Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Viszont hál' Isten egyre jobban kezd a CG is a "csak egy eszköz" állapotba kerülni és nem a "megnyomok egy gombot és kész a filmem nem baj ha nincs történet" tévhitben maradni.

:(

Ez jó hír. A Narnia folytatásáról van esetleg valami?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na nem történtek meglepetések az Oscaron, Lucas fel is tűnt a végén. :)

A POTC2 megnyerte végül az egyik díját, méghozzá az effektekért.A legjobb film a The Departed lett, amit szintén sejteni lehetett.

Kár hogy a házigazda csaj nagyon gagyi volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jön a beszámoló tőlem, mint nézőtől :o

 

A műsorvezető csaj elég gáz volt, évek óta nem tudnak egy tisztes konferansziét találni :)

And the Oscar goes to (bocs, hogy sok helyen nem tudom a neveket) :

látvány: Faun labirintusa

maszk: Faun labirintusa

animációs kisfilm kategóriában sajna nem Tóth Géza filmje volt a befutó (tudom, a nevet nem jól írom)

hangvágás: Levelek Iwo Jimából

hang: Dreamgirls

férfi mellék: Alan Arkin- Little Miss Sunshine (no ide nem fért be Eddie Murphy, de nem a konkrét jelölése miatt, az fix)

animációs: Táncoló talpak

adaptált forgatókönyv: A tégla írója

jelmez: Marie Antoinette

fényképezés: Faun labirintusa (itt jegyezném meg, hogy amelyik technikai kategóriában nem a labirintus kapta a díjat, ott Az ember gyermekét szerettem volna díjazottnék látni, de minimum ebben vagy a vágás kategóriában, bár én egy cseppet sem szakmai szemmel látom, azért ez a díj így is remek helyre került)

vizuális effektus: POTC 2- John Knoll csapata

nem angol nyelvű: Mások élete- Németország (kár, hogy nem a Faun....)

női mellék: Jennifer Hudson (abszolút megérdemelten az egykori megasztár vesztes)

életműdíj: Ennio Morricone

zene: Bábel

eredeti forgatókönyv: Little Miss Sunshine

betétdal: lepetés volt, hogy a Kellemetlen igazság doksijában hallható (mely film a legjobb doksi lett, Al Gore még fel is ment az est folyamán kétszer a színpadra) dal lett, pedig a Dreamgirlsből 3 jelölt is volt

vágás : A tégla (a hölgy MS állandó vágója, már 3 Oscart szerzett S filmmel, legutóbb az Aviátorét kapott)

férfi fő: Forest Whitaker

női fő: Helen Mirren (ebben a két kategóriában tuti befutók voltak, mert mindenütt taroltak, sajna kedvenc színésznőm ötödször sem kapott díjat)

rendező: Martina Scorsese- na itt szép jelenet volt, ahogy a három díjátadó Coppola-Lucas-Spielberg felvonult a színpadra, és lenyomtak egy ki kapott Oscart, és ki nem szöveget, és George közölte, hogy jobb adni, mint kapni, a többiek meg közölték, hogy nem :o na szóval jók voltak az "öregek", és nagyon megható volt az egész, Scorseset szépen állva megtapsolták ezért a végeredményben életműdíjszerű rendezői Oscarért

film: A tégla (szerintem a Bábelnek kellett volna kapnia a jelöltek közül, nekem ez a kategória abszolút csalódást okozott, főleg egy olyan film remake-je, melynél az eredeti jobb volt szerintem)

És még volt rövidfilm meg rövid doksi, de ezeket már végképp nem tudom még címről sem.

A film díját már megint Nicholson konferálta fel, de most ott volt vele Diane Keaton is. Majd Scorsese nyakába ugrott a színpad mellett. Az idei díjátadó nem a fiatalságé volt :) Ami még tetszett, hogy a férfi főszereplők felállva tapsolták meg Forest Whitakert. És itt nem működött ez a díjazatlanul maradt évtizedeken át, akkor most dobjuk meg eggyel dolog, mert Peter O'Toole már vagy a hetedik jelöléséért nem kapott díjat.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

animációs kisfilm kategóriában sajna nem Tóth Géza filmje volt

Amit hallottam róla, aszerint inkább nem sajnos. Tegnap előtt beszélgettem az oscarról, egy haverommal - aki szintén animációs szakon munkálkodik, ismeri is a fickót - és szóba került ő is, s ő teljesen kiakadt erre az ürgére. Ugyanis, ahogy mesélte, a kisfilm, amiért jelölték valójában az egyik tanítványáé, ő meg ellopta.

Amúgy jól írtad, csak lehagytál egy M.-et, M. Tóth Géza.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a kisfilm, amiért jelölték valójában az egyik tanítványáé, ő meg ellopta.

Szép.

 

Az M1-en leadták a jelölés örömére. Aranyos, frappáns, de azért egy rövidfilmnek nem sok esélye lehet egy egészestés gyerekmozival szemben...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érthetetlen. Bár nem láttam a díjazottat, nehéz elképzelni, hogy olyan mestermű lenne mint a Pans Labyrinth.

Én sem láttam, de csak dícsérő írásokat olvastam eddig róla, és legutóbb ez lett a legjobb európai film az EFA-n, beelőzve még a Volvert is. Ha jól emlékszem, a Golden Globe-ot is a Mások élete kapta.

Túl sokat nem tudok nyilatkozni a témában, mert még a Pan's labyrinthet sem láttam. Még. Még bő két hét, és láthatom :) Ellenben már előre sejtem, hogy a labirintusos film tutira jobban tetszene, mert ez az NDK-s megfigyeléses sztori valahogy nem tud annyira feldobni. Akár nagyon jó, akár nem. Nekem a Királynő se jött be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanis, ahogy mesélte, a kisfilm, amiért jelölték valójában az egyik tanítványáé, ő meg ellopta.

