Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Az Avatar folytatások körül zajló hercehurcáról is lehetne forgatni egy külön filmet. De most úgy áll a helyzet hogy 4 új film jön vagyis összesen 5 Avatar film lesz. Sorrendben 2018, 2020, 2022, 2023.

 

És új logó is van.

ZGtVZYr.jpg

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Avatar folytatások körül zajló hercehurcáról is lehetne forgatni egy külön filmet. De most úgy áll a helyzet hogy 4 új film jön vagyis összesen 5 Avatar film lesz. Sorrendben 2018, 2020, 2022, 2023.

 

Én nem hiszem el. ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Avatar folytatások körül zajló hercehurcáról is lehetne forgatni egy külön filmet. De most úgy áll a helyzet hogy 4 új film jön vagyis összesen 5 Avatar film lesz. Sorrendben 2018, 2020, 2022, 2023.

 

Akkor fog kijönni új Avatar-film mikor a Half-Life 3. Soha. Évek óta hitegetnek de sosem valósul meg.

 

 

Ponyvaregényhez. " Mondd csak Marsellus Wallace hogy néz ki?" :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vissza a jövőbe 3:

Nem tudom baki-e, de feltűnt, hogy a vadnyugatra a két főhős kulön ment az időgéppel.

Ergo nem kéne, hogy gondot jelentsen a lyukas tank miatt kifogyott benzin Marty érkezésekor, hisz a Doki verdája is ott kell legyen már. Ergo ebben az idősíkban két DeLorean van, de az egyikről mintha megfeledkeztek volna..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Vissza jövőbe trilógia az időutazások idősík felülírós verzióját veszik alapnak, ergo bármit tesznek Martyék a múltban, az megváltoztatja az eredeti múltat és egy új jövőt hoz létre. Amikor Doki visszakerül a vadnyugatra, új idősík jön létre, amibe egyből belesimul Marty jelene (1955-ben, ha jól emlékszem), ezért kapja meg a szakadó esőben Doki azon levelét, amit már a vadnyugatról írt, de Marty még nem volt ott.

 

Amikor Marty úgy dönt, hogy visszamegy, megváltoztatja azt a múltat, amiből a Doki írta neki a levelet (hiszen a levélben nem volt említés Martyról, sem arról, hogy visszament volna érte, csak amikor Marty meglátja, hogy a Doki meg fog halni, akkor úgy dönt, hogy visszamegy). A visszamenetel úgy volt lehetséges, hogy a Doki elrejtette az általa használt DeLoreant úgy, hogy sok sok évvel később Marty megtalálja és használhassa.

 

Bár megemlíthették volna a filmben, de védhető, hogy nem próbáltak a doki által elrejtette autóhoz nyúlni, merthogy az volt Marty visszajövetelének a kulcsa, azaz bárminemű apró változtatás az autó helyzetével kapcsolatban szétszakíthatja az univerzumukat, és megszüntetheti a tér-idő kontinuumot. Mondok egy példát: Marty elvileg a kocsi megtalálása után egyből használja azt, és visszamegy a vadnyugatra (ha jól emlékszem, mert már rég láttam). Ha ehhez képest olyan helyzetbe kerül autó, hogy nincs benne benzin (mert leszívják az új utazáshoz, a "másik" abban a korban jelenlévő kocsihoz), akkor az felborítja azt az idővonalat, aminek a következményeképp Marty ott lehet a vadnyugaton. Az alábbi módon pl.: Ha leszívták a kocsiból a benzint, akkor Martynak a múltba utazás előtt tankolnia kellett volna, de nem tette, de ha nem tette, akkor nem volt benne benzin, ha nem volt benzin, nem tudott volna tankolás nélkül visszautazni a vadnyugatra, ha viszont nem utazik vissza, nem szívják le a benzint az "első" kocsiból, ergo Marty mégis csak visszamehet a Doki által elrejtett kocsival, mert tele van a tank, de ha visszamehet, mégis csak leszívják az első kocsi tankját és így tovább, vég nélküli hurkok képződnek.

 

Ugyanez igaz arra, ha a Doki nem pont ugyanoda teszi vissza az autót a benzin leszívás után, mint ahonnan elővennék: minden, a legapróbb különbség is az egész univerzum szétszakadását eredményezhetné, amit a Dokit ismerve, nem akarnak megkockáztatni. Csak erre ki kellett volna térni a filmben is. Ez a fajta változtatás egyébként azért veszélyesek az univerzumra nézve, mert a Doki levele egy olyan múltból származik, ahol nem volt ott Marty, miközben a Doki cselekedetei elengedhetetlenek Marty visszatéréséhez, hiszen ő rejtette el azt a DeLoreant, amit Marty majd használ. Ergo ezek a változtatások, amiket Marty tesz a vadnyugaton, alapjaiban veszélyeztetik a szóban forgó időutazás létrejöttét. Pl. az ismereteik alapján simán tarthatnak attól, hogy Marty egyszer csak eltűnne, ha leszívnák a benzint az "első" kocsiból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vissza a jövőbe 3:

Nem tudom baki-e, de feltűnt, hogy a vadnyugatra a két főhős kulön ment az időgéppel.

