Ugrás a kommentre

6x02 - Conspiracy


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez olyan kérdés, mint hogy miért nem keresték Sidioust. :)

Mondjuk ja..Egyébként a Dooku-Tyranus azonosságról tudtak/tudhattak a Jedik?

Mert Obi-wan jelentéséből az is kiderülhetett, hogy Tyranustól kapta a Jango a megbízást.

szerk: igazából biztos nem tudtak róla. ennyire még ők sem lehettek vakok..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt se tudták ki az a Tyranus. Jango annyit mondott, hogy egy Tyranus nevezetű embertől kapta a megbízást. Lehetett bárki. Egy közvetítő vagy hasonló. Viszont ha Jango -t nem fejezi le Windu ( :facepalm: ), akkor minden kiderült volna a tanács előtt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt se tudták ki az a Tyranus. Jango annyit mondott, hogy egy Tyranus nevezetű embertől kapta a megbízást. Lehetett bárki. Egy közvetítő vagy hasonló. Viszont ha Jango -t nem fejezi le Windu ( :facepalm: ), akkor minden kiderült volna a tanács előtt.

 

Hát igen. Windu jól elvágta egy kihallgatás lehetőségét!

És lefogadom, hogy a Jedi Tanács nem lesz okosabb ebből az ügyből sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még nem tudok dönteni. Viszont Sky, azt gondolom, hogy a kaminoiak jogosan állítják, hogy a sereg az övék. A hadsereg a Köztársaságnak (számára) készült, de egy percig sem utal az EpII-ben arra, hogy a klónok valóban a Köztársaság tulajdonát képeznék. A kaminoiak végrehajtották a klónozást, kiképezték az embereket, a Köztársaság rendelkezésére bocsátották, de ez nem jelenti azt, hogy az övék. Mi több - ezen részben maga Shaak Ti sem cáfolja azt, hogy minden kaminoi génállománnyal készült klón a kaminoiak tulajdonát képezi. Úgyhogy szerintem vehetjük ténynek nyugodtan.

 

Nyilván a klónok speciális helyzete miatt nem tiszta ez a kérdés, hiszen ha hús-vér emberek lennének, akkor hivatalosan maximum zsoldosok lehetnének egy olyan galaxisban, ahol - még egyszer: hivatalosan - nincs rabszolgaság. De mivel klónok, így lehetséges, hogy egy "bérbeadási" szerződés jött létre a klónozók és a Köztársaság között.

 

 

Már bocsánat, de a Köztársaság kifizette a klónokat. Tehát az övék. Azé az "item" aki fizet nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már bocsánat, de a Köztársaság kifizette a klónokat. Tehát az övék. Azé az "item" aki fizet nem?

Hát attól függ, mit vettek. A katonákat, vagy a használati jogot. Az albérlet sem lesz a tiéd, csak azért, mert befizeted a havi bérleti díjat...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát attól függ, mit vettek. A katonákat, vagy a használati jogot. Az albérlet sem lesz a tiéd, csak azért, mert befizeted a havi bérleti díjat...

 

 

Azt ugye te sem gondolod komolyan hogy használati jogot vettek. Mégis hogyan? Minden egyes klónra a több millióból szerződést kötöttek? Honnan tudták mikor lövik agyon őkelmét? Erre bérleti díjat épeszü lény nem köt. Mert meddig bérlem? Ha meghal holnap egy ütközetben akkor 31 kredit, ha kihúzza 2 évig akkor 50000 kredit? Ez üzleti értelemben baromi amatőr. Sokkal logikusabb az eladó részéről hogy eladom a klónokat fix áron. Az hogy utána a megrendelő mit csinál velük(pl harcba küldi őket, vagy kertészkedik velük) az már engem mint eladót nem érdekel. A kockázatot a vevő fizeti.

