Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én vevő vagyok a társadalomkritikára, de ez a film szerintem borzalmas. A főszereplője egy tipikus lúzer, aki állandóan a TV-t nézi, eszébe sincs kimozdulni, megismerni magához hasonló embereket, inkább begubózik, utálja az egész világot (köztük persze az országos TV-ket is, de ez nem gátolja meg benne hogy állandóan azokat nézze). A film pedig úgy csinál mintha ő lenne a normális, a hős. Ja és ez még semmi, mert Frank megoldása a problémákra külön megér egy misét...

 

Öld meg aki nem szimpi! Lol

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem hasonló tematikában sokkal többet ad a Született Gyilkosok. Nagyon sokrétű, nem konvencionális társadalomkritika van benne, csúnyán erőszakos tálalásban. Nem annyira didaktikus, mint a legtöbb Oliver Stone film, de nem is olyan igazi Tarantino (ő volt a forgatókönyvíró) féle lazább, inkább komikus, mint moralizáló alkotás (szerencsére!). Woody Harrelson, Tommy Lee Jones, Robert Downey Jr., meg csak néhány név, ami garancia a kitűnő színészi játékra...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én vevő vagyok a társadalomkritikára, de ez a film szerintem borzalmas. A főszereplője egy tipikus lúzer, aki állandóan a TV-t nézi, eszébe sincs kimozdulni, megismerni magához hasonló embereket, inkább begubózik, utálja az egész világot (köztük persze az országos TV-ket is, de ez nem gátolja meg benne hogy állandóan azokat nézze). A film pedig úgy csinál mintha ő lenne a normális, a hős. Ja és ez még semmi, mert Frank megoldása a problémákra külön megér egy misét...

 

Öld meg aki nem szimpi! Lol

 

 

 

Azért nem pont ez a megoldás mert nem mindenkit ölnek meg, mikor Roxy elsorolta a fél országot hogy kiket lehetne akkor Frank állította le, hogy mindenkit aki nem szimpi azért nem lehet és nem is ilyen metodika alapján ölnek. Ez nem Született gyilkosok.

Frank elvált, gyereke lesz*rja, szomszédaitól nem tud élni, nem csoda hogy munka után csak TV-zik, neki ez maradt, megpróbálna kikapcsolódni így, de ott se talált semmit mert csak a sok szenny ömlik belőle. De nem is az életvitele a lényeg. Nem azt mondom, hogy normális a fazon de pár dologban én feltétlenül igazat adok neki és szerintem ez a lényeg nem pedig a módszerei. Erőszakkal jobban ellehet adni a dolgokat itt az a körítés, a mondanivaló a felszín alatt van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ez nekem kötelező darab.

Szerintem Neked is tetszeni fog. :)

 

 

Már előjegyeztem itthoni megnézésre, csak éppen még mindig a régebbi filmeket igyekszem pótolni... de hamarosan sort kerítek rá. Most minden napra jutna egy film, ha közben nem lenne sok más is.

Jó szórakozást majd hozzá, ha odajutsz. :)

 

A listádból a Rush-t és az Időről időre c. filmet még nem is láttam, pedig biztos tetszenének. Na majd DVD-n.

Az Éhezők viadala 2 esetében is utólagos megnézés maradt végül, majd egyszer. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frank elvált, gyereke lesz*rja, szomszédaitól nem tud élni, nem csoda hogy munka után csak TV-zik, neki ez maradt,

De ez csak Frank sekélyességéről árul el sokat. Találhatott volna valami hobbit, kereshetett volna valami klubot ami a hasonló érdeklődésü embereket gyüjti magába a környéken, a net segítségével összeismerkedhetett volna új emberekkel vagy csak egyszerüen eljárhatott volna szórakozni. Ehelyett csinálta azt amit utál: nézte az országos adókat, mély megvetéssel.

 

Értem én egyébként hogy mi a film üzenete, hisz annyira azért nem rejtették el, csak számomra Frank miatt -illetve amiatt hogy a film megpróbálta egyfajta hősként eladni a figuráját- az egész taszító volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez csak Frank sekélyességéről árul el sokat. Találhatott volna valami hobbit, kereshetett volna valami klubot ami a hasonló érdeklődésü embereket gyüjti magába a környéken, a net segítségével összeismerkedhetett volna új emberekkel vagy csak egyszerüen eljárhatott volna szórakozni. Ehelyett csinálta azt amit utál: nézte az országos adókat, mély megvetéssel.

 

Értem én egyébként hogy mi a film üzenete, hisz annyira azért nem rejtették el, csak számomra Frank miatt -illetve amiatt hogy a film megpróbálta egyfajta hősként eladni a figuráját- az egész taszító volt.

 

Egyetértek, de hát valaminek el kellett indítania a folyamatot Frankben, így sikerült bemutatni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Wolrd's End - hét ez egy hatalmas film. Az elején még azt mondtam, hogy ha az egész csak egy kocsmatúra lesz, akkor megy a levesbe, de aztán... Büszkén megállhat a Haláli hullák hajnala, a Hot Fuzz és a Paul mellett.

 

- Miről ugat?

