Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Need for speed

 

Minden mindennel összefügg… ha nem néztem volna meg a Breaking Bad-et, akkor nem tudom, ki az a Jesse és ki az az Aaron Paul. A Need for Speedet egyértelműen azért néztem meg, mert ez a srác volt a főszereplő – de közben meg voltam róla győződve, hogy ez is egy agyatlan, idióta autós film lesz.

 

És nem. Végre egy mozi, ami túlmutat önmagán. Végre egy autós mozi, ami mentes (nagyjából) az eszement túlzásoktól, ahol nem kell fogni a fejünket a hittelenebbnél hiteltelenebb jelenteknél. Egy epizódot leszámítva az egész film a földön jár, végig hihetőnek tekinthető, amit látunk. Azt az egy jelenetet leszámítva talán csak a menet közbeni road-moviban a rendőrség nehézkes reagálása lehet picit zavaró, de ebben az esetben ez a kis nüánsz elenyésző. Tiszta és erős motiváció (bosszú), jó dumák, néhány kegyetlenül jól elhelyezett poén, no meg besz*rás, milyen autók. Valami sejktől biztos kölcsönkérték a garázsból őket, de a finálé hatosa több mint 1 milliárd forintot ér… Feszes történetvezetés, jó CGI, remek karakterek és színészek (a The Pacificből megismert Gázosnak kimondottan örültem) és megfelelő érzelmi töltet. Ennyi elég volt ma a boldogsághoz.

 

 

85%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Need for speed

 

Minden mindennel összefügg… ha nem néztem volna meg a Breaking Bad-et, akkor nem tudom, ki az a Jesse és ki az az Aaron Paul. A Need for Speedet egyértelműen azért néztem meg, mert ez a srác volt a főszereplő – de közben meg voltam róla győződve, hogy ez is egy agyatlan, idióta autós film lesz.

 

És nem. Végre egy mozi, ami túlmutat önmagán. Végre egy autós mozi, ami mentes (nagyjából) az eszement túlzásoktól, ahol nem kell fogni a fejünket a hittelenebbnél hiteltelenebb jelenteknél. Egy epizódot leszámítva az egész film a földön jár, végig hihetőnek tekinthető, amit látunk. Azt az egy jelenetet leszámítva talán csak a menet közbeni road-moviban a rendőrség nehézkes reagálása lehet picit zavaró, de ebben az esetben ez a kis nüánsz elenyésző. Tiszta és erős motiváció (bosszú), jó dumák, néhány kegyetlenül jól elhelyezett poén, no meg besz*rás, milyen autók. Valami sejktől biztos kölcsönkérték a garázsból őket, de a finálé hatosa több mint 1 milliárd forintot ér… Feszes történetvezetés, jó CGI, remek karakterek és színészek (a The Pacificből megismert Gázosnak kimondottan örültem) és megfelelő érzelmi töltet. Ennyi elég volt ma a boldogsághoz.

 

 

85%

 

 

Ismered a film alapjául szolgáló videójáték-sorozatot? Játszottál velük? A Need For Speed a játékvilágban egy nagyon nagy név.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor meglepő hogy megnézted.

 

 

Már miért is lenne az? Mint írtam, Aaron Paul miatt esélyes volt, ráadásul azért csak fiúból vagyok én is... Évekkel ezelőtt a fiamnak volt egy korszaka, mikor is a leggyorsabb verdák érdekelték, így közelebbi kapcsolatba kerültem a sportautógyártás csúcsával. A Koenigsegg, a McLaren, a Laborghini, a Bugatti Veyron így nekem régi ismerős volt, öröm volt őket látni.

 

Amyúgy meg sosem baj az, hogy ha egy film önmagában is megáll a lábán és nem kell hozzá a játék ismerete/szeretete. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most véletlenül az RTL-re kapcsoltam, és megy az In Bruges ("Erőszakik"). Hihetetlen, hogy milyen fantasztikus hangulatot áraszt. Nekem pláne a szívem csücske, hiszen magam is jártam a film címében szereplő városban. R2, te esetleg láttad már ezt a filmet? Ha igen, mit gondolsz róla? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már miért is lenne az? Mint írtam, Aaron Paul miatt esélyes volt, ráadásul azért csak fiúból vagyok én is... Évekkel ezelőtt a fiamnak volt egy korszaka, mikor is a leggyorsabb verdák érdekelték, így közelebbi kapcsolatba kerültem a sportautógyártás csúcsával. A Koenigsegg, a McLaren, a Laborghini, a Bugatti Veyron így nekem régi ismerős volt, öröm volt őket látni.

