Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Először nem 3D-ben nézzük, majd 3D-ben elvileg 2x :P

Mit be nem vállalsz a bandáért :)

 

Egy nap háromszor megnézni egy filmet?

Ilyenre nem igazán szoktam vetemedni, de az ep3-at véletlenül kétszer láttam egy nap a moziban köszönhetően egy vonatbalesetnek :P

 

Pildi, Egek ura

Spoiler:

A végén én tuti beolvastam volna annak a csajszinak, hogy mégis hogyan képzeli ezek után a folytatást. Nekem nagyon furcsa volt a hozzáállása elsőre, de aztán arra jutottam, amire Te is.

Egyébként már én is írtam a filmről, de akkor senki nem kapott rá a témára :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor én is megnézem.Remélem Clooney megkapja a magáét a végén és őt is kirúgják.Így lenne igazságos.

Miért lenne ez igazságos? Hiszen őt cégvezetők bízzák meg ezzel, hogy az cégvezető nevében és helyett mondjuk fel az embereknek :) Nem ő dönti el, csak elvégzi a piszkos munkát más helyett :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyenre nem igazán szoktam vetemedni, de az ep3-at véletlenül kétszer láttam egy nap a moziban köszönhetően egy vonatbalesetnek :)

Ja, az volt nálam az utolsó, amit kétszer láttam egy nap. Az éjféli premieren :P Na de az elég "extrém" eset volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, az volt nálam az utolsó, amit kétszer láttam egy nap. Az éjféli premieren :) Na de az elég "extrém" eset volt.

 

Nálam is pont így volt, éjféli premier és aztán valamikor délelőtt. :P De amúgy én sem szoktam ilyet csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Film lesz a Róma című tv sorozatból. A sorozat befejezése után fog játszódni 4 évvel német területen, tehát Germániában.

 

Én is most olvastam, és örülök is neki mert a sorozatot imádtam, de értelmét nem nagyon látom hisz...

Spoiler:

MacKidd a főszereplő a végén meghalt ha jól emlékszem. Persze ott van még Pullo, Stevenson...de akkor is, az már nem lesz ugyanaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

HA jól emlékszem az volt a vége, de mondom már én is rég láttam hogy:

Spoiler:

EGyiptomban McKidd halálos sebet kapott, Pullo hazahúzta vmi kis kocsin, és a végén elbúcsúzott a lányaitól, és meghalt. De lehet rosszul emlékszem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként már én is írtam a filmről, de akkor senki nem kapott rá a témára :P

Addig nem tudtam érdemben hozzászólni, amíg nem láttam. :P Bár rémlett egyébként, hogy mintha Te már írtál volna róla korábban is. :P Kerestem azt a hsz-t, de nem találtam meg.

 

Miért lenne ez igazságos? Hiszen őt cégvezetők bízzák meg ezzel, hogy az cégvezető nevében és helyett mondjuk fel az embereknek :) Nem ő dönti el, csak elvégzi a piszkos munkát más helyett :P
Így van. :P

 

Frenkie, Clooney nem rossz ember a filmben, de majd meglátod, ha megnézed. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként már én is írtam a filmről, de akkor senki nem kapott rá a témára :P
Hol? Mikor? Elolvasnám, de én se találom. :D

 

 

Ja, az volt nálam az utolsó, amit kétszer láttam egy nap. Az éjféli premieren :D Na de az elég "extrém" eset volt.
Mi is az EP3 -at néztük meg éjfélkor és fél háromkor. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hazajöttem 2010 egyik ha nem a legjobb filmjéről. Az első előadás után leesett állal jöttünk, ki majd a második után még jobban le volt esve a társaság álla és ez a tendencia a 3.-nál tetőzött. Magával ragadott a film, bár tényleg kell hozzá egy idegállapot hogy átjöjjön teljes egészében a film.

Nem a Carroll történet folytatását, hanem a Disney átirat folytatását kaptuk, de ez csak a kőkemény fanoknak tűnik fel :D A színvilág nem a megszokott Burton-féle dark, de nem is az Avatar szintű túlszínezett. A kettő között félutón. Burton remekül operált a látvánnyal és a színekkel, elképesztően szép és látványos a fehér királynő környezete.

A zene az megint remek volt, de hát a filmzenék koronázatlan királyától Elfmanntől nem várható más, csak Avril Lavigne dala volt kicsit elrugaszkodott, de szerencsére azt csak a credits lista alatt hallottuk.

A szereplők a már megszokott Burton szereplők, bár itt annyira nem brillíroztak sem ők se a többiek. Alice nagyon nem jött be, a Vörös királynő még jó volt, de a Kalapos szerepe nagyon életidegen volt az emlékeimben élő Kalaposétól. Itt csak egy kicsit kattant Kalapost kaptunk, nem egy elmebeteget, mint a könyvben volt. Ugyanez a helyzet a fakutya/Cheshire Cat-tal. A kedvenc karakterem az alap műben, de itt ő sem annyira kattant, mint ott, de még mindig bejövős.

 

A célközönség besorolással volt még egy kicsit gondom, ugyanaz, mint a TCW-vel. A gyerekeknek durva, viszont a felnőtteknek meg kevés. A két szék közül a padlóra esete van itt. Ha már nem gyerekeknek készült (mert nem nekik, mert itt a királynő eléggé bedurvult, nem csak riogatta a népet a fej leütéssel meg még jópár eléggé nem nekik való jelenet volt) akkor kicsit darkosabb stílusú is lehetett volna. Gondolok itt a gyerekeknek készült két anim. filmjére a Karácsonyi Lidércnyomásra és a Halott menyasszonyra, mindkettőnél remekül kezelte az ő védjegyévé vált stílust, itt annyira nem, de ez már amolyan kákán is a csomót keresem piszkálódás, csak hogy negatívat is írjak.

