Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

És mennyi annak az esélye, hogy az jobban beválik? Mintha még nem láttunk volna elég példát arra, hogy már meglévő történet adoptálása rosszul sült el. Az, hogy önálló vagy már meglévő sztorit dolgoznak fel, semmire sem garancia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dungeons & Dragons egy asztali szerepjáték. Sajnos erről sokat nem tudok mondani, az asztali szerepjátékok nem a világom.

A másik pedig egy fantasy regénysorozat, amit a lengyel író, Andrzej Sapkowski jegyez. Eredeti címe a sorozatnak Wiedźmin, videojátékok formájában a Witcher keresztséget kapta (The Witcher, The Witcher 2: Assassins of Kings és The Witcher 3: Wild Hunt), angolul a videojátékok előtt Hexer volt a neve, magyarul pedig a könyvek a Vaják címet kapták. Idehaza jelenleg öt könyv jelent meg (két novelláskötet és három regény). Bár a Tolkieni fantasy alapokra épül (törpök, sárkányok, tündék), távolról sem olyan barátságos a világa, mint Középfölde, ez inkább a sötét hangulatú, kardozós-dugós fantasy vonalat képviseli, rengeteg intrikával, királyokkal, terroristának állt tündékkel, mindenkit átcsesző varázslókkal és varázslónőkkel, fajgyűlölettel, népirtással, stb. (A Trónok harca beleoltva a Gyűrűk ura világába.) A történetek középpontjában pedig Ríviai Geralt áll, ő egy vaják/wiedźmin/witcher/hexer, professzionális szörnyvadász. Arra nevelték, hogy elfogja és/vagy elpusztítsa a világ szörnyeit, szellemeit, lidérceit, mumusait, vámpírjait, és még hosszan lehet sorolni, nagyon sokféle szörnyeteg van ebben a világban, néha még az emberek is (alapból nem zsoldosok, Geralt például nem vállal bérgyilkos munkát). Az egész leginkább az európai mitológiára lett felépítve, szóval elég változatos a szörnyek felhozatala. Apropó, Geraltot mindenhol utálják, révén mutáns, főzetekkel úgy módosították a testét, hogy lásson sötétben, gyorsabb, erősebb, strapabíróbb legyen, és képes legyen az úgynevezett Jeleket használni (ezek igen gyenge varázsigék). Ezért megvetik, ráadásul egy időben a népeket fel is lázították a witcherek ellen, így Geralt idejére már csak igen kevés maradt. Ja, és Geralt mellett fontos szerepe van még Yennefernek, ő egy varázslónő, és Cirinek, aki pedig a kettejük nevelt lánya, az ősi vér leánya, a világ elpusztítója, stb. :D Nagyjából ez zanzásítva a Vaják. Ha igazán jól megcsinálnák, mondjuk, mint a videojáték-trilógiát, akkor nagyon faszányos fantasy filmet kapnánk. Csak ahhoz moziban olyanokat kéne mutogatni, mint meztelen nők, szex, csonkítások, brutalitás, káromkodás, aztán ez valahogy nem szokott menni manapság.

Ízelítőnek egy kis videó, az e Witcher 3 opening cinematicja. Magyarok követték el, amúgy.

http://www.youtube.com/watch?v=VF7kqc7th0A

Szerk.: bocs, tévedtem, ez az opening cinematic (ezt is magyarok követték el, jól nyomjuk :) ).

http://www.youtube.com/watch?v=2uYouPnUETI

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Witcher ügyben Dzséjt mindent leírt, ami fontos (plusz azt a cinematicot tényleg érdemes megnézni). Itt van még egy rövid kis alig két perces videó hozzá, ahol a videojáték egyik szinkronhangja Charles Dance (alias Tywin Lannister) dicséri a játékot

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Dzséjt!

 

A Vajákról nekem csak a Vajákos Biri nénje ju eszembe a Ludas Matyiból... :D

 

Nem hangzik rosszul - bár ezt is, így már millószór láthattuk. Ettől persze még lehet jó és egyedi is, kíváncsi vagyok, mi sül ki belőle.

 

Bár még mindig jobb, mint amiket legutóbb olvastam: PEZ, Emoji, Hello Kitty mozifilm, Jumanji reboot, stb... :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyet filmen hótziher, hogy még nem láttál, egyszer sem, nemhogy milliószor. ;)

 

 

Hát dugós-kardozós boszorkányfilmet még nem, de " Arra nevelték, hogy elfogja és/vagy elpusztítsa a világ szörnyeit, szellemeit, lidérceit, mumusait, vámpírjait, és még hosszan lehet sorolni, nagyon sokféle szörnyeteg van ebben a világban" - ilyet már igen. Különböző korokban, különböző főszereplőkkel.