De ez így is van az sw-ben. Honnan gondolod hogy bérelték őket mint egy autót?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy párszor már bebizonyosodott, hogy a TCW -ben általában minden az aminek látszik. Így volt ez pl. az Ahsoka szálánál ahol különféle teóriákat gyártottunk az áruló kilétéről pedig kézenfekvő volt a tettes. A kamino -iaknak mint tudjuk csak a pénz számít. Dex jól leírta őket. Mindent megtesznek ha a megrendelőnek elég vastag a pénztárcája. Azt azért ne felejtsük el, hogy Tyranus és Dyas (?) rendelte ezt a sereget, szóval a pénzt is ők tolták bele így nyilván nekik tartoznak engedelmességgel. A megrendelő diktálja a játékszabályokat. Azt nem tudhatjuk hogy jött létre a megállapodás a gyártásról, de nagyon valószínű, hogy azt már eleve kikötötték, hogy a 66 -os parancsról senki nem tudhat, szuper-titkosnak kell lennie. A kaminoi üzletfél, ha úgy tetszik gyártó, miért ne tartaná magát a megrendelő igényeihez? Maximum egymás között durroghatnak, hogy furcsa szekta a Jediké de ha fizetnek mindenért akkor miért szegjenek meg egy tíz éves szerződést? A klónozók vannak annyira kockák és érzéketlenek, hogy ők bizony semmi külső esemény hatására nem fognak változtatni az álláspontjukon. Ráadásul a két sith, aki szinte mindenkit megvezet a galaxisban majd pont a kaminoiak előtt tárulkozik ki az egyik legtitkosabb és kardinális kérdésben? Őket is simán be lehet csapni.

Mint írtam, továbbra is játszik ez a verzió, nem vetettem el teljesen. Egyébként logikus, amit írsz. Ugyanakkor, a kamino-iak pénzéhsége utalhat arra is, amit az értékelésben írtam: tudják, vagy gyanítják az igazat Tyranus kilétéről (annyit legalábbis, hogy a Jedik ellensége), ám a kifizetett tetemes kredit ellenében eltusolják mindezt a Köztársaság elől, ahogy a 66-os parancs létét is. Különben nem tartom kizártnak, hogy csak a legfőbb kamino-i vezetőség, Lama Su és Nala Se volt tisztában a teljes igazsággal, a "mezei munkások" csak a dolgukat végezték. Egyébként még mindig ott van a "nagyúr" megszólítás Tyranus-ra vonatkozóan a két kamino-i beszélgetésében. Önmagában ez nyilván nem érv, nálam mégis nagyon belerondít annak képébe, hogy valóban Jedi-nek hitték a Sith-et. Obi-Want sem fogadták nagyúrként Ep2-es érkeztekor, ahogy Shaak Ti esetében sem rémlik hasonló megszólítás. Ez számomra arra utal, hogy ha nem is nyíltan, de maguk közt tisztában lehettek Tyranus kilétével. De reményeim szerint, a következő részben már belekezdenek a magyarázat adásba, nem ködösítenek tovább újabb rejtélyekkel. Viszont egy biztos: Katie Lucas feladta a leckét, amin lehet csámcsogni. :)

 

Pedig szerintem egyszerű. Olyan gyorsan történtek az események, hogy kényszerpályára kerültek. Eleve nagy vita ment a hadsereg felállításáról és ők már csak akkor léptek amikor a szenátus elfogadta a törvényt. Ráadásul a Szeparatistákkal pár órával később már harci tevékenységbe keveredtek, így muszáj volt használni a klónokat. Azt azért még hozzá tenném, hogy a szenátus a klón hadsereg használatáról döntött így a Jediket ez ügyben kevéssé terheli felelősség. Yoda gyorsan oda ment, hogy megnézze egyáltalán ki fia borja ez az egész sereg és gondolom látta, hogy ezek első szóra ugranak így hát megtette azt amiről már egyébként is törvényt hozott a szenátus. Bevetette őket. Gondolom később akartak ezzel foglalkozni, de amint haladt előre a háború és látták, hogy minden a legnagyobb rendben van a katonákkal, háttérbe szorult a kérdés.

