Ugrás a kommentre

6x01 - The Unknown


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

OFF Addig nem nyílnak meg a topikok amíg nincs hozzájuk felirat. De ezt írtam is a megfelelő topikban. ON

 

Anakin helyzete kérdéses. Az EPIII -ban is vígan masírozott a klónok élén pedig nem hinném, hogy Sidious külön parancsba adta volna, hogy őt nem lehet bántani. Ebből a szempontból is érdekes lesz a történet további menete.

 

Ebbe belefér, hogy a Jedik árulókká lettek. Bár az is lehet, hogy a 66 -os sokkal közvetlenebb mint sem gondolnánk. Egyébként ha ilyen hatással van Tup -ra az egész akkor az is lehet, hogy a klónok a parancs végrehajtása után semmire se fognak emlékezni? :D

 

Anakin is került az epizódban Tup szeme elé? Tényleg...

Agyalhatunk, hogy alkotói csacskaság, vagy kimagyarázandó dolog ez..

Nem akarok a nagy szkeptikus szerepében tetszelegni, de már megint arra gondoltam,

hogy a kaland kedvéért egy olyan témához nyúltak, ami nem elsimítja a mozifilm utáni kérdéseinket, hanem még többet hagy maga után..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky! Jó volt újfent olvasni hosszú és alapos véleményedet. :D Egyébként itt még nagyon keveset tudunk az egészről ezért csak találgatunk. Biztosan érnek még minket meglepetések.

 

Anakin is került az epizódban Tup szeme elé? Tényleg...

Agyalhatunk, hogy alkotói csacskaság, vagy kimagyarázandó dolog ez..

Nem akarok a nagy szkeptikus szerepében tetszelegni, de már megint arra gondoltam,

hogy a kaland kedvéért egy olyan témához nyúltak, ami nem elsimítja a mozifilm utáni kérdéseinket, hanem még többet hagy maga után..

Anakinra célzol? Ez azért nem olyan nagy rejtély, bár az tényleg fura, hogy nem őt nézte ki magának Tup, hisz mindvégig ott állt előtte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt talán bemondhatjuk annak, hogy már az elejétől csak Tiplar látványától kezdett bizseregni valami nála, és egyszerűen a kódolás őt választotta ki elsőnek, és csak azért nem esett neki rögtön a másik kettőnek, mert össze volt zavarodva, hogy most mi van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky felvetése mindenképpen érdekes, és az EpII nézését befolyásoló esemény lesz, hogy most hogyan nyúlnak a kaminoiakhoz. Ha ők is benne lesznek a buliban, teljesen más szemmel fogom nézni az EpII idevonatkozó részét...

Hányszor csinálta meg már velünk ezt ez a sorozat? Ezért imádom annyira. :) Persze azért még valamit alkotni kell a Kaminoiaknak is.

 

Úgy látom akkor lesznek meglepetések...

Nézd meg Wilde! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rágalom!:D

A 66-os kérdérst felveti az epizód.

Én csak rávilágítottam, hogy agyalós és kényes téma is lehet ez..;)

De ne világíts rá mert Te már előre gondolkodsz hisz láttad az egészet. A célozgatás fél spoiler, szóval inkább ne ha lehet kérni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Óriási hibát követtem el. Nem bírtam ki hogy meglegyen a 4 részhez a felirat és megnéztem kettőt így estefele munka után(most délutános vagyok). Bár ne tettem volna mert borzalmasan várom a végső magyarázatot. Tudtam hogy ezt darálni kéne ,de gyenge voltam. :D

Egyszerűen kavarognak a fejemben a gondolatok, az EP2-3 már teljesen más aspektusban van látva, gyökeresen megváltoztatta eme 2 rész a kaminoiakról a klónokról a Jedikről a véleményemet.

Nagy szavakat használva azt mondom hogy ez a 4 rész a Star Wars legfontosabb kérdésére fog választ adni. Itt teljesen lényegtelen a bolygó körüli gyűrű a csata, csak a KÉRDÉS a lényeg és a rá adandó VÁLASZ. Holnap írok ide bővebben de nagyon gondolkodom még erről.

Komolyan azt érzem mint az EP3 elött, mikor 28 évet vártam arra(és nálam az akkori legfontosabb kérdésre) hogy miért és hogyan áll át Anakin a sötét oldalra. Igaz most 9 év telt el a 66-os megjelenése óta de minden várakozásomat felülmúlta a rész.

Minden tcw-részt maga mögé utasított és lényegtelenné tett régebben fontosnak hitt kérdéseket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először is, nagyon örülök, hogy ezzel a témával megy tovább immár sokkal méltóbb befejezése felé a sorozat. A 66-os parancs a SW egyik nagy rejtélye, amiről szinte alig tudtunk valamit. Főleg a TCW elindulása miatt szaporodott meg a kérdések sora, mert megismertük milyen szoros, bajtársi, és sokszor már-már baráti kapcsolat alakult ki a klónok és a tábornokként őket vezető Jedik között. Ez nehezen összeilleszthető a 66-os parancs végrehajtása során tanúsított gondolkodás nélküli gyorsasággal és közönnyel.

