Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Na jól van igazd van, az SW-t nem szabad beskálázni. :D

Igazából már régóta ígérgettem magamnak, hogy megnézem de nekem is vannak bizonyos "zavaró körülmények" hogy téged idézzelek. :D (pl csak mobilom van, mobilnettel így elég nehéz dolgom van pénzem meg nincs folyton moziba járni)

Hát egy párszor még meg kell néznem. :) Elég érdekes film minden esetre. Idáig az Eredet volt amit 2X kellett megnéznem hogy rendesen megértsem de ezt biztos többször kell majd. :D (Amíg nem lesz zsém gépre addig sajnos ilyen éves lemaradásban fogom látni a jó filmeket)

Az eredet számomra követhetőbb, mint ez. Ott már ki merem jelenteni, hogy értem. Illetve azt mindig is értettem, de ott is kellett újranézés egy két apróság miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Interstellar

 

 

 

Régen láttam a filmet, de valami olyasmi rémlik, hogy azt azok a jövőbeli emberek tették oda (a féreglyukat, fekete lyukat nem hoztak létre) akik a jövőben úgy evolválódtak, hogy képesek "belenyúlni" a tér-időbe - ez persze már bőven a fiction eleme a sci-fi-nek. :)

Tehát a történet szerint a főszereplő a fekete lyukban hozzátud férni az időhöz, ezáltal üzen vissza a lányának és ő megmenti az emberiséget, így később azok fejlődhetnek ezekké az 5. dimenziós lényekké. Persze itt felmerülhet a kérdés, hogy a féreglyuk nélkül nem juthatott volna oda sem, úgyhogy akkor az egész értelmét veszti, de erre azt lehet mondani, hogy az 5. dimenzióban (mikor belenyúlnak a szuper emberek) másképpen képeződik le az idő. Mint ahogy egy kétdimenziós amőba sem tud három dimenzióban "gondolkodni", így mi is képtelenek vagyunk felfogni az 5. dimenziót...

Az, hogy beleraktak a fekete lyukba egy hiperkockát az szerintem csak a Nolanék hülyesége volt, de ami jobban megmaradt bennem, az mikor a nő elkezdett a szeretetről, mint az 5. dimenzió erejéről beszélni. :para:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Interstellar

 

 

 

Régen láttam a filmet, de valami olyasmi rémlik, hogy azt azok a jövőbeli emberek tették oda (a féreglyukat, fekete lyukat nem hoztak létre) akik a jövőben úgy evolválódtak, hogy képesek "belenyúlni" a tér-időbe - ez persze már bőven a fiction eleme a sci-fi-nek. :)

Tehát a történet szerint a főszereplő a fekete lyukban hozzátud férni az időhöz, ezáltal üzen vissza a lányának és ő megmenti az emberiséget, így később azok fejlődhetnek ezekké az 5. dimenziós lényekké. Persze itt felmerülhet a kérdés, hogy a féreglyuk nélkül nem juthatott volna oda sem, úgyhogy akkor az egész értelmét veszti, de erre azt lehet mondani, hogy az 5. dimenzióban (mikor belenyúlnak a szuper emberek) másképpen képeződik le az idő. Mint ahogy egy kétdimenziós amőba sem tud három dimenzióban "gondolkodni", így mi is képtelenek vagyunk felfogni az 5. dimenziót...

Az, hogy beleraktak a fekete lyukba egy hiperkockát az szerintem csak a Nolanék hülyesége volt, de ami jobban megmaradt bennem, az mikor a nő elkezdett a szeretetről, mint az 5. dimenzió erejéről beszélni. :para:

 

 

Hàt igen. Nem tarrom kizàrhatónak, hogy az Interstellar talaja nem teljesen stabil. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hàt igen. Nem tarrom kizàrhatónak, hogy az Interstellar talaja nem teljesen stabil. ;)

Nem teljesen stabil? Örülök, hogy ilyen jó megfigyelő vagy.

Köszi a hozzászólásokat, ezek után mindent betudok annak, hogy

a jövőbeli emberek olyan technológiai tudásra tettek szert, hogy pikk-pakk ott teremnek az Univerzumban ahol akarnak, kedvük szerint hajlítgatják a tér-idő kontínuumot, ki-be tudnak zárni/nyitni tezeráktokat, mitöbb feketelyukak belsejébe rakják, vagy oda ahova akarják, féreglyukakat raknak az idő és a tér bármely szegletére, kényük kedvük szerint utaznak az időben, stb. Persze ehez nagyon sok idő kell és hogy a fószer (bocsi, elfelejtettem a nevét) miért nem öregedett nagyjából egy percet sem, arra az a magyarázat adható, hogy egy feketelyuk belsejében olyan lassan telik az idő, hogy majdhogynem meg is áll, hogy amíg ott 10-20 másodperc az a való életben 10-20 ezer év is lehet. Addig a lánya biztos crio álomban volt

