Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Dzséjt: Ok, látom már, mire gondolsz, de számomra akkor sem lehet egy lapon említeni a T1-et és a T2-t. Szerintem utóbbi akkor is jóval mélyebb, amit bizonyít, hogy előbbi mélységét kivágták. :P

 

Ha újrafeldolgozás is, inkább úgy mondanám, hogy Cameron itt lőtte el az összes puskaporát, és jó nagyot durrant!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mik az ötleteid a T5-re? :D

T5-re? Semmi. Halálosztó 2029-re? Több is! :D

 

Dzséjt: Ok, látom már, mire gondolsz, de számomra akkor sem lehet egy lapon említeni a T1-et és a T2-t. Szerintem utóbbi akkor is jóval mélyebb, amit bizonyít, hogy előbbi mélységét kivágták. :P

 

Ha újrafeldolgozás is, inkább úgy mondanám, hogy Cameron itt lőtte el az összes puskaporát, és jó nagyot durrant!

ezzel mélységesen egyetértek. A T2 hiába csak egy újrafeldolgozása a T1 sztorijának, akkor is messze a legjobb a szériában. T2 nélkül a T1 esélyes, hogy elfelejtődött volna, de legalábbis, nem lenne akkora rajongói bázisa, mint most van. Az úgy önmagában nem egy nagy film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A T-ről akkor egy kicsit(főleg Dzséjt irásaira reagálva.. Elöször is meglep engem az hogy Dzséjt nem igazán kedveli. Én azt hittem annyira odavan érte mint az Alien-ért. Hisz a T4 bemutatása idején ő segített megvílágítani sok mindent.

Mivel fiatal kölyök voltam a T1 bemutatásának idején, emiatt láttam azt hiszem '86-ban(Magyaroszágon moziban '88-ban adták) vhs-en. Mindent ütött. Komolyan imádtuk. Nem volt olyan akinek ne tetszett volna. Gondolom Amerikában is ez volt a helyzet. Baromi félelmetes és izgalmas volt, na és ez a film repítette Schwarzeneggert a világhír felé. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a T2 nélkül is simán megállta a helyét. Ezekről a kivágott jelenetekről most hallottam először de óriási hiba volt kivágni, hisz a lényeget tüntették el. Nevezetesen hogy az első Termi chipjéből lesz a Skynet. Ami sajnos időkörforgásra utal ami nem jó. Egy jövőbeni eseménytől függ a most. Mert mindenképp vissza kell jönnie egy Terminek, különben nem lesz meg az a Skynet aki létrehozza majd a Termit. Önmaga farkába harapó kigyó esete. Mert a jövőben már tudniuk kell(ez az első idősík), hogy a Skynet. Erre még ők segítenek azzal hogy visszaküldik a Termit.(mondjuk ez Skynet szempontjából teljesen ok). Azaz hogy megakadályozzák a háborút Kyle-nak nemcsak Sarah védelme kellett volna lennie a feladatának hanem atomjaira robbanntani a Termit is.

A T2-rő katonakoromban hallottam először('90-ben) de nagyon vártuk. Egyértelmű hogy a látványra mentek rá(a folyékony robot áll-leesős volt akkoriban) bár a story is ok volt. Teljesen logikus, hogy fel kell robbantani a Cyberdyne-t hogy ne legyen háború. És itt abba kellett volna hagyni. Minden klappul lezárva, a Földön béke honol.

A T3 borzasztóan erőltetett volt hogy volt egy másolat blabla.. Mint mikor Bobby feltámadt a Dallasban. Baromság.

Ha viszont már megcsinálták akkor egy tisztességes trilógiát kellett volna készíteni a jövőbeni háborúból. Igenám de nem lehetett. Ez nem a rendező hibája hanem a több idősík miatt van. Mert ugye a 80-as években mi az akkori jövőt szerettük volna látni. De mivel minden visszajött Termi új idősíkot generált annyi jövővel ahány Termi volt, ezért a T4 nem is tudta beteljesíteni azt a vágyat. Mert melyik idősíkot láttuk? Marha nagy látványfilm volt, de történetileg csak csapongott.

Innentől kezdve a T5 már bármi lehet mert nem lehet már történetileg renbehzni.

