Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

És nem is írsz róla?? :) Gondolom akkor nem dobtad el az agyad tőle.

Az agyamat nem dobtam el tőle, de kifejezetten tetszett. Csak még nem volt időm írni róla (illetve, rosszúl mondom, mert volt, csak még valahogy ide nem sikerült... :)).

De akkor álljon itt egy spoiler mentes fejtegetés:

 

Először is pár negatívum, hogy legyünk ezen túl.

- Főcím. Kettőt találhattok, miért? ugyan olyan, mint az AVP-nél, ami ugyan úgy nem tetszett. Egyszerűen nem értem, mi a f*szért kell rövidíteni? Ráadásul alapból irritált, hogy az Aliens vs Predator Requiem helyett Aliens vs Predator 2 van. Remélem az amcsi verzió jobb, és de jó lenne, ha az lenne a DVD-n majd (vagy ne adj isten, már a magyar moziban is)

- Nem hozza az Alien és Aliens színvonalát (spec én el sem vártam, de azért szerepeljen itt, ne legyenek senkinek sem illúziói).

- Chet mocskosul gyorsan felnő. Ez mondjuk következhet abból, hogy az AVP-s szteroidozott királynő ivadéka, szóval amennyiben ez egy folytatás (és az), úgy belefér. Csak hát ezt a szteroidot még mindig nem említik sehol sem, azt az egy nyamvadt Anderson nyilatkozatot leszámítva...

- A karakterek itt is másodlagosak. Viszont szerintem jobban működnek, mint az AVP-ben (teszem hozzá, 12 év német tanulás ide vagy oda, 90%-t nem értettem a párbeszédeknek, de szerintem nem maradtam le magvas gondolatokról). Dallas és Morales elég jó hangsúlyt kapott, Kelly viszont szvsz eléggé háttérben volt ahhoz képest, hogy főszereplő. Nem éreztem akkora súlyt. Ez főként köszönhető annak is, hogy ő sokkal később kerül képbe, és kevesebbet szerepel, mint Dallas és Morales (de érzésem szerint még Ricky is központibb karakter). Szóval nagyon érezhető, hogy eltűntek a karakterjelenetek. És az igaz volt a fentiekben, hogy több jelenet, ami a kijött videókban, ?így készültekben? benne van, a filmből hiányzik (temető, vagy éppen a jelenet, mikor Kelly a géppuskával osztja a népet).

- rövid. Igazából nem is az a baj, hogy rövid, mert működik. Hanem az, hogy a város ostroma (a kivágott jelenetek miatt) nem eléggé kifejtett. A főszereplőkre koncentrál a sztori, semmi másra. Egyedül a kórház jelenetben van arra utalás, hogy nagy a baj. És ebben nagyon meglátszik a pénzhiány. A ?last stand? jelenetekben pl a városlakók csak lövöldöznek, de a dögök sorjázását egyáltalán nem mutatják, csak néha szétrobban egy-egy dög. Példával élve, az egész olyan, mint az Aliensben a robotágyúk jelenete. Látjuk, hogy lőnek a fegyverek, de a dögökről csak két vágókép van, az is a fészekcsatából.

- Az egyik történetszál lóg a levegőben.

Pozitívumok:

- tényleg nagyon jó egyensúlyban van a film és az akció. A csatornás jelenetek szerintem nagyon paráztatóak. Egyáltalán nem gyors. Ezért írtam, hogy nem gond a rövidsége, mert nem éreztem iszonyú gyorsnak. Sőt, bár jóval több (de rövidebb) csata van benne, mint az AVP-ben, mégis, mintha ez lassabb lenne. Ezt talán a fokozatosságnak is köszönhetjük.

- zene, fergeteges. Az albumon nem fedezhető fel predator motívum, de a filmben fogtok hallani. Egy valódi klasszikust, ami meghozza a feelinget.

- Wolf, ez egy istencsászár fószer. Nem szuperhős, mert párszor kiütik, de bizony megáll a talpán. A Földre érkezése utáni képsorok, ahogy keresi a dögöket, ahogy takarít, nagyon-nagyon jó. Igazi Predator feeling.