Most, hogy írod... :) Hirtelen kiment a fejemből, hogy valójában a Szenátus fennhatóságába tartozott a sereg sorsának megszavazásának kérdése. Ahogy ők döntöttek a további klónok gyártásának kérdéséről is a 3. évadban. A Szenátust pedig Palpatine irányította, így tiszta sor, miért nem született gubanc a rejtélyes sereg használatából. Mellesleg nem tartom kizártnak, hogy a Jediket is foglalkoztatta a kérdés, és "fű alatt" igenis nyomoztak, ahogy Sidious keresését sem mellőzék teljesen. Ám a háború okozta megpróbáltatások terhe többek közt a Jedikre is kifejtette hatását, így érthető, ha volt fontosabb dolguk a fentebb írt két ügy kivizsgálásánál.

 

Viszont Sky, azt gondolom, hogy a kaminoiak jogosan állítják, hogy a sereg az övék. A hadsereg a Köztársaságnak (számára) készült, de egy percig sem utal az EpII-ben arra, hogy a klónok valóban a Köztársaság tulajdonát képeznék. A kaminoiak végrehajtották a klónozást, kiképezték az embereket, a Köztársaság rendelkezésére bocsátották, de ez nem jelenti azt, hogy az övék. Mi több - ezen részben maga Shaak Ti sem cáfolja azt, hogy minden kaminoi génállománnyal készült klón a kaminoiak tulajdonát képezi. Úgyhogy szerintem vehetjük ténynek nyugodtan.

 

Nyilván a klónok speciális helyzete miatt nem tiszta ez a kérdés, hiszen ha hús-vér emberek lennének, akkor hivatalosan maximum zsoldosok lehetnének egy olyan galaxisban, ahol - még egyszer: hivatalosan - nincs rabszolgaság. De mivel klónok, így lehetséges, hogy egy "bérbeadási" szerződés jött létre a klónozók és a Köztársaság között.

Az Ep2 (és eddig a TCW) alapján úgy képzeltem el a szituációt, hogy a kamino-iak jelentős összegű kreditet kaptak a megrendelőtől (hivatalosan a Köztársaságtól /Jedi Rend/ - valójában Dooku vagyonából) egy állandó köztársasági hadsereg felállítására, amely kiképzését követően a Köztársaság tulajdonát képezi, hiszen ők használják (el) őket. Másrészt, a kamino-iaknak miért lenne szükségük klónkatonák "tulajdonjogára"? Attól fogva, hogy hadrendbe állíthatók, a Köztársaság részéről minimális a valószínűsége annak, hogy valamennyi katonát épségben visszajuttatnak Kamino-ra a háború lezajlását követően. Ráadásul mi szüksége klónokra a kamino-iaknak? Számukra a klón projekt is csak egy munka lehetett, szenvtelenségükből ez nem egyszer kiderült.

 

Ugyanakkor Shaak Ti "fülét-farkát behúzza" hozzáállása, arra utal, hogy valóban jogos lehet a kamino-iak állítása. Mindössze nem értettem ennek miértjét a fentebbi elgondolásom fényében. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt ugye te sem gondolod komolyan hogy használati jogot vettek. Mégis hogyan? Minden egyes klónra a több millióból szerződést kötöttek? Honnan tudták mikor lövik agyon őkelmét? Erre bérleti díjat épeszü lény nem köt. Mert meddig bérlem? Ha meghal holnap egy ütközetben akkor 31 kredit, ha kihúzza 2 évig akkor 50000 kredit? Ez üzleti értelemben baromi amatőr. Sokkal logikusabb az eladó részéről hogy eladom a klónokat fix áron. Az hogy utána a megrendelő mit csinál velük(pl harcba küldi őket, vagy kertészkedik velük) az már engem mint eladót nem érdekel. A kockázatot a vevő fizeti.

De ez így is van az sw-ben.

 

Honnan gondolod hogy bérelték őket mint egy autót?

