Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

Gratula, miféle indítványról van szó? :)

Nemrég kaptam karácsonyra egy TCW-s posztert az egyik legjobb barátomtól, amin a TCW szereplői vannak rajta és alá van írva a nevük is. (Amúgy nagyképűen fogadni akartam hogy úgy is tudnám mindegyiket fejből, de aztán Peg Leg Piitnél rájöttem, hogy ezt bizony elbuktam volna. >.< Még jó hogy a többiek vér profinak tartottak és nem mentek bele. :D Az önbizalom valós volt.) Na, a lényeg, hogy szerepelt rajta a quelli csatában részt vevő taktikai droid, aki úgy szerepel a Wookieepedián, hogy "Unidentified T-Series Tactical Droid (Quell)". Csak hogy az én poszteremen neve is volt, TF-1726. Még a szám is stimmel, mert a legtöbb taktikai droid hasonló számozást kap. Mivel a posztert Angliában nyomtatták és minden egyéb Angliában kiadott cucc, mint például a csak ott megjelenő képregények is canonnak számítanak, ezért felhívtam a szerkesztők figyelmét erre a poszterre, utána néztek és bejelentették hogy nemsokára átírják a cikket. :) És tök jó, hogy én is hozzáadtam valamit. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég kaptam karácsonyra egy TCW-s posztert az egyik legjobb barátomtól, amin a TCW szereplői vannak rajta és alá van írva a nevük is. (Amúgy nagyképűen fogadni akartam hogy úgy is tudnám mindegyiket fejből, de aztán Peg Leg Piitnél rájöttem, hogy ezt bizony elbuktam volna. >.< Még jó hogy a többiek vér profinak tartottak és nem mentek bele. :D Az önbizalom valós volt.) Na, a lényeg, hogy szerepelt rajta a quelli csatában részt vevő taktikai droid, aki úgy szerepel a Wookieepedián, hogy "Unidentified T-Series Tactical Droid (Quell)". Csak hogy az én poszteremen neve is volt, TF-1726. Még a szám is stimmel, mert a legtöbb taktikai droid hasonló számozást kap. Mivel a posztert Angliában nyomtatták és minden egyéb Angliában kiadott cucc, mint például a csak ott megjelenő képregények is canonnak számítanak, ezért felhívtam a szerkesztők figyelmét erre a poszterre, utána néztek és bejelentették hogy nemsokára átírják a cikket. :) És tök jó, hogy én is hozzáadtam valamit. :)

 

Ja értem. Na ez jó, gratula :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit megkésve válaszolnék. Engem észérvekkel meg lehet győzni. Kiskósának sikerült azt elérnie hogy már nem tekintek az EU-ra olyan vaskalapossággal. Nagyon jó érveket hozott fel, pl hogy tulajdonképpen a TCW-sek is onnan vettek át sok mindent. Természetesen ez nem azt jelenti hogy minden baromságot(pl Jedi herceg brrrr.., vagy akár Starkillert már bocsánat de tényleg nem érzem sw-snek a csávót) elfogadok , de más szemmel fogom nézni eztán.

A kedvenc sw történetem amúgy is a Bane-trilógia ami ugye szintén EU.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én elfogadom, Frenkie, ha valamiért számodra nem jön be Starkiller, de a miértjét továbbra sem értem. Elvileg nem is volt Vader valódi tanítványa, mivel a Sith csak felhasználta őt, de ha az is lett volna, az sem ütközne a canonnal, mivel a TCW-ben láthattuk, hogy Dooku hasonló módon tanoncokat nevelt (ráadásul Sidious tudomására).