- Csaták, látványosak, és sehol sincs a pankrátorkodás. Viszont azért ökölharc lett egy, de nekem azzal sincs bajom (bár a pankrátorkodással sem volt). Ráadásul itt nem csak azért van fegyver az emberek kezébe, hogy letarolják vele a környezetet. Szépen használják a dögök ellen is. Talán felróhatnám hibának, hogy bár sok van, egy sem olyan hosszú, mint az AVP egyetlen nagy csatája. De komolyan, itt sok-sok kicsi van. Viszont ez sokkal logikusabban működik, mint az AVP püfölése. Wolf fegyvereket használ, nem bonyolódik ökölharcba előre megfontoltan (persze nem kerülheti el). Ám ha mégis belekeveredik, akkor pedig nem cicázik késsel, nem rúgja el, dózerolja bele a betonba, hajítja félre. Nem, sity-suty kivégzi. Tehát úgy dolgozik, ahogy azt elvárnánk. Általában ráadásul ez úgy működik, hogy Wolf becserkészi a dögöt, majd jön a rövid fight, és végül kivégzi. Persze ez most nagyon sarkított volt, mert mindehhez remek látvány társul. És nem győzöm hangsúlyozni, működik. Egyedül Chet ellen megy hosszabb harcra, de ez nem is csoda. A kisasszony nem piskóta.

- Hangok, idézik az Alienst és a Predator 1-2-t, de van bőven új is (a predalien - Chet - hangja az alien és a predator ötvözete).

- Logikus. Legalábbis elsőre nem tudtam belekötni a sztorivezetésbe (bár amilyen egyszerű, kínos lett volna ebbe is logikai bakit belevinni). A karakterek szerintem érthetően cselekszenek, a dögök meg még inkább. És elvarrják a szálakat. A cliffhangertől meg nem kell tartani, mert ez úgy cliffhanger, mint én Alf. Ezen az úton nem lehet folytatást elindítani. És nem is kapcsolja össze a filmet az Aliennel.

- sok-sok olyan jelenet van, amivel az alien és predator rajongókat lekenyerezhetik. Olyan dolog is bekerült, amit az Alien3 óta nem látni.

- Feelinges. Iszonyú cool a film hangulata. Nekem személy szerint a csatornás jelenetek voltak a kedvenceim, de az sem rossz, mikor a dögök kinyomulnak az uccára, Wolf meg sasolja őket, ahogy szétszóródnak a környező házakban. Ráadásul, a jelenes környezet sem annyira zavaró. Pl: mikor egy étterem konyhájába mennek be a dögök, elsőre felszisszentem, hogy ez azért gáz. De ahogy ott végigment a jelent, bennem rettenetesen felidéződött az Alien3 egy bizonyos jelenete. Komolyan, az egész konyha mintha az Alien3 azon bizonyos díszletét idézte volna. A cipőboltos jelenetnél meg egyszerűen nem volt érkezésem a hátteret figyelni (jegyzem meg, nem sok hiányzik a videóból, de ami igen, az poén).

 

Szóval, ez egy jó film, és jó alien és predator film. Szerény véleményem szerint így ebben a formában túlment a Predator 1-2 szintjén (mondjuk nálam e két film nincs olyan nagy magasságokban, sőt?). És az AR szintjét is csak egyetlen egy okból nem tudja hozni: nem a jövőben játszódik. Hiába, a sci-fi környezet nagy plusz. Viszont az AR-nek ugye nagy mínusz az újszülött, ellenben Chet csak pozitívum (egyáltalán nincs semmi megmagyarázva azzal kapcsolatban, hogyan petézget Chet az emberbe, szóval mindenki azt lát bele, amit akar, aminek én spec örülök). Azon túl, akció, látvány, sztori, szerintem megüti az AR-t. Poén nincs benne, azaz, egyet nyomtak, amit személy szerint alig értettem, de amit sikerült, az alapján nem jött be. Sebaj, nem is erőltetik. Ez nem viccelődő film. A karakterek pedig szerintem az A3 mozis verziójának szintjén vannak. Kedvelhetőek, de a legtöbbjük elsikkad a vágás miatt (mondjuk fele akkora színészek sem, mint az A3-on munkálkodott társaik). Ja, és a vér sincs túlzásba véve, mint az AR-ben. Valahol az A3 szintjén van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem a fegyveres harcok élvezetesek és nem az jellemzi mint a trailerekbe, hogy az emberek kivárnak amíg a Predator kivégzi őket.

