Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Now You See Me 2 /Szemfényvesztők 2

 

Az első rész nagyon tetszett, látványos és ötletes film, viszont a végével nem voltam teljesen megbékélve, valahogy nagyon hirtelen derült ki a végső csavar, hiányérzetem volt. A második résznél meg pont fordítva történt: a film ugyan továbbra is szuper látványt nyújt és a bűvésztrükkök is jók, de a sztori kissé vontatott néhol, a pergés kicsit lelassult - viszont a vége sokkal jobban sikerült, az remek lett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Now You See Me 2 /Szemfényvesztők 2

 

Az első rész nagyon tetszett, látványos és ötletes film, viszont a végével nem voltam teljesen megbékélve, valahogy nagyon hirtelen derült ki a végső csavar, hiányérzetem volt. A második résznél meg pont fordítva történt: a film ugyan továbbra is szuper látványt nyújt és a bűvésztrükkök is jók, de a sztori kissé vontatott néhol, a pergés kicsit lelassult - viszont a vége sokkal jobban sikerült, az remek lett. :)

A vontatottságon kívül két idegesítő új karakter sem vált az előnyére. Plusz

 

Agyam eldobtam, hogy Thaddeus tulajdonképpen Dylan apjának a barátja volt valamikor. Nehezen fér bele a képbe, amit kialakítottam a sztorival kapcsolatban. A két új szereplőn a lányt és a testvért értem. Előbbi esetében akár a szinkron is hibás lehet, mert főleg a beszédstílusával volt bajom, de utóbbinál az egész pasas totál idegesítő volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szemfényvesztők:

Nem, nem a 2. Nem láttam a 2-t. Mert az 1-nél elakadtam.

A bűvésztrükköket nem magyarázzák, ergo varázslónak tűnnek a szereplők, pedig nyilván nem azok.

A trükkökket egy egész filmes stáb készítí, így képtelen vagyok bevenni, hogy egy v. pár ember képes lenne arra, amit a vásznon látok. Tudjátok, hogy van fantáziám. Itt mindjájunknak van.

És ez a baj itt. Ez a film nem természetfeletti thrillernek van hírdetve.

Remélem érthető voltam, a lényeg, hogy van valami számomra összeegyeztethetetlen itt a tálalásban.

Ha jó filmet akarok látni a témában, az még mindig a The Prestige!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bűvészes muvi témában én is a presztizsesre szavazok. Habár ama muvi és a bűvészkedés nálam a "nem érdekel különösebben" kategóriába tartozik.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szemfényvesztők:

Nem, nem a 2. Nem láttam a 2-t. Mert az 1-nél elakadtam.

A bűvésztrükköket nem magyarázzák, ergo varázslónak tűnnek a szereplők, pedig nyilván nem azok.

A trükkökket egy egész filmes stáb készítí, így képtelen vagyok bevenni, hogy egy v. pár ember képes lenne arra, amit a vásznon látok. Tudjátok, hogy van fantáziám. Itt mindjájunknak van.

És ez a baj itt. Ez a film nem természetfeletti thrillernek van hírdetve.

Remélem érthető voltam, a lényeg, hogy van valami számomra összeegyeztethetetlen itt a tálalásban.

Ha jó filmet akarok látni a témában, az még mindig a The Prestige!

 

Prestige

 

 

Abban meg klónozás van 1887-ben az mennyivel jobb ez kicsit kettős mércének tűnik nekem. :)

 

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prestige

 

 

Abban meg klónozás van 1887-ben az mennyivel jobb ez kicsit kettős mércének tűnik nekem. :)

 

 

Nekem is ez jutott eszembe. Elfogadjuk a Prestige totálisan légből kapott, reális szemmel nézve ritka nagy baromságát, de a Now You See Me le van teremtve, holott ott igenis a legtöbb (= az összes) trükköt biza megmagyarázzák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De abban azért remélem megállapodhatunk, hogy a Szemfényvesztők vége fos? :)

Nem velem fogsz ebben megállapodni, az fix. Nekem tetszett a vége is. Ennek ellenére a Prestige-t sokkal jobb filmnek tartom, szerintem Nolan egyik legjobb műve (a Batman Begins és The Dark Knight után).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prestige

 

 

Abban meg klónozás van 1887-ben az mennyivel jobb ez kicsit kettős mércének tűnik nekem. :)

 

 

Egy pillanat! De ott megmondják, hogy az benne a borzasztó, hogy nem trükk. És eme módon egy bűvész, ha szert tenne "varázslatra" nyilván hasznàlná is. Szóval Prestige egy kosztümös thriller egy csepp sci-fi vel.

