Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

MirrorMask ? 2006 ? 80%

 

Fantasy

Rendezte: Dave McKean

Teljesen egyedi és csodálatos a film. Több dologból lehetne összerakni és leírni.

Történetileg nagyon hasonlít a Végtelen történetre, ami nálam pozitívum. Az egyensúlyt a jó és a rossz, világos és sötét között megpróbálják felborítani, hogy mindent elemésszen a sötétség.

Ebben a bizarr és szürreális álomvilágba kerül bele Helena. Ami talán nem is csak álom.

Látványilag két dologhoz tudnám köti, vagyis két dolog jut róla eszembe: Tim Burton szokásos ábrázolásmódja és American McGee?s Alice Pc játék. Ennek a kettőnek az elegyéből kapjuk a fantáziadús és néhol félelmetes világot, amit bebarangolunk a TükörMaszk után, hogy ismét minden a régi lehessen.

Hangulatilag pedig kicsit a Carnivale sorozathoz tudnám hasonlítani. Egy szóval le lehet írni: Misztikus. A zene, pedig még jobban rásegít erre a feelingre.

Az egészet a látványra és a fantázia szüleményire építették, de a történet is nagyon kreatív a mondanivalójával együtt.

Mindenképp érdemes megnézni, mert roppant látványos és nagyon sok öltet van benne.

 

Priem Ryeest

Szerkesztve: - kudarmubat
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MirrorMask ? 2006 ? 80%

 

Fantasy

Rendezte: Dave McKean

Teljesen egyedi és csodálatos a film. Több dologból lehetne összerakni és leírni.

Történetileg nagyon hasonlít a Végtelen történetre, ami nálam pozitívum. Az egyensúlyt a jó és a rossz, világos és sötét között megpróbálják felborítani, hogy mindent elemésszen a sötétség.

Ebben a bizarr és szürreális álomvilágba kerül bele Helena. Ami talán nem is csak álom.

Látványilag két dologhoz tudnám köti, vagyis két dolog jut róla eszembe: Tim Burton szokásos ábrázolásmódja és American McGee?s Alice Pc játék. Ennek a kettőnek az elegyéből kapjuk a fantáziadús és néhol félelmetes világot, amit bebarangolunk a TükörMaszk után, hogy ismét minden a régi lehessen.

Hangulatilag pedig kicsit a Carnivale sorozathoz tudnám hasonlítani. Egy szóval le lehet írni: Misztikus. A zene, pedig még jobban rásegít erre a feelingre.

Az egészet a látványra és a fantázia szüleményire építették, de a történet is nagyon kreatív a mondanivalójával együtt.

Mindenképp érdemes megnézni, mert roppant látványos és nagyon sok öltet van benne.

 

Priem Ryeest

Tulképp gyerekfilm ez a MirrorMask, vagy inkább amolyan "szürreális mese"?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát annyira tényleg nem volt borzasztó, mint amennyire a legtöbb helyen lehuzták, de Cameron véleményén meglepődtem. Azt hittem, hogy nemcsak késziteni, de nézni is az igényesebb dolgokat szereti :P

 

Edit: ami a legjobban meglepett - az öt Alien filmből, ő az AvsP-t tenné a harmadiknak, ha rangsorolni kéne :P

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg kb a 101. helyre tenném a többi alien filmhez képest (még a negyedikhez képest is :P). Amúgy nekem is tetszett, mert végre sötétség nélkül minden iziben megcsodálhatóak az alienek benne, de ha bármelyik alien filmhez kéne hasonlítanom, kegyetlenül alul teljesít. Filmnek viszont jó, kellemes szórakozást nyújt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjelent a Scary Movie 4 trailere!!!! Hát én padlót fogtam tőle :P Személyes nagy és örök kedvencemmel Leslie Nielsen-nel!!!!! :P

 

http://ffmovies.ign.com/filmforce/video/ar..._qthighwide.mov

Nekem már a posztere is tetszett!