Ami viszont a beszámolódból nem tetszik, az az, hogy nem mutatják azt amire végülis lőnek az utcai harcok során az emberek. :) Két vágás a szétrobbanó idegenekről az nagyon kevés.

Node még egy hónap majdnem és én is látom majd. :D:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2008 -ben milyen filemket vártok a legjobban?

Bár számos jó filmnek marketing hiján valszeg csak a bemutatókor vagy még akkorse lesz hire, de a beharangozottak közül ezeket várom:

 

-Rambo (már azt hittem, hogy az izompacsirták vérgözős irtása eltünt a '80-as évekkel, de Sly visszatér és némi kéretés után kinyirja a burmai hadsereget! Olé!)

 

-Jumper (Windu és Anakin egy látványos sci-fiben apritják egymást? Jöhet!)

 

-The other Boleyn girl (feleségek, akiknek levágták a fejét - avagy igy csajozott VIII. Henrik... Natalie Portman egyik főszerepben, feltehetően néhol kevés ruhával. Mi kell még?)

 

-10.000 BC (jóképü ősemberek, mamutok, epikus hangvitel... nem vagyok Emmerich fan, de általában jó szombat-esti flmeket csinál a manus. Reméljük most is.)

 

-Battle in Seattle (egy globalizáció-ellenes tüntetés '99-ben kissebb háborúba csapott át az USA-ban - ezen alapszik a film, amiből gyakorlatilag még bármi lehet, de mivel Woody Harrelson lesz az egyik rendbontó, igy akár valami nagyon frankó is kisülhet belőle)

 

-Iron Man (mikor a moziban megláttam az elözetesét, s azt ahogy Robert Downey Jr. kitör és egy fogság alatt összeeszkábált fémcuccal lenyir mindenkit hülyére röhögtem magam... ha a film többi része is hasonlóan szorakoztató lesz, akkor már megéri beülni rá)

 

-Narnia 2 (Az első rész necces volt, de a második elözetese határozottan érdekesnek tünik!)

 

-Indiana Jones 4 (Ehhez asszem nem kell kommentár.)

 

-Cloverfield (Hogy miről szól azt még senki se tudja biztosan, de már mindenki nagyon várja... én is!)

 

-WALL-E (Pixar filmben még nem csalodtam, ráadául ezuttal sci-fi környezetben játszodik a mese... nem tudom elképzelni, hogy rossz lesz)

 

-The Happenning (M. Shyamalan rajongó se vagyok, de a filmes csavarok nagy mesterére azért érdemes odafigyelni... ezuttal egy család menekül majd az apokalipszis elől!)

 

-Hellboy 2 (Del Toro a Pan's labyrinth-el már bizonyitott egy nagyot, ráadásul az első rész is, jó kis üsd-vágd volt... reméljük jól sül el a Korda Studió első nagy projectje)

 

-The Dark Knight (most néztem meg az első hat percet... besz@rás jó! Ha ez nem lesz top10-es film idén, akkor nemtom mi)

 

-Clive Barker Presents: Hellraiser (kiráz a hideg a remake-ektől, de valami azt sugja, hogy ez jó lesz!)

 

-Valkyrie (egy film Hitler merénylőjéről... Tom Cruise utálók újra fanyaloghatnak, de szerintem jó lesz)

 

-Be Kind Rewind (már az is elég ha csak fele olyan vicces lesz, mint az elözetese)

 

-James Bond 22 (az elmúlt pár hónapban valóságos Bond fanná váltam... alig várom, hogy őfelsége titkos-ügynöke bombajó nőkkel az oldalán, Aston Martinnal az ülepe alatt, gépfegyverrel a kézben -a másikban vodka-martini; rázva nem keverve- újra helyretegyen egy rakás rosszfiút)

 

-Star Trek XI (a sorozatokat sose követtem, de a mozi-filmekkel jól elvoltam... ráadásul most igazi nagy durranást igérnek, s mivel JJ Abrams ül a rendezői székben ez akár meg is történhet)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap volt az m1-en az Oldboy. Annyi jót hallottam róla, 2005-ben benne volt a dvdextra.hu szerinti 10 legjobb filmben, szóval gondoltam leülök a TV elé és teszek egy kísérletet.