A véleményem az hogy a T2 után nem kellett volna több T-filmet csinálni. Az kereken lezárt mindent.

Az idősíkokkal még az a baj, hogy az azért nehezen hihető hogy mindegyik jövő ugyanazt a háborút generálja ugyanúgy megépül a Skynet, kitalálják az időgépet, John Connor a Lázadás vezetője stb. Azaz bármit csinálok csak annyi változik hogy máskor van a háború.

 

A bőrproblémáról az a véleményem hogy ezt csak a T1-ben mondta Reese. Őneki bőre volt, a Terminek is. Viszont a visszajövetel új idősikot generált és lehet hogy ott már megoldották hogy fém is átjöjjön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A T-ről akkor egy kicsit(főleg Dzséjt irásaira reagálva.. Elöször is meglep engem az hogy Dzséjt nem igazán kedveli. Én azt hittem annyira odavan érte mint az Alien-ért. Hisz a T4 bemutatása idején ő segített megvílágítani sok mindent.

Félrevezető vagyok, mert maga a jövő tetszik (a háború), a gépek, a T2-ben a gép viszonya az emberekhez, az időutazás, de csak a T2 és a T4 tetszik a filmek közül. Sőt, szerintem a T1 a legrosszabb rész. :oops:

Szerintem sem kellett volna erőltetni a T2 után több filmet. Bár Cameron maga is akart egy T3-at csinálni még, csak a producer urak nem várták meg (akkor éppen Titanicozott, majd tizenkét évet eltökölt az Avatarral).

 

Ez nem a rendező hibája hanem a több idősík miatt van. Mert ugye a 80-as években mi az akkori jövőt szerettük volna látni. De mivel minden visszajött Termi új idősíkot generált annyi jövővel ahány Termi volt, ezért a T4 nem is tudta beteljesíteni azt a vágyat. Mert melyik idősíkot láttuk? Marha nagy látványfilm volt, de történetileg csak csapongott.

Innentől kezdve a T5 már bármi lehet mert nem lehet már történetileg renbehzni.

Valójában meg lehetne csinálni filmen azt a jövőt, amiből Kyle és az első T-800-as érkezett. De az - Kyle és az első 101-es szemszögéből - az előzménye lenne a Terminator szériának.

 

Az idősíkokkal még az a baj, hogy az azért nehezen hihető hogy mindegyik jövő ugyanazt a háborút generálja ugyanúgy megépül a Skynet, kitalálják az időgépet, John Connor a Lázadás vezetője stb. Azaz bármit csinálok csak annyi változik hogy máskor van a háború.

Pedig azért elég nagy változások mentek végbe. Például Skynetről Kyle még azt mondta a T1-ben, hogy nem egy számítógép vagy program volt, hanem egy komplett számítógépes hálózat. Azaz a T0 idővonalában még több szuperszámítógép alkotta a Skynetet (innen jöhet a net névrész). A T2-ben viszont már csak egy számítógép egy neuron alapú mikroprocesszorral, amit az a változtatás hozott el, hogy rátaláltak a chipre. Itt jegyezném meg, hogy egyáltalán nem biztos, hogy ez a Skynet is 1997-ben törte volna ki a háborút, mint az, amelyik az első 800-ast visszaküldte. De ugye ezt is változás érte és végül a T3-ra, T4-re Synet egy program lett, főszámítógép nélkül, ami a kibertérben él és számítógépek millióiban lakik. Szóval az eredeti Skynet hálózatból végül egyetlen szuperprogram (MI) lett a sok manipulálásnak hála.

Skynet lázadása is érdekes változáson ment át. A T2-ben a 800-as azt mondja, hogy Skynet csak akkor indított háborút, amikor az öntudatra ébredése után az emberek megpróbálták lekapcsolni. Vagyis Skynet csak védekezett. Ezzel szemben a T3-ban Skynet azonnal megtámadta a világot, amint öntudatra ébredt és maga erőszakolta ki, hogy az emberek ráeresszék a katonai rendszerekre. Ez a Skynet már agresszor volt.

