Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

 

 

 

Azt hittem hogy csak a videókat kell.

Pedig a felhívásban a képekről is szó van. (Amúgy még mindig ott van a kép. Ezt csak zárójelben mert lehet hogy később akartad magadtól törölni így talán nem is szükséges annyira emlegetnem.) Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Úgy néz ki, hogy elkelt a Robotzsaru reboot főszerepe. Hallhattunk jó néhány nevet Keanu Reeves-től kezdve Russell Crowe-ig, de a stúdió Joel Kinnaman orra alá tolta be a szerződést. A színész egyelőre még nem írta alá a szerződést, de erre valószínűleg hamarosan sor kerül. Kinnaman játszott az Instant dohányban (Snabba Cash) és felbukkant a Killing sorozatban is.

 

Az MGM-nél először Darren Aronofsky dolgozott a Robotzsarun, David Selffel közösen írták a forgatókönyvet. Nem sokkal később a stúdiónak súlyos pénzügyi gondjai adódtak, a projekt jégre került, Aronofsky pedig távozott. Miután az MGM nagy nehezen talpra állt Jose Padilhát kérték fel a rendezésre, aki boldogan igent mondott. Legutóbb Nick Schenk, a Gran Torino írója dolgozott a forgatókönyvön."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Úgy néz ki, hogy elkelt a Robotzsaru reboot főszerepe. Hallhattunk jó néhány nevet Keanu Reeves-től kezdve Russell Crowe-ig, de a stúdió Joel Kinnaman orra alá tolta be a szerződést."

:lol: :lol: Ez olyan mint...:"A Fradi tervbe vette Ronaldo és Ibrahimovics leigazolását, de a végén Kis Jóska mellett döntöttek" :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány film, amelyeket a hetekben láttam:

The descendants

Clooney játssza főhősünket (mindjárt megy is a drukk estére neki, de a film is ott van a legjobb 3 között nálam), aki a családjával Hawaii-on él, és ügyvédként dolgozik. Éppen egy tragédia kellős közepébe csöppenünk, mivel a felesége motorcsónak balesetet szenvedett, és kómába esett. Gondoskodnia kellene két lányukról, ami nem egyszerű feladat a zugapuka számára, közben pedig döntenie kell a Hawaii-on utolsó szabadon maradt családi örökségből származó földterület eladásáról. Olykor finom humorral, nem szokványos, de olykor csodás helyszínekkel, pazar alakításokkal megírt emberi történet. Nagyon tetszett.

 

Tinker, taylor, soldier, spy

Lassú folyású sztori a 70-es évek elejéről a britek és az oroszok közötti kémbizniszről. Kétszer is megnéztem a részletek miatt, és mondhatom, hogy mindkétszer megérte (bár csak itthon, ennyit nem tudok moziba menni :(). Ha fent azt írtam, hogy pazar alakítások, ide duplán is igaz. Remek színészi gárda, kellő hangulat, és jól megmozgat agyilag. Kellett már egy ilyen film a sok őrültség közé, igazi hiánypótló darab. Külön szót érdemel, hogy Budapest saját magát játssza, mindjárt a film elején, és Mark Strong valamint Colin Firth magyar mondatai is említést érdemelnek :)

 

A dangerous method

David Cronenberg készített filmet a század első felének két híres pszichológusának, Freud és Jung kapcsolatának és utóbbinak egy betegével folytatott viszonyának történetéről, valamint a pszichoanalízis kialakulásáról. A látott filmek közül a leggyengébb darab, de még így is tetszett, persze szokás szerint a színészi gárdát emelném ki, miattuk simán megérte egyszer megnézni. És mint ahogy a fenti film, ez is egy hiánypótló darab, jó ilyen filmeket is látni a sok "sorozat", animációs, vígjáték több típusa és akciófilm között. Mintha az utóbbi időkben csak az utóbbi négy kategóriában gondolkodnának a filmkészítők. Szóval kellenek a másmilyen filmek is.