 

Amit az a nő beszélt a szeretetről az valóban nagyon szép. Ebben igaza van maximálisan, de nem csak a szeretet tud "téren és időn át" "áthatolni". Ha pl 2 ember ragaszkodik egymáshoz akár negatív akár pozitív oldalról. A szeretet része az pont pozitív. Ilyen erővel a gyűlölet, a harag, a félelem, a düh ez mind mind téren és időn át 'áthat'. "Körülvenni és áthatni" nem csak a szeretet tud téren és időn át, hanem minden emberi érzelem (főleg ha ez kétirányú érzelem) Remélem lehet érteni, nem vagyok a szavak embere. :D

 

 

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiszivárgott még pár Warcraft kép az előzetesből

http://imgur.com/a/wyugi

Várós EPVII után a legjobban utána még az Assassin's Creed is. 2016-os évtől sokat várok a filmek terén idén gyakorlatilag EPVII kívül nem nagyon hozott lázba semmi. Jövőre viszont legalább 10 film igen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tíz film, ami megölte a lelkünket egy kicsit

 

Szerintem egy nagyon jó Top10-es lista a legkegyetlenebb filmek kategóriájában.

Kemény lista. Nem sokat láttam belőle. Olyan is van rajta, amiről nem is hallottam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én ezek közül csak a Szerb Filmet láttam. Abba is beletekergettem. :D Valahogy nem tudam "normálisan" megnézni de gondolom érthető miért nem. :D Legbrutálisabb, legrosszabb film. Mondjuk az emberi százlábúnak csak az előzetesét láttam elég volt annyi.

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várós EPVII után a legjobban utána még az Assassin's Creed is. 2016-os évtől sokat várok a filmek terén idén gyakorlatilag EPVII kívül nem nagyon hozott lázba semmi. Jövőre viszont legalább 10 film igen.

Jöhetne már az a bizonyos God of War is! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a leírások alapján nem is ez a két film tűnik a legborzalmasabbnak. A lista szerint a legdurvább a Salo, azt meg pont láttam... De nem is feltétlenül a vérengzés, hanem inkább a téma miatt ódzkodom az ilyen filmektől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most visszakerestem, hogy mit írtam itt a Salo-ról anno a fórumon... így két év távlatából csak annyi maradt meg bennem, hogy a végére egyszerűen eluntam, de amit akkor írtam azt fenntartom a Szerb filmmel kapcsolatban is (egyébként szerintem az Antikrisztus is durvább). A Radírfejet viszont lehet megnézem Bomarr ajánlására, amit eddig láttam Lynchtől az nekem tetszett, úgyhogy ezzel teszek egy próbát. :)

 

Apropó Bomarr, a Macbeth-et megnézted már?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek közül én csak egyet láttam. Az is elég volt, az ilyen filmekre sajnos nincs hangulatom.

Na igen.. A legutóbbi hasonló élményem a Nimfomániás 1-2 volt.

Jók a filmek,de soha többé nem nézem meg. Ez nem az a műfaj..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tíz film, ami megölte a lelkünket egy kicsit

 

Szerintem egy nagyon jó Top10-es lista a legkegyetlenebb filmek kategóriájában.

 

 

Kegyetlen? Inkább beteg...

 

A Mártírokat és az Antikrisztust láttam, de míg előbbi egy erős, kegyetlen, de jó film, utóbbi - rendezőjével együtt - égetni való sz@r. Hatásvadász, megbotránkoztató, elmebeteg. Pont, mint Trier. Előtte sem volt a kedvencem a faszi, de ezek után kerülöm, mint az a bizonyos macska a forró kását...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elmúlt 1 hétben néztem/néztünk pár horrort! :P

 

Rémálom az Elm utcában ,remake 2010

Texasi láncfűrészes ,remake 2003

Alien vs Predator 1-2 , na jó ezek nem annyira

Péntek 13 I-II-III , Péntek 13, remake 2009

Freddy vs Jason 2003

Gyerekjáték 1988

 

:D

 

és még tervben van a Jason X ,pár Péntek 13

Gyerekjáték maradék 5 film.

 

Egyszer még a Fűrész sorozatot is megnézem :D

Szerkesztve: - ZoliZoltán
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alábbi 10-es listából én csak a Videodromot és a Mártírokat láttam. Mindkettőt úgy hat éve. Előbbi jobban bejött de mélyebb nyomot utóbbi hagyott bennem. Mintha mostanában néztem volna. Amabból meg alig rémlik valami.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.