Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Jól van... inkább az 1x02-t tennék fel végre normálisan nCore-ra. Ma hivatalosan is kijött, de napok óta csak a 428 mb-s WEBRIPet találom. Már nézhető az 1x03 is? Nagyon örülök ennek a kellemes összevisszaságnak (hát még a számozás felfoghatatlanságának), ami a TCW-nél nyomokban se volt jelen. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt megtekinthető a Rebels legújabb része.

Nekem nem jön be semmi..meghót a link?

 

Köszi! Az eddigi legjobb guide kép! Teljesen kifejezi az epizód hangulatát. :D

Nem tetszik. Képtelen lennék ilyeneket választani fő képnek. Bár ez már a tcw esetében is így volt...

Persze, nagyon szívesen! :)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Werebazs már korábban rakott fel vodlockeres linket, így gondoltam nem lesz belőle probléma, de akkor elmagyarázom, mert sejtem, hogy mi lehet az:

Nem a lejátszás gombra kell kattintani, hanem a "Proceed to video"-ra.

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól van... inkább az 1x02-t tennék fel végre normálisan nCore-ra. Ma hivatalosan is kijött, de napok óta csak a 428 mb-s WEBRIPet találom. Már nézhető az 1x03 is? Nagyon örülök ennek a kellemes összevisszaságnak (hát még a számozás felfoghatatlanságának), ami a TCW-nél nyomokban se volt jelen. :clap:

 

Ne is mondd. Még a Fighter Flightot se láttam mert nincs az 1080p-hez normális időzités. Ere már van egy újabb rész? Így valami borzasztó mind kibeszélni mind nézni. Hisz aki perfekt angol az már látja aznap mikor leadják, aki meg nem az várhat először az angol feliratra ami majdnem egy hét majd a magyarra, de közben a perfekt angolul tudók már rég kibeszélték a részt és nem tudsz velük együtt elmélkedni és kritikát írni. Mert az élmény frissen jó egy hét múlva már nem az és nem is várható el hogy az angolul perfektül tudók 1 hét múlva ugyanolyan intenzitással írjanak mint mikor látták a részt.

A TCW tökéletes időzitését kellett volna követni. Leadták pénteken, szombaton már volt angol felirat és vasárnapra Lok megcsinálta a magyart. Mindenki egyszerre tudta élvezi és írni róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, és mi meg majd egy hét múlva próbáljuk meg ugyanazokat a gondolatokat és érzéseket pontosan felidézni és átadni, amit a rész megnézésének pillanatában éreztünk, miközben már egy másik rész hatása alatt vagyunk. Már bocs, de ez nonszensz. Ugyanúgy ki lehet beszélni később is, de ne büntessük már azokat, akik merő véletlenségből tudnak angolul. Én azonnal írok a részekről, amikor láttam őket, hogy azt írhassam le, amit akkor gondolok és érzek. Egy héttel később már vagy hétszer megnéztem, kielemeztem, újragondoltam, stb. Egy héttel később meg már a kövi rész hatása alatt leszek. Ez az érzés elvész egy hét - egy hét, egy nap alatt. Nem utolsó sorban, hülyét kapnék, ha egy frankó rész után kussolnom kell róla egy héten át. Sőt, ha a felirat egy kicsit késik, akkor két részről kell mélyen hallgatnom. Ahogy ezt Frenkie már tökéletesen megfogalmazta: "Mert az élmény frissen jó egy hét múlva már nem az és nem is várható el hogy az angolul perfektül tudók 1 hét múlva ugyanolyan intenzitással írjanak mint mikor látták a részt."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Írd meg egy fájlba és ha megnyílik bemásolod. Ez szerintem nem nehéz. Annak fényében meg pláne, hogy amíg nincs magyar felirat addig mélyenszántó párbeszédre aligha számíthatsz. Akkor meg minek sietni az online beírással? Észre kell venni, hogy Frenkie igazat szólt. Ok, hogy Te néha visszanézel a régi topikokba, de a többséget már nem érdeklik hisz van jobb témájuk, és inkább oda írnának. Egyszerűen szólva figyelemelterelő. Lásd TCW hatodik évad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt-nek szerintem igaza van. Noha nem szoktam angolul nézni a részeket, mert ha valamit mégse értenék meg, akkor sajnos nincs időm újranézni vagy visszatekerni és hasonlók. Még a magyarral is csúszni szoktam, akár feliratos, akár szinkronos. Viszont aki úgy megnézi és le akarja írni a friss élményeit, annak ne kelljen mondjuk előre megírni és elmenteni valahova, hogy majd bemásolja ide, ha megnyílt a topik. Vagy ha valaki szeretne kitárgyalni bizonyos kérdéseket, ne kelljen várnia ezzel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szakítsuk szét az egészet? Mert ha ezt akarjátok nekem mindegy, de akkor ennek semmi értelme nem lesz. A fele megbeszéli első körben a dolgokat, aztán meg a másik fele. Te is majd hiába írsz megabájtos hozzászólásokat a kutya nem fogja elolvasni mert már sokkal előrébb járnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Észre kell venni, hogy Frenkie igazat szólt.

