Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Majd Dzséjt kijavit ha nem igy van, de nekem az rémlik, hogy később módositotta a véleményét és azt is fejtegette anno, hogy az egyébként meglehetősen gyenge Alien vs Predators filmekkel is jobban ki tud békülni mint a Prometheus-al mert azok legalább tényleg nem akarnak nagyot markolni és bevallottan a felszines szórakoztatásra mennek rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából úgy van, ahogy Bomarr írta. Nem is vettem meg, se BD-n, se DVD-n. És mindössze háromszor láttam. Egyrészt, mert baromira nem tetszik (és azt hiszem, már írtam is, hogy az idő múlásával ez egyre rosszabb lett), másrészt, mert elég biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb újra fogja vágni Scott papa. Ha az az újravágás beváltja a hozzá fűzött reményeimet, akkor fogom talán megvenni.

Mindig is egy középszerű filmnek tartottam, rengeteg hibával. Ez benne van a kritikámban is, amit ott leírtam, azt a mai napig tartom. Kellemesen csalódtam a filmben, mert nem volt olyan sz*r, mint amire számítottam (a két AVP és Scott megnyilvánulásai után a béka hátsója volt a szint), viszont azért nem annyira, hogy odáig meg vissza legyek tőle. Sőt, azóta ugye igencsak összeforrt az Alien univerzummal, így kikerülni sem tudom, szóval kénytelen-kelletlen vagyok vele foglalkozni, ami meg - látván, milyen lehetőségek voltak benne és mennyire nem éltek vele - bosszant.

És ja, sajnos így van, az AVP-ket jobban szeretem, pedig sz*r filmek. De vannak benne alienek, nem részei az Alien-univerzumnak, és nem akarják elhitetni, hogy valami hű de elgondolkodtató, egyedi alkotások, miközben végtelenül unalmas sablonokból épülnek fel igazán ingatag alapokra. Technikailag egyenlőségjelet tudok húzni az AVP-k és a Prometheus között, csak az utóbbira többet szántak, így szebben csillog, emiatt tartom csak jobb filmnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából úgy van, ahogy Bomarr írta. Nem is vettem meg, se BD-n, se DVD-n. És mindössze háromszor láttam. Egyrészt, mert baromira nem tetszik (és azt hiszem, már írtam is, hogy az idő múlásával ez egyre rosszabb lett), másrészt, mert elég biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb újra fogja vágni Scott papa. Ha az az újravágás beváltja a hozzá fűzött reményeimet, akkor fogom talán megvenni.

Mindig is egy középszerű filmnek tartottam, rengeteg hibával. Ez benne van a kritikámban is, amit ott leírtam, azt a mai napig tartom. Kellemesen csalódtam a filmben, mert nem volt olyan sz*r, mint amire számítottam (a két AVP és Scott megnyilvánulásai után a béka hátsója volt a szint), viszont azért nem annyira, hogy odáig meg vissza legyek tőle. Sőt, azóta ugye igencsak összeforrt az Alien univerzummal, így kikerülni sem tudom, szóval kénytelen-kelletlen vagyok vele foglalkozni, ami meg - látván, milyen lehetőségek voltak benne és mennyire nem éltek vele - bosszant.

És ja, sajnos így van, az AVP-ket jobban szeretem, pedig sz*r filmek. De vannak benne alienek, nem részei az Alien-univerzumnak, és nem akarják elhitetni, hogy valami hű de elgondolkodtató, egyedi alkotások, miközben végtelenül unalmas sablonokból épülnek fel igazán ingatag alapokra. Technikailag egyenlőségjelet tudok húzni az AVP-k és a Prometheus között, csak az utóbbira többet szántak, így szebben csillog, emiatt tartom csak jobb filmnek.

 

Akkor valamit félreértettem a múltban. Bocsánat.