De az is elég nagy változásnak tűnik, hogy a T1-es Kyle még azt mondja Sarah-nak, hogy nappal lapulni kell és csak éjjel lehet mozogni. A TS-beli Kyle pedig már azt mondja Marcusnak, hogy éjjel lapulni kell és csak nappal lehet mozogni (hozzáteszem, ez sokkal logikusabban hangzik). Vagyis a gépek fejlődtek a két idővonal között (ami nem csoda, hiszen '97 és 2004 között alapvetően nagy a számítástechnológiai és haditechnikai ugrás). Ez talán azon is tetten érhető, hogy a T1-2 jövőjében még csak három különböző harcigépet látni (HK Aerial, HK Tank, T-800), míg a TS-ben már tizenkét különféle egység jelenik meg (HK Tank, HK Aerial, Hydrobot, Moto-Terminator, Harvester, Transporter, Aerostats, T1, T-600, T-700, T-RIP -> ami egy évtizeddel korábban jelent meg -, meg a hibrid -> ami ugye már eleve fejlettebb beszivárgó, mint bármelyik addig látott terminator).

Az időgép is változott, hiszen az első két esetben 2029-ből jöttek a jövevények, a harmadikban már 2032-ből. A T3 idővonalában meg egyáltalán nem biztos, hogy elkészül az időgép (ennyi kavarodás után már szerintem se Skynetnek, se Johnnak nem lenne hangulata időutaztatni valakit :D).

Szóval azért van itt bőven változás, nem csak annyi, hogy eltolódott a háború kirobbanásának ideje. Az, hogy Connor és Skynet lettek a vezérek, az irányított dolog volt, bár a TS-ben még csak nem is John ő az ellenállás vezetője. Viszont, őt az anyja végig erre nevelte, hála Kyle-nak, meg később a T-850-es is erre terelte. Skynet meg voltaképpen végig létezett, csak mindig továbbfejlesztették, így adja magát, hogy ő lesz az ellenség, pláne, hogy a TX-et már speciálisan azért küldte vissza, hogy segítse az ő lázadását. És mivel nem hiszem, hogy túl sok más cég fejlesztene katonai rendszerekre MI-t, így még kevésbé meglepő az ő léte. Persze, ha mondjuk a CRS átnevezi Skynetről HALL-ra, akkor változik a dolog, de csak a név lesz más, a rendszer ugyanaz marad. :)

 

A bőrproblémáról az a véleményem hogy ezt csak a T1-ben mondta Reese. Őneki bőre volt, a Terminek is. Viszont a visszajövetel új idősikot generált és lehet hogy ott már megoldották hogy fém is átjöjjön.

Na de akkor miért érkezett pucéran a második T-800-as, a T-1000-es, a T-850-es és a TX? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: részleteiben igazad van de nagy vonalakban minden idősíkon ugyanaz történt. Pl az egyiknél lehetett volna az hogy nem fejlesztik ki a Skynetet vagy nem jönnek rá az időutazás titkára.

Az első rész Kyle-ja szempontjából tényleg ok lenne megcsinálni, de akkor szerintem úgy lett volna helyes, hogy a második trilógia bemutatja mindegyik idősík jövőjét. Ugyanakkor egy hetedik részt is el tudnék képzelni mely a valódi jövőben megmutatná hogyan ért véget a háború.

Viszont megkérdezném, hogy miért a T1-et tartod a legrosszabnak? Azonkívül hogy technikalilag elavult, még mindig félelmetes Schwarzi.

Hogy miért érkeztek pucéran a többiek? Mert lehet hogy ruha nem jöhet át. Pl rájuk égne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: részleteiben igazad van de nagy vonalakban minden idősíkon ugyanaz történt. Pl az egyiknél lehetett volna az hogy nem fejlesztik ki a Skynetet vagy nem jönnek rá az időutazás titkára.