Hát mit mondjak, nagyon vegyes élmény volt - de nem fogom elfelejteni egyhamar, az biztos. Nem vagyok a témában nagyon otthon, lehet, ez is az oka, de engem teljesen letaglózott a film összhatása. Egyszerre volt brutális, érzelmes, szomorú, izgalmas, borzalmas - igazából nem is tudom leírni, mi mindent éreztem a végén, amikor végre minden kiderült. És nagyszerű a zenéje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EZ ITT A REKLÁM HELYE!!

 

Nemrégiben felkért az aeonflux.freeblog.hu "vezetője" (akit jamamuraként vagy épp zalusként talán páran ismernek más fórumokról), hogy szálljak be sokadik társ-szerzőnek a blogjára. Ezeddig két írásom került fel. ITT a Death Note cimű anime sorozatról irtam pár szót, míg ITT az általam 2007-ben látott filmek top10-es listáját állítottam össze :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam és igazad van, bár nekem

L halála után is
ugyanúgy tetszett, persze más lett. De azért az avatáromban is észre lehet őket venni. :) Rám is ngy hatást gyakorolt! Egyik kedvenc animém, sok más mellett. ^^

 

Death Note cimű anime sorozatról irtam pár szót
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, azért azután a bizonyos fordulat után se repül teljesen mélybe... és szerencsére az utolsó epizód óriásit üt... bár ez valamiféle anime-s hagyomány, mert én még nem igen láttam olyan szériát a távol-keletről, ami ne valami jókora katarzissal ért volna véget :)

Ami inkább zavart, hogy

L halála után behozták az epigonjait. A haját pödrő srác néhol közelitett az idegesitő felé :D
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Death Note

Így van az tényleg hiba volt... :) Az elején marhára idegesített a szöszi, de a végére megszoktam és a vége tényleg nagyon ütött. Kész sokkba voltam. Nézd meg a OVAját. Annak a végén van L temetése. /Ha már láttad akkor lényegtelen/ De az nekem nagyon tetszett!
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratula! Még csak a toplistát olvastam, az tetszett. :)

Megnyugtató volt az Atonementet látni a listán. Az előzetese után valahogy kiszúrtam magamnak ezt a filmet, és eszerint valószínűleg nem fogok csalódni benne.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kudar: köszi a tippet! Az ilyen kiegészitő OVA-kat általában kerülni szoktam, de akkor ezt behalászom :)

Gyakran érdemes megnézni őket. És most az össze animére gondolok. Hellsingnél kötelező, jobb mint a sori. XD

Ja még egy DN kérdés azt abbahagyom: láttad már az élőszereplős filmet? Már rég megvan csak nem bírtam rávenni magam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja még egy DN kérdés azt abbahagyom: láttad már az élőszereplős filmet? Már rég megvan csak nem bírtam rávenni magam.

Sajnos azt láttam. SZVSZ borzasztó gyenge... olyan volt a sori után megnézni, mintha a Jedi visszatér vége után az ewokos rajzfilmmel akartam volna magam hangulatba hozni. Kiváncsiságból gondolom ugyis belefogsz nézni, de ne feledd... én szóltam! :D

 

SimonZ: Köszi! :) Atonement nagyon erősen ajánlott, bizony!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előbb kicsit felcsigáztam magam a hó végi AVPR-re és megnéztem újra a "nemhivatalos-de-mégishivatalos" első részét. :) Szerintem szuper kis film, komoly gondom nem volt vele. Izgalmas volt végig és a képi alkalmazások is némi visszakaccsintást kaptak az előd Alien filmekre. Engemet az se zavart, hogy a Pred bratyizott Lex-el, vagy éppen ez oda-vissza történt. :D Végülis Harrigen torkát se vágták el a Predator 2-ben. :D

Szóval remek kis akciófilm....jó szórakozást nyújtott. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval remek kis akciófilm....jó szórakozást nyújtott. :)

Én egy dolgot hiányoltam belőle, a türelmet. Ha betartják a xenomorfok normális fejlődési ütemét, lett volna több idő karakterekre, háttér-kidolgozásra, talán még a klausztrofóbia-hangulat kialakítására is... Alien-ebb lett volna az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy dolgot hiányoltam belőle, a türelmet. Ha betartják a xenomorfok normális fejlődési ütemét, lett volna több idő karakterekre, háttér-kidolgozásra, talán még a klausztrofóbia-hangulat kialakítására is... Alien-ebb lett volna az egész.