Innentől kezdve szàmomra ez befogadható és élveztes. Tesla művére nyilván nem létezik magyarázat, fárasztó is volna nem? De a többire mind van.

Nagyon jól bemutatja a bűvészek világát, mondhatni felnyitotta a szememet, azóta más szemmel nézek a szakmára. És tehet arról is, hogy a Szemfényvesztők nem tud tetszeni.

Mert egy bűvész átver.

A szemfényvesztők meg azzal akar átverni, hogy egy bűvész varázsol.

Számomra a Szemfényvesztők egy szinten van a Dynamo-féle műsorokkal, ahol idegen emberek (kamu)reakcióival és filmtechnikai trükkökkel adják be az ostoba tv előtt ülőknek, hogy a bűvész képes csodát tenni. Nem képes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy pillanat! De ott megmondják, hogy az benne a borzasztó, hogy nem trükk. És eme módon egy bűvész, ha szert tenne "varázslatra" nyilván hasznàlná is. Szóval Prestige egy kosztümös thriller egy csepp sci-fi vel.

Innentől kezdve szàmomra ez befogadható és élveztes. Tesla művére nyilván nem létezik magyarázat, fárasztó is volna nem? De a többire mind van.

Nagyon jól bemutatja a bűvészek világát, mondhatni felnyitotta a szememet, azóta más szemmel nézek a szakmára. És tehet arról is, hogy a Szemfényvesztők nem tud tetszeni.

Mert egy bűvész átver.

A szemfényvesztők meg azzal akar átverni, hogy egy bűvész varázsol.

Számomra a Szemfényvesztők egy szinten van a Dynamo-féle műsorokkal, ahol idegen emberek (kamu)reakcióival és filmtechnikai trükkökkel adják be az ostoba tv előtt ülőknek, hogy a bűvész képes csodát tenni. Nem képes.

 

Egy bűvésznek általában az a dolga, hogy elhitesse az emberrel csodát lát, más kérdés ki veszi be.

Aki nem teljesen zakkant vagy buta mint a föld, az nyilván tudja, hogy varázsolni képtelenség, innentől azt is képes felfogni, hogy trükk az egész és átverik. Szóval ez egyéni felfogás kérdése, hogy ha valaki lát egy ilyen műsort, akkor ámul, hogy úristen ez egy mágus, vagy elkezd agyalni, hogy vajon, hogy a fenébe is csinálhatta. Ez nem az előadó/előadás hibája.

Nem értem hol a bibi a trükkökben, mikor megmagyarázzák mindet, ahogy Dzséjt is írta.

 

Egyébként az IMDB-n Crime, Mystery, Thriller-nek van besorolva :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Batman Beginsben

 

 

van arra valamilyen magyarázat, hogy miért csak a "normál" vízkészletek válnak gőzzé és az emberi testben lévő víz miért nem csapódik ki?

 

Mert egy képregényfilmben csúnyán festettek volna szétrobbanó emberek. :lol:

 

Ez is olyasmi, amit fogadj el, hogy így működik, és ne gondolj bele mélyebben. :) Mert valóban, ha egy fegyver olyan mikrohullámú energiát bocsájt ki, ami abban a pillanatban elpárologtatja a vizet, az az embereket is megöli a közelében.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy bűvésznek általában az a dolga, hogy elhitesse az emberrel csodát lát, más kérdés ki veszi be.

Aki nem teljesen zakkant vagy buta mint a föld, az nyilván tudja, hogy varázsolni képtelenség, innentől azt is képes felfogni, hogy trükk az egész és átverik. Szóval ez egyéni felfogás kérdése, hogy ha valaki lát egy ilyen műsort, akkor ámul, hogy úristen ez egy mágus, vagy elkezd agyalni, hogy vajon, hogy a fenébe is csinálhatta. Ez nem az előadó/előadás hibája.