 

Hugo

Szerencsére a hétvégén pár moziban tartottak premier előtti vetítést, így meg tudtam már most nézni suli után. Történetünk a 30-as évek Párizsában a pályaudvaron játszódik, ahol az árva Hugo él és ügyel az órák működésére, amivel nagybátyja megbízta, és aztán ott hagyta a fiút magára. Az apja által a múzeumban talált felhúzható fém emberféleséget (most meg nem mondom, hogy nevezik, de a lényeget leírtam) szeretné megjavítani, amihez alkatrészeket lop az öreg boltos Georges Meliés-től, és szép lassan kibontakozik előttünk az egykori filmes története. Scorsese tulajdonképpen a korai filmkészítés előtt állít nagyon szép emléket, és a korai trükköket alkalmazó filmezést mivel is tudta volna a legjobban filmre vinni, ha nem teljesen modern köntösben, jelenleg ez a 3D. Ami nagyon üt, ha írhatok ilyet, a legjobb 3D, amit valaha láttam. A környezet persze adja a 3D kihasználásának lehetőségeit, sőt, néhol még picit soknak is éreztem, de ha már 3D, csinálják igazán jól, mint ez esetben. Persze mindez nem sokat érne, ha előttünk nem egy nagyszerű film képsorai elevenednének meg ismételten csak remek színészi alakításokban, fantasztikus látványon és hangulaton keresztül. Bár érzésem szerint a mai díjkiosztón a szintén a filmezés előtt fejet hajtó A némafilmes lesz a befutó, azért én drukkolok ennek a csodás mozinak.

 

És a végére marad egy nagyon nem könnyű film.

Shame

NY-ban egy harmincas éveiben járó szexfüggő férfi jól bejáratott mindennapjait forgatja fel, amikor betoppan hozzá pár napra a húga, hogy a fellépései idejére legyen hol laknia. Két főszereplőnk a két testvér, a két színész jelenléte a vásznon már megérte a megnézését, és hozzá a film is remekül teljesít. Rendesen beszippantja a nézőjét, ahogy az emberi gyengeségek és függőségek nagyon kényelmetlen témáját járja körül. Nem jövünk ki nyugodt és boldog lélekkel a moziból, de nem is azért készült. Ritka eset, de a film elején található a legjobb jelenete, egy metróban, ahol főhősünk igen érdeklődve figyeli a szemben ülő csinos, fiatal hölgyet, és "csupán" a képek mesélnek számunkra körítve a remek zenével. Baromi jó a film zenéje is (kéne is valahonnan, de a film is valahol a hátul kullogók között található meg a letöltős oldalakon, már ha megtalálható egyáltalán). Kiemelném még Carey Mulligan remek éneklését (Donátot biztosan nem tudnám meggyőzni ezzel, hogy nézze meg a filmet, mivel szóban már kifejtette, nem bírja a színésznőt). Egyébiránt az olyan film(csemege)szerető őrülteknek tudom csak ajánlani, mint pl. Bomarr vagy Obi1, Pildi.

Nagyon jó filmeket láttam az utóbbi 2-3 hétben, de egy hajszállal az utóbbi beelőzi mindet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindegyik zseniálisnak tűnik Karrde, köszi hogy írtál róluk. A Hugot mindenképpen megszeretném moziban nézni, a Shame-re pedig már hónapok óta vártam. A magyar plakátjai zseniálisak.

 

Akartam év végén írni 2011 szerintem legjobb filmjeiről, de néztem hogy rengeteget nem mutattak még be nálunk, vagy csak mostanra kerültek ki, szóval még várat magára, sok filmet kell megnézni.

