Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szerintem itt a konszenzus érthető.

Persze, érthető a konszenzus, ezt nem is vitatom. Inkább a körülményeket érzem kissé túl gördülékenynek és sótlannak. Adódik az új alternatívával egy durva dilemma, a Földön öt másodperc alatt dönt a góré, hogy nem, az űrben meg 15 másodperc alatt dönt a legénység, hogy de. Aztán a demokrácia oltárán áldozva feldobják vétójogos szavazásra a témát, hogy újabb egy másodperc keretében rávágja mindenki az igent. Persze lehet, hogy csak nekem volt ez túlzó és furcsa, meg nem is akarok ennél az egynél így leragadni, így is túl van már tárgyalva a dolog. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég sok véleményt olvastam a filmmel kapcsolatban de ezen még senki nem akadt fel mint ahogy most te pb. Sztem te nagyon túlgondolod ezt a filmet. Mivel mi nem voltunk katonák így nem igazán tudjuk átérezni a bajtársiasság fogalmát de hidd a katonák körében ez óriási kötődést bizonyos értelemben erősebb mint a családé. Ha katonáktól megkérdeznéd azt hogy ha lenne esélye megmenteni az egyik társa életét akár a saját életét kockáztatva megpróbálná-e 99% azt mondaná hogy igen és 90% meg is tenné.

 

Sokszor a legnehezebb döntések a legegyszerűbbek mert tudja az ember hogy mit kell tennie vagy mi a helyes. Legénységnél egyértelmű a dolog sztem ezen nincs mit agyalni én is biztos rá vágtam volna hogy igen bár mennyire is merész dolog de az ember tudja hogy ez a helyes. Akkor érzeném jogosnak a fennakadásodat ha ez egy öngyilkos küldetés lett volna. A főnök meg jó hogy egyből rávágta hogy nem neki az volt az érdeke hogy nem akar több embert kockáztatni.

 

De am te mit vártál? Ott nézzük a fejüket 10 percig míg kigondolják a választ? Ilyen mércével szinte minden filmnek minden percébe belehetne kötni.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De am te mit vártál? Ott nézzük a fejüket 10 percig míg kigondolják a választ? Ilyen mércével szinte minden filmnek minden percébe belehetne kötni.

Csak annyit vártam, hogy legyen legalább egy ember, aki elbizonytalanodik vagy kicsit belegondol a szituba. Lehettek volna akár olyan alternatívák is, hogy valaki nem akar belemenni, konfliktushelyzet adódik vagy éppen csak elkél neki némi biztatás. De ha nincs is ebből feszkó és mindenki egyetért a dologban, akkor is átjöhetett volna (nekem, nézőnek) a dolog súlya és ne olyan legyen, mintha a heti takarítást osztanák épp be. Nem vártam 10 perces merengő hezitálást vagy óriási lelkizést és drámázást. De ugyanez igaz lehet a többi szereplő reakcióira, nem csak a legénységére.

 

Amúgy meg nem konkrétan ezen a jeleneten akadtam így fenn, csak pont ez lett kiemelve. Az alapvető problémám az, hogy ezen kívül sincs kb. egyetlen olyan motívum se a filmben, ahol bármiféle dráma vagy feszültség (ha már ennyire ezek a kifejezések lettek kiragadva) érződne. Legalábbis az események súlyához mérten. Nem arra gondolok, hogy legyen tele ilyenekkel, csak hogy kevésbé legyen sótlan és életlen az egész. Főleg, hogy a sztori önmagában elég egyszerű, a karakterek is átlagosnak mondhatók. A főhősön kívül nincsenek is igazán kibontva, illetve több helyen furcsán sikerült megvalósítani őket, vagy csak a casting fura, nem tudom.

Szóval van egy alapvetően jó sztori egy remek alaphangulattal, de nálam itt meg is rekedt a dolog. Nincs extra fordulat, kiemelkedő sztorielemek vagy karakterek, ahogyan igazán izgalom, feszültség és dráma se. Mondhatnám úgy is, hogy végig komfortzónában mozog a film, ami nálam egy idő után egysíkúvá és kicsit unalmassá is vált. Ilyen szempontból abszolút megértem a rendezőt, hogy a végére próbált kicsit mozgalmasabb irányba lépni, az már más kérdés, hogy ezt mennyire sikerült jól megvalósítania.

 

Félreértés ne essék, abszolút nem tartom rossz filmnek, sőt tetszett is. Csak az előzetes hype alapján valamivel többet vártam, mint egy sci-fi a jobbak közül. Aztán lehet, hogy tényleg velem van valami nagy baj, mert megnéztem DiCaprio visszatérését is, és hát azzal is hasonlóképp jártam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó az ízlése a manusznak?

