Ugrás a kommentre

EPIII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Amikor Obi1 már sétál a csillagromboló felé, nekem Anakin nézése inkább azt mondja, hogy: "a fene, még mindig nem vagyok biztos benne, hogy Padme megmenekülhet."

Ez így furcsán hangzik, de szerintem a film ezen pontján a mester-kérdés már majdhogynem lefutott dolog. Anakin elméjét ezerrel a rémálma vezeti. Ha lehetne akkora hatalma, hogy a halál sem úr, a mesteri cím már csak röhej.

A tegnapi hozzászólások után bennem csak erősödött, hogy ez a beszélgetés Obi1-al azt mutatja, hogy Anakin fejben tudja, hogy mi a helyes, csakhogy a szíve már nagyon meg lett mérgezve, ami a józan gondolkodást itt már keményen háttérbe szorítja.

 

B omarr! Persze, én is úgy gondolom, hogy Anakint nem Obi Padménál tett látogatása teszi bizalmatlanná, de gyakorlatilag Anakinnak ez is egy válasz, a benne kavargó kérdésre, hogy mit tegyen? És tudjuk, hogy anyu esete után az időhúzás ilyen helyzetben halálos lehet. Huh, Dzséjt már nagyon kéne a köv. chapter. Kegyetlenül összefolynak itt a dolgok. Szerintem a 16, 18, 19-es chapter a lelki áttérés folyamata a sötét oldalra. A többi a sötét oldal használata. Méghogy gyorsan tért át sokak szerint? :D

 

Na, kicsit elszaladt velem a ló.

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem érzek utálatot Anakinban Oby :) felé. Egyrészt saját magában már lerendezte a dolgot, higgadtan szemlélte a dolgot, és belátta, hogy hibázott. Másrészt Obi reakciója is a köztük lévő szeretetet erősíti. A sóhajtás szerű gondterheltség, hogy nem tudja megoldani a dolgot. Ha választania kell a rend és Padmé közt, akkor biztos hogy Padmét választja, ám ha a rend ellen fordul akkor nagy esélye van hogy a barátja ellen is fordul. Ezek nem feltétlenül vannak aktívan a fejében, valahol ott lappang, mert a dolgok ebbe az irányba mutatnak. Vannak titkai Obi előtt ez egyfajta távolságot szül köztük. Ő már nem akart titkolózni szíve szerint, de Padméval együtt Padmé kedvéért folytatják. Van benne egy belső harc ez az amit "rejteget", mert amíg nem tudja biztosan hogy hova tartozik, addig bármi lehet. Persze ezek nem mind a tudatában zajlanak, vagyis olyan háttérkétségek, melyek az érzéseit és a cselekedeteit vezérlik. :D:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak titkai Obi előtt ez egyfajta távolságot szül köztük. Ő már nem akart titkolózni szíve szerint, de Padméval együtt Padmé kedvéért folytatják. Van benne egy belső harc ez az amit "rejteget", mert amíg nem tudja biztosan hogy hova tartozik, addig bármi lehet. Persze ezek nem mind a tudatában zajlanak, vagyis olyan háttérkétségek, melyek az érzéseit és a cselekedeteit vezérlik. :D  :)

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

" Vader gonoszságából térjen vissza ebbe az Anakinba, aki színészkedik, egy őszinte pillanat idején? Inkább neki kéne fejest ugrania az aknába."

 

Vader nem tér vissza ebbe az Anakinba, ugyhogy nem értem. Vader az ep.6 végén már képes látni a jó oldalt és képes látni azt, hogy neki mit kell tennie (megölni a Császárt; ha kell a saját élete árán). Ennek nem sok köze van, ahhoz az Anakinhoz, akit most látunk, aki tele van bizonytalansággal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

" Vader gonoszságából térjen vissza ebbe az Anakinba, aki színészkedik, egy őszinte pillanat idején? Inkább neki kéne fejest ugrania az aknába."

 

Vader nem tér vissza ebbe az Anakinba, ugyhogy nem értem. Vader az ep.6 végén már képes látni a jó oldalt és képes látni azt, hogy neki mit kell tennie (megölni a Császárt; ha kell a saját élete árán). Ennek nem sok köze van, ahhoz az Anakinhoz, akit most látunk, aki tele van bizonytalansággal.

