Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Már a Honfoglaláshoz is importálni kellett a főszereplőt......

 

Amúgy ha már a tömegtermelés kapcsán szóba jött a zene mint árucikk. Van mostanában befutott, híres, csapból-is-folyó EGYÜTTES? Akik eszembe jutnak, mind egy-egy énekes akik nagy ritkán megszerveztetnek egy másik énekessel egy közös dalt. De olyan, mint a Backstreet Boys, vagy a Spice Girls volt? Vagy előttük sokan? Valami ami nem az egyén hanem a közösség teljesítményéről szól? Ilyen van még?

 

Szerintem nem baj, hogy sok film készül. Nyilván ha évi száz filmből "fennmarad" kettő, az 2% tehát ötöde annak mint amikor évi tíz filmből maradt fenn egy darab (10%) de ha van annyi mozinéző hogy megéri évi száz filmet legyártani, akkor csak hajrá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már a Honfoglaláshoz is importálni kellett a főszereplőt......

 

Honfoglalásról egy könyvet lehetne írni, a rossz filmkészítés művészete címen :evil:

Azt a színészi teljesítményt, amit Franko Nero előadott, bármelyik szomorú szemű idősebb magyar színész kollega eljátszhatta volna.

Honfolalás, Sacra Corona és volt egy magyar animációs filmi is...ja igen a Rege a Csodaszarvasról... nekünk kötelező jelleggel meg kellett néznünk a moziba! Felért egy emberkínzással.

 

Még szerencse, hogy az én időmben, mikor kötelező volt moziba nézni valami történelmi filmet az osztállyal és az egész sulival, akkor voltak olyan szuper darabok is terítéken, mint a Ryan közlegény megmentése.

 

Emlékszem a nézőközönség még zajongott, nevetgéltek egyesek az idős manuszon, aki vánszorog a sírok között...akkor kedélyes füttyszó a szőke hajú lányoknak szólt a háttérben. (Gondolom az unokái voltak)

Majd a kamera átváltott Tom Hanksékre, és amikor az első náci géppuska elkezdte aprítani szerencsétlen amerikai katonákat, megfagyott a levegő a moziterembe, és kitartott a végéig. Hatalmas élmény volt..

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem a nézőközönség még zajongott, nevetgéltek egyesek az idős manuszon, aki vánszorog a sírok között...akkor kedélyes füttyszó a szőke hajú lányoknak szólt a háttérben. (Gondolom az unokái voltak)

Majd a kamera átváltott Tom Hanksékre, és amikor az első náci géppuska elkezdte aprítani szerencsétlen amerikai katonákat, megfagyott a levegő a moziterembe, és kitartott a végéig. Hatalmas élmény volt..

 

Bravó. Eddig azt hittem csak én éltem át ezt a barátommal 1998-ban. Angol óra után mentünk megnézni az új Spielberg-filmet. Emlékszem 600 ft volt a jegy. Beülünk a moziba, az ügyeletes, viselkedni nem tudó(ez a réteg minden filmhez jár), dumál harsányan mobilozik. Aztán a film elkezdődik, még röhögcsélés nem oda figyelés. Aztán megjelennek a partraszálló hajók, még mindig nevetgélés. Aztán füttyszó és leeresztik a hajó rámpáját majd ugyanabban a pillanatban a hajó 90 %-a ezredmásodperc alatt meghal a német géppuskatűzben. Na onnantól tökéletes csend a moziban.

Én persze tudtam már mit fogunk látni hisz történelmi tanulmányaim során a normandiai partraszállásról annyit tudtam már hogy az Omaha Beach volt a legdurvább, sőt úgy is emlékeztek rá hogy Véres Omaha. Kb négyezer amerikai katona halt meg aznap hajnal és dél között. Volt olyan hogy 5 perc után csak a szakaszparancsnok maradt életben.

Tehát kiírják a filmben hogy 1944 június 6.-a Omaha Beach Dog Green Sector. Ezek meg vihognak sötéten mint az ólajtó. Pedig tudhatták volna mi jön.