 

Az IMDB alapítója megnézett 10 000 filmet, és elárulta, melyik a kedvence

 

Col Needham, a világ legnagyobb filmes adatbázisa, az IMDB alapítója célul tűzte ki maga elé, hogy még az 50. születésnapja előtt megnéz tízezer filmet. Az ünnep január végén esedékes, úgyhogy Needham az elmúlt 10 hónapban gyorsan megnézett 480 filmet, nehogy szégyenben maradjon. De nem is ez az érdekes, hanem hogy a listaguru - milyen meglepő - eközben listázta is a kedvenc filmjeit. Hát Needham nem kimondottan a kortárs filmművészet legnagyobb barátja: a tízes listára egy film került ebből az évszázadból. A The Wrap közölte a listát a listamágnás kommentárjaival, mi meg közöljük anélkül:

Alfred Hitchcock: Szédülés (1958)

Christopher Nolan: Eredet (2010)

Alfred Hitchcock: Észak-Északnyugat (1959)

Billy Wilder: Gyilkos vagyok (1944)

Howard Hawks: Párducbébi (1938)

James Cameron: A bolygó neve: Halál (1986)

David Fincher: Hetedik (1995)

Quentin Tarantino: Ponyvaregény (1994)

Stanley Kubrick: Tágra zárt szemek (1999)

Orson Welles: A gonosz érintése (1958)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis amiket láttam ezek közül (10-ből 8-at) azok mind jók voltak. Érdekes, hogy csak amerikai és angol filmek vannak a top10-ben. Nem néz idegen nyelvű filmeket vagy csak nem talált köztük semmi igazán kiemelkedőt?

Az ilyen listákat én főleg azért szeretem mert adnak pár jó tippet. A Gyilkos vagyok és a Párducbébi című filmeket nem láttam, de bepótolom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán megtöri végre az átkot :D

 

Kicsit vicces, hogy Jeremy Irons játsza a főtemplomost, ugyanis a Borgiák sorozatban ő játszotta VI. Sándor pápát (Rodrigo Borgia-t), aki a játékokban szintén egy elég prominens templomos volt. Mostantól mindig a teplomosst fogom látni benne, akármit játszik :D

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tetszik ez a Logan kép. Eddig annyira ügyeltek, hogy minden filmben ugyanúgy nézzen ki. Ikonikussá vált a szakáll is meg minden. Pont az utolsó filmjében rúgják ezt fel.

Így meg fel se ismerni.

Ha a poszteren is ilyen lesz, az átlagnéző azt se tudja majd ki ez. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tetszik ez a Logan kép. Eddig annyira ügyeltek, hogy minden filmben ugyanúgy nézzen ki. Ikonikussá vált a szakáll is meg minden. Pont az utolsó filmjében rúgják ezt fel.

Így meg fel se ismerni.

Ha a poszteren is ilyen lesz, az átlagnéző azt se tudja majd ki ez. :D

Mondjuk most pont az a koncepció, hogy egy öregebb Logant lássunk, akinek az ereje is elszállóban van. Így nem csoda, hogy elrugaszkodtak a megszokott kinézettől

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem valaki felvilágosíthatna X-men fronton.

 

Mert egyet nem értek. Ez ugye ez a eljövendő múlt napjai után van? És akkor így 2 idő sík van. Van a régi farkas aki most benne volt új X-men filmben és ez. De akkor ennek miért van fém karma? Vagy valamit benéztem? Már nem nagyon emlékszem az eljövendő múlt napjaira.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Farkas mindkét idősíkban megkapja a karmait. Az Eljövedő múlt napjaiban a múltban játszódó jelenetekben azért nem volt neki, mert Logant a 70-es évek végén/80-as évek elején szervezik be az X-fegyver programba (mindkét idősíkban), de a filmben a 70-es évek elejére utazott vissza, így érthető okokból még nem rendelkezett velük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2013-as Rozsi-film még az eredeti idővonalhoz tartozik. Ennek a végén elveszti az adamantiumkarmokat, viszont az Eljövendőben már újra megvannak neki (a jelenben), mert feltehetően Magneto segítségével újra felszerelkezett. Amikorra viszont visszaküldik, ott még nincs neki, hiszen az az eredeti beavatkozás előtt van. Megváltozik a múlt, Rozsi viszont az új idővonal szerint is be lesz szervezve, Stryker pedig itt is beülteti neki az adamantiumot.

Az Apokalipszisben már így is szerepel.

