Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Értem a problémátokat, max nem értek egyet vele teljesen. Nekem általában épp elég élményt nyújt így is - úgy is egy film vagy sorozat (tudom.. igénytelen vagyok.. ez van). Szerintem napjainkban is remek szinkronszínészek vannak Hazánkban. De ami igazán zavar, az az, hogy egyesek már már rituálisan gyűlölik a szinkront és többnyire ezek az emberek hozzá is teszik, hogy akik nem értenek egyet velük, azok húúúúúú, lusták olvasni, nem tudnak angolul, ecetera... (általánosságban ez a meglátásom és most nem csak erre a fórumra vonatkozóan állapítottam meg ezt - mint általában - hanem amblokk) :)

 

Nem szándékozom vitát szítani, csak én így vagyok vele... pont :)

Riddick nyugi, én veled vagyok ebbena témában! Mindig is ezt mondtam én is. Én imádom a magyar szinkront. Ahogy Te is mondtad nagyon jó szinkronszínészek vannak, volt hogy jobb volt mint az eredeti. De ettől függetlenül megnézem angolul is. Éveken keresztül készítettem feliratokat mindenhez, szóval azzal nincs gond, de néha jobb leüllni egy magyarul beszélő dolog elé, mintha teljes erőből kéne olvasni. Mert vannak ilyen sorozatok: Sherlock, SGk, Doktor, Bones, amikben egyes szereplők annyira gyorsan és szakszövegeket beszélnek, hogy elvétesz valamit és kész. Nyilván itt most nem ez volt a fő téma, de ez is közre játszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetovált lány: nagyon bejött a film. Igazából nem ismerem az eredetit, annyira nem is érdekel. Ennél sem volt hogy lerágtam volna a körmöm, sőt elég egyszerű volt a története, könnyen ki lehetett előre sakkozni, hogy mi lesz a vége, de ennek ellenére is végig lekötött. 8/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondanám, hogy rajongok érte, de volt egy hangulata az első résznek, ami nagyon megtetszett. Ezt nem tudták jól megfogni a másodikban, de most szerintem sikerült visszaidézni a stílust. Josh Brolint alig ismertem fel, pedig elég sokat néztem a Nem vénnek való vidékben.

Világmegváltást nyilván nem szabad várni a filmtől, de másfél órányi kellemes, látványos szórakozást (és egy picit még annál is többet) igen.

 

Ja, és a másfél óra. Végre egy rendező, aki elég bátor ahhoz, hogy 90-100 percben merjen elmondani egy történetet, ha nincs benne annyi szufla, hogy 150 percig húzza. Kezdenek kicsit sokan lenni a két és fél órás filmek, amelyeknek a harmada csak történeti lufi, hogy kitöltse a játékidőt. Remélem, Nolan jól használta ki... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Világmegváltást nyilván nem szabad várni a filmtől...

Sohasem értettem, hogy mi is az értelme annak, ha valaki ezt várja egy filmtől?!

 

Ami a játékidőt illeti és Nolant. Nos valóban, Nolatől rövidnek nevezhető filmet még nem láttam (most ne hozzuk ide a rövidfilmjét) DE unalmasnak nevezhetőt sem :D Szóval szerintem nem lesz gond a TDKR hossza, sőt... én örülök neki, hogy bőséges lesz a játékidő :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NA ha már Te is csak dicséred, akkor tényleg meg kell néznem. :) Nem is tudtam, hogy MIB kedvelő vagy.

Csodálom, hogy eddig még nem tetted. :) Tényleg remek rész lett, hű és méltó az első kettőhöz. Csak aztán itt a sok magasztaló szöveg mellett nehogy túl magasra lődd a lecet. :D

 

Riddick: törölj a postaládádból, nem tudok PöeM-et küldeni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem úgy érdemes arról beszélni, hogy egy filmnél milyen a szinkron, ha megvan eredeti DVD-n és tudod váltogatni. Pl. egy Torrente baromira szórakoztató és színvonalas magyarul is, ez abból látszódott, hogy míg más országokban alig nézték meg a filmet, nálunk mentek rá az emberek, mivel Csuja Imre remekül hozza a magyar hangot.

