Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Az amerikai közönség nagyon más, mint az európai. Ők ha tetszik nekik valami sikongatnak, tapsolnak. Általában az európai filmek werkfilmjeinél visszatérő elem, hogy a készitők mennyire meglepődnek amikor a filmjüket először nézik amerikaiakkal és a néma csönd helyett azonnali hangos visszacsatolást kapnak arról, hogy mi a nézők reakciója a mozijukra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De egy trailerről beszélünk. Én kb. öt perce tudom, hogy lesz egy ilyen film. A nézők meg úgy sikongatnak, mintha ezt várnák 35 éve.

Állítólag egy keresztény gyűlésen vetítették le ezt az előzetes, ahol a rendező is jelen volt.

A trailer második felében tipikus keresztény nóta csendül fel, hogy nekik kedvezzen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag egy keresztény gyűlésen vetítették le ezt az előzetes, ahol a rendező is jelen volt.

A trailer második felében tipikus keresztény nóta csendül fel, hogy nekik kedvezzen.

Ja akkor ez így már érthető. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag egy keresztény gyűlésen vetítették le ezt az előzetes, ahol a rendező is jelen volt.

A trailer második felében tipikus keresztény nóta csendül fel, hogy nekik kedvezzen.

Tipikus keresztény nóta? WTF? Úgy érted, zsoltár?!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tipikus keresztény nóta? WTF? Úgy érted, zsoltár?!

 

Nem csak zsoltár lehet keresztyén dal. Pl itt az egyik legismertebb keresztyén dal (és nem zsoltár):

 

 

Jómagam rengeteg ilyet ismerek és tudok is sokat kísérni gitárral. Nagyon szépek!

 

Bocs az offért!

 

Ami a filmet illeti... magam részéről nagyon várom. Remélem a művészi szabadság nem fogja csorbítani a bibliai hitelességet!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek - Sötétségben film és BD ajánló

 

Szerintem már nem spoileres, csak hosszú. :)

 

 

 

 

A ST Univerzummal való ismeretségem meglehetősen újkeletű, és korántsem teljes: igazándiból a 2009-es mozi rántott mélyebbre benn - azóta megtörtént a 10 korábbi film újranézése is -, s bár erősen kétlem, hogy valaha is lesz időm megnézni a hatalmas kapcsolódó sorozatmennyiséget, úgy érzem, mégsem vagyok teljesen laikus a témában. Ezáltal a Sötétségbent sem tudtam üres fejjel és érzelmek nélkül figyelni, pláne azután, miután Harrison valódi énjére fény derül: nem tudtam elvonatkoztatni a korábbi mozitól, folyton az azzal történő kapcsolat járt a fejemben – ám ezúttal egy elégedett csettintés lett a hasonlítás vége. A Sötétségben úgy lett egy új ST franchise folytatása, hogy egyben egy kiváló ramake is, ami rebootolt egy régi történetszálat – immár másodszor az univerzum folyamán.

 

Ezt a fajta sci-fit imádom én igazán. Látványos, nagyszabású űrkalandot, jövőbeni világokkal, mozgalmas történettel: a film vigyen el új bolygókra, mutasson be új civilizációkat, új lényeket, tudjak rácsodálkozni mindazon kütyükre, technikai szerkezetekre, amik a feltételezett jövőt fogják színesíteni. Legyen az egész egy valódi fantáziavilág, ahol a tényszerűnek tűnő dolgok mellett semmi nem szabhat határt a végtelen képzelőerőnek. Nos, a ST Into the Darkness (továbbiakban ITD) mindezt már az első 5 percében nyújtani képes: akárcsak az előző epizód, ez a film is kilóra megvett már a nyitányával, a vörös planétán rohanó emberkék, a vulkán semlegsítése zseniális filmkezdet. Ismét csak bele a közepébe, hogy aztán egy viszonylag nyugodtabb londoni rész közben újfent legyen időnk rácsodálkozi az alkotók fantáziájának képi világára, a jövő látomására. Lenyűgöző…

 