A túlzott Erő-használat kapcsán pedig elég, ha felhozom a Bane-trilógiát, amit te is ismersz. Rendben, hogy Bane-ben összpontosult a sötét oldal nagy része (legalábbis a 2-3. regényben), de ő sem volt gyengébb fickó, mint Galen, ha Erő-mutatványokról volt szó, sőt... (főként az orbalisk-páncéllal felvértezve) De említhetném még a parányi Yodát, aki a nagyobb méretű Luke számára is hatalmas X-szárnyút húzta ki a tóból, mondván, akivel az Erő van, annak a méret nem számít, hit kérdése az egész. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól megfogalmaztad. Túl erős a srác a játékban, legalábbis a másodikban. Tie-vadászokat repülés közben lehúzni az nem semmi. Ha a Sith-ek ilyen erősek lennének akkor nem kellett volna alakoskodniuk. Na meg ha elfogadom hogy a Lázadás így alakult ki, akkor miért is nincs megemlítve Starkiller később? Meg ha szigorúan a filmeket nézzük, akkor van egy Mester és egy tanítvány. Abba már Galen nem fér bele. Játéknak nagyszerű, de hogy a hivatalos sw-be belerakjuk ahhoz már túl elnagyolt. Legalábbis szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen ez nem azt jelenti hogy minden baromságot(pl Jedi herceg brrrr.., vagy akár Starkillert már bocsánat de tényleg nem érzem sw-snek a csávót) elfogadok , de más szemmel fogom nézni eztán.

Minden baromságot más se vesz be :) Sok őrültséggel van tele az EU, az ember pedig próbál válogatni a jónak tűnő sztorik között. Persze azért nem árt tudni a h*lyeségekről sem, leginkább informáltság szintjén. Erről a Starkilleres cuccról még nem tudok mit mondani, majd egyszer csak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azta, Frenkie, álmaimban sem hittem volna, hogy hatni fognak rád az érveim. :o Ez most aztán tényleg meglepett, de örülök neki. :) Nem is a Jedi Herceg sorozatot kell példának felhozni, mert az valljuk be, egy f*s, de nagyon régi, ráadásul S-Canon és a helyi értékén kell kezelni. Szerintem is egy kicsit túl erősre alkották meg Starkillert, de ezek csupán a külsőségek. Hamar elintézték, szerintem a klónjával is meglépik majd ugyanezt, idővel el fog tűnni a képből, mielőtt még jelentőst hatást gyakorolhatna bármire is. Nekem sem a TFU lesz a kedvenc EU történetem, de biztosan nem tartom a legaljának. Vannak elég elvetemült dolgok az EU-ban, ez tény, de egy ilyen mértékű franchise-nél ez a szükséges rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól megfogalmaztad. Túl erős a srác a játékban, legalábbis a másodikban. Tie-vadászokat repülés közben lehúzni az nem semmi. Ha a Sith-ek ilyen erősek lennének akkor nem kellett volna alakoskodniuk. Na meg ha elfogadom hogy a Lázadás így alakult ki, akkor miért is nincs megemlítve Starkiller később? Meg ha szigorúan a filmeket nézzük, akkor van egy Mester és egy tanítvány. Abba már Galen nem fér bele. Játéknak nagyszerű, de hogy a hivatalos sw-be belerakjuk ahhoz már túl elnagyolt. Legalábbis szerintem.

Persze, ez nyilván a játékélményért lett így megoldva. :) Nekem az nem jött be a 2. részben, hogy a végén a testén keresztül vezette a villámot Vaderbe hosszú másodpercekig. Nem élné túl. Ezektől el is vonatkoztatok, ha a sztorit nézem és a könyvben (legalábbis az első regényváltozatában) is igyekeztek mellőzni a túl hihetetlen elemeket, hogy ne menjen a történet rovására. Tehát szerintem a sztori továbbra is megáll a lábán. Annyira biztos, amennyire egy EU-nak meg kell. Az, hogy Starkiller hova tűnt később, engem nem zavar. Valószínűleg halott lesz az Ep4-re, mivel túl oszlopos tagja a lázadásnak, hogy csak úgy elfelejtsék megemlíteni. Bár a szintén alapkövet lerakó Bail Organa, Mon Mothma vagy Garm Bel Iblis sincs megemlítve a az Ep4-5-ben (Bail és Garm az Ep6-ban sem). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TFU-val kapcsolatban eszembe jutott, hogy Lucas A gonosz útvesztője mellett ez a másik olyan EU mű, melybe Lucas beleszólt. Pl. Palpatine-t eredetileg nem is akarták beletenni, ő kifejezetten Lucas akarata miatt került be. Volt egy dolog Galennel kapcsolatban, amit a készítők meg akartak lépni, Lucas viszont azt megvétózta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TFU-val kapcsolatban eszembe jutott, hogy Lucas A gonosz útvesztője mellett ez a másik olyan EU mű, melybe Lucas beleszólt. Pl. Palpatine-t eredetileg nem is akarták beletenni, ő kifejezetten Lucas akarata miatt került be. Volt egy dolog Galennel kapcsolatban, amit a készítők meg akartak lépni, Lucas viszont azt megvétózta.