 

Vin Diesel is ilyen lesz hamarosan, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát dugós-kardozós boszorkányfilmet még nem, de " Arra nevelték, hogy elfogja és/vagy elpusztítsa a világ szörnyeit, szellemeit, lidérceit, mumusait, vámpírjait, és még hosszan lehet sorolni, nagyon sokféle szörnyeteg van ebben a világban" - ilyet már igen. Különböző korokban, különböző főszereplőkkel.

 

Vin Diesel is ilyen lesz hamarosan, nem?

 

ÁÁÁ Vin Diesel kis puhap*csü Ríviai Geralthoz(aki a játékok/könyvek főszereplője) képest :D A Witchereket úgy kell elképzelni mint egy rendet, de ugyanakkor nem valami magasabb indíttatásból vagy csupán jószándékból csinálják a szörnyvadászatot pusztán üzletből (ingyen nem ölnek meg semmiféle dögöt) szóval inkább egyfajta foglalkozás. Annak ellenére, hogy fantasy világban játszódik van benne egyfajta realitás/"életszagúság" legalábbis én így érzem, csak az a baj, hogy ezt szavakkal szerintem annyira nem lehet átadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát dugós-kardozós boszorkányfilmet még nem, de " Arra nevelték, hogy elfogja és/vagy elpusztítsa a világ szörnyeit, szellemeit, lidérceit, mumusait, vámpírjait, és még hosszan lehet sorolni, nagyon sokféle szörnyeteg van ebben a világban" - ilyet már igen. Különböző korokban, különböző főszereplőkkel.

 

Vin Diesel is ilyen lesz hamarosan, nem?

Nem, távolról sem. Még Geralt paródiának is gyenge lenne, annyira nem. :) Plusz, ez csak a főszereplő céhe, foglalkozása (még csak nem is egyedül van vaják, eleve, a Farkasiskola több vajákja is megmutatkozik, plusz több különböző iskola is feltűnik a történetben), maga a Vaják nem erről szól, a világ nem ennyiből áll. Az, hogy kiragadsz egyetlen egy elemet, és rávágod, hogy emiatt az egészet már milliószor láttuk, ez nagyfokú mellélövés. Akkor a Star Wars sem eredeti, mert vannak benne űrhajók, hát hány űrhajós filmet láttunk már? Az Alien sem új, milliószor láttunk már szörnyes filmet. Stb.

Csak, hogy maradjunk Dieselnél? Diesel karaktere talán pénzért vadászik szörnyekre? Hitvallása a semlegesség? Ennek ellenére belekeveredik a világ politikájába? Steril? Ismeri az anyját? Átesett bármilyen mutáción? Áldozata a fajgyűlöletnek? Egy dzsinn köti össze élete szerelmével és a sors a nevelt lányával? Meghalt már? Tán egy poéta a legjobb barátja? Két kardot visel, ezüstöt a szörnyek, acélt másfajta szörnyek (emberek) ellen? És még csak a főszereplőről, Geraltról beszélek, ami még mindig csak egy elem, bár kétlem, hogy ezeket mind rá tudnád sütni csak egyetlen másik karakterre is. Elemeiben persze ezek is szétoszthatóak több karakter között, de az megint ugyanaz: kiragadsz egyvalamit, és az egészre ráfogod, hogy már milliószor láttuk. ;)

Ja, és nem bioszorkányfilm! Nem boszorkánytörténet. Ez olyan mellényúlás, mintha a Star Warsra azt mondanád, hogy kardozós film. Vannak benne varázslónők és varázslók, boszorkány egy darab sem, legalábbis abban az értelemben, ahogy általában értik. Persze, amikor a tudatlan parasztok éppen el akarnak égetni egy varázslónőt, hajlamosak leboszorkányozni, de ez a Vaják világában elég durva sértés a varázslónőkre. És attól még, hogy varázslónők (is!!!!!) vannak benne, nem lesz boszorkányfilm. Mert vannak benne ilyen cukiságok is:

http://www.youtube.com/watch?v=vCsu1CueLgo

Ez például egy striga (nem mellesleg az egyik novella egy részének feldolgozása és az első videojáték opening cinematicja). De vannak benne ghoulok és fojtólidércek (tehát zombitörténet?), éjlidércek, déllidércek (akkor most kísértetsztori?), bruxák és fléderek (tán vámpírtörténet?), sárkányok és királyok (Trónok harca?), és még "gonosz" vajákok is vannak, lásd itt:

http://www.youtube.com/watch?v=YJ_KtvVvolY

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel nem enged három videót linkelni, a mondandóm vége:

 

Már amennyire jók vagy rosszak a szereplők, hiszen pont a világ egyik lényege, hogy semmi sem fekete vagy fehér, se az emberek, se a szörnyek, amire meg ez a videó a remek példa:

http://www.youtube.com/watch?v=7i23ZDoxClk

Szóval, egy zanzásított, és innét nézve még félre is értelmezett összefoglaló alapján ne írd le azzal az egészet, hogy ilyet már milliószor láttunk filmen. Nem, egyszer sem. Valóban nem láttunk "kardozós-dugós boszorkányfilmet" sem, de a Vaják legfeljebb annyira az, mint amennyire a Star Wars kardozós film. Abban vannak fénykardok, ebben meg olykor dugnak, kardoznak és vannak benne varázslónők is, akiket néha, nagy ritkán hívnak boszorkánynak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább az olvasást ajánlanám. Nem igazán hiszek benne, hogy meg tudják csinálni filmen. Igaz, videojátékban sikerült elsőosztályúan adoptálni a világot, de nem is két óra, míg végigjátszod őket, és nem is Hollywood lagymatagsága áll mögötte. Egy Game of Thrones jellegű televíziós sorozatban jobban működne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A D&D egy asztali szerepjáték, aminek több szerepjáték kiadványa, valamint több világa is létezik. Olyan világok tartoznak ide, mint pl: a Forgotten Realms, Dragonlance, Dark Sun...stb. A legismertebb két világ a Forgotten Realms és a Dragonlance. Kb olyan fantasy világokat kell elképzelni, mint Középfölde, vagy a Warcraft világa. A Forgotten Realms-ről elmondható, hogy hatalmasabb fantáziavilág, rengeteg birodalommal, várossal, térséggel és fantasy fajjal.

A Forgootten világáról akár itt is lehet tájékozódni.

http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/Main_Page

 

A Neverwinter játék is ezen a világon játszódik.

 

A regények mennyisége is hatalmas, még Magyarországon is rengeteg megjelent. Forgotten Realms-ből pl eddig 86 regény megjelent, a Star Wars könyvek után talán a legtöbb logos könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

JJ abrams vs John Woo:

 

Gyerekek, (újra meglepődtem), hogy a Mission Impossible III, mennyivel jobb film mint a 2 volt.

 

Valahogy a star wars-ra gondoltam. Hogy milyen jó kezekbe adták. Persze elsősorban az új Trek miatt kéne megnyugodni, de akkor is.

Ő egy tehetséges rendező. Hogy egy lefektetett alapú széria figuráit, elemeit milyen jól rakta újra egybe?! Ért Ő ehhez.

 

Most is ezt várjuk!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Empire magazin szerint ez a világ 500 legjobb filmje.

Nagyon sok van,amit még nem láttam. És amiket láttam, bármikor szívesen újranézném.

Na ki vállalkozik a kihívásra, hogy egy éven keresztül végig nézi mind az 500-at? :)

http://www.listchallenges.com/empire-magazines-500-greatest-films-of-all-time

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom őszintén sose értettem a Keresztapa-kultuszt. :) Nekem annyira nem jött be az első rész, és most látom, hogy itt is első helyen van. Na meg 15. a TDK... na mindegy :P Azért elmentettem a kedvencek közé, mert változatos listának tűnik, majd szemezgetek innen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég érdekes filmek találhatóak a listán. Majdnem a felét láttam (+jó néhány fent van a gépemen megnézésre), szóval elég nagy a lemaradás, és egyhamar nem szándékozom behozni :P Szóval nem csak az egészet, de az eddig lemaradókat sem nézném meg egy év alatt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Empire magazin szerint ez a világ 500 legjobb filmje.

Nagyon sok van,amit még nem láttam. És amiket láttam, bármikor szívesen újranézném.

Na ki vállalkozik a kihívásra, hogy egy éven keresztül végig nézi mind az 500-at? :)