A valaha készült legélethűbb háborús film a Ryan nem is vitás. Ilyen egy háború.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt most nem értem. Mitől kiváló egy rendező? Én mind a két Star Trek filmet a bemutatásuk évének a filmterméséből legnagyobb élményemnek tartom. A sci-fi műfajban pedig etalonnak. Minden percét élveztem, nem volt benne sem sok, sem kevés semmiből. PONT JÓ VOLT. Erre pedig nem sok rendező képes szerintem. Az az ember egy zseni, a legjobb ami a SW-as történhetett.

Az utolsó két Star Trek ha a sci-fi műfajban nálad etalonnak számít, akkor igen kevés sci-fit láttál életedben, mert már a franchise-on belül is van legalább két mozifilm és három sorozat, ami köröket ver Abrams filmjeire. Abrams Trekjei inkább űrfantasy-k, mint sci-fik, ilyen téren valóban nem mondhatóak Treknek, hiszen hiánzik belőle a sok technoblabla, az aprólékosan felépített világ, stb. Remek példa, hogy a Star Trekben a Vulcan-Föld távolságot először pár perc, majd pár óra alatt lehet megtenni. Régen a Trekben pontosan megvolt határozva a sebesség/idő ezen és egyéb útvonalakon, és azt figyelembe is vették. De azzal is lehet példázni, hogy az űrhajók mérete belőhetetlen, az arányok rendre elcsúsznak, na, ilyen sem volt régen, az űrhajók mindig is nagyon aprólékosan ki voltak dolgozva a Star Trekben. És ez csak kettő olyan dolog, ami miatt kevésbé sci-fi ama két film.

Másrészt, bár imádom a két új Star Treket, a maguk módján remek filmek, azért látható, hogy Abrams baromi sok dolgot rendelt a szórakoztatás alá. A történet nem minden ponton kóser, néha a logika erőteljesen mellőzve van, túl sok a lencse effekt, az akciók átláthatatlanok (hol van ez a DS9, a First Contact vagy a Nemesis gyönyörűen végigkövethető csatáihoz képest), itt-ott a karakterek is megbicsaklanak, és még maga Abrams sem tudta eldönteni például, hogy az űrben akkor most terjed a hang vagy sem. Sok dolog van, amin érezhető, hogy Abrams jó iparos, de távolról sem kiváló rendező. A két Star Trek kiváló szórakoztatás, de nemcsak műfajában, még a Trek-sorozaton belül is legalább két sokkal jobb film van, a hatodik és a nyolcadik mozi. És Frakes és Meyer jobb rendezők is.

 

Őszintén szólva, én még semmit sem láttam Abramstől, ami zseniális lett volna úgy, mint mondjuk a Keresztapa. Remekül tud történetet mesélni, jópofa karaktereket tud hozni, kiváló az akcióban, a humorban, de ettől függetlenül csak egy jó iparos. De ezek pont azok a tulajdonságok, amik szerintem egy Star Wars filmhez kellenek, ezért tartom jó választásnak az ep7-re.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bayformers 4

 

Ratchet halála brutális nyitás. Szerkezetileg szép párhuzam/kontraszt a RotF nyitójelenetével, ahol ugye a jó emberek gyakták a rossz robotokat, most meg magukat jónak mondó emberek gyakják az általuk rossznak mondott robotot. Van benne valami visszamenőleges önkritika, bár hogy Ratchet miért nem ugrott a hajó kéményéből a vízbe (vagy egyáltalán: mit keresett a hajón) az rejtély.

 

Optimus új családja nekem tetszett. Mondjuk hogy Lucas kicsoda azon túl hogy minimum egy kamion árával plusz némi fizetéssel tartoznak neki? De a többiek rendben voltak. És nem baj, hogy lassan bontották ki a szálat, kellett ennyi alapozás ha már mindenki más az Autobotok ellen van. A G1-szerű Optimus külső nekem nagyon tetszett. Ahogy megtalálják a régi moziban - teljesen olyan, mint aki épp most nézte meg a TFTM1986-ot és azóta a pszichiáterét várja. És egy nagy pozitívuma (ami inkább mindenki más negatívuma) : átalakul. Szép követhetően, egyik panel ide megy, másik testrész ott tűnik el, teljesen rendben van. Hogy csak menekülés közben tud időt szakítani arra hogy regenerálódjón (Who-fanoktól elnézést kérek a referenciáért) szerintem az is rendben volt. Az egy kicsit fura, hogy még egy egyszerű mágnese sem volt addig. Menekülős rész oké, apuci most tudja meg hogy a lánya rally-navigátor, bírtam ahogy a két pasas oltotta egymást.