Nem megyek tételesen végig az eseményeken, pedig szívesen megtenném: nagyon jó ütemben váltakoznak a picit nyugodtabb és a pörgős, akciódúsabb részek. Ugyanakkor Harrison miatt végig tapintható a feszültség, gyakorlatilag egy percnyi üresjárat sincs a moziban. Aki nem ismeri a korábbi ST mozikat, annak az a bizonyos bemutatkozás semmit nem mond – egyébként is túllihegettnek éreztem ezt a titkolózást a főgonosz valódi személyét illetően -, aki viszont tudja ki is ő, az onnantól feszült figyelemmel kísérheti az újabb sakkjátszmát Kirk/Spock és közte. Ambramsék zseniálisan csűrik-csavarják az eseményeket, egyszerre tisztelegnek és újítnak, lényegesebben látványosabbá teszik a kalandot, ezzel igazodva a mai elvárásokhoz, no meg a tecnikai lehetőségekhez. Néha talán még icipicit túlzásba is viszik (gondolok itt a nagy bunyóra a film végén), de a frissesség üde érzése alaposan áthatja a mozit. A korábbihoz képest kifordított helyzet ugyanakkor ismét csak azoknak mond sokat, akik ismerik a hajdani sztorit, az új nézőknek sziplán csak egy jól sikerült drámai jelenetet jelent. Egyébként ide tartozik a film számomra egyetlen hibája, ami már első nézéskor, moziban is bosszantott: a túlzott kiszámíthatóság. Bones kísérletezése közben már tudható, mire megy majd ki a játék – így viszont a dráma éle alaposan csorbul. Igaz, a nevezett megoldással a hitelesség visszatért valamennyire, ez így még mindig jobb , elfogadhatóbb és érthetőbb lett, mint a hajdanán történtek.

 

Az ITD tökéletesen illeszkedik az új ST világba. A kémia a színészek között zseniális, a humor a sötét idők ellenére egyre frenetikusabb. Különösen a Spock-Kirk vonalon, ugyanis sokkal felszabadultabb poénkodni egy baráttal, mint egy vetélytárssal. Az új Enterprise legénységét, a színészeket nem is méltatom, megtettem már egy filmmel korábban, itt igazából Benedict Cumberbatch személye az, akit az egekig lehet magasztalni. A srác, korunk egyik legújabb csillaga zseniálisan játssza karakterét, s bár szerepe szerint kevésbé ripacs, mint volt anno Ricardo Montalbahn ugyanebben a bőrben, a fenyegetése nem kevésbé valós. Sőt, talán még félelmetesebb… A Marcus lány (Alice Eve) kissé átértelmezett szerepe nekem bejött, az az ikonikus fehér(fekete)neműs beállás meg nem megy ki a fejemből. A készítőknek sikerült az al-ternatív univerzumban megújítani, újrformálni egy korábban megtörtént eseménysort, és megtölteni frissességgel. Icipicit zavarhat talán a kapcsok mindenáron való keresése, az egész elhelyezése a ST Univerzumon belül, de sokadik nézésre talán majd ez is el fog tűnni, szimplán csak az élmény marad. A Földre zuhanó űrhajó látványa, a piros bolygón rohanó két ember látványa, no meg Spock üvöltésének látványa…

 

Aminek legkézenfekvőbb mejelenítési formája a BD. Nos, ezt a formátumon erre találták ki: a kép olyan gyönyörű, hogy be**rás, a TrueHD 7.1 eredeti hang meg valóban maga a kánaán. Már az elején, az eldobott lándzsák miatt húzhatjuk le a fejünket, annyira profi és tiszta a hangkeverés, a becsapódó űrhajó okozta remegésnél meg szinte benne vagyunk a filmben. Állat az egész, méltó a filmhez, méltó Abramshoz. A 40 percnyi dokumentumfilm jó anyag, magyar felirattal: ismét sikerült meglepniük azokkal a háttéranyagokkal, amik egy ilyen volumenű filmek elkészítését mutatják be. SW rajongóként meg megnyugvást találhat mindenki, mert Abrams amit lehet, megépít, s nem csak a CGI-re alapozza a látványt. Már amennyire ezt egy sci-fi megengedheti magának.

 

Ebben az évben egy szavunk sem lehet, szinte tobzódhatunk a műfajban, azonban a nagyobb volumenű mozik számomra eddig rendre alulteljesítettek, a kisebb, realistább filmekből viszont pont az a nagyszabású történet és látvány hiányzott, ami miatt szerelmes vagyok belé. Érdekes hibrid e tekintetben a Gravitáció, el is foglaja majd a megfelelő helyet év végén a listámon – de csak a ST után. Ugyanis a megújult Enterprise űrhajó kalandjai egyelőre mindent visznek, legalábbis addig biztosan, míg egy idősödő Jedi lovag meg nem jelenik a vásznon 2015-ben.

 

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép írás, nagyjából egyetértek, kivéve abban, hogy ehhez a filmhez elég lenne az előző 11 film ismerete.