Nekem megvan a Kill Bll 1-2, amit azonban 1 percnél tovább nem bírok magyarul. Madsennek volt régen az Igazságosztó sorozata, ahol Gesztesi Gusztustalan Károly kapta meg a jogot, hogy magyarítsa, sajnos akkor még nem volt netem, kénytelen voltam TV-ben végigszenvedni. De azt mondtad, szereted a Silent Hill-t. Az is műsoros DVD-n van meg és először angolul láttam. Aztán megnéztem, vagyis nekiálltam magyarul is...ha van az embernek egy kis érzéke, akkor hallja, hogy egy szőke nőt barna, vagy fekete szinkronizál! :) És akkor már nem jó az egész.

A legjobb példa pedig a Kockafejek sorozat. Véletlenül láttam egy részt valamelyik magyar adón...igazából kívülről tudtam mit mondanak majd és hogyan...mégis a poénok többsége hibás volt és értelmetlen (Windows-os poént felfordítja és nem érti a magyar, mit akarnak az ablakokkal...), a hangszínnel való játék helyett pedig kaptunk egy ZS kategóriás baromságot. Ismerős szerint egy béna sorozat, odaadtam neki britül, egyből más lett a véleménye. Az Elit alakulat detto...sokszor mellé fordították a fegyverek, egységek, tankok neveit és több kritikát olvastam, ahol történészek bírálják a fordítást.

Jó, megértem, hogy magyarul kell adni a filmeket, mert a mai fiatalok szövegértése -6 és nem tud a képre és a feliratra egyszerre figyelni. Ezért nem adnék nekik jogsit sem, ott is több dologra kell figyelni, hosszan és alaposan...mégis, ha már annyi terem van, nem lenne megoldható, hogy egyikben feliratosan, másikban magyarul adják a filmet? Vagy a napi 4vetítésből fele ilyen, fele olyan...mindenki eldöntheti mire ül be.

 

Ma nézem újra a Donnie Darko-t és eszembe jutott, hogy a tanárnő elmondja, hogy egy híres kőltő szerint melyik a legszebb angol szó. Ezt magyarul, hogy oldják meg, hogy érdemben visszaadja a lényeget?

-Szerinte a legszebb angol szó a PINCEAJTÓ?

Gondolom egyből hány millió magyarnak ugrana be a megfelelője. (Door cellar)

Vagy meghagyták eredeti nyelven, hogy a jelenetnek legyen értelme is? Aki látta leírhatná!

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De pl ott vannak azok a régi sorozatok, amiket el sem tudunk képzelni angolul. Rém rendes, Jóbarátok, vagy a Bud Spencer filmek, stb, amik bár lehet hogy angolba még viccesebbek mert nem tudtak lefordítani egy poént, (igen láttam őket eredeti nyelven is) mégis a magyart tartjuk az "eredetinek". :)

Bakker a Disneyket akkor sem tudnám angolul megnézni, ha akarnám, annyira jók a szinkronok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom most milyenek vannak. Már több mint egy hete leszedtem amit néztem és a nézés azóta váratott magára. Amúgy a hangja érthető és a kép pedig a kamera elmozgatgatása miatt néhányszor úgy másfél-két percekre megszűnik létezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prometheus

Tudjátok, mennyire utáltam már a gondolatát is annak, hogy ez a film elkészült, egyáltalán megfogant, mint gondolat. És azt is tudjátok, mekkora alien rajongó vagyok. Szóval ennek tükrében amit írok, az szerintem mindent elmond arról, milyen lehet a film: nagyon kellemesen csalódtam.

Nem ez Scott legjobb sci-fije, még csak nem is a legjobb filmje, de összességében kellemes alkotás. Egy klasszikus sci-fi elemekből építkező, látványos (bár a 3D ehhez sem kellett volna), hangulatos, néha feszült mozi, kicsit széttöredezett karakterekkel, unalmas ötletre épülő, de legalább érdekesen elmesélt sztorival és néhány erőltetett pillanattal. Szóval, érdemes megtekinteni. És még az Alien univerzumnak sem árt annyit, bááááár ezen a téren azért meglettem volna a...