Igaza van, ahogy abban is, hogy aki már látta, nem egy héttel, másfél héttel később akar róla írni.

Másrészt, akik nem néznek vissza ugyanúgy nem néznek vissza akkor sem, ha egy hétig váratod őket. Sőt, esélyes, hogy egyáltalán nem fognak benézni. Mert ezek azok az emberek, akik amúgy sem vennének részt a beszélgetésben. Megírják a véleményt, aztán jócakát. Ezt a premier napján teszik általában, és nincs rá garancia, hogy aztán majd adatgyűjtögetésbe fognak, hogy egy héttel később is megosszák gondolataikat a premier napjáról. Aki akar róla beszélni, az fog beszélni róla, de semmivel sem leszünk előbbre, ha az embereket korlátozzuk, mert ők spec előbb látták. Ez kicseszés velük! Pont, hogy elkedvteleníti az embereket.

 

Szép elképzelés ez a "mentsd el egy doksiba", csak ezzel meg tudod az a baj, hogy nem működik. Mert ha közben valamivel kapcsolatban más feltételezésre jutok, vagy megváltozik itt-ott a véleményem, tuti kijavítom. És máris nem azt kapod, amit a premier napján gondoltam, hanem amit már utána egy héttel gondoltam. Az meg elég hülyén fest, ha leírom, hogy így gondoltam akkor, utána meg odaírom, hogy de amúgy már nem így gondolom, hanem így, szóval felejtsétek el, amit eddig írtam, mert már tök máshogy gondolom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben az esetben felmerül, hogy akkor miért is írjuk ezeket a véleményeket? Főleg akik később írnak? Téged komolyan érdekel majd egy hét után ki milyen litániát írt? Ez már tisztán látható a Fighter Flight -nál is. Lement az első kör aztán csend, majd a második, aztán még nagyobb csend. Válaszoltam egy rakat embernek akik kb. le sz*rták mit írtam. Akkor már inkább írja le mindenki magának otthon egy papírra még az is többet ér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra sincs garancia, hogy valaki a magyar részekkel nem marad le. Sajnos nem lehet mindenkit bevárni, ha épp én vagyok akit nem, akkor így jártam, elfogadom. :) Attól, hogy nem szólhatnak hozzá, még megnézik hamarabb, majd továbblépnek és ugyanúgy az újabb részeken fog járni az agyuk. Aligha fognak rögtön igyekezni vissza az újonnan nyitott témához, tehát a lelkesebbeken kívül alapból ki fognak maradni a beszélgetésekből, noha amúgy hasznos és jó gondolatokat is megoszthattak volna. Én mindig visszaolvasgatom azt a pár oldalt, hogy korábban mikről volt szó, mert érdekel.

 

A doksiba mentéssel az is baj, hogy témanyitásnál pár ember betenne oldalas szövegeket, amik napok alatt gyűltek össze. Előtte nem alakul ki párbeszéd, így utólag kell tisztázni olyan dolgokat, amiket már sokkal hamarabb rövidre lehetett volna zárni és nem született volna belőle mondjuk 4-5 ugyanolyan kérdés. Nálam is van, hogy valami nem világos, de már el lett magyarázva korábban, így nem is agonizálok rajta, ha kielégítőnek találom a választ. Elég kaotikus lenne, ha amúgy keletkezési időben össze-vissza eltérő irományok jönnének sorba.

 

Azért írom meg a hozzászólást, mert egyrészt jólesik. :D Másrészt, ha valakit mégis érdekel vagy épp ugyanott tartunk, akkor tudunk diskurálni. Harmadrészt, később jöhet valaki, aki lemaradt és lehet választ kap belőle pár kérdésére vagy érdekesnek találja a gondolatokat. Negyedrészt, lesznek majd újranézések, visszautalások más részekben vagy csak ritkább időszakok, amikor meg-megélénkülhet a téma, ahogy mondjuk TCW esetében. Ilyenkor jó lehet majd visszaolvasni a korábbi álláspontom, netán puszta kíváncsiságból az akkori első benyomásokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért is sajnálom, hogy bevezették ezt a premier előtti cuccot. Szimplán két részre szakad a kibeszélők tábora, ahogy Ody is írta...

A legkézenfekvőbb megoldás persze az lenne, ami sosem fog bekövetkezni - ha mindenki a hivatalos premierkor nézné meg az új részt. Ezt nyilván nem lehet megszabni, mert akit érdekel, az valószínűleg nem fog várni 1 hetet, amikor már a neten csücsül a friss cucc. Ami engem illet, nem a felirat, sokkal inkább az 1080-as WEB-DL hiánya miatt várom ki a hivatalos permiert... de ha nem is akarnék erre várni, rábeszélhető lennék a kompromisszumra, ha ettől többen tudnánk aktuálisan társalogni az epizódról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Téged komolyan érdekel majd egy hét után ki milyen litániát írt?