Ha nem mennénk holnap makettkiállításra, maradtunk volna még egy 4. előadáson, de az biztos, hogy még megnézzük később :D

 

(El is felejtettem mekkora bazi nagy az Imax vászon :D )

10/9

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvastam. Majd meglátjuk, bár a trailerből nekem nem az jött le hogy ez egy színes-szagos lesz, hanem inkább a darkos hangulat.

Viszont jól emlékszem, hogy Tutyika és Mutyika nem volt az eredeti könyvben? Itt leginkább Pilditől meg a kisgyerekes szülöktől kérdezném, mert nekem ezek a karakterek nem rémlenek. Vagy lehet, hogy ők is ugyanolyan elfordítása Kosztolányinak, mint a fakutya/Cheshire Cat karaktere, azért nem rémlik...

Whháá, micsoda fordítás ez? Eredetileg Tweedledum és Tweedledee a nevük és csak a 2. könyvben a Through the Looking glass-ban -magyarul Alice Tükörországban- szerepeltek. Ehhez a könyvhöz Révbíró Tamás készített fordítást, ahol a 2 szereplő nevét Subidú és Subidam-ra fordította. (Egyébként a Fehér Királynő is csak a 2. részben szerepelt)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

magyarul Alice Tükörországban- szerepeltek.
Áhá! Akkor ezért nem értettem eddig pár dolgot. Sajnos ehhez még nem volt szerencsém, de a napokban majd elolvasom. Eddig csak a Csodaországban-t olvastam (de azt milliószor).
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

HA jól emlékszem az volt a vége, de mondom már én is rég láttam hogy:

Hmmm... rémlik, tényleg így van, látszik, hogy rég láttam én is :D

 

Hazajöttem 2010 egyik ha nem a legjobb filmjéről.

Lehet, hogy itthon teszek egy próbát a filmmel, meglátjuk :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Up in the air.

Számomra nem ez volt a múlt év filmje, de attól még egy remek mozi volt :D

Egy állandóan úton lévő fickóról szól, akinek az a dolga, hogy a megbízói helyett kirúgja annak alkalmazottait, ezért állandóan úton van és repül. A film története elég szomorú, főleg aktualitása miatt, de a rendezőnk mégis jó kézzel nyúl hozzá. Ahol meg főhősünk hétköznapi életét látjuk, egyszerű hétköznapiságukat is úgy mutatja be, hogy arra leginkább az elbűvölő szó jut eszembe (van rá biztos jobb kifejezés is) :D

Akciófilm és látvány szerelmeseinek nem ajánlott :P

25. oldal :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedvenc mozis újságom, mint ahogy ilyenkor szokása, összeállította a tavalyi év filmes listáit, köztük a szerintük legjobbakét, és akkor már így végignézve rajtuk, beírom ide én is a tavalyi kedvenceket.

Van jó pár film, ami jó volt és tetszett, de amelyek igazán említést érdemelnek részemről, azok az alábbiak:

1. Avatar

2. Star Trek

3. Let the right one in (Engedj be!)

 

És persze ezek filmzenéit hallgattam meg többször is a tavalyi évből :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért lenne ez igazságos? Hiszen őt cégvezetők bízzák meg ezzel, hogy az cégvezető nevében és helyett mondjuk fel az embereknek :D Nem ő dönti el, csak elvégzi a piszkos munkát más helyett :D

 

 

De a tetű munkát ő vállalta.Ha ő nem lenne akkor a szemétláda és gerinctelen igazgatónak kellene megmondani az embernek, hogy ki van rúgva.Az viszont igaz, hogy a cégvezető aljasabb.Ő meg megérdemelné, hogy hajléktalan alkoholistaként végezze minden vagyonától megfosztva.Már ha az élet igazságos lenne.De nem az.Clooney munkája különben semmiben sem különbözik az SS-katonákétól Auschwitzban.Mindegyik úgy védekezett, hogy ő csak parancsot teljesített.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is most olvastam, és örülök is neki mert a sorozatot imádtam, de értelmét nem nagyon látom hisz...

 

MacKidd a főszereplő a végén meghalt ha jól emlékszem. Persze ott van még Pullo, Stevenson...de akkor is, az már nem lesz ugyanaz.

 

 

 

 

Erről nem tudtam. Ebben az esetben érdekes lesz a dolog, mert úgy olvastam ő is benne lesz a filmben.

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snyder nagyon szeretheti a baglyokat. :D

Na EBBŐL már kinézem, hogy levesz a lábamról a 3D. De.... de.... nem szólt nekik arról senki, hogy a baglyok éjszaka aktívak?

 

 

Más: szemet szúrt ez a kép:

Alice-in-Wonderland-direc-001.jpg

Na melyik Tim Burton- Johnny Depp film díszlete figyel ott a háttérben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De.... de.... nem szólt nekik arról senki, hogy a baglyok éjszaka aktívak?
Attól hogy sokat éjszakáznak még nappalozhatnak is egy keveset. Ezek a baglyok (gyöngybaglyok) például nappal is vadászgatnak szóval egy kis nappali röpködés még beleférhet a filmbe.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.