Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ma megnéztük moziban a Battleship-et. A történet sajna a szokásos a felelőtlen gyerek komoly lesz és megmenti a világot és beleszeret a felettese lányába aki viszont talpig katona. Ezeken már túl kellene lépniük a történetíróknak mert baromi unalmas és nem valósághű.

Maga a látvány az Ac/DC-vel karöltve zseniális, főleg mikor megszólal a Thunderstruck.

Összegzésképpen viszont azt írnám hogy ez Amerika. Optimisták, a megoldást keresik nem siránkoznak a láb nélküli fekete fazon is teljes értékű emberré lesz, és egy második világháborús csatahajón egy amerikai és egy japán együtt szolgál a tolerancia jegyében.

Egyfajta optimizmust sugall a film ezután sokan öklüket a magasba lökve állnának be a gépágyú mögé Amerikáért az emberiségért ,a Borsodiért és a családért.

Nekem nagyon tetszett, de a Battle: Los Angeles jobban tetszett a komorabb hangulata miatt és a több akciójelenet okán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bosszúállós filmek is olyanok, mint a vámpíros alkotások, 5-6évente kijön egy nézhetőbb és kevésbé populáris, de mint tudjuk Cage új filmje is erről szól, habár, ahogy olvasgatom erős B movie, jobban sikerült neki, mint a Szellemlovas...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bosszúfilm azért még önmagában nem műfaj szerintem. Elvégre a Desperado, a Kill Bill vagy a Gladiátor is a bosszúról szól, de ezt azért elég sokféleképpen lehet variálni.

 

 

Meg a nagy klasszikus Mad Max is, és a Bosszúvágy. Bár szerintem a legjobb az a Taken.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg a nagy klasszikus Mad Max is, és a Bosszúvágy. Bár szerintem a legjobb az a Taken.

Ezzel egyetértek, a Taken engem eléggé meglepett és minőségire is sikeredett, habár a főszereplő személye eléggé meghatározta ezt a filmet, elég, ha csak kicsit feljebb néz az ember.... A Mad Max mondjuk nálam pont fordítva van, eléggé nyögve nyelős, unalmas.

 

A Megtorlóból 3 rész készült, az első Dolph Lundgren-el, de ő a koponyát sosem viselte, aztán a 2. a Tom-os, ami hangulatban ott volt és az orosz ellenes, hűtős, Travoltás fight szerintem remekké tette, de mégis a 3. lett a legjobb, kb. 5* láttam, 5.1ben, főleg a film végi mészárlás, valami hihetetlen, nagyon eltalálták a főszereplőt:

220px-PWZScore.jpg

Amikor egy ceruzával visszateszi a törött orrát az elején....Duuuurva! :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azta, Mad Max. :) Iszonyat rég láttam. Nagyszerű film az is. A Megtorló szerintem is nézhető film, azt hiszem, nem is olyan régen adták a tévében.

 

 

Amikor '86-ban láttam először hangalámondással vhs-en a Mad Max-et hát lehidaltam. Akkoriban a mozikban a Bud Spencer-Terence Hill páros dominált meg a lágyabb amcsi filmek. Ez a film viszont ütött a brutalitásával. Mikor azt látod hogy a rendőr ugyanakkora barom mint akit üldöz( átvágott torokkal még üldözik a Sebesség Istenét), hát azt megtapasztalni a képernyőn akkoriban kemény volt. De nekem még azért is kedves film mert imádom az "eredeti" V8-asok hangját. Mikor Max beindítja a verdáját az elején és hörög a motor az nekem a mennyország hangja. Az egész filmnek a hangulata egy nyomasztó a hátad közepére nem kívánó rendszert mutat be. Ja és azóta sem láttam még csak hasonló autós kaszkadőr jelenetet.

 

FlóriBá: A Mad Max ma már kicsit persze ósdi. Csak '79-es, de nekem a szívem csücske.