A részből. :-) :D

 

Ugyanis Shaak Ti még csak nem is tiltakozik, ahogy erre Sky is rávilágít. Üzleti értelemben a kaminoiaknak evidens, miért érné meg, és lehet, hogy legnagyobb klónozó népként ők diktálják a feltételeket. Ha csak egy helyen vehetek Ferrarit, és szükségem van egy státusz szimbólum kocsira, lehetőleg gyorsan, akkor kénytelen vagyok belemenni. Ráadásul ott a tény, hogy a klónok klónok. Ha lecseng a háború, mit kezd velük a köztársaság? Alapvetően békés államformáról van szó - szemben ugye a Birodalommal - békefenntartókra szükség van (Jedik+néhány zászlóalj klón), de ennyi a háború lecsengése után aligha.

 

Az már más kérdés, hogy Palpatine-nak komoly tervei voltak a Köztársaságra nézve a háborút követően, amihez igenis szükség van hadseregre, csak ne feledjük, hogy a klónok kétszer olyan gyorsan öregszenek, mint a normál emberek, azaz 10 év múlva már nem sok hasznuk van, ergo Palpatine és Dooku szemszögéből sem problémás szerintem ez a konstrukció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint írtam, továbbra is játszik ez a verzió, nem vetettem el teljesen. Egyébként logikus, amit írsz. Ugyanakkor, a kamino-iak pénzéhsége utalhat arra is, amit az értékelésben írtam: tudják, vagy gyanítják az igazat Tyranus kilétéről (annyit legalábbis, hogy a Jedik ellensége), ám a kifizetett tetemes kredit ellenében eltusolják mindezt a Köztársaság elől, ahogy a 66-os parancs létét is. Különben nem tartom kizártnak, hogy csak a legfőbb kamino-i vezetőség, Lama Su és Nala Se volt tisztában a teljes igazsággal, a "mezei munkások" csak a dolgukat végezték. Egyébként még mindig ott van a "nagyúr" megszólítás Tyranus-ra vonatkozóan a két kamino-i beszélgetésében. Önmagában ez nyilván nem érv, nálam mégis nagyon belerondít annak képébe, hogy valóban Jedi-nek hitték a Sith-et. Obi-Want sem fogadták nagyúrként Ep2-es érkeztekor, ahogy Shaak Ti esetében sem rémlik hasonló megszólítás. Ez számomra arra utal, hogy ha nem is nyíltan, de maguk közt tisztában lehettek Tyranus kilétével. De reményeim szerint, a következő részben már belekezdenek a magyarázat adásba, nem ködösítenek tovább újabb rejtélyekkel.

Nézd. A kaminoiak elemi érdeke, hogy a termelés folytatódjon, hisz ez nekik baromi sok pénzt jelent. Elég sokat ahhoz, hogy ne igazán piszkálják a kényes kérdéseket. Láttuk, hogy a szenátusban is mindent megtettek a katonai gyártási törvény meghosszabbítása érdekében. Tyranus -al kapcsolatban pedig ha tudtak mindenről akkor miért kellet a köpenyes hókuszpókusz? Oda állhatott volna Dooku nyíltan eléjük. Egyébként van még itt egy érdekes mondat foszlány amit Tyranus mond: "hozzám rendelték a hibásan funkcionáló klónt" Ez is arra utal, hogy Jediként adja el magát.

 

Viszont egy biztos: Katie Lucas feladta a leckét, amin lehet csámcsogni. :)

Ebben az apjára ütött. :D

 

Az Ep2 (és eddig a TCW) alapján úgy képzeltem el a szituációt, hogy a kamino-iak jelentős összegű kreditet kaptak a megrendelőtől (hivatalosan a Köztársaságtól /Jedi Rend/ - valójában Dooku vagyonából) egy állandó köztársasági hadsereg felállítására, amely kiképzését követően a Köztársaság tulajdonát képezi, hiszen ők használják (el) őket. Másrészt, a kamino-iaknak miért lenne szükségük klónkatonák "tulajdonjogára"? Attól fogva, hogy hadrendbe állíthatók, a Köztársaság részéről minimális a valószínűsége annak, hogy valamennyi katonát épségben visszajuttatnak Kamino-ra a háború lezajlását követően. Ráadásul mi szüksége klónokra a kamino-iaknak? Számukra a klón projekt is csak egy munka lehetett, szenvtelenségükből ez nem egyszer kiderült.

