Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én tutira meglennék nélküle de ha már jönnie kell akkor hadd jöjjön.

 

 

"Akar még valaki tárgyalni?" :lol:

Szerintem Besson egyik legjobb filmje.

"Bocsesz! Bocsánat! Szerinted rendbe jön?!" :lol:

 

 

Amúgy nekem csak ez az egy film jön be igazán Lucétől.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén szólva, nekem is.

 

Háááát. Akkor Taxi,Szállító, Leon a profi. Ezek azért százszor jobbak mint az 5. elem ami szerintem simán zs-kategória annyira primitív és ostoba és gyermeteg.

Szerintem az első is iszonytatóan sz*r volt, erre ebből kifolyólag végképp nem vagyok kíváncsi. :P

 

Hát amiben ez az idióta Jim Carrey szerepel az maga a pokol. Soha nem láttam még egyetlen filmjét sem mert annyira irritáló manus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Háááát. Akkor Taxi,Szállító, Leon a profi. Ezek azért százszor jobbak mint az 5. elem ami szerintem simán zs-kategória annyira primitív és ostoba és gyermeteg.

Érdekes dolog, de valójában a felsorolt filmek közül Luc Besson csak a Leon, a profit rendezte. Az emberek általában összekapcsolják a Taxit és A szállítót Bessonnal, mivel vele reklámozzák, de ő "csak" író és/vagy producer volt. A Taxit (ami szerintem az egyetlen nézhető darab a sorozatban) Gérard Pirès rendezte, a másik három részt pedig Gérard Krawczyk. A szállító első részét (amit nagyon csípek) Louis Leterrier jegyzi, a borzalmas másodikat Louis Leterrier, a pocsék harmadikat Olivier Megaton rendezte.

A Leon, a profi szerintem jó film, csak nekem nem tetszik. Túl depresszív, az meg általában nálam nem nyerő. Ettől függetlenül egy mestermű (hasonlóan vagyok a Nikitával is).

 

Dumb és Dumber 2? Na neeeee... Ennyi év után meg aztán pláne neeeeeee...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát amiben ez az idióta Jim Carrey szerepel az maga a pokol. Soha nem láttam még egyetlen filmjét sem mert annyira irritáló manus.

Valóban nem láttad egyetlen filmben sem? Érdekes. Egyébként sokáig én sem csíptem túlzottan, egészen addig, amíg végre színészként láttam jó film(ek)ben. Na azóta is sajnálom, hogy nem azon a vonalon halad/haladt a karrierje inkább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, én sem kedvelem Jim Carrey-t, de láttam egy filmjét, a Egy makulátlan elme örök ragyogását, amit Kate Winslet miatt néztem meg, és nagyon tetszett a film, ahogy maga Carrey is benne. Azzal esetleg tehetnél egy próbát, ha látni szeretnéd azt az oldalát a fickónak, amit MissKarrde is említett. :) A műfaj romatikus dráma, fanyar humorral, szóval nem az a tipikus téma, amit Carrey-től megszoktunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csípem Carrey-t!

 

És ha már komoly filmekről van szó, amiben játszott, ajánlom a 23-as szám című (szerintem) remekművet. Az alakítása is nagyon jó és a film is meglehetősen tetszett!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek Into Darkness

Újranézve, újra nyitott szájjal :yes: Kiváló pörgős látványos J.J. által becsomagolt adrenalin bomba.

5/5

 

Iron Man 3

Kellemes meglepetés. Sokkal jobb a második résznél. Humoros, könnyed nyári blockbuster, se több se kevesebb

5/5

 

Great Gatsby

Az eddigi legjobb könyvfeldolgozás. Pompás díszletek, pazar megvalósítás és zenei felhozatal. Nagy piros pont, hogy George Gershwin Kék rapszódiája szól az egyik erőteljes jelenetnél. Tobey Maguire játéka egészen meglepő, tud ez a gyerek! Owen bácsi az SW EP3-ból (Joel Edgerton) igazi színész lett, mi több. Elsőosztályú játékkal adja elő a pökhendi gazdag arisztokratát. A 20-as évek New Yorkja igazi csemege, az akkori világ azonnal magába szippantott Leo Dicarpiostúl.

Jól összerakott zenés dráma.

5/5

 

Oblivion

Ahogy Dzséjt is írta korábban. Korrekt sci-fi Tom Cruise-al. Nem az a többször nézős fajta szerintem, de remekül elszórakoztatott. A koncepció érdekes volt, az akciók is, nameg a futurisztikus díszletek emelték a film színvonalát

4/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy a Thruman Show -t. Az is egy remek film (csak zárójelben jegyzem meg, hogy én mind a két Ace Venturáért is odáig vagyok :lol: ).

