Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ma végre sikerült megnézni moziban Az arany iránytűt, és el kell mondanom, hogy minden negatív hír ellenére nagyon tetszett. Sikerült visszaadnia könyv hangulatát teljesen, nagyon alkalmas embereket sikerült találniuk a szerepekre, pont olyanok voltak a szereplők, amilyennek képzeltem őket olvasás közben. Lendületes volt a cselekmény, egy-két apró változtatástól, és a legvégétől eltekintve hűen követte az eredeti történetet. Tényleg nagy élményt jelentett végignézni, úgy, hogy közben tudtam, miért nem lett sikeres.

Két problémája van, és azok elég nagyok. A kisebb problémával kezdem: nem jó a filmzene. Az egész nagyon harsány és az én fülemnek túl disszonáns hangzású (nincsenek benne szép zenei harmóniák), valahogy nem ilyet képzelnék ehhez a történethez.

Ez már önmagában sokat ront az összhatáson, de a nagyobb baj az, hogy igazán értékelni szerintem csak azok tudják ezt a filmet, akik olvasták az egész trilógiát. Ugyanis a könyvben elég sok képletes dolog van, aminek az értelmére az olvasó szép lassan jön rá, ahogy a történet halad (némelyikre, és épp a leglényegesebbekre csak a történet legvégén) - a filmen viszont megkapod ugyanezt valami magyarázattal egy az egyben. Ez szájbarágósnak tűnik annak, aki nem ismeri a könyvet. És hát nem túl szép, hogy úgy van vége, hogy nincs vége. Az alapkaland (az eltűnt gyerekek kiszabadítása) sikeresen lezárul, de épp azt hagyták ki a film végéről, ami átvezeti a történetet a következő könyvbe - ezt mondjuk nem értem, miért.

 

Ez után a sok negatívum után azonban továbbra is fenntartom azon véleményemet, hogy ez egy jó film, és kár lesz, ha ennyiben marad és nem folytatják, mert a történet lényege csak most következik, ez az első kötet csupán a bevezető. Tulajdonképpen nem is mozifilmet kellett volna belőle csinálni, hanem egy 6X1 órás TV-sorozatot, ahol az egyik részt követi a másik, nem kellene magyarázni semmit, mert minden szépen kiderülne magától, és nem maradna hiányérzet senkiben.

 

Valószínűleg a New Line Cinema ott követte el a hibát, hogy azt hitték, ez is olyan történet, mint a Gyűrűk Ura, amit az elmúlt 50 évben több generációnak is biztos sikerült elolvasnia, tehát a tengerentúlon is sikeres lesz (mert ugye az hozza a legnagyobb bevételt) - de ez a történet csupán 12 esztendős, és hiába nyert mindenféle irodalmi díjat, Anglián kívül kevesen ismerik. A film pedig önmagában nem tud elég jó lenni a történet jellegzetességei miatt.

Nekem mindenesetre nagyon szép estét szerzett, kedvet is kaptam ismét elolvasni a könyveket, és továbbra is ajánlom nektek ebben a sorrendben: előbb a könyvek, azután pedig a film :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki magyaráza el hogy miért pont Szilveszterkor nincs normális műsor.... előtte nap azaz 30-án azaz holnap 15:05 Mi van, doki a Retekklubon, koccintás után egy órával meg Űrgolyhók a királyi egyesen.... de amikor az ember azon küzd hogy el ne alujon éjfélig, semmi........... Pedig hát vannak itt jó filmek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez számomra is rejtély, arról nem is beszélve, hogy karácsonykor egyetlen adó sem képes mást adni, mint családi filmeket :)

A tv adók műsorpolitikája valóban mefejthetetlen.

 

Nem is értem, miért kell éjjel egykor kezdeni a Chaplin című filmet, még akkor is ha 7kor párdúclányok című felejhetetlen alkotás van műsoron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez számomra is rejtély, arról nem is beszélve, hogy karácsonykor egyetlen adó sem képes mást adni, mint családi filmeket :)

Hát karácsonykor mit adjanak, horrorfilmeket?Mondjuk végignézve a tv műsort nem látok olyan sok családi filmet, tegnap is ment a Good Will Hunting(de az ma is), a Jurassic Park..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát karácsonykor mit adjanak, horrorfilmeket?Mondjuk végignézve a tv műsort nem látok olyan sok családi filmet, tegnap is ment a Good Will Hunting(de az ma is), a Jurassic Park..