 

Ez az epizód még épp csak bevezeti a történetet, az igazán érdekes dolgok majd még csak most jönnek majd. Meg kell jegyeznem, hogy fura volt látni, ahogy Tup hirtelen „megőrül” , és ezzel az író mintha a klónok nem emberi létét kívánta volna hangsúlyozni, és a droidokhoz tette a korábbiaknál sokkal hasonlóbbá. Láttunk már úgymond selejtes klónt, de ők azért normálisnak tűntek, csak mint katonák nem váltak be. Tup viszont betegnek látszik, a végét járja. Itt nagyobb a baj, az egyértelmű.

 

Nagyon érdekes ez a szál ebből a szempontból is, hogy hogyan kezeli majd a többi klón a helyzetet. Ha visszaviszik Tup-ot Kamino-ra, ott kiderülhet, mi mindent programoztak beléjük. Talán Fives a 66-os parancsról is tudomást szerezhet, amit nem lehet könnyű feldolgozni.

Izgalmas következő részekre számítok!

 

 

Érdekes, hogy Tup nem gerjedt be Anakinra csak Tiplee -re. Pedig Skywalker is ott állt előtte. :hmm:

Ez nekem is rögtön szöget ütött a fejembe. De Zot lenti érvelése nem igazán állja meg a helyét, hiszen sok éve ment már akkor a klónok gyártása, nagyon valószínűtlen, hogy épp Dooku elrendelt volna egy ilyen kivételt a majd őt követő tanítvány miatt. :) Ez egyelőre homályos pont.

 

 

Ez nekem is eszembe jutott, de szerintem azért nem, mert valószínűleg a 66-os szerint Anakin már Sith. Elvégre a Császár akkor adja ki, amikor átállítja a Sötét Oldalra.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ahogy Tup hirtelen „megőrül” , és ezzel az író mintha a klónok nem emberi létét kívánta volna hangsúlyozni, és a droidokhoz tette a korábbiaknál sokkal hasonlóbbá.

Tényleg úgy viselkedett szegény mint egy hibás robot. A szomorú tény az, hogy nyugodtan hívhatjuk őket bio-robotoknak. :(

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg úgy viselkedett szegény mint egy hibás robot. A szomorú tény az, hogy őket nyugodtan hívhatjuk bio-robotoknak. :(

No igen, csak éppen már majdnem elfeledkeztünk erről a sok szép emberi gesztus miatt, amit a klónoktól az elmúlt öt évadban láthattunk.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit leülepedett a dolog, de érdekes dolgokat láthattunk, A csatáról nem írnék az szerintem itt csak körités. Onnan indultam ki hogy mit tudunk mi már az EP 3-ból? vVn egy 66-os parancs amit ha kiadnak akkor a Jediket le kell lőni. Mivel a Jediket ez felkészületlenül érte, ezért kijelenthetjük, hogy fogalmuk sem volt a parancs létezéséről. Ebből számomra az következik, hogy a 4 részes szálban két eset lehetséges. El lesz valahogy tusolva az ügy a Jedik elöl ,vagy akik megtudják a titkot meghalnak. Mert ha a fenti két eset nem áll fent akkor fel kellett volna a Jediknek készülnie a 66-os ellen.

A másik amit tudunk hogy az EP3-ban adják ki a parancsot, akkora tervezi Sidious. Hogy ő eredetileg is úgy tervezte-e hogy Anakint átállítja és utána adja ki a parancsot azt nem tudhatjuk, azt viszont igen hogy most még túl korai. Ebből meg az következik számomra hogy Tupnál valamiért működésbe lépett ,de rosszul. Azért rosszul mert az EP3-ban láttuk hogy a klónok teljesen hétköznapian(és nem megőrülve mint Tup) lőttek, mintha ebédeltek volna.

Tehát Sidiousnak és Dookunak ezt el kell tussolnia nehogy a Jedik számára kiderüljön. Gondoljunk bele Palpi milyen rossz helyzetbe került, hisz a nagy terv erre épült. Ha a Jedik tudomást szereznek a 66-osról nincs se Birodalom se klónhadsereg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát Sidiousnak és Dookunak ezt el kell tussolnia nehogy a Jedik számára kiderüljön. Gondoljunk bele Palpi milyen rossz helyzetbe került, hisz a nagy terv erre épült. Ha a Jedik tudomást szereznek a 66-osról nincs se Birodalom se klónhadsereg.