 

Amyúgy meg sosem baj az, hogy ha egy film önmagában is megáll a lábán és nem kell hozzá a játék ismerete/szeretete. :)

 

Nem birálatként írtam, elnézést. Csak furcsáltam. Persze az jó ha önállóan is megállja a helyét. Én pl a Warcraft filmet(ha lesz), nem fogom megnézni mert nem ismerem a játékot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Non-stop

 

 

Arra még nem jöttem rá, miért is ez lett a film címe, de tulajdonképp mindegy is. Liam Neeson újabb kalandja – ezúttal egy repülőn – egy kiváló thriller lett, végletekig feszült és izgalmas, okosan csavaros és úgy nagyjából hiteles is. Mindig pont annyit tudunk, hogy bárki gyanús lehessen – talán még a főhős maga is -, de mindez úgy, hogy nem csöpögött a mozi az izzadtságtól. Azon ugyan picit morfondíroztam, hogy lehet így kiszámítani a halálokat, meg hogy már megint egy kib*szott alkoholista a főhős, de a lendület vitt magával. Nekem a mélypont a marshall látványos megszólalása volt az utasok előtt, az nagyon nem tetszett, valamint valóban az elkövető borzasztóan bárgyú indoka.

 

A fináléval, az akciójelenettel nekem nem volt bajom, sőt, az érzelmi hatás sem maradt el, az meg, hogy az SMS-ek MAGYARUL voltak a vásznon, külön zseniális volt. Ritkán nyúlnak bele így a képbe is – sokkal autentikusabb lett tőle az egész.

 

Nálam 75%

Ma én is megnéztem.

 

Magam sem tudnám máshogy jellemezni, minthogy egy kiváló thriller, de úgy igazán semmi sem emeli az átlag fölé, ha csak nem az általad is említett magyar sms-ek, kíváncsi vagyok, hogy hogy oldották meg.. Kissé sablonszerű szereplők (főleg a fő...), de az az előnye tényleg, hogy végig bárki szóbajöhet.

 

Nálam 7/10.

 

Péládul Jim Cameron a Terminátor 2-ből eredetileg kivágta a T800-as mosolygós jelenetét, mert akkor (nagyon helyesen) úgy ítélte meg, hogy az dramaturgiailag nem illik a karakteréhez. Később kicsit megbomlott a színházi érzéke, mert a rendezői változatba visszarakta. Jonathan Mostow még enyire sem volt józan, mert a Terminator 3-ban az egyik jelenetben rózsaszín szemüveget adott a terminátorra, mert úgy gondolta, hogy az a szkeccs gazdagítja a karaktert, pedig csak rombolta.

 

Na szóval, szerintem ez pont nem a karakteridegenséget erősíti Schwarzi karakterénél, hanem bővíti azt. Ahogy próbálja felülírni alapvető programját, és próbál a parancsnak megfelelően "érzés nélkül" mosolyogni, az szerintem valami fenomenális. Vicces is, és egyúttal elgondolkodtató.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Na szóval, szerintem ez pont nem a karakteridegenséget erősíti Schwarzi karakterénél, hanem bővíti azt. Ahogy próbálja felülírni alapvető programját, és próbál a parancsnak megfelelően "érzés nélkül" mosolyogni, az szerintem valami fenomenális. Vicces is, és egyúttal elgondolkodtató.

 

Igen, ebben így egyet kell értenem...de az eredeti koncepcióhoz nem illett, hiszen Cameron kivágta a chip kikapcsolásának a jelenetét is (ami azt vezette volna fel), így dramaturgiailag nem volt helye, de ahogy az új rendezői vágásban azt megalapozta, úgy már valóban építette a karaktarét, tehát igaz amit írsz és magam is kedvelem a jelenetet.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ebben így egyet kell értenem...de az eredeti koncepcióhoz nem illett, hiszen Cameron kivágta a chip kikapcsolásának a jelenetét is (ami azt vezette volna fel), így dramaturgiailag nem volt helye, de ahogy az új rendezői vágásban azt megalapozta, úgy már valóban építette a karaktarét, tehát igaz amit írsz és magam is kedvelem a jelenetet.