Ergo nem kéne, hogy gondot jelentsen a lyukas tank miatt kifogyott benzin Marty érkezésekor, hisz a Doki verdája is ott kell legyen már. Ergo ebben az idősíkban két DeLorean van, de az egyikről mintha megfeledkeztek volna..

Ez általában bakiként van nyilvántartva, mert a filmben nem árulják el, miért nem használták fel a "másik" időgépet, de szerintem csak lusták ezt végiggondolni az emberek. Először is, azt érdemes figyelembe venni, hogy 1955-ben a Deloreant benzin és gumik nélkül ásták ki (előbbire az 1955-ös Doki hívja fel a figyelmet), bár ez inkább az idő vasfogának köszönhető, mert az biza száz év alatt megesz bármilyen gumit és elszürcsöl minden benzint.

De talán ez is a magyarázat. Vagyis, szerintem szimplán az 1855-ös Deloreanban sincs már üzemanyag akkor, amikor Marty megérkezik. Elég sokat jöttek-mentek-repkedtek vele a második részben, és a Doki szerint a motor mindig is benzinnel ment - szóval elviekben még a repüléshez is az kellett, mert felteszem, a motorról futott a rendszer. Talán még a vadnyugaton is használta, legalább addig, amíg elrejtette - a bánya és a hely, ahol megérkezett, nagyon nem egy helyen voltak. És egyszer sem tankoltak a második részben. Mindemellett a Doki Marty érkezésekor már nyolc hónapja ott volt a vadnyugaton. Nem tudom, milyen gyorsan párolog a benzin 30-40+ fokos melegben, állás közben, de ha eleve nem is volt sok a Deloreanban, az nyolc hónap alatt elillanhatott, vagy elpárologhatott annyi, amennyiért már felesleges lett volna kiásni.

Lehetőség az is, hogy maga a Doki szívta le a tankon 1855-ben, hiszen ő nem gondolt arra, hogy Marty majd érte jön (arra meg valószínűleg végképp nem, hogy tönkre vágja a Delorean tankját), viszont a benzint még hasznosíthatta a találmányaihoz.

Továbbá, még lehetőség - bár szerintem csekély az esélye -, hogy Marty és Doki nem akarta kockáztatni az 1855-ös Delorean épségét, hiszen, ha azzal valami baj lesz, Marty nem tud visszajönni 1955-ből a múltba, így előáll egy időparadoxon, minek következtében felborul az egész tér-idő kontinuum és megsemmisül a világegyetem, illetve szerencsés esetben csak a mi univerzumunk. :) Más tészta, hogy ha csak nem gázolja el egy vonat, akkor bármilyen kisebb kárt meg tud javítani a Doki 1955-ben.

 

Amikor Marty úgy dönt, hogy visszamegy, megváltoztatja azt a múltat, amiből a Doki írta neki a levelet (hiszen a levélben nem volt említés Martyról, sem arról, hogy visszament volna érte, csak amikor Marty meglátja, hogy a Doki meg fog halni, akkor úgy dönt, hogy visszamegy). A visszamenetel úgy volt lehetséges, hogy a Doki elrejtette az általa használt DeLoreant úgy, hogy sok sok évvel később Marty megtalálja és használhassa.

Nem, Marty az utánra érkezett, hogy a Doki megírta volna a levelet. Az 1955-ös önmaga mondja is Marty-nak, hogy a levelet szeptember 1-jén írta, ezért Marty-t 2-ára küldi. Vagyis semmi sem változott a levél megírásának másnapjáig. Szóval nem is szerepelhetett Marty a levélben, hiszen az 1855-ös Doki szemszögéből Marty még oda sem ért.

 

Bár megemlíthették volna a filmben, de védhető, hogy nem próbáltak a doki által elrejtette autóhoz nyúlni, merthogy az volt Marty visszajövetelének a kulcsa, azaz bárminemű apró változtatás az autó helyzetével kapcsolatban szétszakíthatja az univerzumukat, és megszüntetheti a tér-idő kontinuumot. Mondok egy példát: Marty elvileg a kocsi megtalálása után egyből használja azt, és visszamegy a vadnyugatra (ha jól emlékszem, mert már rég láttam). Ha ehhez képest olyan helyzetbe kerül autó, hogy nincs benne benzin (mert leszívják az új utazáshoz, a "másik" abban a korban jelenlévő kocsihoz), akkor az felborítja azt az idővonalat, aminek a következményeképp Marty ott lehet a vadnyugaton. Az alábbi módon pl.: Ha leszívták a kocsiból a benzint, akkor Martynak a múltba utazás előtt tankolnia kellett volna, de nem tette, de ha nem tette, akkor nem volt benne benzin, ha nem volt benzin, nem tudott volna tankolás nélkül visszautazni a vadnyugatra, ha viszont nem utazik vissza, nem szívják le a benzint az "első" kocsiból, ergo Marty mégis csak visszamehet a Doki által elrejtett kocsival, mert tele van a tank, de ha visszamehet, mégis csak leszívják az első kocsi tankját és így tovább, vég nélküli hurkok képződnek.