Jobban meg sem lehetne fogalmazni, mi hiányzott a filmből :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy dolgot hiányoltam belőle, a türelmet. Ha betartják a xenomorfok normális fejlődési ütemét, lett volna több idő karakterekre, háttér-kidolgozásra, talán még a klausztrofóbia-hangulat kialakítására is... Alien-ebb lett volna az egész.

Igen, igen részben egyetértek. Sajna rövid film volt és ezért is tartok tőle, hogy a 86 perc miatt a folytatása se fog több időt szánni a felsorolt és jogosan(!) felsorolt hibák kiküszöbölésére, márha a rendezőpárosnak ez szándékában áll. Nekem viszont pontosan a klausztrofóbiára és némi feszültségteremtésre nagyon jó alapot adott a bálnavadász-település átvizsgálása. A lámpák pásztázó fényei nagyon hangulatosak voltak. :) Persze ez semmi ahhoz képest ami az Alienben ill. az Aliensben benne volt, amikor a kamera vágás nélkül, percekig mutatta úgymond a nagy semmit - plaz üres folyósókat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna rövid film volt és ezért is tartok tőle, hogy a 86 perc miatt a folytatása se fog több időt szánni a felsorolt és jogosan(!) felsorolt hibák kiküszöbölésére

Sajnos nem, a karakterek itt sem érnek sokat, pedig a hagyományos szaporodásnál még be is tartották az időintervallumot. Viszont a klausztrofóbb hangulat megvan a csatornában és a fész(k)ekben. Újdonság meg a nyílt terepen való összecsapás, ami eddig nem volt Alien filmben, de ez is hangulatos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Atomot nekik! Atomot a bestiáknak!"


Újdonság meg a nyílt terepen való összecsapás, ami eddig nem volt Alien filmben, de ez is hangulatos.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nem, a karakterek itt sem érnek sokat, pedig a hagyományos szaporodásnál még be is tartották az időintervallumot. Viszont a klausztrofóbb hangulat megvan a csatornában és a fész(k)ekben. Újdonság meg a nyílt terepen való összecsapás, ami eddig nem volt Alien filmben, de ez is hangulatos.

A szaporodásdolog annyira már nem zavar. Elvégre sehol sincs "törvényesítve", hogy nem lehet eltérni a "Ripley féle" 24 órás kikelési fázistól (hm, vagy az a Nostromo egész legénységének kiiktatásáról szólt? ) ha úgy hozza a sors, nade azt azért remélem, hogy nem összevissza lövöldözés lesz, hanem mutatják majd a célt is, ahogy hullanak az Alienek a katonák fegyvereitől. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nem, a karakterek itt sem érnek sokat, pedig a hagyományos szaporodásnál még be is tartották az időintervallumot. Viszont a klausztrofóbb hangulat megvan a csatornában és a fész(k)ekben. Újdonság meg a nyílt terepen való összecsapás, ami eddig nem volt Alien filmben, de ez is hangulatos.

Dzséjt: Hogyhogy nem írsz hosszan a filmről? Vagy csak az én figyelmemet kerülte el?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szaporodásdolog annyira már nem zavar. Elvégre sehol sincs "törvényesítve", hogy nem lehet eltérni a "Ripley féle" 24 órás kikelési fázistól (hm, vagy az a Nostromo egész legénységének kiiktatásáról szólt? )  ha úgy hozza a sors, nade azt azért remélem, hogy nem összevissza lövöldözés lesz, hanem mutatják majd a célt is, ahogy hullanak az Alienek a katonák fegyvereitől. :D

A 24 óra a Nostromo kiírtására vonatkozott. A keltetési idő egynlhánysok óra, de nincs pontos idő, de mindenképpen jóval hosszabb, mint az AVP öt perce (és ott real time ment a dolog).

 

Donát, ahogy Rog is írta, már írtam róla. Meg már van egy kritikám az avpuniverzum.hu-n is.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint. :D

 

De neked miért sz*r minden olyan film ami nekem tetszik? :D

Mert van bennük sok agyzsibbasztó. Persze tudom, téged marhára nem érdekel a mondanivaló, csak jól szóljon, meg sokat lőjjenek benne. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.