 

Nem elég, szerintem éppen ez a legnagyobb hátránya a 2009-es filmhez képest (ahol szintén nem elég, de ott lényegtelen dolgokhoz nem árt az ismeret, itt meg fontos dolgokhoz), hogy nagyon sok minden csak akkor lehet világos, ha két lábon járó Star Trek enciklopédia vagy, de legalábbis a fejedben van az összes kulcs szegmense ennek az univerzumnak. Például Khan motivációit és hátterét ebből a filmből rohadtul nem lehet megérteni, mivel egy szót nem fecsérelnek igazán arra, miféle világból is jött. Ha azt mondom, eugenikus háború, pusztán a 12 film alapján nem tudod megmondani, miről beszélek (amúgy ez a baja a Wrath of Khannak is, kiskoromban, amíg nem láttam a TOS Space Seed című epizódját, baromira homály fedte Khan karakterét). Ezért is érezheted túlspilázottnak a titkolózást körülötte, holott az univerzumon kívül és belül is megvan az oka. Kívül azért, mert szerették volna meglepni a nézőket (vagy sikerült, vagy nem, én sajnos egy héttel a premier előtt egy marhának köszönhetően megtudtam...), az univerzumon belül meg azért, mert Khanhoz képest Hitler egy szeretetreméltó ember. Sehol nem említik, hogy harminc millió ember vére tapad a kezéhez.

Ugyanígy az Enterprise sorozat nélkül nem igazán jön át, mire fel lesz egy humanitárius szervezetből hirtelen hadigépezet, miért kezdenek el hirtelen olyan hadihajókat építeni, amikre még vagy kétszáz évig amúgy nem volt szüksége a Föderációnak. Vagy az sem derül ki, hogy ha 300 évvel a film cselekménye előtt képesek voltak az emberek supermanokat teremteni, most miért nincsenek. Ez csak a TOS/DS9/ENT sorozatokból derül ki. Mint ahogy az is csak ezekből válik világosság, hogy hogyan lehet, hogy 300 évvel ezelőtt az emberiség már űrjáró faj volt, miközben a valóságban még a Marsig sem jutunk el.

Szóval nagyon sok kérdés van, ami miatt az ember, aki nem ismeri a sorozatokat, fogja a fejét. Sokszor kellett már megmagyaráznom az Into Darkness egyes aspektusait. És az a baj, hogy sok Trekkie is elsiklik rengeteg dolog felett. Kedvencem, amikor kritizálják, hogy az Enterprise képes a légköri repülésre, holott a Tomorrow is Yesterday című TOS epizódban ugyanúgy leereszkedett légkörbe, akkor éppen a Földébe, méghozzá 1969-ben (ez volt amúgy az első időutazós Star Trek történet, egyben az első eset, hogy valaki kreált egy alternatív univerzumot; technikailag, innentől kezdve nem járunk az eredeti Trek univerzumban, azóta meg aztán pláne nem)

Persze, hál' isten, van aki ezzel együtt is elfogadja és élvezi a filmet, van, aki így vagy úgy utána jár a dolgoknak, és sajnos van, aki megszavazza minden idők legrosszabb Star Trek filmjének, mert nagy rajongásában csak éppen azt nem ismeri, amiért rajong..

 

Az extra lemez viszont nekem iszonyú nagy csalódás. A Star Trek két lemezes kiadása után ez fájdalmasan fapados. A csalódásomat mindössze az enyhítette, hogy együtt vettem meg az Iron Man 3-mal, ami még ennél is gyérebb extrákat ad (viszont azok még az Iron Man 2 után is tudtak érdekességgel szolgálni). Semmi olyan infót nem közölnek, amit igazából nem lehetett már tudni, ha máshonnan nem, az előző részből. Ráadásul mindegyik nyulfarknyi. Az igazán érdekesek az olyan extrák lettek volna, mint a kivágott jelenetek, a vadi új hajó, a Vengeance, egy összevetés a Sapce Seed/Wrath of Khan és az Into Darkness között, hogy az audiokommentár hiányát már meg se említsem. Vagy ott van az extra az előző film lemezén, amiben meg lehetett nézni minden szögből az Enterprise-t, a Kelvint és a Naradát. Reméltem, hogy itt is lesz hasonló a Vengeance-szel, de nuku. Nagyon, nagyon szegény. Persze, azután, amit műveltek a Paramounték, nem csoda. Nem tettek rá minden extrát minden lemezre, ó nem, szétosztották a bolthálózatok lemezei között. Más extrákat kapott X bolt, mást Y, mást Z. És ha a hülye vásárló az összes extrát a birtokában szeretné tudni, akkor vegye meg az összes kiadást. :fuckoff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép írás, nagyjából egyetértek, kivéve abban, hogy ehhez a filmhez elég lenne az előző 11 film ismerete.

 

 

Először is köszi a kimerítő választ: valóban semmit nem tudtam ezekről a történésekről. Valóban máshogy jött le Harrison karaktere, menet közben majdnem még szerethető is lett. Így, amiket írtál, teljesen más minden, picit irigyellek is tudásodért - tényleg jó lenne elkezdenem a ST sorozatot is, aztán én is olyan okos lehetnék, mint Te. ;) De egyszerűen nincs rá időm. Ennyi nincs.

