Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Minden hétfőn két rész jön ki. Egy a DisneyXD -n, a másik pedig valami fizetős helyen (Disney, iTunes?). Közben a Disney Chanel -en is elkezdték vetíteni a részeket és a nézettségük ott kiugróan magas. 2-2,5 millió néző. A DisneyXD -n ez csak 600K-1M között van. Érik egy csatorna váltás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez durva. A Disney Channelen olyan nagy az érdeklődés a sorozat iránt, hogy az ismétlések simán beverekszik magukat a legjobbak közé. Ilyen eredményeket a Clone Wars a harmadik évad után a premiereknél se nagyon tudott hozni.

Ezután tényleg váltani kéne. Ugyanakkor a DisneyXD-n a 0,9 milliós nézettség után az esés szerintem előrelátható volt. Sokan valszeg az ABC-s vetités okán nézték csak meg a következő Rebels részt, de aztán minden visszaállt a régi kerékvágásba és ahogy korábban se nézték a DisneyXD-t ugy ezután se kezdték el követni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevesebb háztartásban érhető el az XD. Ezzel a sorozattal akartak reklámot csinálni neki. az XD -hez mérten a Rebels szép számokat produkál, de ha lehet ennél sokkal többet is szakítani, akkor nem látom értelmét miért hagynák az XD -n. A pénz kérdésében egyetértünk. A világgal már most sincs baj, inkább több lényt és épületet lehetne belevinni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom már szóba került, hogy a sorozat még az első évad felénél sem jár, és iszonyú színvonalas és izgalmas az egész, a nosztalgia faktorról nem is szólva, a PT-re való visszautalások pedig abszolút üde színfoltot kölcsönöznek neki.

 

Emberek, mi lesz itt, ha komolyan beindulnak az események, ha már most ilyen véleménnyel vagyunk a Rebels-ről?

 

Sejtettem ám én, hogy nem kell különösebben aggódni a tulajdonosváltás miatt. Örülök, hogy igazolódni látszik az optimizmusom. :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy lemaradtam, de tudjuk már, hogy hány részes lesz az évad?

Még a sorozat indulása előtt valamikor Filoni lenyilatkozta, hogy 16. Ha jól rémlik...

 

SZERK.: vagy lehet Kinberg mondta, már nem tudom

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pont hogy nem lesz csatorna váltás, hisz ha mindkét csatornán hozza a relatív jó eredményt, akkor jó azzal nincs semmi baj. Ha van egy kecském és egy tehenem, amik mindig jóllaknak és hozzák a várt tej mennyiséget, akkor nem lövöm le a kecskét, csakhogy a tehén még többet ehessen

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a sorozat indulása előtt valamikor Filoni lenyilatkozta, hogy 16. Ha jól rémlik...

 

SZERK.: vagy lehet Kinberg mondta, már nem tudom

 

 

Nekem is 16 rémlik.

 

Köszi. Ez azért nem 22, de lesz még pár rész. És ha a színvonal nem csökken, akkor nagyon el leszünk kényeztetve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pont hogy nem lesz csatorna váltás, hisz ha mindkét csatornán hozza a relatív jó eredményt, akkor jó azzal nincs semmi baj. Ha van egy kecském és egy tehenem, amik mindig jóllaknak és hozzák a várt tej mennyiséget, akkor nem lövöm le a kecskét, csakhogy a tehén még többet ehessen

A csatornacsere nem is azt jelentené, hogy onnantól csak a Disney Channelen menne a sorozat, hanem hogy ott lenne a premier.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehát ugye a klónokat ( prequel és klasszi trilógiákban egyaránt szereplőket) azért találták ki mert értelmesebbek, kezdeményezőbbek, szóval jobb harcosok mint a harci droidok.

Szerintem gondold át ezt kicsit jobban. ;)

A PT klónjainak már nem sok közük lehet az OT rohamosztagosaihoz, mert fokozatosan lecserélték őket egyszerű sorozott katonákra. A Birodalom már aligha rendelt újabb klónokat Kamino-ról (ennek valószínű okairól több helyen volt már szó), a PT-ban szereplők pedig már túl öregek lennének az OT-ra. A Rebels pedig erre a tézisre erősített rá, miszerint akkortájt a birodalmi seregben már nemigen voltak klónok.

