Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nekem volt már 3 filmes mozizásom korábban, nem ez volt az első :) De kb. 7-8 évre visszamenően az volt. Szerintem idén több jó film megy a mozikban, mint az utóbbi 3-4 évben összességében. Néhányat ki is kell hagynom, de majd pótolom őket más formában :) 3 nagyon eltérő hangulatú filmről van szó, elég húzós volt az áttérés közöttük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szupercella: Hát lehet tudni rólam, hogy nagyon Sly és Arnie fan vagyok, de az is biztos, hogy megmondom ha nem tetszik amit csinálnak...de ez nem az a film. :D Nagyon bejött.

Teljesen más a hangulata mint amiket eddig csináltak. Akció alig van benne, viszont a forgatókönyv remekül meg lett írva. És még csak azt sem mondanám, hogy az egysorosokra mentek rá poénügyileg mint a többi filmnél. Jó persze azért voltak, de elhanyagolható mennyiségben. Igazából egyből belevágtak a lecsóba, és máris a börtönben voltunk. Mindenki karaktere jól el lett találva. Hoppst remekül hozta Caviezel. A vége pedig mindent vitt, amikor megszöktek. Schwarzi amint leemeli a gépágyút a helikáterről lassított felvételben...epic. :D és amint Hopps a felrobbanó olajhordók előbb nyom fejbiccentést és: hm, - hát azon behaltam. :D

 

Több Arnie és Sly filmet a népnek! 8/10, nagyon jól szórakoztam rajta. :)

Escape-Plan1.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szupercella: Hát lehet tudni rólam, hogy nagyon Sly és Arnie fan vagyok, de az is biztos, hogy megmondom ha nem tetszik amit csinálnak...de ez nem az a film. :D

 

 

Nem érezted úgy, hogy Sly személyében kilóg a lóláb? Már úgy értem, hogy az előélete alapján ez a szuperokos figura nem passzol hozzá? Nekem ez volt a legnagyobb bajom a filmmel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phillips kapitány

 

 

Az első, ami eszembe jutott róla, a Pain &Gain. Ez a mozi nem más, mint annak a darkosabb, koszosabb, mocskosabb változata – csak itt négy idióta szomáliai amatőr kalóz van a középpontban. Hajórablási kísérletükről szól a film, no meg egy átlagember hősiességéről (szokás szerint vélhetően ez ihlette meg Hollywoodot): a kirabolni szánt hajó kapitányáról, Tom Hanksről.

 

Annak ellenére, hogy gyakorlatilag végig a tengeren, egy/kettő hajón játszódik, kifejezetten izgalmas, mozgalmas és végletekig feszült alkotás lett. Tom Hanks parádés alakítása miatt borzasztóan el tudunk merülni az eseményekben, annyira, hogy a fináléban szinte vele együtt éljük át a sokkot a gyengélkedőn - érzelmileg toronymagasan az a film csúcspontja, az egész olyan, mintha minket is kezelni kellene. A szomáliai srácok a sárga fogaikkal már nehezebb megítélés alá esnek – bosszantó volt bénázásuk két és fél órán át.

 

Ugyanis meg kell említsem a mozi számomra legeslegnagyobb hibáját: kb. fél órával hosszabb, mint kellene. Egy feszesebb vágás bizony jót tett volna a mozinak, túl sok volt már a minimális társaság semmittevése. Különösen a mentőcsónakban éreztem izzadtságszagúnak (mellesleg az is lehetett) az egészet, mikor a feka srác huszadszor mondta el, hogy „Minden rendben lesz”, az már idegesített. Picit úgy éreztem, a végére a nagy csinnadratta a Navy Sealssel is túlzás volt, a tizedik „Egy zöld, két piros” is időhúzás volt. De összességében nem bántam meg, hogy harmadmagammal egy 200 fős teremben, feliratosan megnéztem.

 

80%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem érezted úgy, hogy Sly személyében kilóg a lóláb? Már úgy értem, hogy az előélete alapján ez a szuperokos figura nem passzol hozzá? Nekem ez volt a legnagyobb bajom a filmmel. :)

Figy ha ez volt a legnagyobb bajod, akkor a film tényleg jó volt! :D

Amúgy igazad van, pár mp-re én is furcsán néztem, mert logikailag nem passzol a karakterhez, de gyorsan túltettem magam rajta, mert vitt magával a sztori. Na de ki tudja mit csinált mielőtt

ügyész

lett? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig csak a készülő Hamupipőkéről tudtam. Egyébként baromi jól néz ki. És nagyon tetszik a koncepció, hogy a gonosz lesz a főszereplő.

Nagyon jó lenne, ha a Disney megcsinálná a Szépség és a Szörnyeteg élőszereplős változatát is.

Del Toro Emma Watsonnal tervezte, nem tudom mi lett abból a tervből. Gondolom a fiókba került..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont így képzelem el Rachelt és Thomast az új SW filmben, mint az alábbi Divergent (A beavatott) poszteren :hmm:

1146645_636197533090752_579246350_n.jpg

 

Ez egy könyvadaptáció, amelynek a sztorija

Beatrice Prior az antiutópisztikus Chicagóban él: az itteni társadalom öt csoportra tagolódik, melyek mindegyike egy-egy erény kiművelését írja elő tagjai számára. Ők az Őszinték, az Önfeláldozók, a Bátrak, a Barátságosak és a Műveltek. Az év egy bizonyos napján a mindenkori tizenhat éveseknek el kell dönteniük, melyik csoporthoz kívánnak tartozni. Ennek kell szentelniük életük hátralevő részét. Beatrice ingadozik aközött, hogy a családjával maradjon-e, vagy végre önmagává váljon. Ez a két lehetőség kizárja egymást. Végül olyan döntést hoz, amely mindenki számára meglepetést jelent – még önmagának is.