Amúgy jól írtad, csak lehagytál egy M.-et, M. Tóth Géza.

:) Ezek után én sem sajnálom. A név kiigazítást köszi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Királynő se jött be.

Nahát az aztán a felhypolt középszer. Tisztára mint egy Hallmarkos TV-film. Hogy abban mit láttak meg a kritikusok és az Oscar bizottság az nagy rejtély számomra. Hellen Mirren okésan játszik benne, de ő egyébként is egy jó szinésznő és egy rahedli remek -ennél sokkal jobb- szerep van mögötte. Viszont ez a német film engem érdekel...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem gondoltam, hogy a tavaji Oscar-nál lehet szarabb, unalbasabb műsort csinálni. Na szerintem ez most sikerült. Miért nem tudnak szerezni végre host nak valakit aki tényleg tud vicces lenni? Steve Carell vagy Will Ferrell úgy is felűlmúl mindenkit, pedig csak díjjat adnak át. Az egészben a Pan's díjai értek valamit, de az mi, hogy nem kapta meg se a zene, se a forgatókönyv, se a legjobb idegen nyelvű díját????? ILM rulzz!! Scorsese és a The Departed, hát nagyon PR szagú (ezerszer inkább a BABEL). Ja és a legroszabb animációs rövidfilm nyert (mint álltalában) és az iszonyatos Green Peace reklámfilm a Happy Feet mint legjobb animációs film (szuperül néz ki és a készítői is fantasztikussan tehetségesek, de nem ezért a marhaságért kelett volna díjat kapniuk)???? Mikor volt Monster House? Ne már. Al Gore a színpadon...nem tudom volt-e valaha is ennyire szánalmas dolog az Oscar történetében. A Children of Men nem kapott egyetlen díjat sem? Minden esetre érdekes, mint az is hogy a The Prestige nem kapott legalább 10 jelölést. Ami nagyon jó volt Coppola Spielberg és Lucas együtt! Na mindegy a BAFTA még mindíg sokkal-sokkal jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egészen pontosak akarunk lenni, akkor hong-kongi :)

Á, pont ezt akartam beírni :)

 

Kb. hasonlókat hiányoltam én is, mint Priest. Pl. Az ember gyermeke díjazását, és ebből a felhozatalból a Bábelnek kellett volna a legjobb filmnek lennie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát elnézegetve a fontosabb dijakból egyedül Forest Whitaker diját érzem jogosnak. Gyak az egész filmet (Last King of Scotland) ő viszi el a hátán és nem is akárhogy. Igy hirtelen én se tudnék jobb alakitást mondani a múlt évből. A többi meg olyan, amilyen... a technikai dijaknál azért szerencsésebbek lettek a dijazások. Legalább az 'El Labirinto del Fauno' ott kapott egy keveset

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszett a Maestro. Bár ekőször azt mondtam, ilyen csúnya figurákkal lehet jelöléseket kapni(látva a győztest, még nyerni is lehet), de amint végig néztem nagyon megtetszett. Nagy poén van a végén, az egyből megszeretteti.

Bár a többiből csak annyit láttam, amit bemutattak az átadón, ez a dán volt a legrondább, sőt a többi még szép is volt.

Hogy most lopta a filmet vagy nem engem nem is érdekel, ha már ő a mi jelöltünk viszi a hírünket minimum, hogy drukkolunk neki: ezt mondta ő a Skywalker ranch után:"Végtelen nyitottsággal fogadtak. Nálunk ennek a kulturája még kevésbé kialakult. Itt sok a vádaskodás, piszkálodás, ami sokszor párosul esetleg felkészületlenséggel. Jó látni, hogy ez itt nincs."

 

Zsigmond Vilmos sem nyert, mondjuk ez nem meglepő, sőt.

Engem Oscar már semmivel nem tud meglepni és kiengesztelni sem. De akkor sem értem, hogy filmzene kategóriában hogy nyerhet másodszor ez az argentín. Szegény Thomas Newmannek igazán kezébe nyomhattak volna egy szobrot, legyen akármilyen ez a good german. Szerintem ő messze a legtehetségesebb zeneszerző a fiatalabb korosztályból. Az ő dallamai felismerhetőek és elfütyülhetőek, míg a győztesé sívár és szürke. Lassan még behozza Williamst! :)

 

Az is szánalmas, hogy Morricone-nak csak életműdíjra telt. Ha másért nem az Untouchablessal győznie kellett volna, vagy ha már életműdíjat akarnak adni, miért nem úgy kapja, mint Scorsese, és akkor kaphatta volna a sorstalanságért.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Zsigmond Vilmos remek munkát végzett a "The Black Dahlia"-val. A baj csak az, hogy rajta kivül más nem nagyon törte magát, igy a film elég gyengécske lett, s elsikkadt a teljesitménye. Márpedig az Oscarosok szeretik a technikai dijakat is olyan helyre szórni, ami vagy kritikai vagy közönségsiker lett. Akár egy jobb forgatókönyv mellett, Zsigmond Vilmos idén simán esélyes lehetett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

egy rövidfilmnek nem sok esélye lehet egy egészestés gyerekmozival szemben...

Szerinted az egész estés mozikkal jelölték együtt az ötperces magyar kisfilmet? :) Ezeknek a fajtáknak külön kategória volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szerintem meg a lóvéról meg a hatalomról szól az egész.Akinek több van az nyer.Pont tegnap láttam a téglát.Jó a story ,de nekem egyszer nézhető.Mondjuk DiCaprio nagyot alakít benne.De nehogy már ez legyen a legjobb film.A Prestige ezerszer jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.