 

Ezen mindenféleképpen javítani kell. Én sem favorizálom a véres páncélban kegyetlenkedő, a birodalom valódi arcát megmutató rohamosztagosokat, de azért ne csináljunk belőlük bohocot, mert ha azt láttam volna Csubbakától, hogy úgy csapkodja óket szanaszéllyel mint Zeb a Rebelsbe, akkor elfogadom, de ezt még Ő sem csinálta. Kicsit burleszk szerű véleményem szerint.

Egyetértünk abban, hogy e téren van még hova fejlődni. Nekem is vannak kritikus meglátásaim ebben a témában, de pusztán emiatt nem írnám le a sorozatot. Abban is igazat adok, hogy esetenként az OT-hoz viszonyítva is feltűnő a jelenség, de ettől még alapvetően ugyanazon "mechanikát" testesíti meg, mint amit ott is láttunk. Ezért nagyon furcsa, amikor kifejezetten az OT-hoz húzó rajongók pont ebbe kötnek bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez már a tv soroztok velejáróa. Aprópénzre váltják a mozifilmeket így egyes dolgok feknagyítódnak vagy épp elbagatelizálódnak. A tcw pl. a fénykrdhasználtot tette súlytalanná mert folyton villogtak a szablyák. A rebelsben ez pont ellenkezőleg van egyelőre. Viszont az OT ből származó rohamoszi bénázás itt szükségszerűen több teret kap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mai adás után a disney chanellen volt egy montázs, ahol a PT képeivel egy hang elmesélte az egész történetet ami a rebelst megelőzi. Tök jó volt! És látszik a tudatos építkezés és az új generáció megismertetési szándéka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Empire Day topikba beírtam már de azt egyelőre még kevesen olvassák úgyhogy ide is berakom. Egy Lucasfilmes ürge (Matt Martin) megerősítette, hogy a Rebels első évad összesen -a pilot film nélkül- 13 részes lesz.

Amikor májusban azt nyilatkozták hogy 16 epizód lesz az úgy jött ki, hogy a rövid specialok összevonva voltak 1 rész, a Spark of Rebellion 2 plusz erre jön rá a további 13 epizód.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Empire Day topikba beírtam már de azt egyelőre még kevesen olvassák úgyhogy ide is berakom. Egy Lucasfilmes ürge (Matt Martin) megerősítette, hogy a Rebels első évad összesen -a pilot film nélkül- 13 részes lesz.

Amikor májusban azt nyilatkozták hogy 16 epizód lesz az úgy jött ki, hogy a rövid specialok összevonva voltak 1 rész, a Spark of Rebellion 2 plusz erre jön rá a további 13 epizód.

Hát ez nem túl sok, de kösz az infót. A 40 perc/rész tipusú sorozatok szoktak ilyen kevés epizódszámmal dolgozni, de azért ne szomorkodjunk;

az anyag inkább legyen igényes és tömör(kevesebb) mint vontatott töltelék epizódokkal tele ötlettelenül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se nagyon értem. A sorozat eddigi menetét elnézve még benne lenne jó pár rész.

 

Sajnos a költségvetés egyértelműen csak a TCW töredéke, ami miatt (ha nem akartak túl sokat leadni a minőségből) sajnos az epizódszámot kellett csökkenteniük. Inkább kevesebb epizód legyen, de megfelelő minőségben, mint sok de annál roszabb minőségben. Ennek a sorozatnak az egyetlen problémája, hogy kevésből gazsálkodnak. Bizonyára összeültek és megbeszélték, miként tudják tartani a TCW diktálta technikai folytonosságot és akkor valaki az asztalra csapott; 22 helyett jó lesz a kevesebb rész is, csak a minőséget, csak azt tartsuk meg.

 

És sajnos még így is érezni, hogy szűk keretek között mozogtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.