 

3827551_main_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

De ez a trailer naon állat! :D

Mondjuk én Leslie Nielsen miatt néztem meg a 3at, de érdemes volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy rendkivül hosszú James Cameron interjú, amelyből többek között az is kiderül, hogy a maestro-nak bejött az "Alien vs. Predator" :hopp:

 

Interjú

Nem szeretem túlzottan Cameront. Kiváló akciórendező, de általában sokkal jobban érdekli a technikai rész, mint a tartalom... És mindennek tetejébe ő követte el a Titanic nevű merényletet is az emberiség ellen :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mindennek tetejébe ő követte el a Titanic nevű merényletet is az emberiség ellen :P

Rengeteg pénzt beleöltek. :D Érdekes belegondolni, hogy mi lett volna, ha megbukik a Titanic. Sztem a filmstúdió is csődbe ment volna. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Metropolisz

 

metropolis_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

A Metropolisz a filmtörténelem egyik legmeghatározóbb alkotásává vált az idők folyamán és aki megnézi maga is meggyőződhet róla: nem érdemtelenül! Fritz Lang monumentális vizíója, egyfajta profécia a jövő gigászi városairól és azaz igazi érdekessége, hogy napjainkban semmivel sincs kevesebb aktualitása, mint a '20-as években, amikor készült:

Lang sci-fi eposza egy felhőkarcolókkal zsufolt jövőbe kalauzol, ahol a társadalom kettészakadt: miközben a lenti szinteken a munkások borzasztó körülmények között dolgoznak, a fenti szinteken a vékonyka gazdag réteg éli gondtalan életét a mesterséges növényekkel dúsitott kertek és szórakozó-helyek sokasága között. Ezek egyike Freder is, aki a város alapítójának a fia. Az aktiv semmittevését, végül az szakitja félbe, hogy egy asszony felhoz a lenti szintekről pár éhező kis-gyereket. Bár hamar kizavarják őket, Freder-ben óriási bűntudat ébred és hamarosan saját szemével akarja látni a lenti szintek nyomorát. Hamar kiderül, hogy a látszolag jól működő rendszer az összeroppanás szélén áll: a kihasznált munkások elégedetlenkedésének már csak egy apró szikra kell, hogy kitörjön a forradalom és lángba boritsák a rendithetetlennek tünő Metropoliszt.

Fritz Lang művét elsősorban a korát évtizedekkel megelőzö speciális effektjei miatt szokták ismerni. S bizony az itteni makett-munkák sok mai CGI-csodát is maguk alá gyűrnek. Ám Lang filmje sokkal több holmi effekt-villogtatásnál: átgondolt, több-rétű alkotás, melynek futurisztikus diszletei mögött ott bujnak a keresztény eszmék (senki ne ijedjen meg: nem holmi didaktikus hittéritő filmről van szó? annál sokkal mélyebb). Ezek néha rendkivül egyértelmüek: mint például az óriási templomban a hét főbűnt ábrázoló szobrok, amik a főhős álmában mozogni kezdenek, vagy például a robotnő elégetése a máglyán, de néha finoman, burkoltan kapjuk ezeket. Azonban kár lenne megállni a keresztény-értelmezésnél, hisz Lang az apokaliptikus érzése mellett, ugyanugy beszél magáról a forradalmakról általában (gyönyörüen ábrázolja a film, hogyan válik egy jó eszme egyszerü inditékká a pusztitásra és a gyilkolásra) és a modern társadalmak buktatójáról. Mindez olyan rendezői munkával van megtámogatva, hogy nem egyszer az államat kellett keresgélnem. Az ekkor még expresszionista-eszközökként emlegetett film-nyelvével messze megelőzte a korát. A filmet mindenkinek bátran ajánlom!

 

U.I.: Mint az ismeretes Lucas ebből a filmből vette Coruscant ötletét, de még 3PO-ét is :D

Metropolis-varos1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eleddig csak a Queen egyik klipjében láttam eme filmből részleteket, de egyszer talán megnézem végig is. Csak tudnám, honnan szerezzem be.  :D

Hát megprobálhatod egy torrent-linkről, de több, mint 1 gigát nyom, ugyhogy eltartana egy darabig a te gépeddel :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek film volt, bő egy évvel ezelőtt leadta az m2-es csatorna.

Akkor felvettem, megnéztem, de sajnos közben töröltem :D Sokkal jobban tetszett, mint vártam. Azt hiszem, egy kicsit lenézéssel álltam egy ilyen régi filmhez, aztán nagyot néztem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A napokban volt szó (azt hiszem, nem itt, hanem másik topikban, vagy itt is, de inkább ide illik a téma) a Titanicról.