 

Persze nekem továbbra is überbrutál jó film mimt Riddicknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem baj, így kerek a világ. Talán ha ezt elolvasod, picit jobban megérted, mire gondoltam:

 

http://filmforum.hungarianforum.com/t11p371-r2-d2-irasai

 

 

:)

 

Elolvastam és tetszett is, nagy részben egyetértek, de már kifejtettem a magam részét. Igazából az első mondatból sok minden eldől (ezt ne rosszindulatúan vedd). Azért ez is egy McQueen film (még, ha témáját tekintve lehet nagyobb érdeklődésre tart is számot), ott vannak benne végig azok a tipikus jegyek, amelyek a rendező látható ujjlenyomatai. Ennélfogva, ha eddig nem kedvelted, akkor nem gondolnám, hogy emiatt kellene megváltoznia a véleményednek.

A Brad Pitt karakteréről írtakkal teljes mértékben egyetértek és igazából talán - egy kis negatív prekoncepcióval - azzal tudnám magyarázni, hogy ez Amerika. Nekik készült elsősorban és ezért kellett így átadni az üzenetet (azt persze nem tudom, hogy tényleg így volt a memoárban is a sztori, vagy az egész figura csak fikció).

Egyébként még annyit, hogy az Amistad-nak nem egészen ez volt a célja, mint ennek ezért igazából azzal sem hasonlítanám össze. :peace:

(Azért itt reagáltam, mert azt a másik oldalt nem ismerem, de tetszik, jó írások vannak rajta. Te szerkeszted?)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam és tetszett is, nagy részben egyetértek, de már kifejtettem a magam részét.

 

(Azért itt reagáltam, mert azt a másik oldalt nem ismerem, de tetszik, jó írások vannak rajta. Te szerkeszted?)

 

 

Köszi! :) Olyan óriási véleménykülönbség nincs köztünk, de ha lenne, az se lenne a világ vége. Nekem ez a rabszolgakaland most kevésbé jött be, de így is értékes darab. McQuennel meg majd megbarátkozok.

 

Igen, én szerkesztem, bár eléggé tetszhalott állapotban van, akár pöröghetne jobban is. Mindegy,arra jó, hogy összegyűjti néhányunk gondolatát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2: Egyébként a filmnél maradva, de már kicsit előretekintve a vasárnapra, kíváncsi lennék a véleményedre a következő felvetéssel kapcsolatban. Nézegettem a Grantland beharangozóját a gálára és ott a fődíjjal foglalkozó topicban merült fel, hogy nem tett-e rosszat a mozi kritikai megítélésének az a hatalmas hype, ami körülötte forgott. Itt most kifejezetten a szakmai oldalát nézzük a dolgoknak, nem az általános hypera gondolok. A Gravitációnál is a csapból is az folyt (emlékszem egy szeptemberi baseball meccsen még anno egy szkafanderes asztronauta végezte el a kezdődobást), de arra nem emlékszem, mint a 12 év... esetében volt, ahol tényleg mindenütt az ment, hogy ezt kifejezetten az Oscarra gyártották, illetve milyen emelkedett, brutális, letaglózó lesz. Tavaly a Lincolntól is többet vártak, tehát nem gondolod esetleg, hogy hasonlóan járhat idén a McQueen film, mint akár tavaly Spielbergé, vagy csak önmagában nem tett jót ez a pátoszos felvezetés a média részéről?

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2: Egyébként a filmnél maradva, de már kicsit előretekintve a vasárnapra, kíváncsi lennék a véleményedre a következő felvetéssel kapcsolatban.

 

 

Szerintem az Akadémia döntéshozóit nem befolyásolja a felhajtás, mennek ők a saját fejük után. Egyszer volt egy jó kis írás valamelyik filmes újságban, hogy a döntéshozók összetételének életkorából, beállítottságából, vallási hovatartozásásból nagyjából kikövetkeztethető, milyen típúsú film esélyes: imádják az amerikai "szembenézős" mozikat, ha meg valamilyen módon kötődnek a holokauszthoz, az meg fél siker.

Így a 12 év esetében talán hátrány lehet az angol rendező személye, de egyébként minden mellette szól.

