Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én is nemrég néztem meg az Ismeretlen férfit, nagyon jó volt. Neeson egyébként is nagy kedvenc, de maga a film is egész végig lekötött, és én már mindenre gondoltam, csak arra nem ami végül lett.

Taken is jó film, de szerintem túl sok közös pont azon kívül, hogy Neeson itt is ott is a főszereplő, és mind a kettő elsősorban egy európai országban játszódik.... nincs.

 

Mindannyiunk kedvenc Qui-Gon mestere pedig itt is megmutatta, hogy nem akármilyen színész ő.

 

Nagyon tetszett a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem rossz film ez az Unknown, bár a Taken jobb volt azért. Csak kár hogy 5 perc elteltével lehetett tudni a csattanóját. :D

 

 

Gratulálok hogy hamar rájöttél. Amikor kiderült a valóság sokkolt engem is. A Taken nekem is jobban bejön, de ez is nagyon jó volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratulálok hogy hamar rájöttél. Amikor kiderült a valóság sokkolt engem is. A Taken nekem is jobban bejön, de ez is nagyon jó volt.

Tegye fel a kezét aki szintén arra gondolt hogy mikor használja már az erőt az öreg mikor a kisollóért nyúlt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegye fel a kezét aki szintén arra gondolt hogy mikor használja már az erőt az öreg mikor a kisollóért nyúlt. :D

 

Jelen :D

 

(Én marha itt sz@rom az időt, holott ezerrel tanulni kellene, csak már 5-6 hete ez megy... kezd elegem lenni) :P:rock:

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most ezek döntsék már el, hogy mennyire is vagyunk fontosak úgy a mozis iparágban, mert már kész röhej amit művelnek. Vagy nem éri meg magyar vonatkozással ellátni a kiadott lemezeket, vagy pedig azt a keveset is irigylik ami van és jó külföldi szokás szerint általános bűntudatba "kergetik" a magyart.

 

http://filmtrailer.hu/filmhirek/figyelem-kalozkodas-miatt-csusznak-a-warner-bros-mo-i-premierjei/

 

Mondanék én még valami cifrát, de akkor rögtön ugrik az AI, a TASZ meg a t*kömvalaga szervezet, hogy pfüj, mocskos magyarja elégedetlenkedik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tök logikusnak tűnik amit leirtak. Mondjuk ami kalózt én nézek azok rendszerint nem magyarok, hanem oroszok. Azzal tele a net. De ha innen tényleg iziben kikerül akkor én is pont ezt léptem volna. Ez nem büntetés -már ha igaz az érvelésük- csak egy probléma kezelése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tök logikusnak tűnik amit leirtak. Mondjuk ami kalózt én nézek azok rendszerint nem magyarok, hanem oroszok. Azzal tele a net. De ha innen tényleg iziben kikerül akkor én is pont ezt léptem volna. Ez nem büntetés -már ha igaz az érvelésük- csak egy probléma kezelése.

Csak erről nem az a több tízezer ember tehet, hanem csak 1. Szerintem elég nagy kitolás azokkal akik moziba járnak és megveszik a jegyet, ahelyett hogy kalózfelvételeken néznek.

Ha meg nem a magyar kerül ki a netre, akkor másnap a lengyel fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak erről nem az a több tízezer ember tehet, hanem csak 1. Szerintem elég nagy kitolás azokkal akik moziba járnak és megveszik a jegyet, ahelyett hogy kalózfelvételeken néznek.

Ha meg nem a magyar kerül ki a netre, akkor másnap a lengyel fog.

De a Warner mégse állithat minden mozinézőhöz egy őrt. Ha a magyar mozik annyira bénák, hogy nem tudják megelőzni, hogy valaki a nézőtéren a premieren lekamerázza az egészet akkor teljesen jogosan repül a saller.

 

Nekem a hírben csak az a fura, hogy tülönk kerül ki elsőnek.... igaz nagyon ritkán nézek kalózfilmet és ha igen akkor már minimum DVDrip-et, de anno mikor ráfanyalodtam a kamerásokra ritkán láttam magyart (bár jobban belegondolva azért volt pár).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy lenne már igazuk. A piac orosz és kínai kalózlemezekkel van tele. Millió szám! Erre fel fennakadnak pár ezer darabon és beátlagolják a magyar lakosságra vetítve. Bezzeg amikor magyar szinkront kéne tenni a filmre vinnyognak, mert az nekik költség és amúgy is, csak tízmilliós ország vagyunk. Büntessék meg a fentebb említett országokat is a többi nyugat-európaival, sőt amerikával együtt ahol a kiesésük sokkal jelentősebb. Rühelem amikor kettős mérce van. Nem kicsit, k*rvára nagyon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a Warner mégse állithat minden mozinézőhöz egy őrt. Ha a magyar mozik annyira bénák, hogy nem tudják megelőzni, hogy valaki a nézőtéren a premieren lekamerázza az egészet akkor teljesen jogosan repül a saller.