Nem értem hol a bibi a trükkökben, mikor megmagyarázzák mindet, ahogy Dzséjt is írta.

 

Egyébként az IMDB-n Crime, Mystery, Thriller-nek van besorolva :)

Látom, Te nem értettél meg teljesen. Nem arról írtam,hogy hogyan kell kezelni a bűvészeket, hanem hogy egy film hogyan tálalja a mutatványaikat, az már egy speciálisabb kérdés.

Szerintem a Szemfényvesztők nem jól. Ennyi.

Egyébként Dzséjt hol írta, hogy a Szemfényvesztők trükkjeit megmagyarázzák? Mindegy, írta vagy sem nem így emlékszem a filmre.

IMDB kategória besorolás? Hagyjuk már ezeket. Én körülírva megfogalmaztam és alátámasztottam a Prestige műfaját.(kosztümös thriller egy csepp sci-fi-vel) Szerintem annál nem pontosabb az imdb hasraütött-felsorolása sem.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is ez jutott eszembe. Elfogadjuk a Prestige totálisan légből kapott, reális szemmel nézve ritka nagy baromságát, de a Now You See Me le van teremtve, holott ott igenis a legtöbb (= az összes) trükköt biza megmagyarázzák.

Itt írta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt írta.

Igen látom. Megnézem a filmet újra hamarosan. Jelenleg csak arra emlékszem, hogy kifejezetten felbosszantott valami ezen a téren, mikor néztem.

A Prestige "varázslata" akkor sem említhető egy lapon az ilyesmivel.

Az nem megmagyarázandó trükk. Az a film sci-fi vonala. Az befogadjuk/nem fogadjuk be kategória.

 

Visszatérve a Szemfényvesztőkre; lehet, hogy csak az bosszantott fel, hogy a film emiatt jobban kellene, hogy két lábbal álljon a földön,

mégis olyan volumenű trükkökre képes a kis csapat, hogy azt nem hittem el, hogy erre képes lehet pár ember, holott egy filmes stáb óriási munkája áll a vizualitás mögött.

Nem tudtam elvonatkoztatni ettől. Persze ez az én bajom.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudjátok, hogy van fantáziám. Itt mindjájunknak van.

És ez a baj itt. Ez a film nem természetfeletti thrillernek van hírdetve.

 

 

IMDB kategória besorolás? Hagyjuk már ezeket. Én körülírva megfogalmaztam és alátámasztottam a Prestige műfaját.(kosztümös thriller egy csepp sci-fi-vel) Szerintem annál nem pontosabb az imdb hasraütött-felsorolása sem.

 

Az elsőt a Szemfényvesztőkre írtad, és én arra írtam, hogy igenis mystery, thrillernek van meghirdetve, a Szemfényvesztők, nem a Prestige. Ha te esetleg máshol máshogy láttad az mitől lenne mérvadóbb, mint az imdb "hasraütései"?

de a Now You See Me le van teremtve, holott ott igenis a legtöbb (= az összes) trükköt biza megmagyarázzák.

 

Itt írta Dzséjt. Egyébként röhej, hogy pont erről megy/ment a balhé a másik topicban, hogy valaki nem bír visszaolvasni egy oldalt sem, ennek ellenére...

 

Látom, Te nem értettél meg teljesen.

 

Hát az tuti.

 

 

Szerk.: látom közben lett írva még, elkezdtem írni a hsz-t, de csengettek.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vontatottságon kívül két idegesítő új karakter sem vált az előnyére. Plusz

 

Agyam eldobtam, hogy Thaddeus tulajdonképpen Dylan apjának a barátja volt valamikor. Nehezen fér bele a képbe, amit kialakítottam a sztorival kapcsolatban. A két új szereplőn a lányt és a testvért értem. Előbbi esetében akár a szinkron is hibás lehet, mert főleg a beszédstílusával volt bajom, de utóbbinál az egész pasas totál idegesítő volt.

 

Ezzel egyet kell értenem, bár nem említettem.