 

Holott szerintem a Mielőtt meghaltamnak kellene kapnia, de az meg a gyógyszerlobbi szembeköpése miatt amúgy is esélytelen. Szerintem. :) A Wall street meg szintén kényelmetlen lehet nekik. Ha jól belegondolsz, a Lincoln is inkább megpiszkála az elnök nimbuszát, mint hogy dicsőítette volna azt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, én szerkesztem, bár eléggé tetszhalott állapotban van, akár pöröghetne jobban is. Mindegy,arra jó, hogy összegyűjti néhányunk gondolatát.

Felnéztem én is az oldalra, nem kevés olvasnivaló gyűlt már össze :) Belefutottam, hogy a Meghalsz újra című filmre magas százalékot adtál, én is szeretem azt a filmet.

A lenti felvetéshez pedig annyit, hogy szerintem egy picit biztosan befolyásolja az akadémiai szavazókat a hype. Vajon szorgalmasan jegyzetelve végignéznek minden jelölt filmet? Némileg vannak kétségeim.

Egyetlen filmet nem láttam a 10 jelölt közül, szóval azt hiszem, ennyi film után már lehet választani: A nő című filmnek adnám a díjat, bár teljesen esélytelen, a Mielőtt meghaltam is előbb szerepel a listámon, mint jó pár másik, és ha az esélyeseket nézzük, akkor már inkább a Gravitáció. Egyik nap néztem meg újra, az utolsó negyed óra annyira lehengerlő, hogy legyen ez a film. Mondjuk ahhoz kétség nem fér, hogy a legtöbb díjat ez a film fogja vinni, de a Legjobb filmét nem biztos. Na majd meglátjuk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felnéztem én is az oldalra, nem kevés olvasnivaló gyűlt már össze :) Belefutottam, hogy a Meghalsz újra című filmre magas százalékot adtál, én is szeretem azt a filmet.

 

Köszi, majd nézz be gyakrabban is! Nem állítom, hogy naponta van fönn új olvasnivaló, de hetente 2-3 biztosan. Ráadásul néhány társam néz különlegesebb filmeket is, talán találsz az ajánlók között kedvedre valót. (persze ez vonatkozik mindenkire! ) :)

 

 

... akkor már inkább a Gravitáció. Egyik nap néztem meg újra, az utolsó negyed óra annyira lehengerlő, hogy legyen ez a film. Mondjuk ahhoz kétség nem fér, hogy a legtöbb díjat ez a film fogja vinni, de a Legjobb filmét nem biztos. Na majd meglátjuk :)

 

 

Ezzel kapcsolatban meg annyit, hogy most nézem a BD extráit - és hát keresem az államat. Terveztem a filmről is írni, de azt hiszem, külön ki kell térnem a dokumentumfilmek tartalmára is. Zseniális anyag!!!! A hangvágás, hangkeverés és a digitális trükköket nem szabad másnak adni.

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs kalap. :D

 

Ahogy befejezték a trilógiát, egy egész trilógia-folyó kijöhetne belőle. A "béke tart, amíg tartania kell." "Látjuk még Neót? Igen." Az Oraculum ezúttal sem tévedett? :)

Bár nekem úgy tetszene a folytatás, hogy kiderült: mindenki visszamenekült a Mátrixba, mert rájöttek, hogy egy abszolúte kihalt bolygón baromira nem lehet élni. Szóval én már az első részben is Cypherrel értettem egyet: mi a francért nem a piros bogyót választják a népek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokan már a 2-3. részt is elítélték, azokat még bizonyos szempontból én meg tudom érteni és elfogadom, de kifejezett folytatást gyártani még a trilógia után már szerintem felesleges lenne. Látatlanba nem nagyon írnék le semmit, de amennyiben nem reboot lenne, akkor nem hiszem, hogy én megnézném (pont azért, mert annyira szerettem az eredetit). Ellenkező esetben talán adnék egy esélyt neki a korreflexió miatt, ugyanis nagyon sokat változott a világ 1999 óta, kíváncsi lennék ezt a helyzetet megtudnák e fogni egy másik oldalról...