Nem, de ez nem is megoldás. Ez a warez dolog mindig is egy macska-egér játék volt, ezzel nem előzik meg azt, de még nem is javítanak rajta. Aki kamerás felvételeket néz az nem fog csak azért elmenni moziba mert két napot kell rá még várnia.

Ez olyan mint ha 1 nappal eltolnánk a világvégét. Baromi jó, egy nappal később van, de attól még nem javít a helyzetünkön. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hát miért büntetnének nagy piacokat ahol a premieren nagy bevételük van? Nem értem. Tök egyértelmü, hogy azért büntethető a magyar mert semmi vagy egészen minimális pénzt termel, de ha mellette még kárt is okoz, akkor persze hogy jön a dorgálás. Nincs itt semmi ellentmondás: pont azért nyávognak a szinkronoknál is mert nulla piac vagyunk. A ránk költött dollárok sokszor be se jönnek például egy DVD kiadásnál. Ez nem kettős mérce hanem a realitás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hát miért büntetnének nagy piacokat ahol a premieren nagy bevételük van? Nem értem. Tök egyértelmü, hogy azért büntethető a magyar mert semmi vagy egészen minimális pénzt termel, de ha mellette még kárt is okoz, akkor persze hogy jön a dorgálás. Nincs itt semmi ellentmondás: pont azért nyávognak a szinkronoknál is mert nulla piac vagyunk. A ránk költött dollárok sokszor be se jönnek például egy DVD kiadásnál. Ez nem kettős mérce hanem a realitás.

Hát sorry, de ha semmit se ér a szolgáltató, nem veszek tőlük semmit. Tök egyértelmű kereskedelmi tény. Nem elég, hogy az itteni kereseti viszonyokhoz képest túlárazzák a mozijegyet, lemezeket és amúgy százmilliós (dollárban értve) bevételük van világszerte, még csodálkoznak ha sz*rnak a szolgáltatásaikra idehaza. Nem védem a kalózokat, de megértem akik tőlük "rendelnek". A felhasználók így büntetnek, mert megérdemlik. A kiadók meg a lentebbi módon. Észre kéne venniük, hogy nem minden ország mozizója teheti meg azt amit pl az amerikai.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

900 forint egy mozijegy. 2 buszjegy ára. 3,5 kiló kenyér. Mindezért cserébe:

 

a) Nagy vásznon

b) Remek hanghatással

c) Kényelmes székekben

d) Új filmeket

 

nézhetsz, és tiéd az utánozhatatlan moziélmény. Hagyjuk már, hogy drága. Egyáltalán nem az. Egy játék DVD, ami 10.000-ről indul, na az drága, vagy egy zenei cd amit 6000 alatt nem lehet megkapni. De egy mozijegy? Mellesleg: ha ácsingózok egy cipőre, és drága, nem az a "természetes", hogy ellopom, csak mert a "csúnya" vállalat sokat kér érte. Nonszensz. Annyiba kerül. A döntésed: vagy megveszed, vagy nem veszed meg. Az, hogy ellopod, egy szégyenletes dolog, és noha én is töltöttem már le filmet (noha hetente járok moziba), azért nem vagyok rá büszke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeretnék ott élni ahol 900 egy jegy :D

 

De ezt a lopás dolgot hagyjuk, mert ezért csak minket büntetnek. A kínaiak, ruszkik továbbra is lophatnak az amcsi kalózokkal együtt. Szóval nem a lopás nekik a bűn ( a kiadóknak), hanem az arányszámok és az a r*hadt pénz amiből amúgy van nekik bőven, köszönik szépen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, ez a diák. Ha én diákként ki tudok csengetni 900 forintot, gondolom egy felnőttnek sem okoz nehézséget 1100 forint kifizetése... ha valaki akarja, akkor elmegy. És nehogy már számonkérjük, hogy a csúnya filmgyártók pénzt akarnak látni a mozivetítésekből. Eh, a szemetek, hát hogy képzelik? Errefelé, a szocializmus második hazájában mindent ingyen kellene adniuk.

 

Nevetséges. Ha szolgáltatást veszel igénybe, azért fizetned kell. Mikor tanulja már meg a magyar ember? Nincs ingyen ebéd. Ha ingyenesen veszel igénybe valamit, valakinek azt is fizetnie kell, csak nem neked.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én leginkább azt az embert nem értem, aki elmegy a premierre, és ahelyett, hogy a filmet élvezné, titokban kamerázik... :roll: Ez valami különös perverzió lehet, hiszen neki abból anyagi haszna nincs, hogy feltölti utána a netre, viszont még a saját mozizását sem tudja miatta élvezni. Hát moziszerető ember az ilyen?