Hát igen, ez nagyon így van. Senki sem léphet sem a másik, de még a saját lábnyomába sem vissza. Ha csak annyira lenne Jedi mint itt, akkor továbbra is csak jedi lenne és nem pályázhatna a hallhatatlanságra. De ez már szétfeszíti jelen jelenet téridőkorlátait. (Ez már ROTJ .) A jelen helyzetben megoldatlan dolgaira a sötét oldal ad majd választ, azaz annak megtapasztalása a megélése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

" Vader gonoszságából térjen vissza ebbe az Anakinba, aki színészkedik, egy őszinte pillanat idején? Inkább neki kéne fejest ugrania az aknába."

 

Vader nem tér vissza ebbe az Anakinba, ugyhogy nem értem. Vader az ep.6 végén már képes látni a jó oldalt és képes látni azt, hogy neki mit kell tennie (megölni a Császárt; ha kell a saját élete árán). Ennek nem sok köze van, ahhoz az Anakinhoz, akit most látunk, aki tele van bizonytalansággal.

Dehogyis nincs. Az Ep6 címe a Jedi visszatér.

Szimbólikusan ez jelenthet sok dolgot, személy szerint arra az asszociációra gondoltam, hogy Vader visszatér a jó oldalra az ep6-ban ez nem kétséges. Mivel ki lett cserélve a szellem erre az Anakinra feltételezem, hogy ebbe az Anakinba tér vissza.

Ha az az Anakin pedig egy színészkedő intrikus, akkor Anakin egész lénye gonsz, még Anakin fele is.

 

Szerintem ebben a Chapterben látjuk utoljára a 100%ig jó Anakint. Innentől kezdve Anakin nyílegyesen sötét oldal felé tart, nincs vacilálás. Végül Darth Vader lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét jól leírtad a dolgot szisz. :) Anakin szerette Obi-Wan-t. Az más kérdés, hogy volt benne tüske is, amit Palpatine eléggé elmélyített benne.

Igen Oby :D . A jelen jelenetben ezek a tüskék nincsenek a felszínen. Attól hogy valakivel vannak nézeteltéréseink lehetünk barátok, de akár ellenségek is, vagy ez is az is vagy egyszer ez aztán az, attól függően hogy épp hol tart a "lelki fejlődésünk" és mennyire egy az utunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az az Anakin pedig egy színészkedő intrikus, akkor Anakin egész lénye gonsz, még Anakin fele is.

Ez igaz, az lenne.

Anakin jó, Vader gonosz. Erről van szó. Mivel Vader ezután születik meg, ezért itt Anakinról van szó, aki alapvetően jó. Az áttérési fokozakat most hagyjuk ki belőle, mert az utolsó lépés az, ami után végül is gonosznak tekinthető. Addig még nem. Marad a jó ember mindenféle jellemhibákkal, akiről Obi-Wan a folyt.köv.-ben beszél Luke-nak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogyis nincs. Az Ep6 címe a Jedi visszatér.

Szimbólikusan ez jelenthet sok dolgot, személy szerint arra az asszociációra gondoltam, hogy Vader visszatér a jó oldalra az ep6-ban ez nem kétséges. Mivel ki lett cserélve a szellem erre az Anakinra feltételezem, hogy ebbe az Anakinba tér vissza.

Ha az az Anakin pedig egy színészkedő intrikus, akkor Anakin egész lénye gonsz, még Anakin fele is.

 

Szerintem ebben a Chapterben látjuk utoljára a 100%ig jó Anakint. Innentől kezdve Anakin nyílegyesen sötét oldal felé tart, nincs vacilálás. Végül Darth Vader lesz.

Olyan sok mindenben tér el a véleményünk, hogy nem is tudom hol kezdjem :)

 

Hogy lehetne ebben a jelenetben 100%-ig jó Anakin. Mintha egy karaktert nem folyamatában, hanem kiragadva vizsgálnánk. Mintha nem vennénk figyelembe, hogy ez a fiú már mészárolt, már ölt meg fegyvertelen embert és tele van arrognaciával.

Ez teljes nonszensz. Már, hogy lehetne 100%-ig (vagyis TÖKÉLETESEN) jó?

 

A Jedi visszatér cim, azt jelenti szerintem, hogy Anakin újra jediként tér visssza... de semmiképp sem 22 éves önmagaként, hisz az lehetetlen. Azóta rengeteg dolgot élt meg, és ráadásul itt egy olyan Anakint láttunk, amilyet még eddig soha: egy Kiválasztottat, aki tudatában van a sorsának és képes is beteljesiteni azt. Ráadásul akár a saját élete feláldozásán is.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz, az lenne.

