Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én sem érzem jobbnak a Tél katonájánál a filmet, de nálam simán egy szinten van azzal.

 

 

Nem éreztem most túl soknak a hősöket (érdekes módon, pedig az Ultront picit én is zsúfoltnak tartottam). Az újak közül mindegyik tetszett. Az új Peter Parker/Pókember a feltűnésének pillanatában szimpatikus volt. Fekete Párduc dettó. Ami Pókember humorát illeti, nos van a srác vagy 16-17 éves? Igen, ennek megfelelő humort hozott, nekem semmi bajom nem volt vele. És nem volt vele (a humorával) tele a film... csak a reptéri összecsapásnál hallottuk őt néha.

 

Hangya is nagyon nagy volt! :) Szó szerint! :)

 

Az idei két egymásnak eresztős képregényfilm közül messze a Polgárháború volt szvsz a jobb. Bár én az Igazság hajnalát is védtem pár dologban, ez a film lefőzte a DC üdvöskéjét, de nagyon! Egyébként is biztos voltam benne, hogy ez lesz.

 

Egyetlen "bajom" volt... hogy nem merték meglépni Rhodes halálát. Amit Nabo írt ezzel kapcsolatban, azzal egyetértek. Nekem is ez jutott azonnal eszembe, de talán épp ezért lett volna a későbbiekben még érdekesebb a dolog.

 

Vannak-e hibák a filmben? Hülye kérdés, minden filmben vannak. Nincs tökéletes film. Ez sem az, ó... nagyon nem az (megjegyzem a Tél katonája sem az!!!) de most komolyan?! Tökéletes filmet várunk el minden létező szempontból egy MCU filmtől, ami még mindig egy képregényfilm és még mindig egy popcorn-mozi... és még mindig a kikapcsolódás/szórakoztatás az elsődleges célja és nem a shakespeare-i mélységű monológok és az élet értelmének kutatása (annak ellenére sem, hogy ilyen komoly témával MCU film még nem foglalkozott, mint a Polgárháború).

 

Bár 1-2 dologban egyet tudok érteni az Indexes cikkel, de alapvetően ez a csávó nem úgy nézte a filmet, ahogy én. Nincs ezzel baj, mindenki más és más... de épp ezért maradéktalanul még csak véletlenül sem tudok a cikkben leírtakkal egyetérteni. A véleményem inkább Naboéhoz és atiéhoz áll közel a filmmel kapcsolatban.

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Egyáltalán nem is tudtam hogy Stark szüleit megölték. Ez hol hangzik el, nem emlékszem.

 

 

Az már az első Vasember filmben benne volt, hogy egy autóbaleset lett a végük

A tél katonája óta sejthetjük, hogy meggyilkolták őket, ebben a videóban 0:53-nál

Konkrétan nem mondják ki, de utalnak rá, hogyha valaki a Hydra útjában van, akkor azzal baleset történik.

Nyilván Rogers sem viccből mondja, hogy tudott róla, mikor a film végén Stark kérdőre vonja

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Egyébként nem tudom meddig akarják még Starkot szerepeltetni. Nem fiatal már a szinész se és mintha kezdene már hízni kicsit.

Max 5 év van még benne azt mondom. Igaz a páncélt akárhány évesen felveheti, nem nagyon akarok öreg vasembert látni.Indiana Jonesnak lehet jól állt de Tony Starknak nem. Meg már nem az a laza playboy akit megismertünk.Ez már az ultron korában feltünt. Értem , hogy kell a karakterfejlődés, csak így egy másik Starkot kapunk. Ha anno 8 éve így mutatkozik be nem lett volna akkora siker a karakter.

Szerintem meg pont az a fajta karakter, aki öregedhet nyugodtan(persze a nem a végtelenségig), hisz a képessége maga az "ultramodern protézise".

Egy 50-60 éves Fekete Özvegy, na az már gáz lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem érzem jobbnak a Tél katonájánál a filmet, de nálam simán egy szinten van azzal.

Szerintem kezd kifáradni ez a szuperhősös vonal. Ez az egy ütés egy beszólás erőltetés már eléggé nyomasztó. Mintha minden párharcban csak azért is mondani akarnának valami vagányat. Ez jól működött a Bosszúállókban, de mostanra nagyon elcsépelt lett.

 

 

Hangya szerintem nagyon gáz volt, nem láttam még az önálló filmjét, de ez a karakter egy pojáca. Pókemberhez talán most nyúltak a legjobban, mert nem nagyon volt rajta nagy teher, de a film simán el lett volna nélküle és a Hangya nélkül is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

CW

 

A Hangya csak folytatta azt, amit a saját filmében elkezdett, mert sokkal több komoly momentuma ott sem volt. Emellett már ott is volt egy kisebb összetűzése az egyik bosszúállóval, így nekem nem tűnt túl erőltetettnek a szerepeltetése (az már más kérdés, hogy az a jelenet is egy kicsit erőltetett volt). Spiderboy meg azért került bele, hogy a nem hard-core fanoknak is nyilvánvaló legyen, hogy az új Pókember film már része az MCU által felállított kontinuitásnak. (Meg mellesleg a film egyik fénypontja volt, amikor Tony elment besorozni a srácot :D)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Barátnőm unszolására én is kénytelen voltam megnézni a filmet (Polgárháború), nekem nem igazán tetszett. Egyrészt ugyanarra a sémára épült, mint a többi, másrészt több utalást sem értettem, így aki nem ezekkel a képregény izékkel kel-fekszik mindennap, az elveszhet a részletekben. Az akciók rendben voltak, de szinte koreográfiában semmiben sem különböztek az előző filmekétől, másrészt ezek a viccesnek szánt beszólások is néha már erőltetettek.