Idéznék hozzá egy kis eszmefuttatást William Goldman forgatókönyírő Mit is hazudtam című könyvéből:

 

?Hiiihhhetetlen mennyiségű baromságot olvashattok össze a sajtóban és hallhattok a tévében arról, hogy valami mitől lesz siker vagy bukás. A Titanic ilyen-meg-olyan volt, azért lett belőle az, ami. A jövő hírnöke (The Postman) emilyen-meg-amolyan volt, abból meg azért lett az, ami. A fiatal szerelmeseket a nagy hajón mindenki látni akarta. Kevin Costnert, mint az apokalipszis lovaspostását meg senki nem akarta látni.

Ez mind igaz, de csak miután bemutatták.

Együtt voltam valahol a Titanic-ban érdekelt egyik stúdió valamelyik legnagyobb fejesével, és ez az ember a következőt mondta nekem- miközben drukkolt rettenetesen (figyelem, a bemutató hetében vagyunk !)- : ?Ha behoz százmilliót, már jók vagyunk?. És ez egy kifejezetten okos fickó. Végigülte az elővetítéseket, és csorgott a hátán a veríték, amikor az értékeléseket megkapta. Látta és hallotta a közönség reakcióit?.

?. és halvány segédfogalma sem volt, mit hoz a jövő.

Tessék, elmondom, mi a nagy büdös igazság Titanic-ügyben: az emberek meg akarták nézni.

És most elmondom, mi a nagy büdös igazság A jövő hírnöke ügyében: az emberek nem akarták megnézni.

Minden más csak mítosz. ?

 

Azt hiszem, nem kell hozzá bő magyarázat.

Fenti könyv egyébként úgy általában a filmezésről szól, tele jó szövegekkel és sztorikkal. Nekem nagyon tetszett, de van benne két és fél oldal, amit csak azért nem tépek ki és dobok ki a kukába, mert könyveket nem rongálok. A folytatásokkal kapcsolatban írja meg a fickó a véleményét, és minden jobb érzésű SW rajongó kést, sőt inkább fénykardot képzel a pasas hátába ezért (attól függetlenül, hogy az övé is csak egy vélemény, mint bárki másé).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek film volt, bő egy évvel ezelőtt leadta az m2-es csatorna.

Akkor felvettem, megnéztem, de sajnos közben töröltem  :D  Sokkal jobban tetszett, mint vártam. Azt hiszem, egy kicsit lenézéssel álltam egy ilyen régi filmhez, aztán nagyot néztem  :D

Látos MissKarrde!

Ezért nem szabad letörölni a filmeket :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsés fickó ez a William Goldman, ha ekkora semmitmondásokkból tudott irni egy könyvet és még sikeres is lett vele :rock: (

Egész jó kis könyv az, nem csak ilyenek vannak benne. Nagy bölcsességek nincsenek benne, de szórakoztató szösszenet filmezésről :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fűrész 2

 

Múlt héten megnéztem.Jobban tetszett mint az első, ebben sem jöttem rá a végén lévő meglepire. :)

Valamennyire meg is értettem miért teszi amit tesz Jigsaw.

SPOILER ON:

 

Azért az durva volt, hogy a rendőr fia végig ott volt a páncélban és a kamerákon lévő jelenetek meg már rég lejátszódtak.Talán azért is tetszett ez jobban mert pl a drogárus nagydarab barom tökéletesen megérdemelte amit kapott.

A rendört nem itéltem el a tetteiért.Bárcsk még több ilyen rendör lenne.Így kell bánni a bünözőkkel.Ha nincs ellenük bizonyiték, akkor kreálni kell.Természetesen csak akkor, ha minden kétséget kizáróan tudják, hogy bünöző.

Különben hiába hagyta életben a rendőtr fiát, hisz tönkretette az életét azzal, hogy az apját meg megölte.

Lenne egy kérdésem.Mi lett az első részben látott dokival?Adam ugye meghalt.Gondolom éhen.Ezek szerint a doki nem hozott segítséget.De miért?Azért mert elvérzett(ami valószinü mert nem hiszem, hogy a házból ki tudott jutni), vagy azért mert nem akarta megmenteni Adamet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.