Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Senkinek sem, de akkor is reboot. :) Az időutazásnak csak annyi értelme van, hogy megpróbáltak valami magyarázatot adni arra, miért van baromi sok inkonzisztencia a filmek között. Hellyel-közzel sikerült. De mélyebben inkább ne gondolj bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Eljövendő című filmnél azért van tudomásom szerint időutazás, mert a klasszikus Days of the Futore Past képregény sztoriban is az volt. Az említett sztori az egyik legnépszerűbb X-men történet hírében áll és ezt dolgozták fel, igazodva az Elsőkhöz, de egyben megfűszerezve olyan elemekkel is, melyek a korábbi X-men filmekben is voltak valamilyen formában.

 

Végre megtudtam, hogy az Apokalipszis zárójelenete mire utalt, mert én nem értettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre megtudtam, hogy az Apokalipszis zárójelenete mire utalt, mert én nem értettem.

Leírnád spoilerben? Sajnos én sem értem teljesen, biztosan azért, mert nem ismerem a képregényeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leírnád spoilerben? Sajnos én sem értem teljesen, biztosan azért, mert nem ismerem a képregényeket.

Annyira én se ismerem azt a sztorit, ami most jön.

 

Sinisterre utaltak vele, ő is egy elég rusnya X-men gonosztevő. Állítólag Rozsomák DNS-ből kotyvaszt valami ellenfelet. Korábban még annyit hallottam, hogy a következő rész a 90-es években fog játszódni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Warcraft kritikákat olvassa azért biztató a kép. Nem lett egy csúcs alkotás de egy korrekt fantasy film lett ami leginkább a rajongókat szolgálja ki. Én nem vagyok egy Warcraft rajongó a fantasykat szeretem de szurkolók neki hogy anyagilag jól teljesítsen mert érződik rajta hogy ez csak egy felvezető film (ez is lett a veszte kicsit zsúfolt) és a nagy dolgok még csak most következnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Sinisterre utaltak vele, ő is egy elég rusnya X-men gonosztevő. Állítólag Rozsomák DNS-ből kotyvaszt valami ellenfelet. Korábban még annyit hallottam, hogy a következő rész a 90-es években fog játszódni.

 

 

:D

 

Remélem, most már a színészeket is sikerül kicsit hozzáöregíteni a sztorihoz és az idő múlásához...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Warcarft - Tömören: nem igazán jó film, de nézhető és vannak jó pillanatai.

 

Bővebben

 

Ami nem működik

 

-Világépítés - Nem véletlen, hogy az epikus fantasy-k legtöbbje kicsiben indít és egy olyan szereplőt helyez a központba aki keveset tud az adott világról így azt vele együtt az ő szemén át fedezzük fel. Ilyen volt a Gyűrűk Urában Frodó, az SW-ben Luke, a Harry Potterben Harry és így tovább. Még az eszetlen sok történeti száláról ismert GoT is úgy kezd hogy egyetlen várba tereli egy hiján az összes fontos szereplőt hogy aztán lassan fokozatosan tárja ki a kapukat a többi helyszin előtt. Természetesen nem arról van szó, hogy ezt csak így lehet. Egy írói zseni nyilván megtudná ezt oldani másképp is, de a Warcraft készítői nem zsenik. Az első fél óra teljes katyvasz. Ide-oda ugrunk a helyszínek között, úgy hogy nem is igazán kapunk képet arról hogy melyik milyen messze van a másiktól, miért fontos vagy fontos-e egyáltalán. A helyszínek legtöbbje a film végére is csak lelketlen díszlet marad.

-Varázslás - Mint effekt a varázslatok remekül mutatnak. Viszont sajnos sokszor csak olcsó deus ex machinaként működnek. Soha senki nem tisztázza mire képesek a varázslók, így bármikor amikor felbukkan egy kiderülhet hogy van a tarsolyában valami ami megmenti az egész helyzetet. És ilyesmi sajnos túl sokszor fordul elő. Ráadásul ahhoz képest hogy mennyire ködös ez a része a sztorinak rengeteget foglalkozunk vele. A végén amikor hirtelen kiderül hogy van valami nagy tanács is és hozzájuk is elbotorkálnak már fogtam a fejem.

-Emberi karakterek - Gyakorlatilag az összes merő unalom. Először azt hittem, hogy azért mert nem kapnak elég időt. De a film második felében vannak lassabb, karakterépítő, érzelmes jelenetek.... merő klisék. Jobb volt, amíg nem próbálták őket kibontani.