Ráadásul mit kezdenének több millió egyeddel? Hol "tárolnák" őket, ki etetné azt a sok embert, stb. Ezer kérdés merül fel amit a kaminoiak nyilván nem tennének meg a semmire se jó egyedekkel.

 

Nagyon jó lenne már ha érkezne az újabb felirat. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul mit kezdenének több millió egyeddel? Hol "tárolnák" őket, ki etetné azt a sok embert, stb. Ezer kérdés merül fel amit a kaminoiak nyilván nem tennének meg a semmire se jó egyedekkel.

 

Nagyon jó lenne már ha érkezne az újabb felirat. :D

Láttuk, hogy mit csinálnának a semmire se jó egyedekkel...

 

A többit újra rendelkezésre adhatják másoknak, ráadásul "termék minták" is, azaz csiszolhatják a tudásukat. Ebből élnek, tehát egyáltalán nem mindegy nekik, hogy mi lesz a "termékükkel" azt követően, hogy a háború lecseng.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát aki nem kell azokat "kikapcsolják"? Amint elképzelem, hogy a Kaminoiak orvosi vizsgálatnak vetik alá a klónokat és akiben valami hibát találnak az mehet a tűzre, máris felsejlik előttem egy Auschwitz nevezetű hely. Ez azért nagyon durva dolog ám. Mondjuk Kamino nem tagja a Köztársaságnak, így még ezt is megtehetnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk Kamino nem tagja a Köztársaságnak, így még ezt is megtehetnék.

Nekem végig ez az érzésem van velük kapcsolatban. Igazából lesz/rják a Köztársaságot. Aki fizet nekik, annak legyártanak bármit, aztán azt csinál a szekta, meg a rendszer ott távol tőlük az emberekkel, amit akar. Hatalmas arcul csapása lenne a kaminoi filozófiának, ha a Birodalom majd gyarmatosítaná őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszinte legyek? Meg is érdemelnék a megszállást. És innen már csak egy ugrás a Palpatine klón. :D Egyébként sajnálom, hogy a többiek nem nézik most a részeket. Amikor kijön egyben, el fog veszni az apróságok varázsa, nem fogjuk ilyen jól kibeszélni a részeket. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, majd meglátjuk, merre hány méter a továbbiakban a kamino-iak szerepét illetően.

 

Shaak Ti-re én is kíváncsi vagyok. Főleg arra, mennyire keveredik bele a dologba... ha Fives-hoz hasonlóan "szagot fog", az nem lenne életbiztosítás a nő számára. Valószínűbb, hogy gyanútlan háttérfigura marad, akinek fogalma sincs a kamino-iakat, klónokat és Sith-eket érintő igazságról.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy látom, hogy nem Tup lesz az egyetlen, aki meghal. Ez a chip a 66-os paranccsal nem fog kiderülni az ismert eseményekig, így nem valószínű, hogy túléli, aki most jön rá.

 

Remek rész volt, minden pillanatát élveztem!

Engem Tup halálán túl az rázott meg igazán, ahogy a kaminoiak viszonyulnak ehhez az egész klón kérdéshez. Tényleg terméknek tekintik őket (azokat?), megrázó, ahogy kikapcsolásról beszélnek, és most vált számomra teljesen egyértelművé, hogy nem elég, hogy anyagiasak, de nem is érdekli őket semmi más.