 

Szóval én már az első részben is Cypherrel értettem egyet: mi a francért nem a piros bogyót választják a népek?

 

A legtöbben azt választják. Így van ez nálunk a valóságban is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az üres lufi bölcsességei, amiket más, sokkal korábbi művekből lopkodtak össze, ugyanúgy megállják a helyüket a 2010-es években, mint a '90-es években, szóval ez szerintem nem oszt, nem szoroz. A második két rész is azért nem tetszett annyi embernek, mert az elsőbe többet láttak bele, mint amennyi valójában volt benne, míg a folytatásokba ezt már nem tudták belehaluzni, végre meglátták azt, ami: egy baromi látványos akciófilm keleti behatásokkal. Ezt a vonalat továbbvíve viszont még lenne benne potenciál, például egy előzmény formájában. Érdekes lenne egy korábbi Mátrixot látni, vagy a gépek elleni háború kezdetét. Tudom, hogy ez már szerepelt az Animátrixban, de hát az, na... Inkább csinálják meg filmben.

 

A legtöbben azt választják. Így van ez nálunk a valóságban is. :)

Még jó, nekik van eszük.

Most komolyan, Morpheusék mihez kezdenek a győzelem után? Lenn élnek a Föld alatt, ahol nincs annyi ember, hogy a faj fennmaradhasson. Az ziher, hogy nem mindenki fogja otthagyni a Mátrixot, pláne, ha meglátják, mi vár rájuk: egy elpusztult bolygó. A légkör mérgező, növényi és állati világ már nincs, ergo az ökoszisztéma megszűnt létezni. Élelem nem lesz, élhető hely a föld alatt, korlátozott területen... Eleve, hol szállásolják el a Mátrixból kiözönlő milliókat? A szétzúzott Zionban? Hogy fognak a gépek nélkül ennyi embert életben tartani? Sehogy, mindenki, aki kijön, postafordultával megy vissza a Mátrixba. A béke tart úgy egy hónapig, aztán jön az éhezés és a ráébredés, hogy az emberiség a gépek nélkül kihal. Zsupsz, visszaáll minden a régibe.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az üres lufi bölcsességei, amiket más, sokkal korábbi művekből lopkodtak össze, ugyanúgy megállják a helyüket a 2010-es években, mint a '90-es években, szóval ez szerintem nem oszt, nem szoroz. A második két rész is azért nem tetszett annyi embernek, mert az elsőbe többet láttak bele, mint amennyi valójában volt benne, míg a folytatásokba ezt már nem tudták belehaluzni, végre meglátták azt, ami: egy baromi látványos akciófilm keleti behatásokkal. Ezt a vonalat továbbvíve viszont még lenne benne potenciál, például egy előzmény formájában. Érdekes lenne egy korábbi Mátrixot látni, vagy a gépek elleni háború kezdetét. Tudom, hogy ez már szerepelt az Animátrixban, de hát az, na... Inkább csinálják meg filmben.

 

 

Még jó, nekik van eszük.

Most komolyan, Morpheusék mihez kezdenek a győzelem után? Lenn élnek a Föld alatt, ahol nincs annyi ember, hogy a faj fennmaradhasson. Az ziher, hogy nem mindenki fogja otthagyni a Mátrixot, pláne, ha meglátják, mi vár rájuk: egy elpusztult bolygó. A légkör mérgező, növényi és állati világ már nincs, ergo az ökoszisztéma megszűnt létezni. Élelem nem lesz, élhető hely a föld alatt, korlátozott területen... Eleve, hol szállásolják el a Mátrixból kiözönlő milliókat? A szétzúzott Zionban? Hogy fognak a gépek nélkül ennyi embert életben tartani? Sehogy, mindenki, aki kijön, postafordultával megy vissza a Mátrixba. A béke tart úgy egy hónapig, aztán jön az éhezés és a ráébredés, hogy az emberiség a gépek nélkül kihal. Zsupsz, visszaáll minden a régibe.