-Design - Jó pár kellék olyan mintha egy műanyag fröccsöntő üzemből került volna ki. Tipikusan ilyen a Llane király trónja vagy a páncélja

-Vágás - Egy csomószor a jeleneteknek nincs rendesen vége, mintha egyszer csak a vágó ráunt volna az adott részre ezért hirtelen átkapcsolunk máshova

-Rendezés - Meglepő mennyire ötlettelen. Nem, egyáltalán nem borzasztó, csak olyan semmilyen. Néha eléggé ekéztem a Hobbit filmeket, de azok ehhez képest mesterien vannak rendezve. Ott azért sok finesz van még a túlkoreografált akciókban is. Itt semmi.

 

Ami működik

 

-Orkok CGI-je és általában a számítógépes effektek - Vissza kell szívjak minden rosszat, amit a trailerek alapján mondtam. Nagy vásznon elképesztően jól néznek ki az orkok

-Az első öt perc - Bár az eleje katyvasz, ez a megállapítás nem igaz a cím kiírás előtti részre. A nyitó jelenetek annyira hangulatosak, hogy az első percek után még azt gondoltam, hogy minden kritikus elmehet a fenébe, mert ez óriási móka lesz.... én naiv.

-Ork karakterek - A sztoriba mindig azok a jelenetek leheltek életet, amik az orkokkal foglalkoztak. Ha a film csak róluk szól akár még jó is lehetett volna ez a film.

-Humor - Soha nem nevettem fel, mégis: az a néhány úgy ahogy jól sikerült poén segített abban hogy az emberek jelenetei is fogyaszthatóak legyenek

-Garona - Talán ezen lepődtem meg a legjobban: a fél-ork csaj karaktere egészen rendben volt. Ő az aki még egy ívet is bejár és ahogy haladunk előre változik, elkezd másképp hozzáállni a dolgokhoz. Mivel a film tele van papírmasé hősökkel, ez itt nagy kincs.

-Fordulatok - Bár a sztori döntő részt egy óriási klisé-tenger, időről időre bekerült pár meglepő húzás. Van egy, ami ki is magaslik közülük. Nagy hollywood-i filmekben ilyet ritkán látni. Csak ennyit mondok.

-Kisebb akciók - Amikor nem nagyszabású az adok-kapok akkor egészen élvezetes.

-Az utolsó fél óra - Bár itt is rengeteg dologba tudnék belekötni -sőt fentebb bele is kötöttem- összességében a végén már jól elvoltam vele. Már nem ugrándozott a történet össze-vissza, letisztult, hogy miről van szó és a végén volt több egészen jó pillanat is. Ha az egész film olyan lenne mint a finálé tán még ajánlanám is, mint könnyed szórakozást. Így viszont csak és kizárólag fantasy rajongóknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nagyobb társasággal én is megnéztem a Warcraftot, és szerencsére mindegyiküknek bejött a film. Nem ismerték a világot, és páran azt se tudták, milyen filmre jönnek moziba, de eljöttek velem :D

Nem egy LOTR, de abszolúte jó kikapcsolódás volt, és kellett már egy ilyen keményvonalas fantasy a mozikba.

Ami meglepett, a nézők 90%-a nem akart felállni a stáblista alatt. Bár lehet fanok voltak, de sok elégedett reakciót hallottam kifele menet.

Nekem tetszett a film, amint kijön HD-ben, nézem is újra meg, mert elsőre vannak dolgok, amik nem voltak világosak számomra.

4/5

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kínában úgy tűnik nagyot szakít majd a Warcraft. Az elővételi adatok rekordot sejtetnek.

Brutálisan jól nyitott nálunk is a film.

http://hu.ign.com/warcraft-1/12848/news/brutalisan-jol-nyitott-nalunk-a-warcraft-a-kezdetek

 

De ahogy olvasom boxoffice fórumon, pl Németországban 2016 egyik legjobb nyitánya lehet. De ott amúgy is falják az ilyen fantasy filmeket.

 

Kell nagyon a siker a filmnek, mert a Legendary egyik fejese korábban nyilatkozott, hogy a Warcaft sikere kell majd az élőszereplős Mass Effect filmhez..

Mass Effect filmet pedig mindenki akar.. UGYE??