így teljesen egyetértek! Csak a chipes toldással van értelme, aminek szintén nagyon örülök (hogy visszakerült).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most véletlenül az RTL-re kapcsoltam, és megy az In Bruges ("Erőszakik"). Hihetetlen, hogy milyen fantasztikus hangulatot áraszt. Nekem pláne a szívem csücske, hiszen magam is jártam a film címében szereplő városban. R2, te esetleg láttad már ezt a filmet? Ha igen, mit gondolsz róla? :)

 

 

Láttam, nem volt rossz, de kissé túl magasak voltak az elvárásaim vele szemben. Ítam is róla, de felhívom figyelmedet, hogy az ordenáré szöveg, ami az írásban van, az a kritika hozzáillesztését hivatott szolgálni a mozihoz - ennyire nem vagyok vulgáris. :)

 

Épp ezért e fórumra inkább nem másolnám be, ha gondolod, itt elolvashatod:

 

http://filmforum.hungarianforum.com/t11p136-r2-d2-irasai

 

Nem birálatként írtam, elnézést. Csak furcsáltam. Persze az jó ha önállóan is megállja a helyét. Én pl a Warcraft filmet(ha lesz), nem fogom megnézni mert nem ismerem a játékot.

 

 

Nincs semmi baj. :) Én kimondottan szeretem, ha egy olyan mozit láthatok, amit nem tudok viszonyítanom semmihez.

 

Egyre kevesebb van ilyen ebben a nagy remake reboot sequel rengetegben... :(

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Her - A nő - nagyon érdekes film volt. Egyszereplősnek lehet mondani, mert a Phoenix gyerek hatalmasat alakít, és kb 3-4 mellékszereplőn kívül senki nincs benne, ők is nagyon keveset. Arról szól, hogy egyedül él, magányos, erre kifejlesztenek egy új szoftvert - OSt - ami képes beszélgetni veled, fejlődni és hozzád idomulni, hogy bármiben segíthessen. Méleket olvasson, beszélgessen veled stb stb. Scarlett Johanson adja a program hangját, és egy idő után már annyira megismerik egymást, hogy egy egész új szintre kerül a kapcsoaltuk. Rettentően érdekes ahogy körbejárják ezt a problémát, és persze át lehet ültetni ezt a mai világba is, hogy milyen problémák vannak a FB korában, mennyire magányosak az emberek net nélkül, és mi lenne akkor ha egyszer csak kihúznák a dugót. Talán egy picit hosszú volt nekem, de ennyi lenne az össz bajom vele. Humor nem sok volt benne, de azon szakadtam. :D

8/10

Her-trailer-banner.jpg

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Need for speed

 

Minden mindennel összefügg… ha nem néztem volna meg a Breaking Bad-et, akkor nem tudom, ki az a Jesse és ki az az Aaron Paul. A Need for Speedet egyértelműen azért néztem meg, mert ez a srác volt a főszereplő – de közben meg voltam róla győződve, hogy ez is egy agyatlan, idióta autós film lesz.

 

És nem. Végre egy mozi, ami túlmutat önmagán. Végre egy autós mozi, ami mentes (nagyjából) az eszement túlzásoktól, ahol nem kell fogni a fejünket a hittelenebbnél hiteltelenebb jelenteknél. Egy epizódot leszámítva az egész film a földön jár, végig hihetőnek tekinthető, amit látunk. Azt az egy jelenetet leszámítva talán csak a menet közbeni road-moviban a rendőrség nehézkes reagálása lehet picit zavaró, de ebben az esetben ez a kis nüánsz elenyésző. Tiszta és erős motiváció (bosszú), jó dumák, néhány kegyetlenül jól elhelyezett poén, no meg besz*rás, milyen autók. Valami sejktől biztos kölcsönkérték a garázsból őket, de a finálé hatosa több mint 1 milliárd forintot ér… Feszes történetvezetés, jó CGI, remek karakterek és színészek (a The Pacificből megismert Gázosnak kimondottan örültem) és megfelelő érzelmi töltet. Ennyi elég volt ma a boldogsághoz.