 

Az ipari kémkedés rész gagyi. Bumblebee-nek nem szóltak hogy ő elvileg egy felderítő aki talán nem csinál műsort azért mert Ratchet (+ sokak) gyilkosai beszólnak neki? Az akciófilmekből meg nyilván túlhasznált sablon, hogy aki besétál egy ilyen intézménybe annak talán valami katonai előképzettsége kéne hogy legyen.

Galvatron jelenete tetszett. Nagyszerű, ahogy egyértelműen hülyére veszi az embereket, te együttműködik, mert a célja eléréséhez az kell. Elég hihetően tetteti, hogy ő az övék és nem fordítva, amikor meg kiesik a szerepéből azt az emberek nagyvonalúan elnézik neki. Egyet nem értek: ha a külsejét elvileg Optimusról mintázták, akkor miért Prime legújabb kamionjára hasonlít és nem arra amivel három filmen át nyomult? Vagy útközben leszkennelhetett volna egy másik Mack-et.

 

Optimus viselkedése tetszik, végre. Egyrészt kiirtható Álcából eléggé kifogyott (az egyetlen megölhető Álca karaktert persze megkapja, de az rendben is van) másrészt az emberekből kiábrándulása mélységesen átjön és jogos is. Csak azt felejtették ki a filmből, hogy ha tényleg otthagyná az emberiséget, akkor azzal nem csak a "szemétben a kincs" emberekkel tolt volna ki hanem a meglevő néhány Autobottal is hiszen a Maggal (eredetileg Vector Sigma kulcsa volt) egy teljes hadseregnyi Álca áradt volna a nyomába. Ezt azért jó lett volna megemlíteni.

 

Hiányoztak a régi húslény karakterek. Sam Witwicky gondolom útban volt a Temetői Szélnek és off-screen eltették láb alól, de hogy Simmons ügynökkel mi történt, azt nem tudom. Visszament hentesnek?

 

Lockdown nekem annyira nem jött be. Az arca TFP Soundwave lopás, az hogy Grimlock a hajóján van meg valami idióta MTMTE utánérzés. A motivációja ködös, azt leszámítva, hogy természetesen az előző három filmben elhangzó eredettörténeteknek mind ellent kellett mondani. Ebben legalább következetes a Bayformers, egészen mostanáig hiszen ilyen befejezés után egy ötödikféle eredetmesét nem süthetnek el. (Nem-e?)

 

A dinobotok tetszettek, kár hogy Spike az egyetlen akinek neve is van. Viszont úgy-ahogy átalakulnak, sőt Grimlock kifejezetten követhetően alakul át. Ez komoly fegyvertény a robot - pixelfelhő - autó - pixelfelhő - robot szereplőkhöz képest.

 

 

 

Összességében? Következetesebb volt a sztori. Gyengébb volt a zene. A robotos-zúzós jelenetek igényesek, de kábé ugyanezt hozta a Pacific Rim is. (És ebben is voltal Yaegerek. Baromi hülye szóvicc volt, ha annak szánták.) Sokat szerepeltek a robotok, kevés és felháborítóan igénytelen az átalakulás. Érettebb volt a humor. Hiányzott a Linkin Park. Hosszabb ívűnek ígérkezik a történet, végre. Nem volt feliratokvégi jelenet.

 

Szóval: egyszernézős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Transformers 4: A kihalás kora

Azt hitem a harmadik rész után már kezd kifulladni a dolog, de úgy tűnik mégse. A negyedik film az előzőekhez hasonlóan tele volt robbantással és akciókkal, de a történet az előzőekhez képest összetettebb volt a megszokotthoz képest.

 

Vesztegzár itt sokkal komolyabb gonosz volt, mint vártam. Galvatronnak viszonylag kevés szerep jutott, de az is eltér valamennyire Megatrontól. Optimus itt már emberi is ölt, de a gazember megérdemelte. A teremtők személye kérdéses, úgyhogy az átível a folytatásokra. A Dinobotok relatíve kevés szerepet kaptak a végén, de az nagyon látványos lett.