De akkor miről szólna a széria, ha nincsen Skynet? Meg a négyből három filmet vajmi nehezen lehetett volna elmesélni időutazás nélkül. Amúgy nyilván csak olyan idősíkból érkezhetnek gépek, amelyik jövőjében kitalálták Skynetet és az időgépet (ugye egyik nélkül nincs a másik). Szóval már csak a logika is azt diktálja, hogy ennek a kettőnek léteznie kell, ha egy gép érkezik a jövőből. És ha a gép vissza tud jönni a jövőből, evidens, hogy a múltban valamikor feltalálták Skynetet, aki majd a jövőben megalkothatja azt az időgépet. Megint a farkába harapó kígyó. :)

 

Az első rész Kyle-ja szempontjából tényleg ok lenne megcsinálni, de akkor szerintem úgy lett volna helyes, hogy a második trilógia bemutatja mindegyik idősík jövőjét. Ugyanakkor egy hetedik részt is el tudnék képzelni mely a valódi jövőben megmutatná hogyan ért véget a háború.

Felesleges túlbonyolítás, hisz már ezt is nehéz követni. Amúgy a T előzménye és a T1 jövője nagyjából ugyanolyan lehet, a T2 jövőjében tudjuk, hogy nem ért véget a háború 2029-ben és John is meghalt (plusz akkor már fontosak voltak John kölykei is - no lám, két jövőt is ismerünk, ahol John már nem vagy még nem fővezér), a T3 jövőjét meg láttuk a TS-ben.

 

Viszont megkérdezném, hogy miért a T1-et tartod a legrosszabnak? Azonkívül hogy technikalilag elavult, még mindig félelmetes Schwarzi.

Rosszul fogalmaztam, nem az a legrosszabb, hanem az tetszik a legkevésbé. Az a nyomott hangulat, az irritáló zene miatt már eleve nem a zsánerem, a sztorit sem annyira megragadó számomra, meg később jött még a tény, hogy majdnem mindenki isteníti, közben meg ugyanazok a logikai és egyéb hibák vannak benne, mint a T3-ban vagy a TS-ben, ez meg már kicsit megutáltatta velem. Amit viszont nagyon szeretek a filmből, azok Kyle visszatekintései.

 

Hogy miért érkeztek pucéran a többiek? Mert lehet hogy ruha nem jöhet át. Pl rájuk égne.

A bőr nem ég meg, se a haj, de a ruha megégne? Ez kicsit furcsa lenne. Na meg, mint írtam is, a T-1000-es és a TX nem ruhát hord, saját felületüket alakítják "ruhává". A T-1000-esen minden, a körme, a bőre, a foga, a ruhája, a haja, a szeme, a fülzsírja, minden mimetikus polialoid. A TX-nél ugyanez pepitában, csak ott a cucc egy szilárd vázra folyik rá. Nekik semmi okuk nem volt ruhátlanul érkezni, hiszen csak felveszik egy ruha formáját a testükre, azt szevasz. Úgyhogy visszatértünk a kiindulópontra: Cameron már a saját szabályát is felrúgta a T-1000-es időutaztatásával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félreérthető voltam. Abból nem kéne filmeket csinálni ha mondjuk nincs Skynet( semmi értelme nem lenne ahogy írod). Ezért kellett volna a francba hagyni a T2 után a filmeket. Én gondolom úgy hogy nem kéne mindenáron megtörténni a háborúnak ha változtatunk a múlton. De azért kitalálni egy olyan dolgot, hogy van egy másolat és mégsem minden semmisült meg a T2-ben, hogy le tudják forgatni a T3-at, az nekem erőltetett.

 

 

Felesleges túlbonyolítás, hisz már ezt is nehéz követni. Amúgy a T előzménye és a T1 jövője nagyjából ugyanolyan lehet, a T2 jövőjében tudjuk, hogy nem ért véget a háború 2029-ben és John is meghalt (plusz akkor már fontosak voltak John kölykei is - no lám, két jövőt is ismerünk, ahol John már nem vagy még nem fővezér), a T3 jövőjét meg láttuk a TS-ben.

 

Ez érdekes mert én mindenhol fővezérnek gondoltam. Nem véletlenül öli meg egy Termi a T2 jövőjében. Abban tuti biztos vagy, hogy a T4-ben a T3 jövőjét láttuk. Amikor láttam a filmet érzékeltem pár ellentmondást. Ezért nem igazán tetszik a T4.