 

 

85%

Ezt kellemes meglepetéssel olvasom. A trailer alapján - és az NFS játékszériát elég jól ismerve - nem számítottam még annyira sem, mint egy Halálos iramban-film előtt szoktam. Moziban ugyan meg nem nézem, de egy BD-t talán megér majd.

 

Na szóval, szerintem ez pont nem a karakteridegenséget erősíti Schwarzi karakterénél, hanem bővíti azt. Ahogy próbálja felülírni alapvető programját, és próbál a parancsnak megfelelően "érzés nélkül" mosolyogni, az szerintem valami fenomenális. Vicces is, és egyúttal elgondolkodtató.

Én örülök, hogy ezt visszavágták úgy, hogy megalapozták a chip olvasó üzemmódba kapcsolásával, viszont nem tetszik, hogy visszavágták ezt és az olvasó üzemmódba váltást. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert jobban tetszett úgy, hogy a gép képes volt önmagától fejlődni és nem kellett ehhez semmit sem megváltoztatni benne. Lásd a T-1000-es szintén bónusz jelenete, amelyben kideríti, miért bukott le a nevelőszülők házában.

Így ráadásul kicsit megkérdőjelezhetővé válik a T-800-asok harctéri hatékonysága. Miért nem kapkodja el őket az ellenállás, programozza át, kapcsolja a procit olvasó üzemmódba és küldi vissza őket a terepre? Saját beszivárgó egységeik lehetnének, idővel saját gyalogos T-800-as hadtestük (mondjuk bár ez lenne az egyetlen megkérdőjelezhető dolog a T-filmek jövőbeli háborújával, vagy a beszivárgó egységek hatékonyságával kapcsolatban...).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Her - A nő - nagyon érdekes film volt. Egyszereplősnek lehet mondani, mert a Phoenix gyerek hatalmasat alakít, és kb 3-4 mellékszereplőn kívül senki nincs benne, ők is nagyon keveset. Arról szól, hogy egyedül él, magányos, erre kifejlesztenek egy új szoftvert - OSt - ami képes beszélgetni veled, fejlődni és hozzád idomulni, hogy bármiben segíthessen. Méleket olvasson, beszélgessen veled stb stb. Scarlett Johanson adja a program hangját, és egy idő után már annyira megismerik egymást, hogy egy egész új szintre kerül a kapcsoaltuk. Rettentően érdekes ahogy körbejárják ezt a problémát, és persze át lehet ültetni ezt a mai világba is, hogy milyen problémák vannak a FB korában, mennyire magányosak az emberek net nélkül, és mi lenne akkor ha egyszer csak kihúznák a dugót. Talán egy picit hosszú volt nekem, de ennyi lenne az össz bajom vele. Humor nem sok volt benne, de azon szakadtam. :D

Nagyon érdekesnek találom a történetet, ha tudom, meg fogom nézni. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húha, úgy látszik brutális lesz a Rock féle Hercules film. Szegény félistenünket elnáspángolta valamelyik rossz arc.

Jövőhéten végre előzetes!

Nem, nem. Ezt még csak nem is ellenség műveli, hanem Herkinél kemény lesz a szex is. :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A FOX 2016 március 4-re beiktatott egy Ridley Scott filmet, az internet népe kalkulál, ez csak egyet jelenthet...Prometehus 2 2016-ban érkezik! :rock:

Pár hónapja nyilatkozta Ridley, hogy a Prometheus folytatásának forgatókönyve elkészült, és ez lehet majd a következő projektje.

 

Biztos mindenki nagyon kíváncsi a folytatásra. Én az vagyok :)

 

BjL47pDCcAARvg1.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alig bírom kivárni, izgalmamban már lerágtam az ujjaim. :evil:

Nézzük számodra a pozitív oldalát. :) Más a forgatókönyvíró, és talán a vágó is más lesz.

Ridley meg még mindig tud rendezni, azzal nem volt gond az első résznél se :):P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézzük számodra a pozitív oldalát. :) Más a forgatókönyvíró, és talán a vágó is más lesz.

Ridley meg még mindig tud rendezni, azzal nem volt gond az első résznél se :):P

Nem volt? :o Szerintem leginkább azzal volt a baj. A forgatókönyvírónak max. azt tudom a szemére vetni, hogy borzasztóan klisés történetet írt, de azzal egy jó rendező tud mit kezdeni. A vágó meg Scott instrukcióit követte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.