 

Fives igyekezete annyiban nem volt hiábavaló, hogy Tup legalább békében halt meg, jelen helyzetben a tumor miatt ennél jobb végre nem számíthatott. :( De ahogy Fives próbált segíteni rajta, az pontosan egy igazi katona viselkedése volt a bajtársa megmentése érdekében. Érdekes, hogy bár a klónok Jango genetikai másai, és ismereteink szerint csak annyiban különböznek a minta egyedtől, hogy a függetlenségre törekvést kiiktatták (engedelmeskedni kell a parancsnak), de ezzel együtt emberségben is sokkal különb némelyikük, mint a fejvadász. Az érzelmi genetikai térkép másolása nem sikerült valami jól, hiszen a kőkemény, érdekvezérelt Jango-hoz képest számos klónt megismerhettünk eddig, akik kimerítették a rendes fickó fogalmát, áldozatokra voltak képesek másokért. Ebben a tekintetben a kaminoiak nem végeztek valami jó munkát...

 

És csak még egy gondolat a végére. Nem győzök csodálkozni azon, milyen sok árnyalata van a szürkének, amiből összeáll Kamino világa. Épp ilyen sok árnyalatú a klónok világa is, messziról mind szürkének tűntek, de amióta közelebbről megismertük őket, élénken látszanak ezen belül az árnyalatok. Megkockáztatom, hogy némelyikük értékesebb ember lehetne, mint a minta egyed volt, ha soha nem aktiválnák a 66-os parancsot. Ez igazi tragédia. :(

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És csak még egy gondolat a végére. Nem győzök csodálkozni azon, milyen sok árnyalata van a szürkének, amiből összeáll Kamino világa. Épp ilyen sok árnyalatú a klónok világa is, messziról mind szürkének tűntek, de amióta közelebbről megismertük őket, élénken látszanak ezen belül az árnyalatok. Megkockáztatom, hogy némelyikük értékesebb ember lehetne, mint a minta egyed volt, ha soha nem aktiválnák a 66-os parancsot. Ez igazi tragédia. :(

Nagyon érdekes dolgokat feszegetsz. Pszichológiai szempontból erre azt mondom, hogy a genetika egy részét alakítja annak, akik leszünk. Valahogy így:

 

Genetika + Tanult, átélt események + Szabad akarat = Személyiség

 

A Genetika minden klónnál adott, a mintaegyedhez képest "csupán" engedelmesebbek (a csupán valóban erős idézőjelek közé teendő, ugyanis ezen "nüansznyi" változás már önmagában is elegendő ahhoz, hogy egy ember jelleme 180 fokos fordulatot vegyen. Elég ha csak az állandó alárendelt, engedelmes helyzetből mondjuk arra következtetünk, hogy kevesebb lesz az önbizalma, negatív irányba tolódik az önértékelése, stb.). Ehhez jön hozzá az, hogy teljesen más élethelyzetben nőnek fel, kimondottan azzal a céllal, hogy hadsereget, csapatot alkossanak, csapatban gondolkodjanak, stb.

 

És mindemellett pedig ott a szabad akarat, amit a genetika nem tud behatárolni. Meg vagyok róla győződve - még ha bizonyítani nem is tudom, - hogy két, azonos genetikai állománnyal rendelkező, ugyanazon életet átélt ember, ugyanazon helyzetben nem mindig ugyanúgy dönt. És hogy ezt miből gondolom? Onnan, hogy én magam sem mindig ugyanúgy döntök egymástól független, újrajátszott eseményeknél.

 

Persze az is igaz, hogy én nem vagyok amnéziás, tehát az előző választásomból úgy szólván tanulok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon érdekes dolgokat feszegetsz. Pszichológiai szempontból erre azt mondom, hogy a genetika egy részét alakítja annak, akik leszünk. Valahogy így:

 

Genetika + Tanult, átélt események + Szabad akarat = Személyiség

 

A Genetika minden klónnál adott, a mintaegyedhez képest "csupán" engedelmesebbek (a csupán valóban erős idézőjelek közé teendő, ugyanis ezen "nüansznyi" változás már önmagában is elegendő ahhoz, hogy egy ember jelleme 180 fokos fordulatot vegyen. Elég ha csak az állandó alárendelt, engedelmes helyzetből mondjuk arra következtetünk, hogy kevesebb lesz az önbizalma, negatív irányba tolódik az önértékelése, stb.). Ehhez jön hozzá az, hogy teljesen más élethelyzetben nőnek fel, kimondottan azzal a céllal, hogy hadsereget, csapatot alkossanak, csapatban gondolkodjanak, stb.