 

Rosszul fogalmaztam, nem az a legrosszabb, hanem az tetszik a legkevésbé. Az a nyomott hangulat, az irritáló zene miatt már eleve nem a zsánerem, a sztorit sem annyira megragadó számomra, meg később jött még a tény, hogy majdnem mindenki isteníti, közben meg ugyanazok a logikai és egyéb hibák vannak benne, mint a T3-ban vagy a TS-ben, ez meg már kicsit megutáltatta velem. Amit viszont nagyon szeretek a filmből, azok Kyle visszatekintései.

 

Logikai és egyébb hibák a T1-ben? Én egyet találtam hogy Kyle John apja. Ez nekem kicsit gáz. Hogy egy fazon aki visszajön a jövőből az az apja. Ezt tudnia kellett a T1-es jövőben Johnnak. Itt viszont van egy érdekesség. Szerintem nem fontos a T1 jövője és a többi rész után Kyle-nak visszajönnie hogy John megfoganjon. Mivel új idősíkok keletkeznek ezért szélsőséges esetben akár 3 Kyle Reese is szaladgálhat '84-ben. Ugye ez az utolsó normális év még amikor nincs időkavarás.

Szóval tényleg sok mindenre nem figyeltek a többi részben. Ha csak a T1 lenne akkor az megállná a helyét önmagában logikailag szerintem.

 

A bőr nem ég meg, se a haj, de a ruha megégne? Ez kicsit furcsa lenne. Na meg, mint írtam is, a T-1000-es és a TX nem ruhát hord, saját felületüket alakítják "ruhává". A T-1000-esen minden, a körme, a bőre, a foga, a ruhája, a haja, a szeme, a fülzsírja, minden mimetikus polialoid. A TX-nél ugyanez pepitában, csak ott a cucc egy szilárd vázra folyik rá. Nekik semmi okuk nem volt ruhátlanul érkezni, hiszen csak felveszik egy ruha formáját a testükre, azt szevasz. Úgyhogy visszatértünk a kiindulópontra: Cameron már a saját szabályát is felrúgta a T-1000-es időutaztatásával.

 

Itt szerintem nem szabályszegésről van szó, hanem figyelmetlenségről. Utolsó érvem az hogy mi van akkor ha az utazás során az eredeti formájukban tudnak visszajönni? Mert a T-1000 és a TX ha ruhát csinál magára, akkor már változnak. ha jól emlékszem akkor a T-1000-esnek meg látnia kell vagy érintkezésbe kell lépnie azzal akit lemásol. Lehet hogy amikor elkészült a jövőben egyből ment az időgépbe így nem tudott érintkezni semmivel, ezért volt pucér.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félreérthető voltam. Abból nem kéne filmeket csinálni ha mondjuk nincs Skynet( semmi értelme nem lenne ahogy írod). Ezért kellett volna a francba hagyni a T2 után a filmeket. Én gondolom úgy hogy nem kéne mindenáron megtörténni a háborúnak ha változtatunk a múlton. De azért kitalálni egy olyan dolgot, hogy van egy másolat és mégsem minden semmisült meg a T2-ben, hogy le tudják forgatni a T3-at, az nekem erőltetett.

Aha, így viszont teljesen egyetértek.

Ez a másolat dolog valóban kicsit erőltetett a T2 fényében, bár én még mindig azt vallom, hogy valahol logikus. Úgy értem, egy nagyvállalatnak nem valószínű, hogy csak egyetlen épülete létezik a világban (gondoljunk csak arra, hogy az IBM-nek vagy a Microsoftnak hány létesítménye van szerte a világban, de még a játékfejlesztő cégek is nemzetköziek sok esetben, pl. a Crytek). És egy olyan fontos projekt, mint a Skynet, nem valószínű, hogy nem rendelkezik több tucat vagy száz biztonsági másolattal.

Amit viszont én is erőltetettnek tartok, az a T4-ben látott újságcikk, mely szerint a Cyberdyne még megvolt 2003-ban, és Serena Krogan halála után vette át a projektjeit a hadsereg. Ez akkor azt jelenti, hogy a CRS csak 2004-ben tette rá a kezét a Skynetre, meg T1-esekre és a HK Drone-okra. Ez kicsit sűrűvé teszi az Ítélet napja előtti egy évet (pláne, hogy még Marcust is belegyömöszölték).