 

Xenoimitátor izé és a gigantikus arctámadó nélkül, és persze az eredettörténetük nélkül, mely szerint katonai kísérletek eredményei.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prometheus:

Nekem nagyon tetszett, külön bejött, hogy nem akartak mindent a szánkba rágni, hogy ki mit miért tesz, szerintem mindenre rá lehet jönni magunktól is. A hangulat nagyon ott volt, gore nem volt túl sok, viszont nem is hiányzott, hogy ezzel akarják eladni a filmet.

Amúgy tipikusan többször nézendő film: biztosan sokaknak fogja beleenni magát a fejébe. Tény, hogy a film sok ortodox Alien-fannál könnyen kiverheti a biztosítékot, de én nem vagyok az, engem nem zavartak az univerzumot alapjáraton megváltoztató elemek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis film volt az Életrevalók, bővebben már írt róla R2-D2, amivel nagyjából egyet is értek, így nem írnám le újra. Nem az akcióközpontú és CGI-mániás nézőknek készült, de itt a történeten, még inkább az emberi kapcsolatokon volt a hangsúly, amit szépen megvalósítottak. Tovább emeli a mélységét, hogy igaz történetet mesél el.

Driss sokszor tűnhet stílusilag kissé primitívnek, helyenként talán bunkónak is azok számára, akik nem vevők a poénjaira, mégis olyan pozitív életérzést hordoz magában, hogy sokszor már én is szakadtam rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prometheus

 

Hát emberek egy nagyon jó és egy nagyon rossz élményem is van a filmmel kapcsolatban. Az első.. a nagyon jó élmény: MAGA A FILM! Egyszerűen lenyűgözött, beszívott és magával sodort. Nem mindennapi sci-fi volt... és nagyon egyetértek reaper kolléga véleményével. Annak is nagyon örülök, hogy Dzséjt pozitívan csalódott :rock: (kicsit már itt is kezdett sok lenni a hiszti, amit a film köré pakoltak az ortodox Alien hívők, mint anno az ME 3 végénél...)

 

A rossz élmény... ami bele is rondított a film utolsó kb 40 percébe. Volt egy enyhe vesegörcsöm (igen, sajnos vesehomokkal vagy vesekővel küzdök... pár napja éjszaka volt az első görcsöm, majd egy órán át tartott és kegyetlen volt, senkinek sem kívánom) hála Istennek nem volt annyira erős most, hogy ki kellejen menni a teremből, de hát "kellemetlen" volt... és nem kicsit. Érdekes, hogy a film élvezeti értékéből ez a malőr alig vett el, bár nyilván örültem volna, ha nincs a görcs.

 

Nem szeretek értékelni filmeket, de most kivételt teszek: 10/10!! Nem csalódtam, lényegében azt kaptam, amit vártam, sőt... szerintem az ALIEN univerzumba is bőven beilleszthető... önmagában is, egy jó 2. résszel meg pláne. Alig várom, hogy újra megnézhessem, ezúttal vesegörcs nélkül :):P

 

Nem, továbbra sem törődöm a kritikusokkal, de Aeon Flux értékelése a filmről teljesen az én ízlésemet adja ezúttal vissza... írása spoilermentes, de a biztonság kedvéért inkább spoiler mögé teszem:

 

 

2089. Elizabeth Shaw (Noomi Rapace) és Charlie Holloway (Logan Marshall-Green) archeológus-páros megdönthetetlennek látszó bizonyítékokat talál arra, hogy nem vagyunk egyedül az univerzumban. Két évvel később a Weyland Corp. megbízásából felfedező csapat indul eme bizonyíték feltérképezésére. 2093-ban érkeznek meg az LV-223-ra, ahol csúnya meglepetés várja őket.

 

We were so wrong.

 

Az ember oly mohó, oly mafla tud lenni, hogy néha igazán megérdemelné, hogy kiosszanak neki egy emberes sallert. Ha kérdésekkel szembesül, akkor addig nem nyugszik, amíg meg nem kapja rájuk a választ, de csakis azt a választ, ami kielégíthetné. Ha megmutatják neki egy kép darabkáját, akkor látni akarja az egészet, és bármennyire is ragaszkodik az ellenkezőjéhez, egyszerűen képtelen hozzáképzelni azt, amit nem láthat, maximum sejthet. Ezért aztán addig-addig megy, amíg baja nem esik.