 

A Taken meg számomra a valaha készült legjobb bosszúállós film és nem csak Neeson maitt. Hanem az izgalma és a bűnözők baromi aljassága okán. Ebben a filmben volt az előszőr nálam hogy azt kivántam hogy Nesson mindenkit aki a lányához ért öljön meg és lehetőleg kínhalállal. Egyszerűen gyönyörű volt ahogy az önelégült tetvek meghaltak mind. Főleg akit ott hagyott a pincében áramot vezetve a lábába. Az én értékrendemet követte. Nincs kegyelem a lánykereskedőknek(így megmentem a többi lányt is).

 

Persze nekem a bosszúállós filmek azért is jönnek be mert erkölcsileg helyesnek tartom őket. Én biztos nem tárgyalnám breivik(direkt a kisbetű) ügyét. Ott a szigeten agyonlövettem volna és kész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a Megtorló más, neki voltak sötét napjai is. A képregényben, ha valaki nem a zebrán haladt át, hanem az úttesten, akkor fogta és a helyszínen kivégezte. Szóval ennek a karakternek voltak elég elborult percei, ebből aki csak a filmeket nézi nem kap semmit. De az sem igazán jön át, hogy a Punisher ellen kb. egy hadsereget bevetettek, meghasonult katonákkal és ő végig állta a sarat és még Pókemberrel is voltak közös történetei... Azok után amit a Venommal műveltek, szerintem a képregény feldolgozások akkor élték a legnagyobb szégyenüket. Ne haragudjon meg a világ, de kaptunk egy 160cm magas, tikmellű hőst, aki még megközelítésben sem hasonlít rá:

Venom_inline-pic1_1285967783.jpg

Tényleg egy szégyen, ilyet filmre vinni!!!

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az említett dolog Megtorlóvak akkor történt, amikor beadtak neki valami szérumot, aztán egy kicsit begőzölt, aztán helyreállt.

 

Nem tudom egyébként, hogy jön Venom a Megtorlóhoz? :hmm:

 

Venom talán a legjobb Pókember gonosz Vérontó és Morlun mellett. Remélem A csodálatos Pókember valamelyik folytatásában végre kapunk egy olyan filmet, amiben csak Venom a gonosz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy, hogy sokan azzal jöttek, hogy a filmes Megtorlók egyáltalán nem hasonlítanak a képregénykarakterhez. Ezért írtam, hogy elég megnézni a Venom ábrázolást a 3. részben, azon kívül, hogy az a szereplő fekete semmi másban nem egyeznek, szóval ahhoz képest a Punisherek egyenesen a képregényekből léptek ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A képregényben Venom egy 2méter magas, szétgyúrt állat, aki a bosszút forralva folyamatosan edzette magát. Ehhez képest itt kaptunk egy kisfiút, akin annyi izom van, mint Sebeők Jánoson. Ez szerintem eléggé el lett rontva. A trilógiából a 2. rész tetszett a legjobban, Oktopusz valóban mindig keményen megszorongatta Pókembert és itt a történeti szál sem volt olyan összecsapott, mint a 3. részben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze nekem a bosszúállós filmek azért is jönnek be mert erkölcsileg helyesnek tartom őket. Én biztos nem tárgyalnám breivik(direkt a kisbetű) ügyét. Ott a szigeten agyonlövettem volna és kész.

Ezzel én is így vagyok, bár amennyire Breivik hajszolja a rivaldafényt és feltűnési viszketegsége is van, szerintem az lenne a legnagyobb büntetés számára, ha teljesen elszigetelnék a külvilágtól élete végéig, ahol senkivel nem találkozik, csak naponta kétszer azzal a két kézzel, amelyek beadják a kaját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A képregényben Venom egy 2méter magas, szétgyúrt állat, aki a bosszút forralva folyamatosan edzette magát. Ehhez képest itt kaptunk egy kisfiút, akin annyi izom van, mint Sebeők Jánoson. Ez szerintem eléggé el lett rontva. A trilógiából a 2. rész tetszett a legjobban, Oktopusz valóban mindig keményen megszorongatta Pókembert és itt a történeti szál sem volt olyan összecsapott, mint a 3. részben.