 

Donátnak igaza van, a mozijegy árában sok minden benne van, amit egy kalózverzió sosem fog nyújtani, és van kb. 900 Ft-ért mozijegy (vagy nem sokkal többért), csak egy Palace mozikártya kell hozzá és szerdán kell moziba menni vele.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, ez a diák. Ha én diákként ki tudok csengetni 900 forintot, gondolom egy felnőttnek sem okoz nehézséget 1100 forint kifizetése... ha valaki akarja, akkor elmegy. És nehogy már számonkérjük, hogy a csúnya filmgyártók pénzt akarnak látni a mozivetítésekből. Eh, a szemetek, hát hogy képzelik? Errefelé, a szocializmus második hazájában mindent ingyen kellene adniuk.

 

Nevetséges. Ha szolgáltatást veszel igénybe, azért fizetned kell. Mikor tanulja már meg a magyar ember? Nincs ingyen ebéd. Ha ingyenesen veszel igénybe valamit, valakinek azt is fizetnie kell, csak nem neked.

Ne messzemenő dolgokat vonjál le abból amit mondtam, légyszíves. Igen, fizetni kell, csak nem mindegy hogy miből mennyit. Ha a te gondolatmenetedet követnénk akkor mikor tanulja már meg a munkáltató, hogy ami bért kiad amerikában, azt ugyanúgy, ugyanazért a munkáért kiadja kelet-európában is? Persze lehetne ezt fokozni a bérköltségek taglalásával, de ugyanez érvényes a másik oldalra is. Egész egyszerűen egy kettős mérce diktál. Igazságosság meg nem létezik.

 

 

Más. Azt nem tudja valaki, hogy mi van a Kossuth mozival? Már múltkor is kérdezni akartam amikor fórumtali volt arrafelé, mert láttam, hogy elégé szét volt barmolva a mozi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én leginkább azt az embert nem értem, aki elmegy a premierre, és ahelyett, hogy a filmet élvezné, titokban kamerázik... :roll: Ez valami különös perverzió lehet, hiszen neki abból anyagi haszna nincs, hogy feltölti utána a netre, viszont még a saját mozizását sem tudja miatta élvezni. Hát moziszerető ember az ilyen?

Kivéve ha ugye gépész az illető. ;) Vagy egyéb mozialkalmazott.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a vállalat is racionalizál. Azzal, hogy eltolják a premiert, bevételtől esnek el. Ha pl. az lenne a "büntetés" módja, hogy emelik a jegyárakat, akkor még lehetne reklamálni, hogy "ezzel akarják palástolni az áremelést, csak kamu az egész." De a premier kitolásával igazából senki sem jár jól: sem a becsületes néző, sem pedig a gyártó cég. Tehát nyilvánvaló, hogy ezt a lépést csak abban az esetben tennék meg, ha valóban sok kamerás verzió szivárog ki hazánkból, ami több kárt okoz a vállalatnak, mint amekkora hasznot hajtana az a plussz pár hét, amivel hamarabb forgalomba kerül erre felé a film.

 

Ez utóbbi egyúttal magyarázatot ad arra is, hogy Kínában vagy Oroszországban miért nem fog ilyesfajta lépés történni. Mivel nagyobb piac, ezért ott hiába több mondjuk a kiszivárogtatott kamos verziók száma, a premier eltolásból származó kára nagyobb lenne a gyártónak, mint a kamos verziók számának csökkenéséből következő haszna.

 

Ilyen egyszerű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na neee :(:cry:

Kalózok miatt bünteti Magyarországot a Warner Bros.

http://www.origo.hu/filmklub/blog/hir/20110609-kalozok-miatt-bunteti-magyarorszagot-a-warner-fortelmes-fonokok-vegso.html

 

Szerk: Bocs, látom volt. A fórum most megtréfált, a 2. oldalra dobott. Ilyen is régen volt nálam, észre se vettem. Szóval még 1x bocsi :(

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak akkor mondanák azt, hogy h*lye magyarok, szarul loptok, ne pedig azt, hogy loptok. Lop ott az egész kalózvilág.

Alább leírtam, mi a különbség. Nem a lopás módjában, a piac méretében van a kutya elásva.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a kettő összefügg. Kiss piac nem lophat, a nagy meg nyugodtan, nem számít.

Hát ha innen nézzük, valóban lehet igazságossági kérdést feszegetni, de minek? A vállalat a saját érdeke mentén racionalizál, ahogy a lopó fogyasztó is, amikor nem veszi meg a jegyet, hanem inkább a könnyebb utat választja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.