 

És mindemellett pedig ott a szabad akarat, amit a genetika nem tud behatárolni. Meg vagyok róla győződve - még ha bizonyítani nem is tudom, - hogy két, azonos genetikai állománnyal rendelkező, ugyanazon életet átélt ember, ugyanazon helyzetben nem mindig ugyanúgy dönt. És hogy ezt miből gondolom? Onnan, hogy én magam sem mindig ugyanúgy döntök egymástól független, újrajátszott eseményeknél.

 

Persze az is igaz, hogy én nem vagyok amnéziás, tehát az előző választásomból úgy szólván tanulok.

Vagyis hiába azonos a genetikája két embernek (egy "apróságot" kivéve), válhat belőle más ember, mert más környezetben, más hatások kereszttüzében formálódott a személyisége. Ez így van, nem vitatom. A tegnapi hsz-em kissé romantikusra sikerült ebből a szempontból, belátom.

 

Ettől függetlenül számomra továbbra is megkapó, hogy tömegben gyártott klónok képesek emberibbek, emberségesebbek lenni némely valódi embernél - így pontos a megfogalmazás. Ezt a sorozat előtt nem gondoltam volna. S hiába találkoztunk a korábbi évadok során már többször is ezzel a jelenséggel, engem mindig megragad, és szomorúsággal tölt el, mi lesz a klónokkal később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ez a rész... Anyám! Ez nagyon durva volt. Technikailag újraértelmezte az ep2 kaminoi szakaszát. Rengeteg kérdésre kaptunk most választ, és egyik jobban meglepett, mint a másik. Eleve ez a chip. Milyen chip ez, valamiféle biochip? Úgy vettem ki, hogy eddig nem volt jelen, sőt, mélyebb szken nélkül még most sem fedezhető fel. De "növekszik", mintha visszaszámolna. Ez rengeteg dologra magyarázatot adna, arra, hogyan változhattak meg ennyire a klónok - bár már egy önmagában vett mechanikai beavatkozás is megmagyarázza, hogyan reagálhattak az ep3-ban úgy, ahogy a 66-os parancsra.

De ami igazán mellbe vágott, az az, hogy a Kaminoiak milyen mélyen be vannak avatva. Közvetlen kapcsolat Lord Tyranushoz? Még ha nem is tudják, hogy ő Dooku, a tény, hogy a 66-os direktívát eltitkolják - ráadásul nem is akárhogy - a Jedik elől, totál más megvilágításba helyezi az Obi-Wan és Lama Su közti beszélgetést. Eddig csak úgy nézte az ember, hogy oké, egy eladó beszél a termékéről a vásárlónak, és Lama Su nincs annál többe beavatva, mint amennyit elmond. Közben meg a kis tetű tudja, hogy a klónok egyetlen szóra a Jedik ellen fordulnak. Nagyon beteg.

És szegény Tup... A vége nagyon szomorú volt az epizódnak. Ennyire szomorúan nem is ért még véget epizód. És voltaképpen hiába halt meg, Fives is hiába törte magát, a bizonyíték, ami megmenthetné a klónokat és a Jediket már Palpatine markában van. Viszont hogy megriadt egy percre, amikor Shaak Ti bejelentette, hogy a Jedi Templomba akarja vinni a tumort elemzésre. Ám Sidious megint jól válaszolt az ellenfél lépésére, egy laza mozdulattal oda küldette a cuccot, ami az ő ellenőrzése alatt van, Nala Se meg még asszisztált is hozzá - vajon ez véletlen, vagy tudja, hogy a kancellár tisztában van a 66-os parancsról. :hmm: Akárhogy is, Shaak Ti vagy a többi Jedi aligha fogja ezt azért szó nélkül hagyni. Bár amilyen tesze-toszák már, lehet, hogy simán benyelik ezt is, nehogy "a politikai megítélésük tovább romoljon..." :roll:

Ami a Jedi Tanácsot illeti, még mindig milyen foghíjas. Legalább ketten hiányoztak, mégpedig Adi Gallia/Stass Allie és még egy fő. Vajon ők hol lehetnek, hogy-hogy a Tanács mostanában ennyire nem ülésezik minden fő jelenlétével? Amikor Ahsokát kivágták, ott sem volt teljes a létszám.

Még pár szó Kaminóról. Örülök, hogy nem jöttünk vissza erre a bolygóra évadról-évadra, így még mindig igazán figyelemfelkeltő hely a maga jellegzetes, egyedi látványával. Bár elég rémítő is ez a fajta sterilitás, na meg a kaminoiak hozzáállása a dolgokhoz. De hát ezt Dex anno jól összefoglalta Obi-Wannak. Ami viszont nagyon tetszett, hogy továbbra is látványosan méretes gépparkot tartanak fenn a TCW készítői - remélem ez a Rebelsben sem lesz másképpen -, még mindig megjelennek a már "kiöregedett" hajók, így hiába váltották már fel egy ideje az ARC-170-esek a Torrent vadászokat, továbbra is látni itt párat belőlük. Abban viszont még reménykedem, hogy megjelennek az évad folyamán a V-szárnyúak. Az ep3-ban csak háttérröpcsik voltak, erre magyarázat lehet, hogy akkortájt kerültek forgalomba, viszont nagyon tetszetős repcsik, jó lenne, ha nem sikkadnának el. Mert ha a TCW-ben nem jelennek meg, akkor a Rebelsben már nem hiszem, hogy szerepet kapnak, hiszen ott már a TIE vadászok röpködnek a Birodalom színeiben. Na, ennyit a jövő felé kifejezett reményeimről.

Lezárva a dolgot, ez egy remek epizód volt. Ha az évad tartja ezt a szintet, akkor nagyszerű lesz a zárás. Most tartok pár óra szünetet, aztán folytatom, napi egy sztoriszálat írt elő az orvos. :)

 

Lucas két halált is írt neki az EP3-ban ,mindkettőt törölte. Ebből gondoltam hogy más sorsot szán neki.

Plusz tegyük hozzá, hogy szerepel az ep3-ban, így a TCW-ben vajmi nehezen halhat meg. :)

Mondjuk szegény Shaak Ti-t már rengetegszer megölték. A Frenkie által említett két ep3-as halálán túl megölték egy ki nem adott regényben, a Escape from Daguban, valamint a The Force Unleashedben is alkalmunk nyílik kinyiffantani. De eddig minden halála kánonon kívül landolt, szóval bármi lehet vele attól kezdve, hogy berekesztették az ep3-ban az Utapauval foglalkozó tanácsülést. Valahol szerencsés nőszemély. Olyan, mint Schrödinger macskája, amíg nem látjuk kanonizáltan meghalni, egyszerre lehet élő és holt is az ep3 után. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a Jedi Tanácsot illeti, még mindig milyen foghíjas. Legalább ketten hiányoztak, mégpedig Adi Gallia/Stass Allie és még egy fő. Vajon ők hol lehetnek, hogy-hogy a Tanács mostanában ennyire nem ülésezik minden fő jelenlétével? Amikor Ahsokát kivágták, ott sem volt teljes a létszám.

Ez magyarázható a háborúval is, a Mesterek egy része a fronton teljesít szolgálatot, így nem érnek rá minden egyes apró ügy miatt bejelentkezni. Nekem már az is furcsa volt, hogy Ahsoka, tehát egy egyszerű padawan felett konkrétan Yodáék ítélkeztek, az ilyen esetekre azért lehetne kialakítani egy külön testületet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.