 

A Tél katonája nekem alapvetően tetszett, ez most szerintem felejthető volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül ma néztük meg, és nem holnap megyünk.

 

Megnéztük mi is. Az Age of Ultronnál valóban jobb lett, de kicsit sok volt a karakter.

 

 

Szerintem Pókember tök fölösleges volt, és olyan poénokat hozott magával, amitől úgy éreztem, nem én vagyok feltétlenül az első számú célközönség.... kissé tiniszagúra sikerültek a beszólások. Ja és most már engem is zavart a kötelező 1 párharc 1 lazának szánt beszólás... egyik-másik helyen igencsak erőltetettre sikerültek. És nem merték bevállalni, hogy megöljék az egyik karaktert, ez már nagyon bosszantó. Annyi hős van, egyet igazán kiírhattak volna így, hogy tényleg téttel bíró legyen az összecsapás. Helyenként egyébként igencsak leült a film, kissé vontatottra sikerült. Összességében tetszett, de a legjobb MCU-nak aligha mondanám.

 

Nekem is ez a véleményem, de azért jót szórakoztam rajta.

 

Pókember és Hangya is az abszolút felesleget képviselték.

Karakterek közül is fő karaktert, erre már várunk egy ideje.

 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pláne, hogy Hangya karaktere és szerepe tudtommal az eredeti képregényekben egyáltalán nem elhanyagolható a Team-ben!

Hangya, azaz Hank Pym a képregényekben a csapat alapító tagja, de azokban Scott Lang már a harmadik, aki viseli a ruhát. Scott is tagja lett a Bosszúállóknak, sőt, egy idő után ő lett a vezetője.

 

több utalást sem értettem, így aki nem ezekkel a képregény izékkel kel-fekszik mindennap, az elveszhet a részletekben

Szerintem nem kell ezekkel a "képregényes izékkel" kelni-feküdni, hogy megértse az ember. Ha az 56 éves apám képes őket felfogni, pedig eddig mindet csak egyszer látta, akkor nem hiszem, hogy olyan marha magas lehet. Pedig ő olyan feledékeny, hogy ihaj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem kell ezekkel a "képregényes izékkel" kelni-feküdni, hogy megértse az ember. Ha az 56 éves apám képes őket felfogni, pedig eddig mindet csak egyszer látta, akkor nem hiszem, hogy olyan marha magas lehet. Pedig ő olyan feledékeny, hogy ihaj.

 

 

Persze nagy vonalakban érthetőek, de ha nem nézed őket újra néha akkor bizony elveszhet információ. Az egész ha jól tudom a 2008-as Vasemberrel kezdődött. Gondolom az volt a Phase 1 első filmje. Én személy szerint láttam minden Vasembert , Thort, Bosszúállókat, Hangyát stb. Azaz az összes filmet. De csak egyszer. Szerinted emlékszek pontosan mi volt az Amerika Kapitány 1-ben amit 5 éve láttam először és utoljára? Valami rémlik. Meg hogy ki mit mondott mondjuk a Thor 1-ben amire rányomnak egy poént majd mondjuk a Bosszúállók 3-ban? Ezeket csak az tudja aki ezen filmeket többször nézte meg. Ráadásul bonyolítják a helyzetet a sorozatokkal(Shield ügynökei, Agent Carter, Daredevil stb..), amikben lehetnek utalások a filmekre.

Én pl ezen sorozatokból egyrészt sem láttam és azt is megmondom miért., Mert már annyira túl van az egész bonyolitva annyira függ minden mindentől(lehet az Amcsi Kapitány 2-ben lévő valamiből majd csinálnak a Shield ügynökei 4. évadának 7,részében valamit ami fontos lesz a a Pókember 2-ben) hogy lehet nem értenék pár dolgot.

Szóval örülök hogy apukád képben van de azért nem mindenki. Én még nagy vonalakban képben vagyok de finomitásokban azért nem. Megmondom őszintén már a Thor 2 is csak rémlik hogy miről volt benne szó, az első rész meg már a totális felejtés. Persze Loki megvan de részleteiben már nem megy az emlékezet. Jövőre meg jön a 3. rész.

Nyilván ez nem a produkciók hibája, hanem az enyém. Megnézhettem volna többször is. Csak azért írtam ezt mert szerintem vagyunk páran akik csak egyszer látták és akkor amikor bemutatták ezen filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsánat, de ez nem a filmek hibája! Itt egy filmes UNIVERZUMRÓL beszélünk! Nem építhetnek fel minden részben mindent nulláról. Még jó, hogy egyik a másikból következik és utalgatások is vannak, de megjegyzem a filmek készítői ezt úgy teszik, hogy az adott MCU film nem csak és kizárólag a korábbi eseményekre való utalgatásokkal van tele. Ha mégis van valami fontosabb utalás azt általában vizuálisan is megerősítik!!!