A gonosz útvesztője kapcsán mibe szólt bele Lucas?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Utánanéztem a kedvetekért, Mara Jade halála után Luke megtartotta a kardot, de soha többé nem használták.

Mintha olvastam volna, hogy egy ideig Ben is használta. Azt nem tudom, hogy az övé volt-e, vagy csak kölcsön vette-e rövid időre... Wookiee-n fent is van, hogy "Ben a nagyapja fénykardjával"... bár az is ott van, hogy kétértelmű kanon, amiről hazudnék, ha azt állítanám, tudnám, pontosan mit is jelent. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Valaki képben van, mit nyilatkozott Filoni a filmek/TCW és az EU viszonya kapcsán? (eddig lusta voltam lefordítani)... mintha arról lenne szó, hogy hivatalosan egy EU sem a Lucas-féle univerzum része.

Remélem ilyet senki sem mondott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki képben van, mit nyilatkozott Filoni a filmek/TCW és az EU viszonya kapcsán? (eddig lusta voltam lefordítani)... mintha arról lenne szó, hogy hivatalosan egy EU sem a Lucas-féle univerzum része.

Én is kíváncsi vagyok ezek után, akkor eleve minek kezdtek el sztorikat alkotni bármilyen formában a filmekhez. Utólag kár megkavarni az egészet a TCW kedvéért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is kíváncsi vagyok ezek után, akkor eleve minek kezdtek el sztorikat alkotni bármilyen formában a filmekhez. Utólag kár megkavarni az egészet a TCW kedvéért.

Lucasnak pénz, ha engedélyezi könyvek, videójátékok, stb. kiadását. Szerintem sosem tekintette ezeket az SW univerzuma részeinek, csupán bevételi forrásnak, melyet megtűrt a messzi-messzi galaxisában. Persze nem akarom leszólni Lucast, lehet, hogy nem is ezt nyilatkozta Filoni, minden esetre, nagyon úgy jött le. Bár az eddig is sejthető volt, hogy a filmek/TCW minden felett áll, de hogy a többi mű nem az EU része az SW atyja szerint... hát, elég kiábrándító.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem ilyet senki sem mondott.

De, George Lucas szerint a filmen kívül semmi sem létezik. De mivel Lucas egy beképzelt, önmagával ellentmondásokkal lévő személy, az ő szavát tegyük félre. A TCW T-canon, tehát a filmek és a többi EU között áll, tehát dominál az EU-ban. Az EU-nak jelenleg úgy kell ugrálnia, ahogy a TCW fügyül, szerencsére az igyekszik keveset "lerombolni" belőle. Ha jól tudom, a háború eseményei egészen a Rendili ütközetig a Klón Háború első évébe van tolva. A TCW pedig a második évben játszódik. A Wookieepedia mindenütt 21 BBY-t ír, de szerintem a Heroes On Both Sides utáni részeket nyugodtan lehetne 20 BBY-re írni, de mindaddig, amíg a sorozat nem ér véget, itt egy nagy katyvasz marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem akarom becsmérelni Lucas papát, mert legendát alkotott, de bármit is nyilatkozik ő vagy kalapos barátja, én mindig azon leszek, hogy az általam kedvelt EU-t (melyek igenis részei az általam elképzelt SW univerzumnak) összeigazítsam a filmekkel/TCW-vel. Bár egy ilyen kijelentés valóban meglehetősen arrogáns. Minek engedélyezi egyáltalán más művek megjelenését, ha azok nem részei az SW-nek? Csak nem... pénz? :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, George Lucas szerint a filmen kívül semmi sem létezik. De mivel Lucas egy beképzelt, önmagával ellentmondásokkal lévő személy, az ő szavát tegyük félre.

:roll: Ilyet sose mondott. Annyiról volt szó, hogy amikor ír, akkor nem igazán veszi figyelembe. Szerintem nem kellene ezen idegeskedni, hanem csak élvezni a nagy egésznek azt a részét ami tetszik. Ehhez nem kell senkinek a szava, engedélye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.