Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Mondja már meg nekem valami hogy a Transformers-filmeknek miért nem jó a története? Fel van építve egy világ, van alapja. Miért nem jó a történet? Mi a baj vele? Én nem csak a látványt szeretem bennük hanem a történetet is. Gondolom sok a logikai baki, bár én nem vettem észre. Miért faék egyszerűségü? Kapásból fel tudnék sorolni tucatnyi történetet ami egyszerübb. Pl Rambo.

 

Nem tudom, szerintem a Rambo úgy komplett ahogy van. Sztori, karakterek, akciók. Viszont a Tnél, a sztori olyan bugyuta és egyszerű mint egy faék. Egy 8 éves is simán ír egy ilyen forgatót. Sajna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondja már meg nekem valami hogy a Transformers-filmeknek miért nem jó a története? Fel van építve egy világ, van alapja. Miért nem jó a történet? Mi a baj vele? Én nem csak a látványt szeretem bennük hanem a történetet is. Gondolom sok a logikai baki, bár én nem vettem észre. Miért faék egyszerűségü? Kapásból fel tudnék sorolni tucatnyi történetet ami egyszerübb. Pl Rambo.

 

Hát még mindig nem a Prometheus 2 jön.

 

http://sg.hu/cikkek/105328/ridley-scott-ismet-scifit-fog-rendezni

Ezt én sem értem, mert szerintem sem egyszerű a sztorija a Trafóknak. Az más kérdés, hogy talán kevesebb blőd humorral kellett volna elmesélni. Szerintem ezek szúrják a legtöbb ember szemét, a Megan Fox lábát dugó robot, az ügynök fejét lepössentő robot, meg ilyenek. Ja, meg az, hogy Optimus papa öldököl, mert Optimus papa véééégtelenül élettisztelő. És igen, van benne egy zsáknyi logikai baki. De őszintén szólva, pont lesz*rom mindezt ezeknél a filmeknél. Én nem Shakespeare műre ültem be, hanem arra, hogy 10+ robot álljon össze egy bitang nagy döggé, és zúzza le a piramist. Ugyanígy a Pacific Rimet sem azért imádom, mert Oscar-várományos a története, hanem mert bitang nagy robotok ütnek bitang nagy szörnyeket. És ma a Godzillára is azért ülök be, hogy lássam, amint Godzilla és társai városfelújítást végezzenek.

Jól leírja, mit érzek eme filmek irányában, hogy a Pacific Rim trailerében az fogott meg, amikor a Gipsy Danger egy tankerhajóval vágta fejbe a kaijut, ebben az új Trafó trailerben meg az, amikor Optimus Prime pajzzsal és karddal a kezében belovagol a városba egy Tyrannosaurusbot hátán. FUCKING AWESOME! :yes:

 

Persze nyilván, nem mindenkinek jön be ez a fajta agyatlan szórakozás, de amíg úgy nem jön be, hogy a helyén tudja kezelni, addig nem is gáz. Az a gáz, amikor a Transformerstől (átváltozó űrrobotok, ember! az alapjai baromság) többet vár. Oké, ezt is el lehetne mesélni több komolysággal, csak kérdés, mennyire lenne hiteles. Ez ugyanaz a probléma, mint a szuperhősökkel. Vagy egy Nolan-féle mester áll neki, és akkor az alakváltó robotok is lehetnek a maguk módján komolyak, vagy... Vagy nincs más opció, ilyen alapanyagból csak a Nolan-féle tehetségek tudnának olyasmit kihozni, mint a TDK-trilógia. Mindenki más csak úgy tudja fogyaszthatóvá tenni, ha humorral és akcióval tölti meg a témát. Különben is, erre valóak a nagy robotok. Kiskoromban sem Hamlettből idéztek a robotjaim, hanem egyiket a másikkal ütöttem, meg autósöldözést rendeztem a konyhában. :D

 

A Prometheus 2 forgatása állítólag ősszel indul, szóval van még idő.

 

Nem tudom, szerintem a Rambo úgy komplett ahogy van. Sztori, karakterek, akciók. Viszont a Tnél, a sztori olyan bugyuta és egyszerű mint egy faék. Egy 8 éves is simán ír egy ilyen forgatót. Sajna.