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TFA -t legyűri? :D

Kínában akár még a többszörösét is hozhatja az ep.7 bevételének, a többi országban viszont majdhogynem esélytelen. USA-ban az előjelek szerint kifejezetten pocsékul szerepel majd a Warcraft. A Variety szerint 25 millióval nyit majd az első hétvégéjén, ami tragikus, de a nemzetközi forgalom megmentheti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr végülis a film megnézése után mi a véleményed az ifjú varázsló tanoncról Khadgadról? :D

Szerintem az egyik humor forrás ő volt.

Ok, tényleg olyan mint egy bajszos cosplay fan, de nem volt annyira rossz na :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake: A végére megszoktam. Nagy bajom nem volt vele. Kicsit ködös hogy mit akartak a karakterével

 

Így elsőre nekem nem egészen volt világos, hogy miért nyilt meg neki az a nagy fekete kocka meg a nő odabent miért pont vele akart beszélni... ő akkor most valami Kiválasztott? Egyáltalán ki volt az a nő odabent?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kínában akár még a többszörösét is hozhatja az ep.7 bevételének, a többi országban viszont majdhogynem esélytelen. USA-ban az előjelek szerint kifejezetten pocsékul szerepel majd a Warcraft. A Variety szerint 25 millióval nyit majd az első hétvégéjén, ami tragikus, de a nemzetközi forgalom megmentheti.

A kritikákat elnézve gyanítom, a visszesési mutatóban sem fog jeleskedni a film. Max negatív irányba. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Warcraft

 

Volt egy jel a kezén Khadgadrak, ami arra utal, hogy kivételes tehetség lehet. A titokzatos fekete nő megtudta, hogy az Őrzőt sötét erők kerítették hatalmába, és a segítséget egy kitaszított ifjú varázslóban látta, akinek helyén van a szíve és a bátorsága. Egyébként csak spekulálni lehet, de talán Revan jobban vágja ezt..

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egy nappal később sz*rik be a gépem, akkor lehet, hogy unaloműzés gyanánt elmentem volna megnézni - mert szerdán konkrétan nem tudtam mit kezdeni magammal (tanulást leszámítva) -, de így megvárom amíg megjelenik a szociális megosztó helyeken

 

Jake: :lol:

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rosa Salazar kapta az Alita: Battle Angel főszerepét

 

James Cameron sok-sok éve készíti elő az Battle Angel Alita manga adaptáción, de most végre bejelentették, hogy Rosa Salazar fogja alakítani a film címszereplőjét.

rosa-salazar-the-scorch-trials.jpg

A film története a 26. században játszódik, középpontjában pedig egy Alita nevű amnéziában szenvedő kiborglány áll, akire egy roncstelepen talál rá egy orvos. Az újjáélesztett Alita még emlékszik a kiképzésére, amelynek köszönhetően halálos harcossá válik, és bűnözők levadászásával múlatja az időt.

 

Bemutató 2018 július.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Warcraft: A kezdetek

 

Jó lett, kifejezetten élveztem. Az látszódott benne, hogy ez tényleg csak az eleje, sok mindenre nem tértek ki, vagy nem mentek bele. Az eredeti sztorivonalhoz képest sok a változtatás. Durotán és Garona karakterét éreztem a legerősebbnek, de végére szerencsére Khadgar és Lothar is beerősítettek. Az alapsztori természetesen kb ugyanaz volt, mint korábban.

 

Most jó kérdés, hogy ebben a filmes univerzumban is Sargeras esszenciájának egy része szállta-e meg Medivhet? Én úgy láttam, hogy igen, de megerősítést nem kaptunk. Remélem itt is Khadgar lesz az új Őrző. Aegwynt sajna kihagyták, reméltem, hogy legalább megemlítik. Garona ugyanúgy megölte Llane királyt, de a körülmények teljesen mások. Llane áldozata megható volt, örülök, hogy itt máshogy halt meg. Érdekes, hogy itt Khadgar és Garona nem kerültek közelebb egymáshoz. Lothar szerepe alaposan ki lett domborítva. Delej születésénél is mások a körülmények, de a lényeg ugyanaz. Vajon kitérnek-e a folytatásban Delej életére, amit Setétláp Édalásznál töltött el?

 

 

Egy fél órával megtoldottam volna, hogy jobban ki legyen bontva pár karakter és esemény, de így is nagyon élvezetes film lett. Várom a következőt.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.