Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Wilde van egy jó hírem: Roland Emmerich megmondta, Will Smith biztos nem tér vissza a Függetlenség Napja 2-re

 

A nagy kérdés már csak az. Az idegenek miért mindig Július 4-e körül támadnak?

Oké, ezt a poént ellőtték az első rész kapcsán, nade a második részben is pont eme jeles napon vág vissza majd az emberiség? :facepalm:

 

Nekem igazából magával Will Smith-el nincsen bajom, csak a fiával vannak problémáim...

 

Ha a másodiknak is az lesz a címe, hogy a Függetlenség Napja, akkor nem nehéz kitalálni miért július 4. az időpont. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Honnan veszed, hogy az a valódi verzió? A film alapján az is lehet a kitaláció, amit azért tálalt fel, mert nem hittek neki. Az a jó benne, hogy nem mondja meg, melyik a valódi, neked, mint nézőnek kell dűlőre jutnod, mint a pasasnak a filmben. Mivel ez egy fikciós történet, megeshetett az is, amit a srác megélt :) Vagy az is, hogy így védekezett az őrület ellen, stb. a saját magad részére fordítsd le a sztorit!

 

 

 

Nekem az volt árulkodó, hogy a végén azt kérdezte az írótól, hogy szerinte melyik verzió a szórakoztatóbb? :) Kicsit olyan mint a Faun Labirintusa

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Acélember. Én kifejezetten örülök, hogy az új Superman sokkal "életszagúbb" lett mint a korábbiak. Szerintem elviselhetetlen lett volna egy ismételeten metroszexuális, fufrus, kékszemű stb. hős. Én megsem néztem volna a filmet egy ilyennel. Cavill kivállo, szép, de férfias, nem aza piperkőc. Kicsit sajnáltam, hogy maga az eredettörténet (Kryptoni okok és események) kicsit kidolgozatlan, gyakorlatilag elsikkad, amit mutatnak egy katyvasz. A film fele gyakorlatilag a zúzásról szól, ami irgalmatlanúl látványos (gratula a Weta-s fiuknak), még a Bosszúállókat is lepipálja szerintem. A gonoszok nagyon cool-ak. Zod egy királydrámába is elmenne, annyira erős a jelenléte a vásznon. A jelmezek szerintem briliánsak. Sokan fanyalognak, hogy lehetett volna jobb is. Szerintem rendben van, ha ad neki a közönség esélyt, és Snyder is vállalná a továbbiakban, akkor 2.3. részekben még jobban kiteljesedhetne, mert a Bosszúállókkal ellentétben ( az ott szereplőkkel ellentétben) ennek a Superman-nek mindig is volt egy mély emberi (szülő, mostohaszülő, gyermek kapcsolat, a jóra való törekvés, de a megnemértés és elutasítottság közötti örlődés és erkölcsi mondanivaló) vonulata, amely hős jó kezekben (és most szerintem ott van) egy nagyszerű, a mai kornak megfelelő példaképpé válhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fejlövés

 

Igazi Stallone film, tele tesztoszteronnal. :D Kellemes esti kikapcsolódás.

Én is pár napja néztem meg. Nagyon tetszett. Jobban mint Schwarzi The Last Standja. A két filmet egymás mellé állítva látható, mennyire jól tartja magát még mindig Stallone, és mennyire lerobbant Schwarzi.

 

Hupikék törpikék: hát, annyira borsódzott a hátam ennek a filmnek már a gondolatától is, hogy idáig tartott, mire rászántam magam. Előtte persze bekészültem, megnéztem egy rahedli részt a rajzfilmsorozatból (meló közben baromi jól elüti az ember velük az időt :D), csak azért, hogy mindenbe beleköthessek frissen, izibe. A szinkronba, a törpök megjelenésébe, a zenébe, a történetbe, Hókuszpókba, Sziamiaúba, mindenbe. Utálni akartam, mert mi az hogy gyerekkorom kedvenc mesesorozatát valami őrölt amerikai lealacsonyítja töpörödött agyú amerikaiaknak való mozivá.

És törpölje meg a törp, nem tudtam utálni. Nevettem rajta, főleg Sziamiaún, de a szövegeken is, van egy olyan gyanúm, hogy sokat hozzátesz a filmhez a szinkron. Ennyire törpösre csak a törpergetes magyar szöveggel lehetett megcsinálni. Két dolog nem jött csak be:

1) Senki sem a megszokott hangján szólalt meg. Oké, Sinkovits Imre már nem él, se Grúber Hugó, de például Haumann Pétert simán megkörnyékeztem volna újra Hókuszpók hangjának. És a többieket is. Korosabbak már, de elég jó színész mindegyikük, hogy újra elővarázsolhassa régi hangját.

2) A castlistából cak-pak kivágnék minden törpjelenetet. Toronyházak és Szabadságszobor Aprajafalvába? Hát meg a törpédeanyáját, aki kitalálta azt oda! :fuckoff::fuck2::chainsaw:

Szóval, tetszett, egymilliószor rosszabbra számítottam és eszem ágában sem volt szeretni, mégis bejött. Na nem fogom túl sűrűn megnézni, talán majd 2015-ben a második rész megtekintése előtt, de ettől független bejött. De azért maradok az eredeti törpicsekeknél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sok botox, plasztikai műtét, felvarratás... persze hogy "jól" tartja magát Stallone. Szerintem borzalmas, ahogy kinéz, mintha egy vicsorgó viaszbábút bámulnék.