Mivel szoktam reagálni akár hónapokkal később is, így azt hiszem, ez egy ritka hülye kérdés. ;) A Fighter Flight meg nem egy olyan epizód, amiről olyan marha sokat lehetne beszélni. Egy laza kaland, nem több, mint az ep5 aktuális fejezete. Arról sem fogunk sokat fecsegni, mert a kalandon kívül nem sok minden van benne. Majd térjünk vissza erre a Rise of the Old Masters után. Van egy olyan érzésem, hogy ott azért élénkebb lesz a beszélgetés. Amiben eddig született öt darab hozzászólás három embertől, tehát ugye nagyon le vagytok maradva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért is sajnálom, hogy bevezették ezt a premier előtti cuccot. Szimplán két részre szakad a kibeszélők tábora, ahogy Ody is írta...

A legkézenfekvőbb megoldás persze az lenne, ami sosem fog bekövetkezni - ha mindenki a hivatalos premierkor nézné meg az új részt. Ezt nyilván nem lehet megszabni, mert akit érdekel, az valószínűleg nem fog várni 1 hetet, amikor már a neten csücsül a friss cucc. Ami engem illet, nem a felirat, sokkal inkább az 1080-as WEB-DL hiánya miatt várom ki a hivatalos permiert... de ha nem is akarnék erre várni, rábeszélhető lennék a kompromisszumra, ha ettől többen tudnánk aktuálisan társalogni az epizódról.

 

Elvileg ez lenne a megoldás, de ez nem várható el az angolul tudóktól. Igazából szerintem a legnagyobb baj hogy az angol felirat sokat késik. A TCW-nél már másnap volt angol felirat Lok meg tudta csinálni a magyart.

Ody jól írta a TCW 6. évada ami szerintem a legfontosabb is volt, nem volt jól kibeszélve. Aki tudott németül az megnézte először, aztán ha jól emlékszem 2 hét múlva az angolul tudók is megnézték, a harmadik hullám pedig magyarul nézte. Mindenki beírta a véleményét akkor amikor látta, de mire az utolsó réteg is látta az a elsőt már nem érdekelte. Egyszerűen valószinü ilyen az ember. Még tavasszal pb69 is beírta hogy nyáron majd megnézi a 6. évadot és akkor majd ír róla. Én már akkor tudtam hogy nyáron már senkit nem fog érdekelni amit beír. Egyszerűen minél több idő telik el a megnézés után annál jobban múlik az érzés.

Különben ez nem csak a Rebelsnél van így hanem a filmeknél is. A Filmek topicban is 3 réteg van. Az egyik aki moziban látta ők kibeszélik azonnal akkor pörög a legjobban az adott filmről a vita. Majd 4 hónappal később megnézi angolul a másik réteg magyar felirattal és a harmadik réteg pedig kb 2 hétre rá szinkronosan. Namost az utolsó réteg szinte teljesen feleslegesen írja be a véleményét mert a mozizók már rég elfelejtették az adott filmet.

A fentieket nem negatívumként írtam, ezt észre lehet venni a fórumon de nem csak ezen.

Vannak kivételek pl Ody és Dzséjt akik hónapok múlva is válaszolnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különben ez nem csak a Rebelsnél van így hanem a filmeknél is. A Filmek topicban is 3 réteg van. Az egyik aki moziban látta ők kibeszélik azonnal akkor pörög a legjobban az adott filmről a vita. Majd 4 hónappal később megnézi angolul a másik réteg magyar felirattal és a harmadik réteg pedig kb 2 hétre rá szinkronosan. Namost az utolsó réteg szinte teljesen feleslegesen írja be a véleményét mert a mozizók már rég elfelejtették az adott filmet.

Off

Ez azért nem teljesen igaz. Nem felesleges, mert sokan biztosan olvassák, csak valószínűleg nincs hozzáfűznivalójuk. Pont mostanában volt rá példa, hogy elkezdtünk dumálni Cruise filmjeiről, és ennek hatására megnéztem egy tavalyi mozit tőle. Szóval érdemes utólag írni egy-egy filmról, epizódról, akármiről. Legfeljebb nem lesz körülötte sok beszélgetés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd térjünk vissza erre a Rise of the Old Masters után. Van egy olyan érzésem, hogy ott azért élénkebb lesz a beszélgetés.

Nagyon remélem. Az előzetes infók alapján sokat várok attól a résztől. Filoni is azt mondta, hogy kb. innentől fog egyre komolyabb lenni a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Fighter Flight -ot 581 ezer néző látta hétfőn. Ez eléggé rossz szám. :( Szerintem meg kellene szüntetni az itunes -os epizódmegjelenéseket. A múltheti nézettség még 1 millió volt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már miért kéne. Nyilván a Disney nézi az iTunes-os letöltéseket is, nem pedig kirakja, aztán legyint rá, hogy akkor az nem is számít. Sőt, lehet pont azért maradt meg e mellett, mert ott jobban teljesít a sorozat. Nézik egymillióan TV-ben, nézik hat millióan iTuneson. Manapság a digitális elérési lehetőségek már vonzóbbak és jobban kihasználtak, mint a hagyományos TV-adások.

 

Rise of the Old Masters, csak annyit mondok, hogy Filoni nem kamuzott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.