 

Legutóbb Polanski új filmje tetszett nagyon, a Carnage. Szeretem amikor az ilyen kamara-daraboknál csak a forgatókönyvre és a színészi játékra helyeződik a hangsúly, ilyenkor jönnek ki azok erősségei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindegyik zseniálisnak tűnik Karrde, köszi hogy írtál róluk. A Hugot mindenképpen megszeretném moziban nézni, a Shame-re pedig már hónapok óta vártam. A magyar plakátjai zseniálisak.

 

Akartam év végén írni 2011 szerintem legjobb filmjeiről, de néztem hogy rengeteget nem mutattak még be nálunk, vagy csak mostanra kerültek ki, szóval még várat magára, sok filmet kell megnézni.

 

Legutóbb Polanski új filmje tetszett nagyon, a Carnage. Szeretem amikor az ilyen kamara-daraboknál csak a forgatókönyvre és a színészi játékra helyeződik a hangsúly, ilyenkor jönnek ki azok erősségei.

Szívesen! A Shame-re a Velencei filmfesztivál óta vadászok, és végül az döntötte el, hogy moziban nézős lesz, hogy égen-földön nincs hozzá felirat. Bevallom őszintén, jobb ötlet volt a mozis nézés. Jó, hogy más is várta rajtam kívül :)

Nem is próbálkozom már ilyen listákkal, főleg, hogy évek óta elég kevés film van, amit később is megnéznék, de az idei év jónak tűnik. Sajnos a bemutatók csúszása miatt jobban megmarad a fejemben, hogy mit mikor láttam, ezért pl. ezt a filmet is az ideiek közé sorolom még akkor is, ha tudom, hogy valójában tavalyi. Az élmény ez évi :)

Á, tudtam, hogy valamit kihagyok, a Carnage-t én is láttam, nagyon jó film az is, kiváló alakításokkal, végig nagyon leköti a figyelmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Shame engem is baromira érdekel, mégpedig mert Fassbender játékáról nagyon jókat írnak. Láttam a fickó pár filmjét és simán benne van az első 5-ben nálam mint színész.

 

A Carnage is tervbe van véve csak még egy r5-ös verzió van fent. A Hugoról meg egy haverom most írta hogy nagyon szép a látványvilága.

 

Megmondom őszintén kicsit már én is unom a mostanság készülő sablon-filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Shame engem is baromira érdekel, mégpedig mert Fassbender játékáról nagyon jókat írnak. Láttam a fickó pár filmjét és simán benne van az első 5-ben nálam mint színész.

 

A Carnage is tervbe van véve csak még egy r5-ös verzió van fent. A Hugoról meg egy haverom most írta hogy nagyon szép a látványvilága.

 

Megmondom őszintén kicsit már én is unom a mostanság készülő sablon-filmeket.

Mostanság már nálam is igen előkelő helyet foglal el a kedvelt színészek között, az elmúlt egy évben jó pár filmje elém került (meg emlékszem pár régebbi szerepére is, a végén még én is megnézem miatta a Prometheust, ha már a többi Alien-témás filmet láttam, kivéve AVP-k).

Jah.. Carnage-et elég pocsék minőségben láttam én is, de ez esetben annyira nem zavart, a Hugo-nak pedig tényleg szép a látványvilága (is).

Majd irkálok továbbra is olyan nem sablonfilmről, ami elém kerül.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány film, amelyeket a hetekben láttam:

Köszi a beszámolókat, sokkal jobb itt olvasni ezekról a filmekről jó kiritkákat, mint bárhol máshol. :) A jövő héten moziműsortól függően valamelyik szóban forgó filmet én is megnézem (igazából a Suszter...-t szeretném, mert az már régebb óta megy, nehogy levegyék a műsorról) - ugyan kicsit már megkésve, mert így izgulni sem tudok az Oscar kapcsán, de annyi baj legyen. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindig nézem az Oscart, most se tettem másként. Csak kaptam egy üveg whiskeyt tegnap, és jó ötletnek tűnt meginni alatta.. hát nem kellett volna, kb a felénél kidőltem. De erről az is tehet hogy eszméletlenül unalmas volt az idei gála, Billy Crystal nagyon középszerű volt. Bár lehet hogy csak Gervais Golden Globe-ja után tűnt ennyire laposnak, nem tudom.