 

Egyetértek. Nekem is a 2. tetszett a legjobban. Az imádom. Humoros, látványos és pókis! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, akkor most legalább nem ért kudar c. :) Lehet majd valamelyik nap, ha lesz időm megnézem őket, egymás után, de az első rész nagyon nyögve-nyelős. Rengeteg benne a hiba, én nem nagyon figyelek ilyenekre, de zavaró, hogy pl. amikor a tetőről elugrik fehér edző cipő van rajta, mikor leérkezik, már teljesen más szabású és színű a csukája...meg a főgonosz is elég bendzsa, képregényben sem voltam oda a Manókért, nekem unalmasnak tűnt az egész vérvonal....

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grivi Jé Rulez! :cool:

 

meninblack3int.jpg

 

 

Hozzám a bosszúállós múvik nem kerültek túl közel. Egy idő után szinte mindre ráuntam. A Bosszúvágyakból az elsőt tizenvalahány évesen kétszer láttam míg a többit csak egyszer. Őrült Max első bosszúhadjáratát is rég láttam és azt is csak egyszer de nem jött be igazán így a többit már meg se néztem. A Gladiátort valamikor 2000 és 2005 között négyszer láttam és már jó ideje tervezem újranézni. Valamikor csak eljutok odáig. A Tom-os Megtorlóval nekem sincs komolyabb problémám de két nézés után az is feledésbe merült. A későbbi eresztést talán a feléig se láttam. A Taken talán a legbejövősebb bár két nézés után nem érzem egyelőre úgy hogy újra akarnám nézni. A második előtt lehet hogy előveszem. A napokban olvastam hogy Mills-nek egy első részes áldozat famíliájának a bosszújától kell megmentenie a famíliáját így valószínűleg bőven lesz kiket irtania az ex-CIAs bácsinak. Pár jelenetet már le is vetítettek belőle a CinemaCon-on. Azt felrakhatnák nézhető minőségben a netre.

 

Raimi Pókemberjeiből az elsőt csíptem valameddig de azóta már ráuntam. A második még úgy ahogy bejött míg a harmadik már elég nehezen. Pár hónapja megnéztem az öcsémmel és jó néhány jelenet közben szinte a fejem fogtam.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, akkor most legalább nem ért kudar c. :) Lehet majd valamelyik nap, ha lesz időm megnézem őket, egymás után, de az első rész nagyon nyögve-nyelős. Rengeteg benne a hiba, én nem nagyon figyelek ilyenekre, de zavaró, hogy pl. amikor a tetőről elugrik fehér edző cipő van rajta, mikor leérkezik, már teljesen más szabású és színű a csukája...meg a főgonosz is elég bendzsa, képregényben sem voltam oda a Manókért, nekem unalmasnak tűnt az egész vérvonal....

Dettó, de nekem még mindig jobban bejött mint a 3. Ott aztán volt kavarodás, meg feleslegesen behozni marha sok ellenséget...áhhh.

Viszont ebben az új Pókiban is választhattak volna jobb ellenséget mint a Gyík. Bután is néz ki, nem is ő a legjobb, szóval meglássuk mi lesz vele...

 

MI4:Nagyon jó volt. Végig lekötött, izgi volt és látványos. A 3. csalódása után nem tudtam mit várjak, de örültem hogy folytatták, vagyis most már örülök. Jók voltak a karakterek, az akciók és a poénok is. Egyedül

a vége volt iszonyú sz-r amikor Ethan nem tudta elvenni a táskát az öregembertől és ott kapkodott a kódok után...jajj istenkém...

szóval emiatt 8/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.