 

Ez érdekes mert én mindenhol fővezérnek gondoltam. Nem véletlenül öli meg egy Termi a T2 jövőjében. Abban tuti biztos vagy, hogy a T4-ben a T3 jövőjét láttuk. Amikor láttam a filmet érzékeltem pár ellentmondást. Ezért nem igazán tetszik a T4.

Az biztos, hogy azt a jövőt láttuk, amit a T3-ban kialakítottak, hiszen több időutazás onnan kezdve nem volt. A T3 végétől folyamatos az idővonal, nem törik meg.

Milyen ellentmondásokra gondolsz?

 

Logikai és egyébb hibák a T1-ben? Én egyet találtam hogy Kyle John apja. Ez nekem kicsit gáz. Hogy egy fazon aki visszajön a jövőből az az apja. Ezt tudnia kellett a T1-es jövőben Johnnak. Itt viszont van egy érdekesség. Szerintem nem fontos a T1 jövője és a többi rész után Kyle-nak visszajönnie hogy John megfoganjon. Mivel új idősíkok keletkeznek ezért szélsőséges esetben akár 3 Kyle Reese is szaladgálhat '84-ben. Ugye ez az utolsó normális év még amikor nincs időkavarás.

Szóval tényleg sok mindenre nem figyeltek a többi részben. Ha csak a T1 lenne akkor az megállná a helyét önmagában logikailag szerintem.

Szerintem az, hogy Kyle John apja nem logikai hiba ebben a formában, vagyis úgy, hogy az idő manipulálása alternatív idősíkokat hoz létre. Mert így nincs különösebb ok-okozati összefüggés, nem kell léteznie a jövőnek, hogy létezzen a múlt (legalábbis azóta, hogy elkészítették a T2-t, mert a T1 még erre a lineáris idővonalra hajtott még). Így amit te írsz, az teljesen lehetséges, akár több Kyle is szaladgálhatna, attól függően, hány változtatást eszközölt az előző Reese. A Terminator: The Sarah Connor Chroniclesben volt egy epizód, amiben Derek Reese barátnője, miután visszatért a jövőből elkapott és megölt egy fickót, aki a jövőben kis híján halálra kínozta Dereket. Erre Derek közli vele, hogy az sosem történt meg, és ezt nem értette a csaj. Aztán rá kellett jönniük, hogy amióta Derek ott van, annyiszor belenyúltak az időbe, hogy a barátnője már nem abból a jövőből érkezett, amiből Derek maga, vagyis, valójában az a csaj nem is az ő barátnője volt, hanem annak egy alternatív változata.

De egy másik lehetőség lenne, hogy ugye megérkezett John valódi apja 1984-be, majd John visszaküldi a TS-ben szereplő Kyle Reese-t 1984-be, akkor (révén a két idősíknak ugyanaz a múltja) két Kyle szaladgálna. Szóval ebben az idősíkban már nem lenne értelme az időgépnek, hiszen egy olyan múltba küldözgetnék vissza ugyanazokat, akik már eleve ott vannak egy másik idősíkból. Legfeljebb annak lenne értelme, hogy az ellenállás küld valakit, hogy vadássza le a T-800-ast, a Skynet meg azért küld valakit, hogy vadássza le Kyle Reese-t. Aztán a végén már mindenki kergetne mindenkit. :)

 

Itt szerintem nem szabályszegésről van szó, hanem figyelmetlenségről. Utolsó érvem az hogy mi van akkor ha az utazás során az eredeti formájukban tudnak visszajönni? Mert a T-1000 és a TX ha ruhát csinál magára, akkor már változnak. ha jól emlékszem akkor a T-1000-esnek meg látnia kell vagy érintkezésbe kell lépnie azzal akit lemásol. Lehet hogy amikor elkészült a jövőben egyből ment az időgépbe így nem tudott érintkezni semmivel, ezért volt pucér.

Az a baj, hogy az eredeti formája a T-1000-esnek az az ezüstös "Oscar" szobor-figura, amit akkor vesz föl, amikor súlyosan megsérül (pl. mikor a kamion robbanása után kijön a tűzből). A TX-nek az eredeti formája szintén ilyesmi, vagy az a változat, hogy csak a belső váza látható.