 

Jó indítás egy új trilógiának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nagy TF fórumokon "mindenki" a quintessonokat várja, hogy előkerüljenek. (Ők az eredeti rajzsorozat szerint Cybertron eredeti lakói voltak, amíg a gépeik föl nem lázadtak ellenük, és azóta kissé morcosak az alakváltókra.)

Meglehet, én inkább Unikront várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ridley Scott Exodus epik történelmi filmjéből pár kép

Bale, mint Mózes

Exodus-EW-Exclusive-01.jpg

 

A Breaking Bad-es Aaron Paul mint Joshua, és a jó öreg Ben Kingsley

Exodus-EW-Exclusive-03.jpg

 

Ramses fáraó, azaz Joel Edgerton

Exodus-EW-Exclusive-Ramses.jpg

 

Sigourney Weaver nem semmi, ahogy kinéz :)

Exodus-EW-Exclusive-05.jpg

 

Exodus-EW-Exclusive-02.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két dolog:

 

1. Jurassic Park 3D. Na emberek, így kell 3D-be konvertálni! Valami bitang volt! Ez a konvertált cucc, egyes eredetileg is 3D-ben forgatott filmre is ráver! Méghozzá nem kicsit! + a filmet is régen láttam már, jó volt újranézni. :) Ebben a konvertált minőségben megnézném: Matrix-Trilógia, Gyűrűk Ura Trilógia és természetesen az SW SAGA-t is! (Egy rakás más film mellett, de ezek a legfontosabbak a listámban.)

 

2. Eredeti moziba kerülésének 35. évéhez érkezik Scott papa ALIEN-je. Ennek apropóján szeptemberben újra műsorra tűzik egyes mozik (hazánkban is!!!) a film bővített változatát magyar felirattal. Ki nem hagyom!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két dolog:

 

2. Eredeti moziba kerülésének 35. évéhez érkezik Scott papa ALIEN-je. Ennek apropóján szeptemberben újra műsorra tűzik egyes mozik (hazánkban is!!!) a film bővített változatát magyar felirattal. Ki nem hagyom!

Úúú ez remekül hangzik!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2. Eredeti moziba kerülésének 35. évéhez érkezik Scott papa ALIEN-je. Ennek apropóján szeptemberben újra műsorra tűzik egyes mozik (hazánkban is!!!) a film bővített változatát magyar felirattal. Ki nem hagyom!

Hoppá! Ott a helyem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wind Rises - Hát Miyazaki megint megcsinálta, és ha tényleg ez az utolsó akkor iszonyúan fogom sajnálni, mert ő az meséi, látványvilága maradandó.

Nem mondom, hogy ez lesz tőle a kedvencem, mert nem, - én jobban szeretem amikben jobban elrugaszkodik a valóságtól, és bár ebben is volt csomó ilyen álom jelenet, mégis jobban a realitás talaján mozgott az egész sztori, vagyis dráma. Nagyon megható volt, főleg a vége, de még ahol kicsit le is üllt a sztori, a látvány egyszerűen vitt magával. Aki nem ismeri, ne feltétlenül ezzel kezdje, de ha egyszer rákap a pasi stílusára, akkor ez is kötelező darab lesz. Összességében tetszett, picit hosszú lett, de mind a drámai rész, mind a látvány kárpótol mindenért. :)7/10.

WindRisesBannerArtfullwide599-02.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tiszta szívből ajánlom:

 

 

 

8cugehnn071s5i7imkbn.jpg

 

 

Kócos, ősz hajú öregember bandukol az autópálya leállósávjában. Rendőr megáll, kérdezi. „Merre is tart, papa?” Öregember előremutat. „És honnan jött?” Öregember hátramutat… ezekkel a képsorokkal indul a fekete-fehér film, ami egy meglehetősen hosszú felvezetés/ráhangolódás után tegnap az utóbbi idők egyik legnagyobb (új) filmélményét nyújtotta. Hatásában helyenként megidézi az Augusztus Oklahomában című remekművet, de – ami még jobb ajánlólevél – mindenekelőtt a számomra kultikus Rain Mant is.

 

 

Folytatás: ITT

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tiszta szívből ajánlom:

Be kell, hogy valljam, sajnos én alig bírtam végignézni :oops:

 

Érdemes a klasszikusokkal kezdeni, Vándorló palota, Chihiro, Totoro, aztán jöhet a többi. :)

Oké, úgy lesz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.