Akkor hajrá, írjál egyet. :P Bocs, de a Rambo 2-3-4 történetét is ugyanúgy megírja, akinek van annyi fantáziája, mint egy hangyának. Az első komolyabb mű, de ez is csak azért, mert könyvadaptáció - bár annak egy meglepően lebutított formája, mivel a könyvben Rambo egy pszichopata állat. Ott már a börtönből kijövet kinyírt vagy három zsarut, ha jól emlékszem. Amúgy a Transformers ugye véletlen pont nyolc éveseknek is szól, elvégre egy Hasbro játék adaptációja. A filmeken is ott van: Made in Hasbro. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fura, mert alapból szeretem az agyatlan szórakoztatást, de a két utolsó Transformers film számomra nézhetetlen. Ha épp nem halál idegesitő karakterek szövegelnek és tolják a bugyuta humort, akkor nagyszabású ámde totál érdektelen és meglehetősen gyenge koreográfiájú akciók mennek. Anno eléggé leszoltam az első részt, de csak azért mert nem tudtam milyen rossz lesz a következő kettő. Azokhoz képest a Transformers 1 még egész okés.

 

Rambo kapcsán: ott legalább közhelyekből fel tudtak skiccelni pár olyan figurát akinek érdekel a sorsa, ezért amikor Rambo beinditja a gépágyút annak hangulata is van, mert van kisugárzása a karakternek. Valami ami egyetlen Transformers szereplőről se mondható el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor hajrá, írjál egyet. :P

A képregényeim minden évben jelölve vannak az év képregénye díjra,-amiket én írok- és nem a rajz miatt. :) Sajnos. :D

 

Bomarr: viszont amikor még a Rambo készült, akkor még nem számítottak közhelynek azok a jelenetek. amik most már annak tűnnek. Legalábbis szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rambo kapcsán: ott legalább közhelyekből fel tudtak skiccelni pár olyan figurát akinek érdekel a sorsa, ezért amikor Rambo beinditja a gépágyút annak hangulata is van, mert van kisugárzása a karakternek. Valami ami egyetlen Transformers szereplőről se mondható el.

Mind azt az egy Rambót. :evil: Van hangulata, karizmája a figurának, az tény, de a többi szereplőnél már majdnem mindegy, hogy élnek-e vagy halnak, legalábbis a Rambo 2-3-ban nekem még az is nehezemre esik, hogy felidézzek bármilyen más szereplőt Rambón kívül.

 

A képregényeim minden évben jelölve vannak az év képregénye díjra,-amiket én írok- és nem a rajz miatt. :) Sajnos. :D

De azok nem Transformers-film forgatókönyvek. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mind azt az egy Rambót. :evil: Van hangulata, karizmája a figurának, az tény, de a többi szereplőnél már majdnem mindegy, hogy élnek-e vagy halnak, legalábbis a Rambo 2-3-ban nekem még az is nehezemre esik, hogy felidézzek bármilyen más szereplőt Rambón kívül.

Azért az sem elhanyagolható eredmény, hogy ott legalább tényleg lehet utálni az arctalan gonoszokat, no meg ha éppen nem ropognak a puskák azért nem kell kínosan félrenézni hisz olyan jelenetek jönnek amik teljesen vállalhatóak. Egy jó akciófilmhez már ez is elég. A Rambo első része meg ugye ennél sokkal több, hisz ott a mellékszereplők is nagyon el vannak találva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ügynökségén keresztül is írhatsz neki. :D

 

William Morris Endeavor

One William Morris Place

Beverly Hills, CA, 90212

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki érdekes Transformers történetre vágyik az vesse rá magát a More than meets the eye szériára. (Író: James Roberts.) Képregény, de olyan hogy a fandomon belüli olvasók 98%-a egyetért hogy jó. A maradék 2 % szerint túl van hype-olva.

A Bayformers az egy karaktertemető, bár annak baromi látványos. De szerintem ha nem egy Optimus nevű kamion hanem öt darab dinobot aprítja le az Álcákat, az ellen sem lett volna semmi kifogás látványvilág tekintetében. Vagy ha a 10+ (valójában hét) robotból összeálló Devastatort nem egy lövéssel söprik le a piramis tetejéről hanem szép szirénázós felvonulás után egy tűzoltóautó, egy rendőr, egy rendőrségi helikopter meg két satöbbi áll össze egy másik gigantikus robottá és az verné le a piramis tetejéről, szerintem akkor sem sírt volna nagyon a szánk. Vagy ha a dicső amcsi hadsereg öt járgánya állt volna össze Menasorrá, és két nagy robot ellen lett volna a film végi bossfight. Vagy ha Shockwave nem csak két lövés erejéig jelenik meg a színen és aztán belehal egy ejtőernyő lepedőjébe.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a trailert látva és Nolant ismerve annyira nem izgulok, csak inkább kíváncsi, hogy most inkább a földön drámázó film lesz, kevéske űrjelenettel, vagy a trailerben látottak csak a film első fél órája aztán jönnek csak a történések. Remélem utóbbi, mert ezek az űr jelenetek valami csodálatosan néznek ki. Nem lesz ez rossz...remélem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se hinném, hogy rossz lesz viszont a hangulat teljes hiánya meglepő számomra. Abban Nolan mindig is nagy volt, de most valahogy ez a trailer nem tudott felcsigázni. Pedig az lenne a dolga. Az űrjelenetek szépek, a fekete lyuk is lélegzetelállító de valami hiányzik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A moziban azért jobban ütött ez a trailer. Engem eddig hangyányit sem érdekelt, de a Godzilla előtt leadták, és egyből megfogott.

