Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Fogságban

 

 

Basszus, már megint nem azt a filmet láttam, amit a kritikusok az egekig magasztalnak… Pedig nincs túl nagy elvárásom egy thrillerrel szemben, csupán annyi, hogy legyen izgalmas, kiszámíthatatlan, meglepő, esetleg drámai - ahogy Mr. Ego mondta a Lecsóban: „Nyűgözzön le!” De a Fogságban-nak nem sikerült…

 

Hogy miért is? Az, hogy az alapszituhoz hasonlót láttam már, nem zavart, itt a hangulat, a télbe hajló kisváros nyomasztó légköre jó kiegészítés volt. A lányát elvesztő apa érzései jól átjöttek, Hugh Jackman kiválóan hozta a figurát. Még Lokival (Loki-LOL) sem volt bajom, bár a Koltai Róbert féle szemrángás Gyllenhaalnál idegesített. A baj egyrészt azzal volt, hogy ismét csak nem tudtam elhinni, hogy ennek a sztorinak nem az lesz a vége, ami lett, másrészt meg azzal, hogy ne ám már, hogy egy thrillerben percekkel az események előtt meg tudjam mondani, mi fog történni… A zsaru idegesítően töketlen, ha nem lettek volna a teremben, kiabálhattam volna, hogy Nézz már le, te hülye!!! , és egyebek. Bosszantóan kiszámítható a film, ráadásul irracionálisan életszerűtlen. Spoiler nélkül nehéz mindezt megmagyarázni, de hogy itt senkinek nem hiányzik senki, az fájt, az anya viselkedése a film közben abszurd, az egyik percben eső esik, a másikban egy centi hó van, utána megint fekete a táj, s végül megdöbbenve néztem, hogy USA-ban nincs egy kib*szott mentőhelikopter a beteget kórházba vinni… Áááá…

 

Kb. fél-egy órával hosszabb a kelleténél, a nyomasztó hangulat átjött, de olyan klasszikusok nyomába sem érhet, mint pl. a Nyom nélkül. Nekem messze nem ez az „ősz filmje”. Vagy csak lehet, túl sok filmet nézek????

 

 

60%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Fogságban Hugh Jackman miatt nálam kötelező.

 

 

Én is így voltam vele, de nálam még Gyllenhaal is motiváció volt. :)

 

After Earth

 

Nem, nem tartom nagyra a filmet, de az 1/10-től messze van! Egyszer elment minden gond nélkül.

 

 

Ez nálam is pontosan így van, bár nem gond nélkül ment el. :P

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Fogságban Hugh Jackman miatt nálam kötelező.

 

Én is így voltam vele, de nálam még Gyllenhaal is motiváció volt. :)

Én meg láttam a trailerét a Rush előtt a moziban, és az ragadott meg :) Persze Jackman szereplése is vonzóerő :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy titokzatos gyilkos telefonon üzen Liam Neeson-ak, hogy minden 20 percben kinyír valakit az utastérben több ezer méter magason egy utasszállító gépen.

Liam apánk meg szétcsap a gépen, és versenyt fut az idővel :D

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Metallica-film.

 

Hát tömény zúzás 3D-ben. Már a 2. számnál azt gondoltam hogy hozzanak be 2 láda sört és bulizzunk. :D Szóval nagyon bejött, az az igazi kemény trash-metál. Hálistennek a régi Metallicv-számokat nyomták. Na és a kedvencem is volt a Master of Puppets. Megérte az árát, Hetfieldék még sosem voltak hozzám ilyen közel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Metallica-film.

 

Hát tömény zúzás 3D-ben. Már a 2. számnál azt gondoltam hogy hozzanak be 2 láda sört és bulizzunk. :D Szóval nagyon bejött, az az igazi kemény trash-metál. Hálistennek a régi Metallicv-számokat nyomták. Na és a kedvencem is volt a Master of Puppets. Megérte az árát, Hetfieldék még sosem voltak hozzám ilyen közel.

 

LIKE!! :) Én mondtam, tudtam, hogy neked is bejön!!! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, tegnap mivel zsinorban harmadszor is felmondta a szolgálatot a laptopom (hip-hip-hurrá), jutott időm egy kis filmnézésre, szóval újabb két pótlás.