Mindkettő csak azt tudja lemásolni, amit megérint. Érintkezniük kellett valakivel az utazás előtt, mivel már lemásolták valakik külsejét. Hozzáteszem, a T2 és a T3 könyvben is a T-1000-es és a TX sem emberi alakban érkezett, hanem előbbi a rendőrt, utóbbi a csajt másolta le, akiket megöltek. Viszont a filmekben mindketten teljesen máshogy néznek ki, mint azok, akikkel elsőként végeznek, szóval ők a jövőben másoltak le valakiket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy azt a jövőt láttuk, amit a T3-ban kialakítottak, hiszen több időutazás onnan kezdve nem volt. A T3 végétől folyamatos az idővonal, nem törik meg.

Milyen ellentmondásokra gondolsz?

 

Ha jól emlékszem a kazetta amin Sarah mondta az ukázt a fiának ott voltak nálam kavarodások. Mert azt még a 0. és az 1. idősíkon létező(abban egyetértünk hogy nem sok változás lehet a kettő között, az első termi annyira nem változtatta meg a jövőt hogy lényeges legyen John szempontjából) Johnnak küldhette(mondjuk azt jó lenne tudni mikor készültek a kazik, gondolom az első és második Terminátor között). Viszont a T3 jövőjében lévő John hallgatja őket, akinek a jövője eléggé más. Aza az igazság, hogy 2009 óta nem láttam a filmet. Ha megnézném biztos beugrana még valami.

Csak beugrott. :D De te már meg is válaszoltad. Ha visszaküldi John a T4-ben Reese-t(amit persze meg fog tenni hisz a filmben nagyon védi gondolom ő nem gondolja át hogy nem kell visszaküldenie mert egy másik idősíkból már átment az eredeti), akkor már két Kyle lesz '84-ben , azaz a T4-ben Johnnak nem kell foglalkoznia az időgéppel ahogy írtad.

 

Nem láttam egy Sarah Connor Chroniclest sem, de sokat nem vesztettem. Ezt már nagyon túlbonyolították.

 

 

A bőrproblémára akkor már nincs ötletem. Valószinü, akkor baki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszem a kazetta amin Sarah mondta az ukázt a fiának ott voltak nálam kavarodások. Mert azt még a 0. és az 1. idősíkon létező(abban egyetértünk hogy nem sok változás lehet a kettő között, az első termi annyira nem változtatta meg a jövőt hogy lényeges legyen John szempontjából) Johnnak küldhette(mondjuk azt jó lenne tudni mikor készültek a kazik, gondolom az első és második Terminátor között). Viszont a T3 jövőjében lévő John hallgatja őket, akinek a jövője eléggé más. Aza az igazság, hogy 2009 óta nem láttam a filmet. Ha megnézném biztos beugrana még valami.

A kazik a T1 végső leszámolása és az utolsó jelent között készültek. Legalábbis egy részük, a többi meg valószínűleg akkor, amikor te is írtad, a két film között. Viszont ezzel nincs semmi kavarodás. A T2-től a TS-ig ugyanazt a Johnt látjuk, és a TS-ben gondban is volt Marcusszal emiatt. Ha emlékszel, volt egy jelenet Marcus elfogása után, amikor ült John a szobájában és hallgatta a kazetták egyikét. Aztán bejött Kate, és mondja neki a férjura, hogy az anyja egy szót sem szólt olyan gépekről, amik azt hiszik magukról, hogy emberek és ezzel nem tud mit kezdeni. Szóval a kazetták valóban arról a jövőről szólnak, amiből Kyle jött (T0 és megközelítőleg a T1 jövője), és a T3 jövőjében éldegélő fiacskája nem is veszi túl sok használt. :)

Plusz - sajnos - a TS-ből kimaradt az a jelenetsor, amiben John kifejti, hogy a T-800-asok tíz évvel korábban jelentek meg, mint ahogy azt az anyja mondta neki (ez a tengeralattjárón zajló kihallgatáson mesélte volna el), meg az is, ami a trailerben benne van (legalábbis a szöveg hallható), amikor John mondja (Kate-nek, miután visszajött a tengeralattjáróról), hogy ez nem az a jövő, amiről az anyja mesélt, ebben nem biztos, hogy meg tudják nyerni a háborút (hogy miért kellett kivágni John eme történetszálát, az számomra örök rejtély marad).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halálos Iramban 5

