvétel, ami utána jön, szerintem az egyik legjobb ST-film az Abrams-éra előtt. :) A Nemzedékek nekem nagyon nem tetszett, annál már csak a 4. film volt rosszabb.

Oké. Én kilépek, le-TV-filmezik a First Contactot, a Generationsnál rosszabbnak ítélik a The Voyage Home-t, hát hová kerültem én? :D:hehe:

Most már kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye az érfelvágósan lassú és béna The Motion Picture-ről (első mozi), a Shatner ámokfutásában készült ötödik részről, The Final Frontier-ről, amiben a történetnél már csak a megvalósítás a rosszabb (Kirk igazoltatja istent :lol: ), a lényegében semmiről sem szóló Insurrectionról (Űrlázadás, ez a cím megérne egy misét) és a két korábbi filmet harmatgyengén másoló, de legalább pörgős és akciódús Nemesisről, ami egyben remek példa is arra, hogyan ne búcsúzzunk el egy kultikus filmes csapattól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, izé... egy rakat ST-filmet nem láttam (egyszer pótolom őket, és még a régieket is újranézem), de a bálnás nekem személy szerint nagyon tetszett annak idején. Az melyik rész volt, és jár érte akasztás? :hehe: Meg a Spock újjászületik egy elfuserált bolygókreálásban (na ezt se tudom, melyik rész volt), az is jó volt. Az első mozira nem emlékszem, de a Végső határra igen, az nem tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit védelmembe venném a ST Motion Pictures-t. " Az űr a legvégső határ, ennek végtelenjét járja az Enterprise csillaghajó, melynek feladata, különös új világok felfedezése, új életformák, új civilizációk felkutatása, és hogy eljusson oda, ahová még ember nem merészkedett" Nekem erről szól az első mozifilm. És erről kellene szólnia a ST-nek. Persze erre senki nem menne be a moziba, tudom én nagyon jól.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:o Pont az a rész? Mindegyik mozifilm közöl az a legtévéfilmesebb. A Generation újrahasznosított díszletekből és egy végül meg nem valósított TNG-s duplarész forgatókönyvéből épült fel, amibe beleírták Kirket. Ha nem láttad a TNG bizonyos epizódjait, még csak nem is érthető a film.

Az nem értem, hogy szerinted a First Contactban mi TV filmes. Az első osztályú trükkök, a gigantikus díszletek, az epikus sztori?

Na látod. Ezt teszi ha az ember nem rajongó. :) Egyszer régen megnéztem és nagyon tetszett. Még műsoros videó kazettán is megvettem. Szerintem nem kell tovább magyaráznom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, izé... egy rakat ST-filmet nem láttam (egyszer pótolom őket, és még a régieket is újranézem), de a bálnás nekem személy szerint nagyon tetszett annak idején. Az melyik rész volt, és jár érte akasztás? :hehe: Meg a Spock újjászületik egy elfuserált bolygókreálásban (na ezt se tudom, melyik rész volt), az is jó volt. Az első mozira nem emlékszem, de a Végső határra igen, az nem tetszett.

A bálnás a negyedik rész, a Spock támasztás a harmadik. Ezekért nem jár akasztás, sőt, az eredeti csapattal ezek a legjobb részek szerintem (3-4 és 6, hogy pontos legyek, az általános rajongói kedvenc, a 2. pl. nekem nagyon nem jön be, röhögő görcsöt kapok a főgonosztól...).

 

Kicsit védelmembe venném a ST Motion Pictures-t. " Az űr a legvégső határ, ennek végtelenjét járja az Enterprise csillaghajó, melynek feladata, különös új világok felfedezése, új életformák, új civilizációk felkutatása, és hogy eljusson oda, ahová még ember nem merészkedett" Nekem erről szól az első mozifilm. És erről kellene szólnia a ST-nek. Persze erre senki nem menne be a moziba, tudom én nagyon jól.

Na most ezt meg lehet tenni idétlen pizsamák, túldimenzionált sztori és ezer évig tartó snittek nélkül is. Ráadásul pont az első részben nem voltak különös, új világok, nem jutottak el oda, ahová ember még nem merészkedett, hiszen a Naprendszert is alig hagyták el. Új életformát meg pláne nem talált, hiszen a saját ketyeréje jött haza. Bár tény, teremtettek egyet.

Meg azt azért tegyük hozzá, hogy a Star Trek első sorban TV sorozat, és azok a fenti monológ vonalán haladnak. Még a helyhez kötött és bitang jó Deep Space Nine is (ejjj... 2009 óta nem néztem klasszikus Trekket, elő kéne venni őket...). A mozifilmek, leszámítva a 11-et, csak kiegészítők, így lényegében tök mindegy, hová viszik a sztorit.

 

Na látod. Ezt teszi ha az ember nem rajongó. :) Egyszer régen megnéztem és nagyon tetszett. Még műsoros videó kazettán is megvettem. Szerintem nem kell tovább magyaráznom. :)

Hát ezt tényleg nem kell cifrázni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig sokak szerint a Khan haragja a legjobb mind közül, mondjuk én azt a csávót már az eredeti sorozatban is rühelltem. A sorozatok közül a DS9 a legjobb szerintem, de tudom, hogy a VOY a legnépszerűbb (soha nem értettem, miért, bár a TNG-nél mindenképp jobb, ott az összes szereplő irritál).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.