Valóban gáz a helyzet a nagyúrnak, ámbátor lehet, hogy úgy is győzött volna csak nehezebben. Ezt már sose fogjuk megtudni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

HŰűűűűazaaaaaanyjáááááááááááátamindenitvaaaaaaaaaaóóóóóóóóóóóó! Ez egy hálaisten epizód volt. Talán a legerősebb évadnyitás. A csaták parázsak és iszonyú jól koreografáltak voltak, a jelenetek rendezése, főleg, amikor Anakin, Rex és Fives az űrben grasszáltak, az az egyik leglátványosabb kamerakezelést prezentálta az egész TCW-ben. Vannak ráadásul új B2-es droidok is, beköszöntek újra a kullancsot - egyem a kicsi processzorukat, hát ilyen akciók után összesz*rnám magam, ha a hajómra vetik magukat. Meg itt van Tranch is, de hogy ő hogy a bánatos pékbe élte túl azt a robbanást ilyen "jól", az jó kérdés. De király ez a fél Terminator üzemmód, jól áll neki. :)

Az iker Jedik is nagyon jól festettek, főleg ezzel a zéró G hajjal. Kár, hogy nem volt több szerepük, érdekes lehetett volna látni, hogyan működnek a Jedi-ikrek. Szegény Tup meg... Mi a frász lett vele? Vajon génhiba miatt kapcsolt be a 66-os parancs (pacsi a visszautalásért Chopperre)? Meg mi lesz Kaminón? Elvégere a kaminoiaknak tudnia kell a 66-os létezéséről, legalább annak az egynek, aki beléjük plántálta. És persze, Sidious is valószínűleg nagy kortyokban veszi most a levegőt, elvégre ha kitudódik a 66-os parancs, akkor mehetnek a tervei a levesbe. A klón hadsereg nélkül nem lesz ki felszámolja a Jedi Rendet, sőt, nem lesz, ki megteremtse a biztonság és a rend társadalmát. Apropó, Tim Curry baromi jó Sidious hangjaként is. És apropó kettő, Yularen új fizimiskája is nagyon baba, kár, hogy már csak a hatodik évadra jelent meg. Amúgy ezekben érződik meg, hogy Filloniék nem az eredeti TCW-s küllemet akarták a sorozatnak, szépen, csendben lassan mindenkit totál átterveznek.

Nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra, mert ez egy baromi jó kezdés volt. És tényleg, iszonyú fontos adalék az ep3-hoz. Immár érthető, miért lövik le a Jediket a klónok az első szóra, a parancs szinte transzba ejti őket, benne van minden klónban, és se ők, se a Jedik nem tudnak róla. Nagyon fontos adalék, már csak az a kérdés, mennyire erőteljes a parancs agymosása, esetleg a teljes személyiségüket megöli? Mert ha nem, akkor nagyon izgalmassá teszi a klónok életét az a kérdés, hogy hogyan élik ők meg ezt a Jedi-irtás után?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az ep3-ban nem úgy tűnnek, mint akik transzba merülnek. Mondjuk lehet, hogy ez a hibás működés velejárója, ha rendesen működik az agymosás, akkor simán csak kikapcsolhat a tudatos kontroll és gép módjára végrehajtják a parancsot. Szegény klónok. Hiába a saját jellem, ha egy szóra droidokká kapcsolhatóak. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy kérdés, hogy amit Tup -tól láttunk az az általános viselkedés a 66 -os alatt, vagy Ő csak egy kirívó eset? :hmm:

 

Az új nézőktől kérdezném, hogy nem volt meglepő számotokra, hogy Dooku tud a 66 -osról?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj hogy mi már láttuk mind a 4 részt így nehéz reagálni Dzséjt írására úgy hogy véletlenül ne lőjjünk le spoilert. Sajnos ez van ha mindenki külön nézi a részeket. Azt meg eljátszani mintha nem tudnánk mi a megoldás, kicsit álszent lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az ep3-ban nem úgy tűnnek, mint akik transzba merülnek. Mondjuk lehet, hogy ez a hibás működés velejárója, ha rendesen működik az agymosás, akkor simán csak kikapcsolhat a tudatos kontroll és gép módjára végrehajtják a parancsot. Szegény klónok. Hiába a saját jellem, ha egy szóra droidokká kapcsolhatóak. :(

Engem is ennek felismerése döbbentett meg a leginkább. :( Amíg nem ismertük meg őket, sokakat személy szerint, addig könnyebb volt feldolgozni a 66-os parancs "gombnyomásra" működését. A TCW után, és főleg ezen epizódok nyomán, amelyek izgalmas részleteket is adnak a történethez, ez piszok nehézzé vált.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj hogy mi már láttuk mind a 4 részt így nehéz reagálni Dzséjt írására úgy hogy véletlenül ne lőjjünk le spoilert. Sajnos ez van ha mindenki külön nézi a részeket. Azt meg eljátszani mintha nem tudnánk mi a megoldás, kicsit álszent lenne.

Láttad a negyediket is? Még nem is írtál róla. :)

 

Szerintem nem, hiszen benne volt nyakig a klónok megrendelésében.

Pedig anno ment erről diskurzus, hogy most Dooku is hülyére lett véve avagy sem. Úgy tűnik Sidious fullra bepalizta szerencsétlent. Most már értem, hogy miért vág olyan döbbent arcot a lefejezése előtt. "Hátha mégse én élvezem ennek az egésznek a gyümölcsét?" - Nem! :evil: Egyébként Tyranusról eleddig csak Jango beszélt, nem tudhattuk, hogy ilyen kapcsolatban van a Kaminoi mérnökökkel.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.