 

Pfff, borzasztó csalódás a film. Az ember azt hinné, hogy így az ötödik részre valami újítás, némi változatosság már dukálna. Erre föl se egy bealvás, se elkeseredett pityergés, hogy tiszta pénzkidobás volt a film, se anyázó közönség. Olyan szemét persze van, hogy ritka állat akciójelenetek melyeknek kezit csókolommal köszönhetnek az olyanok mint Bad Boys 2 és a Terminator 3 menekülős, autós jelenetei, meg szájtátós Johnson-Diesel bunyó mely kb olyan filmtörténeti esemény mint Lundgren és Lee verekedése az Expendablesből. A végén pedig ha ezek után még nem menekül ki az ember a teremből és van türelme az kivárni a mozgóképes stáblistát akkor jön a vhátdefákk.

 

Csak 10/10 tudok rá adni. Nagy kár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első 4 részhez viszonyítva milyen film?

Sokkal akciódúsabb. Több a lövöldözés és az autózúzás mint az első négy részben összesen. Viszont itt az illegális versenyzés nem kap akkora szerepet. Szóval sokkal inkább egy vérbeli akciófilm mint NFS élőszereplős demó.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokkal akciódúsabb. Több a lövöldözés és az autózúzás mint az első négy részben összesen. Viszont itt az illegális versenyzés nem kap akkora szerepet. Szóval sokkal inkább egy vérbeli akciófilm mint NFS élőszereplős demó.

 

Szükséges a negyedik film (esetleg harmadik) történéseinek ismerete ehhez a részhez? Mert azt nem láttam (a harmadikat se), de ezt megnézném. (Lehet, ha egyes filmek nem csak feliratosan mennének, akkor nem ezt nézném meg.) Az első kettőt azt hiszem láttam, azért nem biztos, mert a szinte tökéletesen megegyező címek bezavarnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szükséges a negyedik film (esetleg harmadik) történéseinek ismerete ehhez a részhez? Mert azt nem láttam (a harmadikat se), de ezt megnézném. (Lehet, ha egyes filmek nem csak feliratosan mennének, akkor nem ezt nézném meg.) Az első kettőt azt hiszem láttam, azért nem biztos, mert a szinte tökéletesen megegyező címek bezavarnak.

A negyedik feltétlenül szükséges. De jobb ha utánanézzel a többinek mert bezony nosztalgiafaktor gyanánt több korábbi szereplő visszaköszön ebben a részben.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Forráskód

 

Nagyon jól összerakott sci-fi, pörgős, ötletes, érzelmes, pont jól adagolva ezeket. Számomra az is üdítő volt, hogy csak 90 perc körüli, nem nyújtották túl a történetet, így pont jókor és jól lett vége. Érdemes megnézni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Forráskód

 

Nagyon jól összerakott sci-fi, pörgős, ötletes, érzelmes, pont jól adagolva ezeket. Számomra az is üdítő volt, hogy csak 90 perc körüli, nem nyújtották túl a történetet, így pont jókor és jól lett vége. Érdemes megnézni. :)

Azt hiszem megkeresem Frenkie-t. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor nem holnap nézem meg. :(

Megéri rászánni az időt az előzményekre :) Ja és Justin Lin remek önkritikát gyakorol amikor egy lezáró jelenetben Hant előveszi :D A fazon nem kicsit került már ellentmondásba azzal amit a harmadik részben ( Tokiói hajsza) művelt vele :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét filmet ajánlanék, amiket én is szeretnék megnézni.

Az első a Vad Magyarország, egy rétisas fiókáról szól, a trailer alapján szép lehet, no meg szeressük a természetet.

http://www.youtube.com/watch?v=hH-cOhUsyLo

Lenne egy kérdésem az Iron skyes cimű film tényleg létezó film lesz, és tényleg olyan beteg, amilyennek az előzetese alapján látszik, vagy csak én értettem félre??????

Bár ezek az UFOK hajaznak a Galaktikus Birodalomra.

http://www.youtube.com/watch?v=pgQIWXMGHDs

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.