Legalábbis én így tudom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt az Eljövendő múlt napjai során is megkérdezhetted volna, mert már ott is volt neki, pedig a jövős jelenetek elvileg a Farkas folytatása. Singer magyarázata az, hogy Magneto segített neki visszaszerezni őket off-screen, hogy harcolhasson a Sentinelek ellen. Szerintem viszont a legjobb megoldás az, ha teljesen elfelejtük a Farkas filmet és mindent ami benne történt, szívességet téve ezzel az emberiségnek :D

 

Amúgy meg ha a Logan a Days of Future Past folytatása, akkor lehet, hogy az egész japános kaland meg sem történt a múlt megváltoztatása miatt (adná az ég :clap2: ), és egyedül csak Logan és a Professzor tudnak róla, hogy volt egy olyan idősík, amin Logan elveszítette a karmait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem viszont a legjobb megoldás az, ha teljesen elfelejtük a Farkas filmet és mindent ami benne történt, szívességet téve ezzel az emberiségnek :D

Na igen, ez nem lenne rossz. :D

 

Amúgy meg ha a Logan a Days of Future Past folytatása, akkor lehet, hogy az egész japános kaland meg sem történt a múlt megváltoztatása miatt (adná az ég :clap2: ), és egyedül csak Logan és a Professzor tudnak róla, hogy volt egy olyan idősík, amin Logan elveszítette a karmait.

Ez igen valószínű, tekintve, hogy elég sok dolog másképp történt, ha megtörtént egyáltalán.

 

Sztem ez a X-men már túl lett variálva. Túl sokk az ilyen belemagyarázás pl. X-professzor vissza hozatala.

Ez konkrétan nem olyan vészes, hiszen elég erősen utaltak rá a 3-ban, hogy ez a más testben történő "újjászületés" még fontos lehet. De ha már a profnál tartunk, akkor nekem a bénulása körüli mizéria a legfájóbb pont, mert azt gyakorlatilag minden részben sikerül elkúrniuk, vagy legalább tekerni még rajta egyet, szerintem tök feleslegesen.

------------------------------------------

Amúgy szokásomhoz híven igyekszem nem túl sok infót megtudni a film előtt, szóval nem tudom pontosan hány évvel járunk az Eljövendő utolsó jelenete után, de nekem mintha kicsit túl öregre vették volna Rozsi figuráját. A profból ítélve azért jó pár év eltelt, de 20-nál nem saccolnék többet. Logan pedig igencsak visszafogott mértékben öregszik, szóval nem kéne neki ennyire lepukkantnak lennie. Mondjuk ez nyilván nem csak a kortól függ, biztos kemény dolgok történtek vele, de ez ugye az eredeti idővonalra is igaz. Az Eljövendőben pl. 40+ évre küldik vissza és nem sokat változik a fizimiskája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első Farkas film számomra elég butácsak, de már majdnem szerethető. A másodikból viszonyt nem tudnék kiemelni egy dolgot sem ami tetszett (talán a stáblista utáni jelenet lenne az, ha rendesen megmagyarázták volna). Ellenben van egy nagyon szembetűnő problémám a filmmel, amit inkább spoiler mögött fejtenék ki, nehogy megzavarjam a fórumtársaimat

 

 

c9a3d4a790c71bd44278d5de5d37db06.jpg

 

Ez mégis mi? Most komolyan ezt a fejet kell néznem 2 órán keresztül? Ennél emberibb fejet nem találtak egész Japánban? Vagy direkt el akarták riasztani az embereket, mert tudták, hogy úgyis szar lesz? Nem értem...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sztem inkább a X-Men kezdetek: Farkas-t kell elfelejteni, a sima Farkas az nem volt rossz kivéve a végét. Nekem ott bejött ez a japán vonal.

Nekem az első Rozsi-film összességében bejött. Mint akciófilm egész jó volt, X-Men filmként már kevésbé, de elment egynek.

 

A második felvonás viszont szerintem már-már vállalhatatlanul gagyi lett. Ugye eleve ott az alapkoncepció, hogy a főhőssel kibabrálnak, a csökkent képességek miatt pedig magához képest kb. végig csak vergődik és szerencsétlenkedik. Ezzel kvázi ki is herélték Rozsomákot, fontos volt akkor róla csinálni ezt a filmet. Persze értem én, ha csak egy semmiből jött akciófilm lett volna, akkor Hugh Jackman neve se lett volna képes eladni ezt a fércmunkát.

Aztán ott vannak az eléggé ömlengős szerelmes látomásai, közben azért van ideje belekóstolni a japán üdvöskébe is. A sztori meg még egy akciófilmhez képest is irritálóan csapongó és értelmetlen. Néztem a filmet és olyan érzésem volt, mintha valami régi verekedős játékba csöppentem volna, ahol mindenki harcol mindenkivel, mert csak. A motivációk érthetetlenek (már ha vannak egyáltalán), a karakterek gyengék és/vagy feleslegesek. A végjáték meg aztán megfejeli az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az első filmet az a "Deadpool"-nak becézett karakter rontotta el. Második se sokkal jobb de nekem ott ez yakuza feeling elvitte a dolgot.

De az a egészben a legszomorúbb hogy egy ilyen jó karakterrel csak ilyen gyenge filmeket tudtak összehozni. Pedig elvileg képregényekben nagyon jó történetek vannak vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.