 

És most nem feltétlenül a Prometheus legénységéről van szó. Ahogy elnézem, a kritikusok és a nézők többé-kevésbé darabokra szedték Ridley Scott ambiciózus sci-fijét, amely nagy kérdésekkel zsonglőrködik, de ezekre ködbe burkolózó, esetenként jelentéktelen - vagyis inkább annak tűnő válaszokat ad. Nem titkolom, én is felfegyvereztem magamat virtuális lézermutatómmal, hogy majd jól rámutatok a hibákra, de aztán rájöttem, hogy itt nem hiányosságokról van szó, sokkal inkább intuícióról, a megfigyelés és a gondolkodás ösztönzéséről.

 

Amikor Arthur C. Clarke Rámája berepült az univerzumunkba, hogy tegyen egy kört, az agy akkor is térdre kényszerült, és aki a Prometheustól is azt várja, hogy ezüsttálcán nyújtsa át neki a Megoldást, nos, arra is csúnya meglepetés vár.

 

God does not build in straight lines.

 

Kétféle sci-fit tartok jónak: azt, amely minden flinc-flanc ellenére az emberről szól, és azt, amely a felfedezésről. Arról a felfedezésről, melyet nem elég csak átélni, hanem részt is kell venni benne. A Prometheus kezedbe ad néhány szálat, vagy ha úgy tetszik, kezedbe adja a tüzet, de azt végül neked kell elvinned az emberekhez. Neked kell folytatnod a mesét, megtalálni a kapcsolódási pontokat, leleplezni a kép többi részét. Megtalálni a választ.

 

És ez a kihívás manapság már kisebbfajta csoda. Ez a film nem engedi, hogy kényelmesen hátradőlj, és a jól ismert szokványok mentén ijedezz vagy tátsd a szád. Persze, lehet úgy is nézni, hisz a felszínen ott van egy űrslasher nyomvonala mindenféle szörnnyel, elhalálozásokkal és megmenekülésekkel, no meg a mindig működő önfeláldozással, ám eme meglehetősen vékonyka szál hátterében egy monstrum mutatja meg nyugtalanító árnyékát. Megértem, ha ettől megzavarodsz.

 

Erre a narratíva is szépen rátesz egy lapáttal. Az egyik pillanatban vegytiszta sci-fi mentén halad (űrhajó! kütyük! kaland!), ahová beköszön egy kis vicces mellékalakoskodás, egy kis romantika; apró kommunikációs szikrák repkednek a legénység tagjai között, aztán hirtelen durván odacsap egy biomechanikus csáp, és mire észbe kapnál, a szájtáti iSpectacle-t gyomorforgató testnedvek pettyezik össze.

 

Elizabeth Shaw pedig nem Ripley béta változata: istenfélő és -gyűlölő ellentmondás ő, akinek van egy vágya, amely a lehető legrémületesebb formájában teljesül. Mellette tényleg elhalványul mindenki más - annak ellenére, hogy egy-két karakter igen is képes fejlődésen átesni, és még a főgonosz sem feltétlenül az, akire tippelnél -, de hát ő a kereső, ő az, aki a tüzet ellopja, ő az egész mítosz kulcsfigurája. Mert Ridley Scott és két írója mítoszt teremt. Igen, jól sejted: Damon Lindelof megmentett egy maréknyi csillámport a Lost kulisszái közül, és ezzel serényen meg is szórja ezt a filmet, de hát a mitikus szó nem véletlenül jár kéz a kézben a titokzatossal. No persze, ha a néző hajlandó használni is az agyát, akkor eme titkok kulcsát nem olyan nehéz felfedni: csak Shaw-t és a timeline-t kell figyelni.

 

Most pedig lejövök a ritkás levegőről, és rámutatok néhány földi dologra: a film látványvilága pazar. A kedvéért kibővítették a Pinewood stúdiót, és ott olyan gyönyörűségesen robusztus díszleteket építettek fel, melyektől minden magára valamit is adó filmrajongónak nedves lesz az alfele. És Scott nem elégszik meg azzal, hogy a látványelemeit, díszleteit megmutassa, ezeket be is lehet járni - a felfedezés öröme a kutatókkal együtt a tiéd, erre a sokat szidott 3D is sok helyütt rásegít (ugyanakkor az se baj, ha nélküle abszolválod a filmet: úgy is működik).