 

 

"Persze, hál' isten, van aki ezzel együtt is elfogadja és élvezi a filmet...

 

Ez lennék én. Sokszor a tudatlanság jótékony dolog, a ST12-nek meg sikerült még a minimális ismereteim birtokában is elvarázsolni. Egyébként attól tartom igazán jó filmnek, hogy ha kell, önállóan is megáll a lábán: aki még életében nem hallott nevezett főgonoszról, az is maradéktalanul tud rajt szórakozni és izgulni. Mint pl. a fiam. :)

 

Amennyi extra meg manapság van egy filmhez, ahhoz képest ez a 40 perc üdvözítő. Hol van már a kétlemezesek filmenkénti háromórás extratartalma, én már nem várok semmit egy mai megjelenéstől, úgyhogy tudom, hogy ez édeskevés, de örülni kell ennek is. Az meg, hogy szétszedik áruházakra a tartalmat, valóban undorító pofátlanság, de ez meg megint a mai piac terméke. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény és való, az egy milliárdot hozó Avengers fapadoshoz képest is fapados kiadása után én sem tudom, mit vártam. Csak az a baj, hogy az áruk nem lett arányosan kisebb... :angry:

Mondjuk így még inkább felértékelődnek az olyan kiadások, mint az Avatar három- vagy a Titanic kétlemezes kiadásai (amik ahhoz képest viszont nem voltak drágák), vagy az Alien hatlemezese és Star Wars kilenclemezese (milyen érdekes, négyből háromhoz van köze Cameronnak :evil: ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép írás, nagyjából egyetértek, kivéve abban, hogy ehhez a filmhez elég lenne az előző 11 film ismerete.

Szerencsére itt vagy nekünk, hogy tájékoztass a háttérről :peace:

Egyébiránt én is az élvezem a filmet háttér nélkül kategóriába esem.

 

A fapados verziókhoz pedig annyit, hogy várom már A Hobbit bővített 5 lemezest (DVD-n, én még ebben utazom sokáig), ha majdnem olyan jó lesz, mint a LOTR-filmeké volt, akkor igazán szép kiadványt kapunk kézhez. Novemberben, és annyira drága sem lesz, mint azok voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az előző Amcsi kapcsis filmet megnézem akkor talán emerre is sort kerítek:

Talán az Avengers, talán az Iron Man 3, talán a S.H.I.E.L.D. az oka (vagy a tény, hogy egy cikk miatt az egész Marvel univerzumot fel kellett ásnom), de egyre jobban tetszenek ezek a filmek. Különösen az, hogy ennyire összefüggőek, még a sorozat is szerves része. Nem hittem volna anno az Iron Man idején (tényleg, ez idehaza megjelent BR-en?), hogy ilyen szépen összehozzák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, Angliában kapható, de csak magyar felirattal.

Mivel a rideg ráz a magyar szinkrontól, annak hiánya nem gond (tulajdonképpen a magyar felirat sem feltétlen szükséges). És mivel előszeretettel rendelek az angol Amazonról, eme hír hallatára azt hiszem, be is zsákolom, amint lehet. Köszi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a rideg ráz a magyar szinkrontól, annak hiánya nem gond (tulajdonképpen a magyar felirat sem feltétlen szükséges). És mivel előszeretettel rendelek az angol Amazonról, eme hír hallatára azt hiszem, be is zsákolom, amint lehet. Köszi!

 

 

Szívesen! Kétlemezes Transformers1 detto, bár azt én Ausztriában vettem meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a hónap elején voltam Herkules forgatáson, azt kell mondanom, The Rock jó arc, egyáltalán nem veszi magát körül testőrökkel (persze nem is lenne rá szüksége :D ), így a statiszták, rajongók számára megközelíthető. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szombaton megejtettem a Gravitáció megtekintését. Azt kell mondjam, piszok jó film, megérdemelte azt a lelkesedést, amit a megtekintői közt kiváltott világszerte.

Sandra Bullock végre egy igazán jól megírt szerepben kibontakoztathatta magát teljesen, George "Kowalski" Clooney pedig hozta a szokott formáját, imádtam. :D

Ami nagyon-nagyon nagy pozitívum volt a filmben, az a 3D és a kameramunka. Csak kapkodtam a fejem, a mozgalmasabb jeleneteknél nem tudtam, hogy a látványon vagy a perspektíva mozgásán ámuljak, hihetetlen jó volt.

A legjobban az tetszett amikor

 

 

Az ISS atomjaira hullott.

 

 

A zene pedig több mint tökéletes módon illeszkedett a környezethez. A maga nemében ambíciózus és zseniális alkotás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.