http://www.listchallenges.com/empire-magazines-500-greatest-films-of-all-time

Nem rossz és mint a legtöbb lista ad pár jó tippet, viszont én jobban szeretem amikor a toplisták arról szólnak hogy az illető mit szeret igazán és nem arról hogy mit gondol filmtörténelmileg fontosnak (ilyen szempontból Tarantino listái szerintem a legszórakoztatóbbak... simán kihagy nagy neveket de berak mondjuk egy Aranyhajat ami szerintem is brutáljó, de az átlag kritikus félne ilyennel előjönni, mert még a végén nem vennék komolyan). Itt végigzongorázva kicsit a cimeket egyetlen igazán érdekes jelölést sem találtam. Mind vagy nagy ismertségnek örvendő film vagy úgynevezett fontos alkotás, amit a kritikusok széles körben elismernek (emiatt egy-két köldöknézős művészfilm is bekerült mint az Andrei Rublev). De persze aki ez alapján akar pótolni sok jó filmet fog látni, szó se róla. Viszont az gondolom csak egy félrekattintás eredménye, hogy a Psychoból nem az eredeti hanem a nevetségesen gyenge '98-as remake került fel a listára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem rossz és mint a legtöbb lista ad pár jó tippet, viszont én jobban szeretem amikor a toplisták arról szólnak hogy az illető mit szeret igazán és nem arról hogy mit gondol filmtörténelmileg fontosnak (ilyen szempontból Tarantino listái szerintem a legszórakoztatóbbak... simán kihagy nagy neveket de berak mondjuk egy Aranyhajat ami szerintem is brutáljó, de az átlag kritikus félne ilyennel előjönni, mert még a végén nem vennék komolyan). Itt végigzongorázva kicsit a cimeket egyetlen igazán érdekes jelölést sem találtam. Mind vagy nagy ismertségnek örvendő film vagy úgynevezett fontos alkotás, amit a kritikusok széles körben elismernek (emiatt egy-két köldöknézős művészfilm is bekerült mint az Andrei Rublev). De persze aki ez alapján akar pótolni sok jó filmet fog látni, szó se róla. Viszont az gondolom csak egy félrekattintás eredménye, hogy a Psychoból nem az eredeti hanem a nevetségesen gyenge '98-as remake került fel a listára.

 

Bárki csinálhat az oldalon kihívás listákat (filmek, könyvek stb)

http://www.listchallenges.com/create-list

És -mivel elég látogatott az oldal, így mások is kedvet kaphatnak a te listádhoz szerte a Föld bolygón. Szóval ha van kedved, egy kis listát kreálhatsz oda, és én megnézem a filmeket. :) De pl más is készíthet nyugodtan filmes/könyves témákat. (én pl szívesen vennék egy 40-60-as évek film noir best of listát akár)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Empire magazin szerint ez a világ 500 legjobb filmje.

 

Szerintem meg nem... :)

 

Érdekes lista, amin a Transformers előbbre szerepel, mint mondjuk egy Amerikai história, egy Isten városa, vagy mint egy Korcs szerelmek... nem az én ízlésemnek való.

 

A számláló szerint egyébként 226-ot láttam közülük, de megmondom őszintén, a maradék 274 nagy részét főbelövés terhe mellett sem nézném meg. Azért köszi!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Empire magazin szerint ez a világ 500 legjobb filmje.

Nagyon sok van,amit még nem láttam. És amiket láttam, bármikor szívesen újranézném.

Na ki vállalkozik a kihívásra, hogy egy éven keresztül végig nézi mind az 500-at? :)

http://www.listchallenges.com/empire-magazines-500-greatest-films-of-all-time

 

 

Belenézegetve nem rossz lista, elég sokat láttam is, a sorrend meg nyilván szubjektív. De tényleg a filmek krémjei kerültek bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az xpressz Bosszúállók 2 fórumán belefutottam egy rakás "ProVideó/Disney/BD/mit akarnak a rajongók" témakörbe ezért itt kérdezem R2-t és persze mindenki mást is, hogy szerintetek érdemes-e írni a disney-nek, hogy legyen Ep 7 BD-nk?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az xpressz Bosszúállók 2 fórumán belefutottam egy rakás "ProVideó/Disney/BD/mit akarnak a rajongók" témakörbe ezért itt kérdezem R2-t és persze mindenki mást is, hogy szerintetek érdemes-e írni a disney-nek, hogy legyen Ep 7 BD-nk?

 

 

Szerintem egy nagy SW összefogásnak talán lenne eredménye.. ha a hivatalos és félhivtalos hazai szervezetek kezdeményeznék a dolgot, vagy valami ilyesmi.

 

Én szívesen aláírom (annak ellenére, hogy sok esélyt nem látok rá), tekintve, hogy a film bemutatója alól tettek kivételt, hátha a BD alól is tesznek.

 

Csak aztán nehogy az legyen, hogy utána 100 darab lemezt tudjanak eladni. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy limitált szériával bepróbálkozhatnának. Jó, ne 100-zal, mert azért szerintem kicsit több fogy, de például, ha összevetik a korábbi BD és a mostani BD-kiadás fogyásával, akkor talán átlagolhatnának az alapján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.