 

 

Hát pedig nekem pont nem azért tetszett mert látványos volt, hanem a mondanivaló miatt, amit te olyan látványosan lenézel, vagy urambocsá nem értesz. Nem kötekedni akarok de ha valamit nem értesz vagy nem érzed az nem biztos hogy üres lufi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs, hogy én ezt a témát, amit a Mátrix csak kerülget, sokkal mélyebb, Hollywood-mentesebb művekben volt már alkalmam megismerni azelőtt, hogy eme film forgatása elkezdődött (William Gibson: Neurománc; Ghost in the Shell, Akira, Dark City, Metropolis - ezekhez képest a Mátrix lufi, mert inkább foglalkozik az akcióval, mint magával a problémával), amiket mellesleg Watchowsky-ék is ismernek és elismerték, hogy az ötleteket azokból merítették. Amúgy én nagyon szeretem a Mátrix-trilógiát, egy nagyon látványos, tartalommal bíró akciófilmnek tartom (mind a három részt!), nemrég gondolkodtam el azon, hogy a DVD-ket le kéne cserélnem BD-re. De sajnos tipikus hollywoodi-felszínességgel (eladhatósággal) megy csak bele azokba a dolgokba, amiket ennél sokkal jobban körül kellett volna járnia. A felsorolt művek után viszont nem éppen olyan mű, aminek mély mondanivalójától hasra kellett volna vágódnom.

 

Nem azt nézem le, amit mondani akar, azt nézem le, ahogy mondani akarja. ;) Már ha lenézésnek tekinthető az, ha nem vagyok hajlandó egy produktumnak csak az erősségét nézni. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mátrix -ról és a Dark City -ről anno raktam is be egy összehasonlító képsorozatot. Renegeteg komplett beállítást vett át a Mátrix abból a filmből. Ettől független nekem nagy élmény volt az első része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új Mátrix trilógia van készülőben?

Ha ez igaz, én megeszem a kalapom.

Ha jól sikerül, akkor jöhet, én is szeretem mindhárom részét. Valószínűleg azért, mert nem misztifikáltam túl az elsőt sem :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem messze az első rész tetszett a legjobban. Valahogy pont megtalálták a jó egyensúlyt az akciók, a sztori meg a keleti gondolatok behozása között. Nekem speciel jobban tetszett mint a Dark City, az Akira, a Ghost in the Shell vagy a Metropolis. Nem mintha utóbbiak rosszak lennének, de nekem a Mátrix azon filmek egyike ami különösen egyben van. Szemben a folytatásaival.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem messze az első rész tetszett a legjobban. Valahogy pont megtalálták a jó egyensúlyt az akciók, a sztori meg a keleti gondolatok behozása között. Nekem speciel jobban tetszett mint a Dark City, az Akira, a Ghost in the Shell vagy a Metropolis. Nem mintha utóbbiak rosszak lennének, de nekem a Mátrix azon filmek egyike ami különösen egyben van. Szemben a folytatásaival.

A Dark City-nél és a Ghost in the Shell-nél nem tetszett jobban (az előbbi számomra hangulatosabb, az utóbbi tetszetősebb világgal bír), de az Akiránál ezerszer jobban tetszett. Viszont nekem a harmadik a kedvenc Mátrixom, és nem csak a zioni überlátványos csata miatt, hanem a végkifejlett miatt is.

 

Neo és Trinity meghalt, Neo ráébred, hogy ő a hiba a gépben, a háború pedig békével zárul. Persze az "ezután mi lesz?" kérdés feltétele az egészet elfújja, de jobb nem belegondolni (bár a válasz egyértelmű: megy mindenki szépen vissza a Mátrixba :)).

 

Sőt, nekem az egész trilógia nagyon egyben van, egyedül Smith nem tetszett.

 

Ez a Smith-másolás elég gáz volt, és bűzlött attól, hogy csak azért tették bele, mert az első részben Smith király volt. A problémát, amit a Mátrix "orvosolni" akart vele, megoldhatták volna máshogy is, nem Smith-klónokkal. Mondjuk egy Neohoz hasonló programmal (gonosz Neo).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.