Nem az arcára értettem. Nyaktól fölfelé sosem volt egy szépség, révén az arca egyik fele lebénult születésekor. Ezen később csak rontott a sok nyiszálással.

Fizikailag tartja magát jól. A The Last Standban érezni, mit érezni, látni, hogy Schwarzenegger sok esetben majd kiköpi a tüdejét, amikor komolyabb fizikai megterhelés alá kerül. A filmben persze nincs ezzel különösebb gond, keményen rá is játszanak, amikor percekig pihenget valahol, de akkor is, távolról sem bírja azt, amit Stallone a Fejlövésben, ahol az olasz azért futkározik, bunyózik, úgy keni el Jason Momoa száját, hogy el is hiszem, hogy erre képes. Oké, már rendre péppé verik a filmjeiben, de akkor is, érezni az erőt benne, az energiát, és látod, hogy ő csinálja ezeket anélkül, hogy kiköpné a belsőségei nagy részét.

De jó összehasonlítás a The Expendables 2 is. Schwarzitól a legnagyobb erőkifejtés, hogy sétál és lő, mint a Terminator. Stallone meg szaladgál, ugrál, verekszik Van Damme-mal (ezen a téren amúgy a belga is jól tartja magát). Arról nem beszélve, hogy Stallone hátán még most is fát lehetne hasogatni, elég csak megnézni, amikor leveszi valamelyik filmjében a pólóját. Olyan a háta, mint két vasbetongerenda egymás mellé állítva. :)

Schwarzenegger legutóbb a T3-ban festett jól, de a komolyabb akciójelenetekben már ott is valódi vagy CGI dublőr helyettesítette. Régen Schwarzit jobban komáltam, de mostanra már Stallone a favorit. Lenyűgöz, amit az a fickó a filmjeiben csinál, és nem csak a fizikai rész, hanem az is, ahogy csinálja a filmjeit, a munkamorálja, az elhivatottsága.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Atyaég, ilyen jó minőségi klipet még nem láttam James Cameron filmjeiről. Ismét szembesülök a ténnyel, hogy az utóbbi 30 év egyik legmeghatározóbb rendező/írója.

De várom az Avatar 2-t is... :love::cool:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pi élete

 

Remek film, gyönyörű képekkel. A végén azért kicsit ledöbbentem.

 

 

Amikor elmondta a srác a valódi verziót, kicsit ledöbbentem. Bár még mindig nem vagyok benne biztos, hogy melyik sztori az igaz. :) Persze valószínű a kannibálos, csak azért költött hozzá egy mesét mert így könnyebb volt átvészelnie a dolgot anélkül, hogy megőrüljön.

 

 

 

 

Szerintem pont az a legjobb benne, hogy nem derül ki 100%-osan, hogy melyik az igazi story. Lehet ennek egy ilyen magyarázata is, hogy a világ dolgaival kapcsolatban is a vallások sokkal meseszerűbb, szentimentálisabb képet festenek, mint a tudomány, ami racionálisan, sokkal befogadhatóbb módon próbálja megválaszolni ugyanazokat a kérdéseket. A hit kérdése ebben a relációban pedig az, hogy mi melyiket fogadjuk el. Mindkettő ugyanazt mondja el, csak más tálalásban.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pláne nem a Disney, aminek a legjobb mozi CGI-a is húsz évvel le van maradva a TCW Droid-duológiájától.

Ezt remélem viccnek szántad. Az elmúlt években pont hogy a Disney CGI mozik lettek rendre a legjobbak a témában (elözve még a házon belüli Pixar filmeket is, amik például a Verdák 2-vel, vagy a Brave-el inkább csak csalódást hagytak maguk után), gondolok itt az Aranyhajra vagy a Rontó Ralph-ra, amik nem csak baromi aranyosak, de remekül is néznek ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval, tetszett, egymilliószor rosszabbra számítottam és eszem ágában sem volt szeretni, mégis bejött. Na nem fogom túl sűrűn megnézni, talán majd 2015-ben a második rész megtekintése előtt, de ettől független bejött. De azért maradok az eredeti törpicsekeknél.

Én még moziban láttam a Törpikéket, a gyerekkel, de hasonlóan, nálunk is mindenkinek tetszett, remekül szórakoztunk rajta. :) És hogy a szinkron nem volt ugyanaz, még a kicsik, mint fő Törp nézők, is észrevették, bár őket ez különösebben nem zavarta.

 

 

Gyakornokok (The Internship)

Igaz, hogy gusztustalanul reklámozza a Google-t, és néhol kissé erőltetett és klisés, de mégis működik a film, egészében vicces, igazi könnyű nyári szórakozás. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Clint Eastwood-tól nálam a best of dráma Tökéletes világ

Kevin Costner túszul ejt rablótársával egy jehovás kisfiút, Clint Eastwood meg a fél országon át üldözi őket. Hatalmas dráma, főleg a vége..

438449-a_perfect_world.jpeg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.