Eltekintve attól, hogy ez a példa a film tükrében nem állja meg a helyét, hiszen a kiásott Delorean tankja száraz volt amúgy is, így Marty-nak, azaz, a film szerint a Dokinak mindenképpen tankolni kellett bele, ez amúgy sem okozhatott volna univerzális pusztulást, hiszen sokkal nagyobb dolgokat is megváltoztattak akkor már, és látták, hogy ez nem okoz nagy bajt. Amíg a Delorean egyben, és az 1955-ös Doki számára javítható állapotban kerül elő, addig nincs gond. A benzin kérdése, a motor állapota, még az időáramkörök állapota is másodlagos probléma, amíg javítható és Marty vissza tud jönni 1955-ből.

Hiszen már eleve az változás, hogy a Doki nem hal meg. De említhetnénk azt is, hogy Marty szülei mekkorát változnak Marty közbeavatkozásának hála. A Delorean állapota is ilyen változás lenne, amíg javítható marad az 1955-ös Doki számára. Ha már nem lenne javítható, na, akkor kezdene elenyészni Marty a képekről, mert akkor már nincs mivel visszamennie.

Viszont, mivel a bányába már eleve robbantással tudtak bejutni Dokiék 1955-ben, jogos kockázat állt fenn, hogy az instabil, 1855-ben használt dinamitokkal tartós kárt tehetnek a Deloreanban. Szóval ez is lehet egy magyarázat, miért nem bántották azt a kocsit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, Marty az utánra érkezett, hogy a Doki megírta volna a levelet. Az 1955-ös önmaga mondja is Marty-nak, hogy a levelet szeptember 1-jén írta, ezért Marty-t 2-ára küldi. Vagyis semmi sem változott a levél megírásának másnapjáig. Szóval nem is szerepelhetett Marty a levélben, hiszen az 1855-ös Doki szemszögéből Marty még oda sem ért.

Oh, upsz. Rég láttam a filmet. :)

Eltekintve attól, hogy ez a példa a film tükrében nem állja meg a helyét, hiszen a kiásott Delorean tankja száraz volt amúgy is, így Marty-nak, azaz, a film szerint a Dokinak mindenképpen tankolni kellett bele, ez amúgy sem okozhatott volna univerzális pusztulást, hiszen sokkal nagyobb dolgokat is megváltoztattak akkor már, és látták, hogy ez nem okoz nagy bajt. Amíg a Delorean egyben, és az 1955-ös Doki számára javítható állapotban kerül elő, addig nincs gond. A benzin kérdése, a motor állapota, még az időáramkörök állapota is másodlagos probléma, amíg javítható és Marty vissza tud jönni 1955-ből.

Hiszen már eleve az változás, hogy a Doki nem hal meg. De említhetnénk azt is, hogy Marty szülei mekkorát változnak Marty közbeavatkozásának hála. A Delorean állapota is ilyen változás lenne, amíg javítható marad az 1955-ös Doki számára. Ha már nem lenne javítható, na, akkor kezdene elenyészni Marty a képekről, mert akkor már nincs mivel visszamennie.

Viszont, mivel a bányába már eleve robbantással tudtak bejutni Dokiék 1955-ben, jogos kockázat állt fenn, hogy az instabil, 1855-ben használt dinamitokkal tartós kárt tehetnek a Deloreanban. Szóval ez is lehet egy magyarázat, miért nem bántották azt a kocsit.

Jogos. Akkor maradjunk annál az esetnél, amit fentebb is írtál: nem akartak olyan károkat okozni a kocsiban, ami szétrobbantotta volna az univerzumot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is megjött végre (Doctor Strange):

http://www.youtube.com/watch?v=Lt-U_t2pUHI

szerk: nem értem miért nem jelenik meg, hisz kivettem az "s"-t..

Szerkesztve: - Dzséjt
Javítottam
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kérdés, pedig teljesen jól volt beillesztve a link. Én ugyanazt betettem, és nálam már működött. Lehet, tudta az oldal, hogy ez már vagy egy hetes trailer és itt is szerepelt már, ki is tárgyaltuk. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kérdés, pedig teljesen jól volt beillesztve a link. Én ugyanazt betettem, és nálam már működött. Lehet, tudta az oldal, hogy ez már vagy egy hetes trailer és itt is szerepelt már, ki is tárgyaltuk. ;)

:facepalm: köszi

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint a Jurassic Park ötödik részét? :)

Fenne ebbe a Star Warsba. J. J. Abramset elrángatta a Star Trek tizenharmadik részétől, Colin Trevorrow a Jurassic Park ötödik felvonásától. Hát minden kedvenc filmsorozatom kedvenc folytatása elveszti a rendezőjét a Star Wars miatt. Micsoda tragédia. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.