 

A sorozatokról meg... én ugyan eddig csak a SHIELD ügynökeit néztem/nézem (abból is csak az első két évadot egyelőre) és igen, vannak utalások és párhuzamosan futó cselekményekre, főleg, mikor a sorozat 'beér' egy éppan moziban futó, aktuális MCU filmet. De nem viszik ezt sem túlzásba. Sőt! Szerintem k*rva jó, ahogy ezeket megoldották a sorozatban. Szóval azért nem ennyire fekete-fehér ez a dolog, de nagyon nem!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie minden szavával egyetértek. Én egyébként is rohadt feledékeny vagyok, a viszonylag jellegtelen képregényfilmek meg pláne nem maradnak meg az emlékezetemben. Hiába tetszett a Tél katonája annak idején, szerintem maximum 1 jelenetet tudnék most hirtelen felidézni.

 

A sorozatokra meg nincs se időm, se kedvem (kivéve a Daredevil, arra mindenképp sort kerítek majd).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézzétek, mindennek megvan a maga közönsége. Az MCU filmeknek/sorozatoknak is. Én pl nem nézek GoT-ot. És nem is fogok. Bepróbáltam, nem nekem találták ki.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nekem sem esett le azonnal a Polgárháborúban látott egyik karakterről, hogy kicsoda, pedig A Tél Katonáját kétszer is láttam. Persze egy perc után beugrott, de sok embernek tényleg problémásabb lehet visszaemlékezni mindenre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze nagy vonalakban érthetőek, de ha nem nézed őket újra néha akkor bizony elveszhet információ...

Ezzel egyet is értek, de azért egyrészt, nem úgy kéne megfogalmazni, hogy "képregényes izékkel kelni-feküdni" (szeretem a szériát, úgyhogy nagyon nem csípem, ha "izéként" vagy "sz*rként", vagy bármi más degradáló jelzővel hivatkoznak rá). Másfelől véleményem szerint egy, akit nem érdekel a film, az ne pazarolja rá az idejét. Kettő, aki beül egy sorozat 13. részére, az azért legyen már valamilyen szinten képben az előző 12 epizóddal. Nem mondom, hogy fejből tudja a szöveget, de azért emlékezzen rá, mi történt az első vagy az ötödik, vagy a tizenkettedik etapban. Elvégre ez egy sorozat, ami egymásra épül, okkal. Ha egy tévésorozat harmadik évadát kezded el, azt se kezded el kritizálni úgy, hogy nem érted a sok utalást.

Most képzeld el, ha ezt olvastad volna az ep7-nél valakitől: több utalást sem értettem, így aki nem ezekkel az űrhajós izékkel kel-fekszik mindennap, az elveszhet a részletekben. Neked is ráncba futna a szemöldököd. :) Márpedig hamarosan a Star Wars is akkorára fog dagadni, mint amekkora most az MCU.

Amúgy a sorozatokra gondosan nem utalnak a filmek - nekem ez az egyik kis problémám velük -, csak a sorozatok utalnak a filmekre. Szóval azokat tényleg nem is kell ismerni.

 

De megértettem. Tegnap megnéztem a filmet, és írtam egy rövidke véleményt. Így a sokadik Marvel képregényfilm után azt mondom, szavaiddal élve, nem nekem találták ki.

Legalább a barátnődnek tetszett, ha már ő rángatott el rá? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel egyet is értek, de azért egyrészt, nem úgy kéne megfogalmazni, hogy "képregényes izékkel kelni-feküdni" (szeretem a szériát, úgyhogy nagyon nem csípem, ha "izéként" vagy "sz*rként", vagy bármi más degradáló jelzővel hivatkoznak rá).

 

Legalább a barátnődnek tetszett, ha már ő rángatott el rá? :)

Kicsit provokatív akartam lenni, azért fogalmaztam így. :D

 

A barátnőmnek nagyon tetszett, él-hal ezért az univerzumért, tudtommal az összes sorozatot is nézi. Hát mit mondjak, nem az MCU közös imádata hozott bennünket össze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új Predator film a Földön a jelenben játszódik, 31 évvel az első rész eseményei után.

Joel Silver a Halálos Fegyver, Predator és Drágán add az életed kult akciófilmek producere visszatér. Ugye ő az AVP és Predators filmekből kimaradt.

Major Alan "Dutch" Schaefer karaktere visszatér, Swarcival tárgyalnak.

A film forgatása késő ősszel kezdődik.

A büdzsé jóval több lesz, mint a 30-50$ milliós korábbi AVP és Predators filmek. Shane Black rendező "event" filmet szeretne, látványos, nagyot szóló mindenki figyelmét felkeltő akciófilmet.

Ahogy mondja "Minden nagyobbat fog szólni, de az atmoszféra az első részét idézi majd" forrás

predator-manliesthandshakeever.jpg

Hajrá, meglátjuk! :yes: :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.