 

Amúgy papírforma volt, a díjazottakat nagyrészt eltaláltam.

Én azt nem szeretem az Oscarban, hogy ha van egy favorit film, és akkor mindig annak szórják a díjakat. És én azt is kötelezővé tenném hogy minden jelölt filmet lássanak a bírák(legalább a főbb kategóriákban), mert nem ritka az hogy egy darabot se látnak a jelöltek közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Évek óta követem én is, de a mostani átrohant sulis hétvége után nem volt kedvem korábban kelni, így nem néztem, meg egyébként is totál leosztott volt, és nem azok voltak várhatóak/nyertek a fő kategóriákban, akiknek én adtam volna a díjat. Az az érdekes, hogy jó filmek voltak idén (évek óta nem találtam ilyen jónak a mezőnyt), szóval lehetett volna kinek-minek szurkolni. Na jó, aminek valóban szurkoltam volna, az (szerintem) a téma miatt el sem jutott eddig :roll:

Az azért fura, hogy van, amikor egy jelöltet sem látnak a bírálók, mivel mégis csak a filmiparban tevékenykednek, csak látniuk kéne párat a filmek közül. Nagyrészt nem pont eldugott kis országokban készült, kb. 10 fő érdeklődésre számot tartott filmeket jelölnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívós gyerek ez a Spock. :D

Persze, hisz vulcani. Nagyjából törhetetlen és halhatatlan, ami mindenképpen bámulatos, ha nem is teljesen logikus. :)

(Aki ezt 100% megértette, az jutalmul jelentkezhet nálam egy vörös egyenruháért. :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívesen :) Biztosan jó lesz, bármelyiket választjátok ki, valóban érdemesebb a régebbit, hogy még műsoron legyen.

Sajnos a Suszter..-t már nem játszák normális (kora esti) időben, így a választás az Életrevalókra esett így elsőre, amit holnap megnézünk. Arról is csupa jót hallottam eddig, és az decemberi bemutatós, csoda, hogy még játsszák. :)

A Suszter.., és A hatalom hálójában marad letöltésre. A többi gyögyszemről meg még nem késtünk le, hiszen most kezdik csak játszani. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem jól jártok a cserével. Csak az én véleményem, de szerintem a Suszternek... picit nagyobb a füstje mint a lángja. Ahogy Donátnak is irtam korábban: nem azért bonyolult, mert olyan összetett a sztori, hanem mert annyi helyen tévesztik meg a nézőt, vonnak el tőle információt vagy mert a fontosakat túl körülményesen adják át. Picit mintha többnek akarná magát mutatni, mint ami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a Suszter..-t már nem játszák normális (kora esti) időben, így a választás az Életrevalókra esett így elsőre, amit holnap megnézünk. Arról is csupa jót hallottam eddig, és az decemberi bemutatós, csoda, hogy még játsszák. :)

A Suszter.., és A hatalom hálójában marad letöltésre. A többi gyögyszemről meg még nem késtünk le, hiszen most kezdik csak játszani. :)

Rémlik, hogy jókat olvastam erről a filmről, de a konkrét sztori már nem. Jó szórakozást hozzá! Majd csak sikerül a többit is megnézni idővel :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hisz vulcani. Nagyjából törhetetlen és halhatatlan, ami mindenképpen bámulatos, ha nem is teljesen logikus. :)

(Aki ezt 100% megértette, az jutalmul jelentkezhet nálam egy vörös egyenruháért. :D)

Én rég szótáraztam annyit egyszerre mint amennyit eme HSz-ed olvasása után sikerált. Egyedül a "vulcani" húzós. Még mindig nem jöttem rá hogy mi az. Talán valami lávás organizmus lehet. :D Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.