Ami pedig a Godzillát illeti, nos, aki egy Pacific Rim-szerű filmre számít, az be se üljön rá. Itt is van zúzás rendesen, de... (enyhe spoilerek)

 

Nem néztem az órára, de Godzilla talán a film első egy órája vége felé tűnik fel, mintegy három percre vagy annyira se. Először teljes egészében a film közepén láthatjuk, nagyjából fél perc erejéig. Az első igazi nagy zúzás a film legvégén van. Azért addig sincs szörnyekben hiány, hiszen két MUTO radázik, vág rendet interkontinentálisan. De éppen ezért Godzilla minden feltűnése aranyat ér, mert ezeket a jeleneteket nagyon hangulatosan csinálták meg.

A történetben jelentős szerepet kapnak az emberek is, van karakterdráma is, több is, mint szerintem kellene. Úgy értem, Elizabeth Olsen karaktere tök fölösleges volt, Bryan Cranston meg meglepően keveset szerepel ahhoz képest, hogy a trailer őt állítja be főszereplőnek. Ráadásul némileg sablonos is ez a dráma, de legalább a kölyköt nem erőltették a nézőre, se az apa-fia dolgot. Szóval, épp mikor már kezdene eleged lenni belőle, jön egy kaiju. A történeten itt-ott azért még dolgozhattak volna. Ha Godzilla cunamit idéz elő, főleg a hadsereg ténykedése esetén. A MUTO-k EMP-vel támadnak, de a légteret telezsúfolják repülőkkel, azok vadásznak a kaijukra, erre meglepődnek, hogy leesnek az égből... Vagy amikor hajókkal akarják feltartóztatni Godzillát, mindez azután muris, hogy cunamit okozott, amikor először kiemelkedett a vízből.

 

Mindent összevetve, látvány és hangulat csillagos ötös, történet kicsit lyukas, de nem rossz, és meglepően sok benne az emberek szerepe. Nem csak azért vannak, mert ők is kellettek. Na jó, nem mindenki csak azért van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én jövő héten megyek megnézni. Amit irtál az felcsigázott

(az enyhe spoiler kapcsán... kis spoiler a Super 8-hoz is)

 

A leirtak engem kicsit a Jurassic Park első részére emlékeztetnek, ahol az egész filmben kb. nettó 6-7 perc dinó ha lehet és az elején, pláne a húsevő dinók kapcsán főleg a teaselés megy. A Velociraptorokról gyakorlatilag a film első három-negyedében szinte csak beszélnek, meg látjuk a mozgó bozótost, amikor megesznek egy tehenet. Nekem az a koncepció kifejezetten tetszik és azért is birtam nagyon például Abrams-tól a Super 8-at, mert pont igy ő is eseménnyé tudta tenni amikor meglátjuk a lényt

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira ugyanúgy van felépítve, hogy

rögvest a film első jelenete egy gigantikus flash a Jurassic Parkra. :) Amúgy a készítők gátlástalanul "összelopkodtak" mindent az elmúlt évek gigaszörnyfilmjeiből. Találhatunk bazi nagy utalásokat nemcsak a Godzillaf-ilmekre, de a Cloverfieldre, a már említett Jurassic Parkra, a Starship Troopersre, az Aliensre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérem szépen itt az év filmje!!!!

Nolan megint megcsinálta!!!!

 

Szerintem is. Nem a hangulat a lényeg hanem a név. Ez az ember mindig is csúcskategóriás filmeket csinált a Batmaneken kivül is. Ez is eszméletlen jó lesz. A név miatt. Nolan. Ennyi.

 

 

 

A tegnap feltett kérdésre csak szubjektív válasz érkezett. Mert az hogy mely karakter idegesítő az is szubjektív meg a párbeszédek is.

A Rambot azért hoztam fel(holott imádom a nyolcvanas évek óta) mert mind a 4 résznek nagyon egyszerű sztoríja van.