 

És itt az első előzetes

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frissült egy pöppet az évtized évének listája. :o

Lesz mit nézni :psycho:

 

Hangzatos címek, de önmagába a brand már nem tud meggyőzni... ettől függetlenül látatlanba nem utasítok el semmit és így tényleg nagyon ígéretesnek látszik a 2015-s év. Mondjuk, ha abban az évben csak az Episode VII. kerülne a mozikba én már akkor is azt mondanám, hogy ezt várom a legjobban az egész évtizedben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira bírom ezt a csajt. A vele készült interjúk halálosak szoktak lenni. Olyan őszinte és epés reakciókkal tud válaszolni a riporterek hülye kérdésére, hogy az ember szakad a nevetéstől. Érdemes megnézni az idei Oscar-gálán készült interjút. Amikor szólnak neki, hogy az utolsó kérdés jön, egyből kitör belőle a megkönnyebbült sóhaj: "hál' istennek". :lol:

A napokban olvastam tőle a Voxban ezt a dumát, nekem most ez a kedvencem, de egy rakat jó szöveget sorolnak fel tőle (nem mellesleg mindegyikből az tűnik ki, hogy jó fej csaj, akinek nagyon helyén van az esze): "Azt dolgozhatom, amit szeretek, közben hónapjaim vannak a pihenésre. Egy halom pénzem van a koromhoz képest. Utálom, ha a színészek panaszkodni kezdenek." :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Thor leverte Supermant és Iron Mant, mint Hulk Lokit. :) Most jöttem meg a Thor: The Dark Wolrdről. Eddig is azok a Marvel-filmek tetszettek a legjobban, amikben Thor szerepelt, és most sikeresen prezentálták a legjobb Marvel-filmet vele. Sőt, a Revenge of the Sith óta nem készült ilyen jó space-fantasy. Látványos világok, lenyűgöző akciók, pergő fordulatok (bár némelyik a sorozat ismerőinek kicsit rutinszerű lesz, de... nos nem mondok semmit, de az eddigi részek legáll-leejtőbb csavarját tartalmazza ez a mozi). És persze bőségesen van humor (rég hallottam mozitermet ennyire hahotázni!), és fantázia! A technika és a mágia soha nem látott keverékét ajánlja a film. Csak ebbe a koncepcióba érdemes belegondolni: a Sötét Tündék, kik az univerzum születése előtt uralták a világegyetemet, lézerpuskákkal támadják Asgard lakóit, az univerzum védelmezőit, akik kardokkal harcolnak. És működik! Bármilyen hihetetlen is ez a felállás, működik. Mint ahogy a Star Warsban is. És ez nagyszerű.

Ráadásul a sci-fi geekeknek sem semmi tálalás ez a mozi. Natalie Portman szebb, mint valaha, Chris Hemsworth (Star Trek) teljesen össze nőt Thorral (csak azt sajnáltam, hogy magyarul megy a moziban, bár a szinkron nem rossz, de már túl sokszor láttam angolul). Christopher Eccleston iszonyú jó főg*cit hoz, és hál' istennek, sokat beszél Sötét Tündéül, amit nem a szinkronszínész hoz (aki mellesleg ugyanaz, mint a Doctor Whoban, lehet örülni), így lehet élvezni fantastic hangját. De nem csak azt, nagyon frankón hozza Malekith karakterét (komoly kihívója lehet Khannak), ráadásul az a legjobb benne, hogy erősebb Thornál, így biza a nyikhaj istenke nem püfölheti olyan könnyen le, mint Lokit (ráadásul még az alvezére is erősebb Thornál, úgyhogy emberére akadt hősünk). És aminek kifejezetten örültem, hogy lényegesen több szerepe volt Thor haverjának, Fandalnak, akit az előző résszel ellentétben ezúttal Zachary "Chuck Bartowski" Levi alakított. Bár baromi furcsán nézett ki szőkén és szakállal (ami szintén szőke). Most már igazán vegyék be Yvonne Strahowskit SHIELD ügynöknek, bár akkor Romanof nyugdíjba vonulhat. :D

S végül a felütés, a film szereplőlistája közben, na az se semmi. Kedves felvezetése valaminek, ami majd az Avengers: Age of Ultron, a Guardian of the Galaxy vagy a Thor 3-ban fog kiteljesedni, ez jó kérdés egyelőre. Egy biztos, nagyon várom már ezt a három mozit, mert ha csak feleannyira lesznek space-fantasy-k, mint amennyire a Thor: The Dark World volt, akkor imádni fogom.

 

 

Nálam momentán az év filmje. Ami poén, hiszen képregényfilm, és idén volt egy piszok jó Star Trek is.

 

Ezek után már várom, mi lesz a keddi Agents of S.H.I.E.L.D.-ben, mert biza elég nagy kupi maradt, amit rendet kell tenniük. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.