Igen, szerintem is a Truman Show az egyik legjobb filmje. :) Egyébként én mint színészt is bírom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hajsza a győzelemért (Rush)

Karakterekből kihozni a maximumot: 5* Nagyon tetszett Niki visszaemlékezése a végén. "Mindenki azt hiszi, hogy riválisok voltunk, pedig nem" LOL A fogkiverős jelenet meg gyönyörű. (Főleg annak fényében ahogy egy órával azelőtt Niki figyelmeztette Hunt-ot hogy foglalkozzon a feleségével.)

Forma-1 világának bemutatása azoknak akik egyáltalán nem ismerik: 5 főleg az volt erős amikor a szabadedzésen egy versenyző nekimegy a falnak és még csak a nevét sem tudjuk meg.

Forma-1 világának bemutatása azoknak akik végignéztek már egy futamot elejétől a végéig: 3 hiányzott belőle hogy lássunk egy teljes kört a pályán, ne csak részleteket. Meg boxtaktikák, satöbbik. Szabadedzések, tesztpilóták szerepe, szerelők..... A magnéziumos jelenet után egy nyikkanat sincs róluk, ettől pláne hiányérzetem van.

Tizenhatos karika indokoltsága: 5* Semmit nem erőltettek, ami 16-karikás az vagy Hunt jelleméből adódik (utaskísérős jelenet pl) vagy pedig az autóversenyzés balesetveszélyessége és az pláne ott van. A nyílt csonttörés mutatása pl.

Niki Lauda 1976-os nürnburgringi balesetének megfilmesítése: 2 Ahhoz képest hogy erre a jelenetre van kihegyezve az egész film, nem éreztem át eléggé. És igazán belevehették volna, hogy azért a többi versenyző húzta ki az autóból, mert a pálya túl hosszú volt és nem jutott mindenhova személyzet és oltókészülék. (Mostanra az a pálya kb feleakkora lett, mint volt - pontosan ezért)

Mellékszereplők: 5* imádtam a két idióta olaszt akiknek az autóját Niki vezeti.

Hihetőség: 3 A szándék egyértelmű, de pl hogy versenyszezon elején (tavasz) végén (ősz) és az átszerződések idejében (tél) ugyanaz az időjárás, az elvette az egésznek a realitását. A másik, ahogy Hunt besétál a boxba és akkor tudja meg hogy nincs csapata. Ne már.

Látvány: 5* Úgy van "ott vagyunk a pályán" érzésem hogy közben nem rázzák a kamerát mint egy epilepsziás, ahol pedig rázni kell, ott is végig követhető hogy mi történik. A japán nagydíj gyönyörű. Az eső sokkal hitelesebb mint a Pacific Rim-ben.

Zene: 5 Nekem tetszett, bár látni kéne még párszor ahhoz, hogy össze is kössem a filmmel.

Legjobb jelenet: amikor Niki fölveszi a bukósisakot. Nem kicsit Ep3 érzésem volt tőle.

 

 

Összességében: Egyszer mindenképpen látni kell, nem feltétlenül moziban, de semmiképp nem gagyi minőségben letöltve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, én sem kedvelem Jim Carrey-t, de láttam egy filmjét, a Egy makulátlan elme örök ragyogását, amit Kate Winslet miatt néztem meg, és nagyon tetszett a film, ahogy maga Carrey is benne. Azzal esetleg tehetnél egy próbát, ha látni szeretnéd azt az oldalát a fickónak, amit MissKarrde is említett. :) A műfaj romatikus dráma, fanyar humorral, szóval nem az a tipikus téma, amit Carrey-től megszoktunk.

Nálam ez a film nagy kedvenc (megvan eredeti dvd-n!, de már nagyon régen vettem elő). Kate Winslet képviseli a lökött vonalat, Carrey meg a szolidat, már megér egy misét :D

Még annyit hozzá, hogy mellékszereplő fronton is igazán combos a film, a színészek nagy többsége "aprópénzért" vállalhatta annak idején, mert úgy emlékszem, hogy 20 millió volt a film költségvetése, szóval "szimplán" a művészetért vettek részt benne.

 

Forma-1 világának bemutatása azoknak akik végignéztek már egy futamot elejétől a végéig: 3 hiányzott belőle hogy lássunk egy teljes kört a pályán, ne csak részleteket. Meg boxtaktikák, satöbbik. Szabadedzések, tesztpilóták szerepe, szerelők.....