 

Igen, van kapcsolat az Aliennel, még ha csak közvetve is (nesze egy végső fricska az orrodra): a Prometheusban benne rejlik a már megpedzegetett folytatások lehetősége, ám nem biztos, hogy most nagyon akarnám ezeket: a film egyelőre a fejemben folytatódik, és így is van ez rendjén.

 

Értékelés 9/10

 

Talán annyit tennék még hozzá személyes véleményként, hogy nekem nagyon bejött az eredettörténet, A Space Jockey egy az egyben, David, Shaw is teljesen oké volt, de nekem semmi bajom nem volt az óriás arctámadóval és az alterxeno szörnyikével sem... ellenkezőleg ... baromira kíváncsi lennék egy 2. részre.

 

 

Ja még valami... eddig magasan az év filmje!!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(kicsit már itt is kezdett sok lenni a hiszti, amit a film köré pakoltak az ortodox Alien hívők, mint anno az ME 3 végénél...)

Két AVP film és Ridley Scott barom megnyilvánulásai (Zeta II Reticuli a Naprendszerben, "azt hiszem, készült még hozzá három film", stb) után ezen azért nincs mit csodálni. Viszont ez még mindig semmi ahhoz képest, amit az AVP és az AVPR alatt műveltek az emberek. Vagy éppen a Predators alatt.

 

Spoilermentes kritikám a Prometheusról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Száz szónak is egy a vége, soha nem értettem a hisztit. Pláne ha filmről, játékról, könyvről... VAGYIS az élethez nem szervesen és szorosan kapcsolódó dologról van szó. :)

 

Tetszett az írásod! :clap:

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drive - Gázt!

 

Nem volt rossz film, bár túl mély nyomokat nem hagyott bennem. Az eleje kissé vontatottan indult, a sztori sem túl komplikált, a Sofőr alakításánál meg sokszor volt az az érzésem, hogy egy Terminátor filmre minden további nélkül leszerződtetném.

 

Ennek ellenére a vérbosszú-feeling átjött, ahogy már sokszor említettem, szeretem, ha a rászolgáló illetők megkapják, ami jár. A véres jelenetek meglepően brutálisak voltak (főleg a szétloccsanó agy, a motelben; valamint a liftes jelenet), épp ezért alig vártam, hogy a két "főg*nya" is távozzon az élők sorából, erre konkrét halálukat tulajdonképp nem is láttuk. A végén pár pillanatra beetettek, mondjuk azt nem ártott volna tisztázni, mi lett a szúrt sebbel... mégsem egy darázscsípés. A szöszivel való lezárást sem értettem maximálisan, hiszen a veszély elmúltával nem fenyegette őket semmi, a csaj pedig egyértelműen "bírta" a Sofőrt.

 

A zene meglepően hangulatos volt, sokat adott hozzá a filmhez

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drive - Gázt!

 

Nem volt rossz film, bár túl mély nyomokat nem hagyott bennem. Az eleje kissé vontatottan indult, a sztori sem túl komplikált, a Sofőr alakításánál meg sokszor volt az az érzésem, hogy egy Terminátor filmre minden további nélkül leszerződtetném.

 

Ennek ellenére a vérbosszú-feeling átjött, ahogy már sokszor említettem, szeretem, ha a rászolgáló illetők megkapják, ami jár. A véres jelenetek meglepően brutálisak voltak (főleg a szétloccsanó agy, a motelben; valamint a liftes jelenet), épp ezért alig vártam, hogy a két "főg*nya" is távozzon az élők sorából, erre konkrét halálukat tulajdonképp nem is láttuk. A végén pár pillanatra beetettek, mondjuk azt nem ártott volna tisztázni, mi lett a szúrt sebbel... mégsem egy darázscsípés. A szöszivel való lezárást sem értettem maximálisan, hiszen a veszély elmúltával nem fenyegette őket semmi, a csaj pedig egyértelműen "bírta" a Sofőrt.

 

A zene meglepően hangulatos volt, sokat adott hozzá a filmhez

Sky, nagyjából bennem is hasonló érzések fogalmazódtak meg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.