 

World War Z: azt hiszem, zombifilmet így a legjobb nézni: egyedül egy kihalt gyártelepen, ahol mindenféle zajok vannak, hála kis házi állatparkunknak. Tökéletes a hangulat, kár, hogy a film ehhez nem tudott igazodni. A film elejei házas és a középtáji Dél-Koreai bázis jelenetet leszámítva a sok fényes nappalos momentum sikeresen varázsolta magát a filmet is élőholttá. Az egész olyan céltalan. Mármint nem a filmbeli események, annak célja világos, hanem maga a film, nem tudja, mi akar lenni. Látványos akciófilm? Zombihorror? Brad Pitt meg nagyjából úgy fest az egész film alatt, mint aki csak azért vállalta el, mert nem volt más dolga, de amúgy semmi kedve ehhez az egész föl-alá szaladgáláshoz. Pedig vannak benne szokatlanul jó, mégis pofonegyszerű ötletek, és a végső megoldás is tetszett. Olyanok húzások ezek, amiket más zombifilmben nem alkalmaznak, ezért halnak meg azokban a szereplők értelmetlenül vagy ostoba módon. Csak az a baj, hogy itt meg más értelmetlen és/vagy ostoba megoldást alkalmaznak, ami gáz egy olyan filmtől, ami pont más zombifilmek hibáit javítja (gúnyolja).

 

Tipikus példa a biciklis. Csendes, de gyors. Más filmekben itt lopakodnának az emberek, aztán belerúgnak valamibe, és áll a bál (megjegyzem, ezt itt is el kellett ám követni... Zombieland szabályában tuti benne van, hogy "nézz a lábad elé"). Itt bringára pattantak. Mondjuk a nyikorgás belevétele frankón hülyeség volt, de egye fene. Erre min szúrják el? Fennakadnak a szögesdróton... no komment. A másik ilyen, az izraeli jelenet. Szép, jó, látványos, de, végig azt mutogatják, milyen f*szán felkészült Izrael, erre nem, hogy nem tudják, hogy zozóék a hangra reagálnak, de a falat senki sem figyeli, az összes őr másfelé figyel, a helikopterek is másfelé járnak, és senkinek nem tűnik fel egy bazi nagy zombitorony... eh...).

A végső megoldás pedig hatásos volt szokatlanságának hála, de itt is van egy apró bibi. A sánta katonát Dél-Koreában azért nem kapták el a zozók, mert sánta volt. Nem halálos beteg, csak sérült... Bár érdekelne, mit keres egy sánta a hadseregben, de ezen lépjünk diszkréten túl. Akkor mire fel kellett a halálos betegség? Ezek szerint szimplán elég, ha betegek, arra pedig egy influenza is elég.

 

Összességében: szokatlan megoldásai miatt tetszetős, a zombifilmek hibáit okosan orvosló, ám sajnos új hibákat elkövető, más zombifilmek hibáitól sem mentes, egyszer élvezhető alkotás.

 

Super 8: ez kellemes csalódás volt. Annyiszor hasonlították az E. T.-hez, hogy E. T.-t vártam. Emiatt nem is néztem meg ilyen sokáig, mert őszintén szólva, rühelem az E. T.-t. Aztán itt többen írták, hogy csak arra hasonlít, de nem olyan, ez adta meg a lökést ahhoz, hogy tegnap végül ezt néztem meg, nem a Felhőatlaszt (meg ahogy hallom, ahhoz nem árt a tiszta fej, este nyolckor meg nem feltétlen jellemző az rám, inkább az álmosság). Nos, tényleg hasonlít a hazatelefonáló űrgnóm kalandjaira, de hál' isten csak abban, hogy a '80-as években játszódik egy csapat gyerekkel a középpontban. És ezek a kölykök legalább szimpatikusak (kivéve a piromániás, fogszabályzósat, annak már a film elején kiosztottam volna pár atyai sallert). Kedves, aranyos, látványos film, ami ismét bizonyítja, hogy Abrams tök jól ért az ilyen kalandos cuccokhoz. A legegyszerűbb dolgokat is szórakoztatóvá teszi, a faék egyszerűségű karaktereket is szerethetővé. Úgyhogy a Super 8 igencsak bejött. Egyetlen apróságot kivéve:

 

Nem tudok szimpatizálni egy emberevő, gyilkos szörnyeteggel. Nagyon reméltem, hogy kinyírják végül.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira fellelkesültem Liam bá' új filmjén hogy úgy éreztem mindenképp be kell raknom a pószterjét.

 

8LH8U1m.jpg

 

 

De jó kis dokumentumfilm James Cameronról és a Terminator filmről :)

Ez tényleg jó. Kábé háromszor néztem meg anno a Reflektoron. Még videóra is felvettem. Az étterembe betérős sztoriról még írtam is itt a második feláldozhatós múvi reklámkapányának idején.:)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.