Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

23 perccel korábban, A pécsi írta:

Csoli mesternek egy kis infó a Blade Runner 2049 hazai megjelenéséről: http://hu.ign.com/szarnyas-fejvadasz-2/34341/news/exkluziv-hatfele-valtozatban-jelenik-meg-itthon-a-szarnyas-f Örülünk?

Olvasd vissza picit cimbi, de amúgy igen,örülünk! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, csoli1138 írta:

Olvasd vissza picit cimbi, de amúgy igen,örülünk! ;)

Óooo Énnekem ma volt meg a hír. Már meg is rendeltem az Xpress-en. Nem bízom a pécs MM-ben. Egy ideje már nem rendelnek  gyüjtői darabokat a filmekből. Az Alien Covenant digibook is hónapokkal később jött.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, A pécsi írta:

Csoli mesternek egy kis infó a Blade Runner 2049 hazai megjelenéséről: http://hu.ign.com/szarnyas-fejvadasz-2/34341/news/exkluziv-hatfele-valtozatban-jelenik-meg-itthon-a-szarnyas-f Örülünk?

Az szép! Lesz választék. Remélem az SW-t se aprózzák el. :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt rendeltem:

81MeL5GMt5L._SX522_.jpg

Nagyon tetszik. Csak sajnos van benne 3D-s lemez, ami nem kell..

Az ennél fullosabb-ban is van + 1 extra lemez amin 4-el több extra van, mint ezen meg a többin a dvd-t! is beleértve. Az 11500..

Pécsi, te melyiket választottad?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, csoli1138 írta:

Én ezt rendeltem:

81MeL5GMt5L._SX522_.jpg

Nagyon tetszik. Csak sajnos van benne 3D-s lemez, ami nem kell..

Az ennél fullosabb-ban is van + 1 extra lemez amin 4-el több extra van, mint ezen meg a többin a dvd-t! is beleértve. Az 11500..

Pécsi, te melyiket választottad?

Nekem ez fog jönni. Íme: http://www.xpress.hu/XP/prod.asp?PID=143090&VID=066-588664191-78381437423942690 Ez a + egy bónusz lemezes változat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Cloverfield Paradox

 

Azt kell mondanom nagyszerű volt! Szeretem a Cloverfield részeket, és az eddigi két epizód más-más szempontból és zsánerből közelítette meg a történetet. Az első volt inkább egy szörny film, nem kis Godzilla érzéssel, a második egy vérbeli thrillerre hasonlított, a The Cloverfield Paradox pedig egy remek sci-fi lett, ami ráadásul helyre is rakta az egész történetet. Többet nem igazán akarok írni róla spoiler nélkül, de akinek bejött az első két rész annak kötelező a harmadikat is megnézni. Még hogy Abrams nem tud szálakat elvarrni. Ez fantasztikus lett.

 

10/9

 

 

Azért a történet nyitva maradt a végén, simán lehet folytatni. Kérdés, hogy megteszik-e. Igazán kraft már nincs benne szerintem, a lényeget tudjuk. A szörny kinyírására egy filmet már nem lenne érdemes felhúzni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Marshall

 

A film Thurgood Marshall fiatal korának egy szeletéről szól, aki az első fekete tag volt az amerikai legfelsőbb bíróság történetében. Semmiképp se zsánerfilmről van szó, bár a történet néhol klisésnek tűnhet, a szokásos felállás miatt. Az ok amiért élvezetes volt az a színészi játék, és a korrajz. A film ugyanis a 30-as években játszódik, és finoman átszövi a globális korszellem. Európában már tombol az antiszemitizmus, ami meglepő mód Amerikában is jelen van. A történetben Marshall társa ugyanis egy zsidó ügyvéd, akit nem egyszer szólnak meg származása miatt. Érdekes kontraszt ez, hisz a világháború és a holokauszt tudjuk mennyire megváltoztatta a helyzetet. Itt viszont olyan esküdt is volt aki nyíltan bevallotta a bírónak, hogy legalább annyira utálja a zsidókat mint a feketéket. Mindemellett a történet is érdekes, de engem főleg ezek a finom dolgok fogtak meg.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 02. 16. - 21:20, Ody Mandrell írta:

The Cloverfield Paradox

 

Azt kell mondanom nagyszerű volt! Szeretem a Cloverfield részeket, és az eddigi két epizód más-más szempontból és zsánerből közelítette meg a történetet. Az első volt inkább egy szörny film, nem kis Godzilla érzéssel, a második egy vérbeli thrillerre hasonlított, a The Cloverfield Paradox pedig egy remek sci-fi lett, ami ráadásul helyre is rakta az egész történetet. Többet nem igazán akarok írni róla spoiler nélkül, de akinek bejött az első két rész annak kötelező a harmadikat is megnézni. Még hogy Abrams nem tud szálakat elvarrni. Ez fantasztikus lett.

 

10/9

 

  Spoiler elrejtése

Azért a történet nyitva maradt a végén, simán lehet folytatni. Kérdés, hogy megteszik-e. Igazán kraft már nincs benne szerintem, a lényeget tudjuk. A szörny kinyírására egy filmet már nem lenne érdemes felhúzni.

Megnéztem! Többször is eldobtam az agyamat! És ilyen filmeket nem mernek moziba küldeni..Ez is mutat valamit. Okos sci-fit csak otthon mi?

Remek volt! Micsoda érdekes trilógia (eddig). Ilyen különböző filmekkel?! Példátlan. Költői kérdésem, hogy egy előre megtervezett koncepcióval állunk szemben?

De majdnem mindegy, mert ha igen, azért zseniális, ha nem, akkor azért!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, csoli1138 írta:

Költői kérdésem, hogy egy előre megtervezett koncepcióval állunk szemben?

Mivel költői a kérdés, akkor gyanítom tudod hogy a Paradox sem Cloverfield filmnek készült. Sőt a 2. rész sem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A The Cloverfield Paradox először egy franchise-független forgatókönyvként látta meg a napvilágot, ami a God Particle címre hallgatott. 

Spoiler

Ez a film egy űrbéli részecskegyorsítóról szólt, amely egy balesetet követően eltüntette a Földet.

A forgatókönyvet később úgy alakították hogy passzoljon a Cloverfield univerzumba. 
Anno ugyanez történt a The Cellar nevű szkripttel is, amiből később Cloverfield Lane 10 lett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, RacerX írta:

Mivel költői a kérdés, akkor gyanítom tudod hogy a Paradox sem Cloverfield filmnek készült. Sőt a 2. rész sem. 

Lehet, hogy nem annak indult de a végeredmény a lényeg. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, RacerX írta:

A The Cloverfield Paradox először egy franchise-független forgatókönyvként látta meg a napvilágot, ami a God Particle címre hallgatott. 

  Spoileres tartalom megtekintése

A forgatókönyvet később úgy alakították hogy passzoljon a Cloverfield univerzumba. 
Anno ugyanez történt a The Cellar nevű szkripttel is, amiből később Cloverfield Lane 10 lett. 

Így már világos. Viszont a kérdésre akkor az a válasz, hogy utólagos koncepció és biza megérdemli, hogy zseniális.

 

Már csak egy kérdésem van és ezt az párhuzam-videó sem érintette (az univerzumon belüli):

Spoiler

A lane 10-ben idegen űrhajók is voltak a végén, akkor azt most hova kell tenni? ...

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cloverfield:

 

Spoiler

Az én elméletem szerint a részecskegyorsítóval egyszerre több dimenziót barmoltak szét.
2008-ban és 2028-ban (akkor játszódik a Paradox) előjött az a kaiju (erre amúgy az a szkeptikus csávó is tesz utalást a filmben: szörnyek jöhetnek a tengerből), 2016-ban meg alien invázió lett. Szerintem ez mind külön dimenzió. Biztos a következő részek még tovább mélyítik majd ezt. 

Egyébként a Cloverfield 1-ből van egy jelenet, a háttérben belezuhan valami - a videó szerint műhold - a tengerbe:
 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.