Akkor csak mindig rosszkor van bekapcsolva a tévé :) Nem a műsorrendből néztem ki ezeket :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jól fel is csesztem az agyam. Most jövök a Macskafogó 2-ről. Hát rég volt már filmnél, hogy vártam, hogy vége legyen. Szerintem nagyon rossz lett, az összes épkézláb poént már a trailerben elsütöttek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szilveszterkor bulizni kell, nem otthon ülni. :)

 

Én is felbosszantottam magam.A fűrész 4-et nem mutaják be itthon.A forgalmazó elhalasztja bizonytalan ideig a januári premiert.Azaz sohanapján lesz bemutatva.Ezeknek ez a mániájuk.Szopatni, még jobban szopatni a magyart.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékeim szerint utoljára akkor volt jó a szilveszteri műsor a tévében, amikor az egy darab magyar tévében Hofi aktuális műsora ment, meg volt szilveszteri Parabola előtte, meg volt egyszer egy olyan is, hogy magyar színészek külföldi énekeseknek öltözve adtak elő poénosan mindenféle dalokat, és azok a paródiák egész jók voltak. Ennek kb. 20-25 éve, de a legutolsó talán még réggebben volt.

Én évek óta nem nézek TV-t szilveszterkor, mert reménytelen. Régebben buliztam, ma meg inkább játszok valamit a családdal. Ha meg nagyon filmet nézni van kedvünk, akkor ott a videó vagy a DVD lejátszó :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jól fel is csesztem az agyam. Most jövök a Macskafogó 2-ről. Hát rég volt már filmnél, hogy vártam, hogy vége legyen. Szerintem nagyon rossz lett, az összes épkézláb poént már a trailerben elsütöttek...

Jajj, a Macskafogó 2 tényleg katasztrofálisra sikeredett. :) Nagy kár... Annak ellenére, hogy a folytatásokkal általában vigyázni szoktam, az előzetes után itt nagyon pozitív elvárásaim voltak. Nem vártam kultuszfilmet, hiszen ennek általában csalódás a vége. Egyszerűen csak egy nézhető, élvezetes filmet szerettem volna látni, mely időnként vissza-visszakacsint a nagy elődre, és egyébként kellemesen elszórakoztat. Ehhez képest nézés közben egy fikarcnyit sem tudott lelkesíteni a film, egyszerűen eszembe sem jutott, hogy izguljak valamiért, vagy hogy valamibe esetleg beleélhetném magam.

Vizuálisan minden igényt kielégít a film. A szereplők szerintem tényleg olyanok, mintha húsz évvel öregebb önmaguk lennének, ugyanúgy járnak, csak nehézkesebben (vagy nem járnak már sehogy). A látvány méltó folytatása az első résznek, de a sztori, a karakterek a közelébe sem tudnak érni. Élettelen párbeszédek folyamatosan, felesleges, gyakran erőltetett poénokkal (kb. 20%-uk ér valamit). Lusta Dick beleszövése a történetbe a kilógó lóláb olyan szintű megnyilvánulása, amilyenre rég láttam példát... A négy patkány remekül (értsd: irtózatosan :) ) néz ki, de a szövegük halovány utánzata csupán a régi, pergő párbeszédeknek - bár a készítők érezhetően törekedtek a hasonlóságra. A végső küzdelem megoldása szerintem szörnyű, és hasonló a véleményem minden jelenetről, amely az új szereplők és a régi nagyok (Teufel, Safranek, Gatto) között zajlik. Egyszerűen nem működnek.

Szerintem kár volt megcsinálni ezt a folytatást. :)

Sebaj, legalább rákészülünk a Kis Vukra.

 

Viszont tegnap este láttam az Elizabeth - The Golden Age-et. Erről sok jót hallottam, és azt kell mondjam, igaz volt mind. Egy nagyszerű film, középpontjában egy olyan színésznővel, aki felejthetetlent produkál a vásznon. Cate Blanchett játéka teljesen lenyűgözött, ilyen színvonalú Női alakítást rég láttam már. Annak ellenére vele izgultam, hogy a karakterével ellentétben én ismertem az Armada végét. Kár pazarolni a szavakat, díjesőt neki.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljes mértékben egyetértek veled Zoli, én is egyedül a patkányokat tudtam értékelni a filmben. Egyedül az ő párbeszédük emlékeztetett arra a régi tűzre, ami mosolyt fakasztott. Én úgy a film 10 %át tartottam érdekesnek, de lehet sokat mondtam. Túlságosan erőltették a vizuális megfelelniakarást, és zavaróan sokáig nem történik semmi az egész film alatt sokszor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2008 -ben milyen filemket vártok a legjobban? Remek termés ígérkezik! Nálam a TDK az első számú várományos. Iszonyatosan várom azt a filmet! Aztán az Indiana Jones is érdekel még, és talán a Rambo az év elején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2008 -ben milyen filemket vártok a legjobban?

Fanboys, Indiana Jones, AVPR.... az utóbbi kettőből valamelyiket mindenképp szeretném moziban megnézni, a Fanboys szerintem túl "rétegigény" nálunk, de persze ha valahol műsorra tűzik, hát annak nagyon örülnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.