- Hogy mi egy nagy rakás f*sz vagyunk. :lol:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick

 

Hát, ez elég gyenge eresztés volt... nem ültem túlzott elvárásokkal a film elé (sőt, kimondottan toleráns hangulatomban voltam), mégsem sikerült kellemesen csalódnom. A történet sablonos és meglehetősen egysíkú, unalmas. Az első fél órában még türelmes voltam, mondván, "ez csak a felvezetés, most majd biztos beindul". De nem igazán. Ez még nem lenne tragédia, ha a karakterek érdekesek lennének. Viszont baromi érdektelenek, sablonosak, a párbeszédek életszerűsége pedig a nulla felé konvergál. Még Riddick karaktere sem képes újat mutatni, noha kétségtelenül az ő jelenléte a film fénypontja (és persze Dahl mosakodós jelenete). A látvány tűrhető volt, bár helyenként arcomba ordított a CGI. Számomra nagy csalódás volt, hogy nem szőtték tovább a 2. részben megkezdett szálat és bővítették vele az univerzumot, helyette egy erős rókabőr-feelinget kaptam, mintha a korábbi filmek sikerét akarták volna meglovagolni némi bevétel reményében. Sok mást nem tudnék hozzáfűzni, számomra sajnos az eddigi leggyengébb darabja a franchise-nak, ettől függetlenül egyszer meg lehet nézni. Remélem, a 4. részben kiköszörülik a csorbát.

 

 

Gravity

 

Ez viszont nagyon jó volt, minden percét élveztem. Végre egy olyan űrben játszódó film, ami minden sci-fi jelleget mellőzve teljesen realisztikusan kísérli meg bemutatni, milyen is lehet egy efféle szituáció, mind látvány, mind történet, mind karakterek szempontjából. Mindössze másfél órás a film (szerencsére nem akarták "divatból" elnyújtani 2- 2 és fél órásra) és így is számos "nyugis" perce volt, ennek ellenére egy másodpercig nem unatkoztam. Abszolút átérezhető a karakterek helyzete, többek közt épp a realisztikusságra való törekvés miatt, így az azonosulás adott (számomra legalábbis)... nem tudhatja a néző, mikor történik nem várt fordulat, így a látszólag veszélytelenebb szituációkban is adott egyfajta alapfeszültség, amit megdob a kilátástalanság visszatérő érzése. A sztori egyszerű, mint a faék, a film mégis életképes és érdekfeszítő.

Tetszett, hogy Ryan a végsőkig kitartott a mélypont ellenére, illetve annak ellenére, hogy gyakorlatilag nem igazán volt miért élnie akkor és ott. A kislánya meghalt, elmondása szerint pedig rokonai és barátai sem igen voltak. Hasonló körülmények közt szerintem sokaknak egyszerűbb út lett volna az, ha feladja, mert mi motiválná, amiért visszamenjen a Földre (hacsak nem egy szaftos sztori)?... ő ennek ellenére visszatért, ráébredt, hogy mi az, ami igazán fontos az életben, illetve, hogy sosem késő tiszta lappal újrakezdeni, bármilyen gáz is a helyzet.

Bár inkább karakterdráma, mint látványközpontú sci-fi akciófilm, bánom, hogy nem 3D-ben néztem. Azon kevés általam látott filmek egyike, ami 100%-ig kihasználta a technika előnyeit, nem éreztem, hogy csak azért vetették be, mert "3D kell".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Wolrd's End - hét ez egy hatalmas film. Az elején még azt mondtam, hogy ha az egész csak egy kocsmatúra lesz, akkor megy a levesbe, de aztán... Büszkén megállhat a Haláli hullák hajnala, a Hot Fuzz és a Paul mellett.

 

- Miről ugat?

- Hogy mi egy nagy rakás f*sz vagyunk. :lol:

 

 

 

Nekem is nagyon bejött.

 

 

Brosnan mekkora volt már komoly tanárként. :D Simon Pegg meg mindent vitt. A lényeg hogy a sör meg legyen íva. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetségesnek tartom hogy az eddigiek közül ez lesz Schwarzi legjobb múvija a filmezéshez való visszatérése óta.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Szupercella is marha jó film volt, és a Sherif-es is tetszett, bár lehetett volna jobb is. Az Exp-kben meg 5 perceket szerepelt, de azok ütöttek. :D :D

De ez most marha várós! :) Nagyon durva a casting is.

 

Holnap megyek a Lego múvira! :D Rottenen 96%on áll. :)

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Thor 2

 

Jó volt bár annyira azért nem nyűgözött le mint vártam. :) Néha kemény GYU beütés, máshol meg olyan volt mintha Doctor Who -t néztem volna csak jobb látványvilággal. :D

 

 

Most akkor Loki kinyírta Odint? A film után jöttem rá, hogy az is Loki lehetett aki jelentett az öregnek, hogy találtak egy holttestet. Vajon hogyan tervelte ki ezt az egészet? Nekem ez kicsit magas. De legalább lesz téma a harmadik részre. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Thor:

 

Minden csak illúzió volt. Ahogy meghalt, majd volt egy jelenet ahol mutatták az őröket akik jöttek a holttestért, és akkor ott is vibrált, szóval lehetett tudni, hogy azt az alakot már Loki vette fel, és persze ő is jelenetett Odinnak, de kétlem hogy meghalt volna. :) Nekem meg amúgy SW feelingem volt. A hajók hangjai, a látvány, mintha csak Naboo lett volna.És nem kevés fénykard, lándzsa is volt benne. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.