Ja, és főleg a fivér volt idegesítő. A nőnél a szinkronhang sokat rontott, de a karakter nem volt annyira vészes, az első csapat megbeszélésen való megjelenésén kívül, mert ott engem is eléggé irritált.

 

 

 

Szemfényvesztők:

Nem, nem a 2. Nem láttam a 2-t. Mert az 1-nél elakadtam.

A bűvésztrükköket nem magyarázzák, ergo varázslónak tűnnek a szereplők, pedig nyilván nem azok.

A trükkökket egy egész filmes stáb készítí, így képtelen vagyok bevenni, hogy egy v. pár ember képes lenne arra, amit a vásznon látok. Tudjátok, hogy van fantáziám. Itt mindjájunknak van.

És ez a baj itt. Ez a film nem természetfeletti thrillernek van hírdetve.

Remélem érthető voltam, a lényeg, hogy van valami számomra összeegyeztethetetlen itt a tálalásban.

Ha jó filmet akarok látni a témában, az még mindig a The Prestige!

Szerintem meg értelmetlen összehasonlítani ezt a két filmet, mert egészen más témájúak, hangulatúak, mondanivalójúak. Az, hogy mindkettő bűvészekről szól, csak egy nagyon minimális párhuzam. Bennem fel sem merült, hogy összevessem őket.

Továbbá engem ugyan a Now You See Me elvarázsolt a látványával, de természetesen nem hittem azt, hogy varázsolnak benne, viszont megvolt a varázslat illúziója, nagyon hatásosan tálalva - amíg el nem mondták, mit láttunk tulajdonképpen, mindkét részben.

Egyébként a Prestige nekem is tetszett, bár már régen láttam és csak egyszer, de emlékeim szerint az nem elsősorban bűvészfilm, nem a trükkökön volt a lényeg

(pláne, hogy a nagy trükk nem is volt trükk, hiszen Bale karaktere végül is mindig tényleg meghalt, és természetfölötti megoldást kaptunk),

hanem karakterdráma.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szerintem meg értelmetlen összehasonlítani ezt a két filmet, mert egészen más témájúak, hangulatúak, mondanivalójúak. Az, hogy mindkettő bűvészekről szól, csak egy nagyon minimális párhuzam. Bennem fel sem merült, hogy összevessem őket.

Továbbá engem ugyan a Now You See Me elvarázsolt a látványával, de természetesen nem hittem azt, hogy varázsolnak benne, viszont megvolt a varázslat illúziója, nagyon hatásosan tálalva - amíg el nem mondták, mit láttunk tulajdonképpen, mindkét részben.

Egyébként a Prestige nekem is tetszett, bár már régen láttam és csak egyszer, de emlékeim szerint az nem elsősorban bűvészfilm, nem a trükkökön volt a lényeg

(pláne, hogy a nagy trükk nem is volt trükk, hiszen Bale karaktere végül is mindig tényleg meghalt, és természetfölötti megoldást kaptunk),

hanem karakterdráma.

Angier azaz Jackman karaktere járt így. Újráznod kell! ;) Nekem meg szemfényvesztőkből.. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg most nézem újra a TDK Batman trilógiát. Továbbra is zseniális hangulata van a Beginsnek! Most néztem a werkfilmeket, és ledöbbentem, hogy Izlandon tényleg úgy vették fel a jeges tavas jelenetet, hogy valóban recsegett alattuk a jég. Másnapra már nem volt jég, csak tó, így nem lehetett többet felvenni azt a jelenetsort. Bámulatos amúgy látni, hogy mennyire konzervatív módon állt Nolan a forgatáshoz, szinte mindent, amit meg lehetett csinálni - ideértve: Gotham felépítése, a Batmobil, a jégen csúszós jelenet az egy karos megtartással, a már imént említett jeges-tavas jelenet, a szerelvény kisiklás 1:6-os modellként összehozva - azt meg is csinálták. :o Jó párszor leesett az állam.

 

A TDK előtt pedig a Gotham's Tonight legalább annyira űrkitöltő, mint az SW7-nél az enciklopédia. Nolan nagyon tud, na! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.