 

1. Rambo hazatér, utálják, rendőr beleköt, megszökik, üldözik, visszavág, lesittelik.

2. Rambo Vietnámba megy, foglyokat szabadít ki, cserbenhagyják, az ellenség elkapja, megszökik és a hadifoglyokkal visszatér.

3. Fönökét elrabolják, ő kiszabadítja, majd az afgán felkelőkkel megerősítve a ruszki hadsereget szétveri.

4. Keresztények a segítségét kérik, utánuk megy kiszabadítja őket majd minden idők legcoolabb jelenetében a gépágyú mögé áll.

 

Ennél azért jóval összetettebb bármelyik Transformers-film storyja. A történet bonyolultságától meg teljesen függtelen hogy egy karakter idegesítő-e vagy sem.

 

Szóval megint a jó öreg szubjektivitásnál kötünk ki.

Én is szeretem a látványfilmeket, és ugyanannyira utálom bennük a szokásos sablonokat(pl a lúzer főhőst az iskolában a kemény mag szívatja, ő visszaüt de emiatt otthon is letolják és az iskolában is hogy az erőszak nem megoldás), de ha engem nem vonz a történet akkor semmilyen csúcsszuper látvány nem segít rajta.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szubjetiv válaszon kivül mást nem nagyon lehet adni, hisz arra kérdeztél rá, hogy egyesek szerint miért nem jó a Transformers története. A "jó" meg ugye szubjektiv besorolás.

 

Azt pedig nem hiszem hogy önmagában a tény, hogy egy film bonyolult bármiféle erényt jelent. Én kisiskolásként olyan nyakatekert kisregényeket irtam a saját szórakoztatásomra, hogy alig lehet őket kigobozni. Ettől függetlenül az irodalmi értékük meglehetősen kétséges. Bonyolult történetet bárki tud irni. Jót és élvezhetőt csak a tehetségek.

 

Mondjuk azt sem hiszem, hogy a Transformers olyan nagyon meg lenne variálva. Lehet én nem látok kellően mögé de eddig mindhárom film mintha arról szólt volna, hogy a jó robotok lebunyózták a rossz robotokat. Felteszem a negyedikben is ezen lesz a hangsúly.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk azt sem hiszem, hogy a Transformers olyan nagyon meg lenne variálva. Lehet én nem látok kellően mögé de eddig mindhárom film mintha arról szólt volna, hogy a jó robotok lebunyózták a rossz robotokat. Felteszem a negyedikben is ezen lesz a hangsúly.

 

De voltak azért ott emberek is ,nem csak robotok. Ha nem lennének emberek azt mondanám rendben van.

 

Azt pedig nem hiszem hogy önmagában a tény, hogy egy film bonyolult bármiféle erényt jelent. Én kisiskolásként olyan nyakatekert kisregényeket irtam a saját szórakoztatásomra, hogy alig lehet őket kigobozni. Ettől függetlenül az irodalmi értékük meglehetősen kétséges. Bonyolult történetet bárki tud irni. Jót és élvezhetőt csak a tehetségek.

 

Csakhogy a jó és élvezhető megint szubjektív. Tehát ha valaki jó és élvezhető történetet ír az már tehetséges? De lehet hogy csak maximum 25 embernek élvezhető és jó az illető története. Sajnos megint oda jutunk hogy szubjektivitás.

Én ezt mindig úgy gondoltam hogyha az emberek nagy része szereti a történetet, és maga történet sikeres(pl Harry Potter), akkor ki lehet jelenti hogy aki kitalálta a történetet az tehetséges.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Haverom tegnap látta a Godzillát, akinek azért adok a véleményére és azt mondta h szerinte nem érdemes megnézni a filmet. A történet kliséparádé, és értelmetlen döntések tengere. Amit Dzséjt írt hogy az emberek fontos szereplői a filmnek, ezt remélem mindenki le tudja fordítani, hogy mit jelent, kb ugyanazt amit a trailernél is mondtam és abból is az jön le. Hívhatnák a filmet inkább Embereknek, nem Godzillának. Komolyan, nem is értem. Amúgy se akartam megnézni, de ezután, meg amiket még mondott...pfff hihetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne haragudj kudar de ez szvsz hülység.

 

Nekem is vannak barátaim, akiknek erősen adok a véleményére és az ízlésünk is közel azonos, mégis volt, amikor full ellentétesen kezeltünk egy filmet vagy sorozatot. Éppen ezért soha nem hagyom, hogy helyettem hozzanak döntést. Szeretem mindig magam megnézni az adott produktumot és meghozni a magam döntését. Aztán az vagy egyezik a barátom véleményével, vagy nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.