Szerintem ennél a filmnél fölösleges lett volna több technikai részt felvonultatni, mivel a lényeg a karaktereken volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ennél a filmnél fölösleges lett volna több technikai részt felvonultatni, mivel a lényeg a karaktereken volt.

Hát de hogy egyszer jön Lauda a magnéziummal aztán utána soha többet nem látunk egy szerelőt sem....? Mintha az F1 már csak a szponzorokról szólna, szemben az F3-mal ahol tényleg bemutatták az egész csapatot.

 

Hunt meghalt és így komplett a történet. Szemben pl a Nagy kékség két befejezésével. (A történet azt vezeti fel hogy Jacques meghal. Amerikai változatban túléli, európaiban meghal. Mondhatnánk hogy az európai az igazi, mert az illik a történethez. Csak épp a stáblistán ott van az igazi Jacques mint szakértő. :D )

Persze lehetett volna már akkor filmet csinálni belőlük amikor még élt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy a Thruman Show -t. Az is egy remek film (csak zárójelben jegyzem meg, hogy én mind a két Ace Venturáért is odáig vagyok :lol: ).

Én is nagyon szeretem a két Ace Venturát. Sőt, én jobban csípem a komolytalan Carrey-t (attól függetlenül, hogy a komoly filmjei is tetszettek). A maszk, az említett állati nyomozó filmek, a Hanta Boy, Az igenember, a Minde6ó, ezeket nagyon csípem. Egy ideig a Dumb és Dumbert is szerettem, de aztán elmúltam 12 éves, azóta ki tudnának kergetni vele a világból (meg a Kábelbaráttal, a Grinccsel, a Batman Foreverrel...).

Amúgy kis érdekesség: szerepelt az utolsó Piszkos Harry filmben is, a Holtbiztos tippben, ő volt a rocksztár, akit még a film elején meggyilkolnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha csak feleannyira volt ilyen karakter mint a filmben, tuti azt mondaná, hogy hízeleg neki :D

 

 

Vagy ha épp seggrészeg, esetleg másnapos, mindenkit elküldene melegebb éghajlatra. Amúgy biztosan kicsit más lett volna a jelleme, ha - Laudához hasonlóan - aktívan részt vehetett volna a film elkészítésében.

 

Bár, ha élne, lehet nem is lenne film...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rush

 

 

Például azt a részt abszolút eltúlozták, mikor Hunt elment a feleségéhez, hogy rávegye: maradjanak együtt. Na ez így ahogy van kamu, mert Hunt soha egyetlen fűszálat sem tett a feleségéért, nemhogy elutazzon érte. Sőt elvileg ő kérte meg Richard Bronsont (ha jól emlékszem a nevére), hogy vigye a csajt. Már az esküvőt követő következő héten megbánta a házasságot. Én legalábbis így olvastam.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban nem láttad egyetlen filmben sem? Érdekes. Egyébként sokáig én sem csíptem túlzottan, egészen addig, amíg végre színészként láttam jó film(ek)ben. Na azóta is sajnálom, hogy nem azon a vonalon halad/haladt a karrierje inkább.

 

Közben eszembe jutott hogy egy filmjét láttam a Hantaboyt, de már abban sem tetszett a túlmozgása. Ezen kivül semmi mást nem láttam tőle. Az Ace Venturát azért majd megnézem. Különben a másik ellenszenves színész nálam még Adam Sandler. Tőle tényleg egy filmet sem láttam.

 

 

Frenkie, én sem kedvelem Jim Carrey-t, de láttam egy filmjét, a Egy makulátlan elme örök ragyogását, amit Kate Winslet miatt néztem meg, és nagyon tetszett a film, ahogy maga Carrey is benne. Azzal esetleg tehetnél egy próbát, ha látni szeretnéd azt az oldalát a fickónak, amit MissKarrde is említett. :) A műfaj romatikus dráma, fanyar humorral, szóval nem az a tipikus téma, amit Carrey-től megszoktunk.

 

Köszi, ezt akkor megnézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ellenszenves színész nálam még Adam Sandler. Tőle tényleg egy filmet sem láttam.

Ádámkával pont úgy vagyok mint Te.

 

Számomra nagyon ellenszenves színésznek még Still(fűrész)ert tudnám felhozni bár filmileg vele egy pirinyót jobban állok. A "Trópusi vihar" bejön tőle de abban se látom szívesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ádámkával pont úgy vagyok mint Te.

 

Számomra nagyon ellenszenves színésznek még Still(fűrész)ert tudnám felhozni bár filmileg vele egy pirinyót jobban állok. A "Trópusi vihar" bejön tőle de abban se látom szívesen.

 

 

Érdekes hogy Ben Stillert meg nagyon bírom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.