Ugrás a kommentre

Jelölések, díjak


Ajánlott hozzászólás

Hát én nem csalódtam az Oscar bizottságban. Hozták az elmúlt évek során tapasztalható szinvonalat :(

Bár csak innen csorogtak hírek felém. Ez évben a fődíjast leszámítva, alulmúlták önmagukat. Eddig azt hittem a Titanic a mélypont, de az legalább nézhető volt, nem úgy mint a KK, ami az ember idegeit 3 perc után kicsinálja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oscarosoknál rosszabbak? alul lehet múlni őket?

Azt hiszem, ha az első három részről van szó, akkor igen. Egyesek még az Oscarosokat is képesek lennének, valahogy kinézem belőlük. Oscar "csak" mást favorizált, ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Empire díjkiosztón két díjat is besöpört a ROTS! :)

 

- Legjobb sci-fi/fantasy

- Az év legemlékezetesebb jelenete (Darth Vader születése)

 

Csak hallkan teszem hozzá, én a legjobb film díjat is neki adtam volna. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak hallkan teszem hozzá, én a legjobb film díjat is neki adtam volna. :)

Azt elfelejtetted megemlíteni, hogy melyik lett a legjobb film :D De inkább hagyjuk, gondolom, már kidühöngted magad miatta :D Én is a ROTS-nek adtam volna a legjobb film díját.

 

Gratula, ROTS :P:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a legjobb sci-fi és fantasy kategóriában még talán jobban is örülök neki, mintha a legjobb filmet kapta volna meg... azért nem mondom, nyugodtan neki adhatták volna, de valahogy mégis jobban értékelem ezt a kategóriát, mint a másikat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre inkább az a meggyőződésem van, hogy a díjkiosztók is kezdenek kétpólusúvá válni a filmekhez hasonlóan: van ahol azokat a filmeket tüntetik ki, melyek szórakoztatni kívánnak (Empire), s vannak, ahol inkább azokat, amik mély mondanivalót próbálnak kifejezni (Oscar). Ahogy elnéztem a Sith-ek eddigi díjait, nem nagyon van átfedés a két díjkiosztó-típus között :-)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre inkább az a meggyőződésem van, hogy a díjkiosztók is kezdenek kétpólusúvá válni a filmekhez hasonlóan: van ahol azokat a filmeket tüntetik ki, melyek szórakoztatni kívánnak (Empire), s vannak, ahol inkább azokat, amik mély mondanivalót próbálnak kifejezni (Oscar). Ahogy elnéztem a Sith-ek eddigi díjait, nem nagyon van átfedés a két díjkiosztó-típus között :-)

Igazad lehet.

De mért vált ez a dolog ketté? :hmm:

A nyolcvanas években ez a két dolog egybeesett. Szerintem az Oscarék átalakultak sznobokká, akik megvetik az ilyen "alantas" szórakozást.

Ha visszanézzük a 80-as években, díjazottak jelöltek között tele volt azokkal a filmekkel amik ma a kedvenceim. Pl a Frigyláda fosztogatói jelölve volt a legjobb filmre. Mamár ez elképzelhetetlen, pedig ha elkészül az indy4 színvonala nem lesz alatta az tuti.

80as években csak olyan film volt emi egyszerre szórakoztat, elvarázsol és elgondolkodtat. De az oscaron elég volt, ha z egyik kategóriába benne van, ma már csak az utolsó kategóriát veszik figyelembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Atlas: Ez igaz, de az Oscaron még is rekord mennyiségű díjat vitt el a LOTR, ami inkább szórakoztat, sem mint mélyre ható gondolatokkal bír. Bár én nem olvastam. Igaz, nem is szórakoztatott :)

 

 

Donát.

Ez igaz, de akkor az Oscar-bizottságnak nem nagyon volt más választása, hiszen a gála előtti két "rangos" díjkiosztón (Emmy, Grammy) is tarolt A király visszatér (ezen két díj átadása után kiválóan be lehet saccolni, hogy mely filmek kapnak szobrocskát az Oscaron), ami pedig annak volt köszönhető, hogy az év végén mutatták be és minden hangos volt a rendkívül pozitív kritikáktól, visszhangoktól. A lentebbi gondolat egyébként az idei díjkiosztók alapján fogalmazódott meg, talán anno a klónok esetében sem volt ilyen nyilvánvaló ez a tagolódás.

Szerkesztve: - Atlas
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.