Anakin jó, Vader gonosz. Erről van szó. Mivel Vader ezután születik meg, ezért itt Anakinról van szó, aki alapvetően jó. Az áttérési fokozakat most hagyjuk ki belőle, mert az utolsó lépés az, ami után végül is gonosznak tekinthető. Addig még nem. Marad a jó ember mindenféle jellemhibákkal, akiről Obi-Wan a folyt.köv.-ben beszél Luke-nak.

Én ilyen szempontból egyértelmüen Matthew Stover értelmezését preferálom. Anakin és Vader csak két szó, ugyanarra az emberre. Részlet a regényből:

 

"És elérkezik egy lángoló pillanat, amikor végül megérted, hogy soha nem létezett sárkány. Nem volt semmiféle Vader. Csak te voltál. Te Anakin Skywalker.

Hogy mindez te voltál. Te vagy.

Csakis te.

Te tetted.

Te ölted meg őt.

Megölted, mert végezetül, amikor végre megmenthetted volna? amikor elmehettél volna vele? amikor gondolhattál volna rá? akkor csak önmagadra gondoltál?"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rosszul fogalmaztam, nem azt akartam írni, hogy 100%-ig jó, hanem tiszta.

Tiszta a feje, nincs befolyás alatt. Utolsó pillanat a filmben, mikor tisztán gondolkodik.

Talán legközelebb az ep6ban lesz ilyen.

Erre értettem az egészet, ha itt hátsó gondolatai lennének, akkor Anakin már most sem ér semmit, pedig, még nem tért át.

 

Én is Stover nézetét vallom, nincs két ember csak egy ez csak egy elnevezés, én csak ilyen szinten használom.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ilyen szempontból egyértelmüen Matthew Stover értelmezését preferálom. Anakin és Vader csak két szó, ugyanarra az emberre. Részlet a regényből:

 

"És elérkezik egy lángoló pillanat, amikor végül megérted, hogy soha nem létezett sárkány. Nem volt semmiféle Vader. Csak te voltál. Te Anakin Skywalker.

Hogy mindez te voltál. Te vagy.

Csakis te.

Te tetted.

Te ölted meg őt.

Megölted, mert végezetül, amikor végre megmenthetted volna? amikor elmehettél volna vele? amikor gondolhattál volna rá? akkor csak önmagadra gondoltál?"

Én nem olvastam a regényt, de ez tényleg nagyon jól megfogja a lényeget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szvsz a búcsúzásnál szó sincs arról, hogy Anakin csak Obi (vagy bárki más) kedvéért mondaná, amit mond. Egész egyszerűen látnunk kell, hogy mégiscsak kinőtte az Ep2-es stílusát. Itt már komoly, nem csak Obiban látja a gondjait megtestesülni, és végre, talán most először két és fél film óta mindketten elismerik, hogy egyenrangúak.

Egyszerűen: felnőttek egymáshoz. Végre közös nevezőn vannak, már nem vitáznak, még nem ölik egymást...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ilyen szempontból egyértelmüen Matthew Stover értelmezését preferálom. Anakin és Vader csak két szó, ugyanarra az emberre.

Én is egy embernek tekintem, a különböző megnevezés arra jó, hogy valahogy jelezzük, ez a személy már gonosz, más, mint azelőtt volt. A megfogalmazásom nekem sem a legjobbra sikerült. Most sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revenge of the Sith

Chapter 19: A Hero Lost

Time: 0:50:16-0:51:44

 

Tartalom

 

Újra elénk lebben Anakin szörnyű álma, de nem ugyan az, amit azon az éjjelen látott. Ezúttal már Obi-Wan is szereplője, aki Amidalát kéri, hogy szedje össze az erejét, ne adja fel, de Amidala nem bírja és meghal. Az állom ekkor vége szakad és visszatérünk a valóságba. Anakin a lakásukban ül a kanapén. Gondterhelten és dühösen ránéz az adattárolójára, majd félre teszi.

Amidala érkezik, boldognak látszik, Anakin azonban kertelés nélkül nekiszegezi, hogy Obi-Wan járt ott. Padmé kertelés nélkül elmondja, hogy a Jedi mester reggel benézett hozzá. Anakin talpra ugrik és felesége után ered a hálóba, közben firtatja, hogy mit akart itt a barátja. A nő szerint aggódik érte, ezért jött. Azt mondta neki, hogy nagy nyomás alatt áll.

Anakin megtorpan az ajtóban, majd gondterhelten csak annyit tud mondani, hogy elveszett. Amidala értetlenül kéri, hogyan érti ezt. Férje az ablak felé haladva elárulja, úgy érzi, a Obi-Wan és a Jedi Tanács már nem bízik benne. Padmé szerint viszont az életüket is rájuk bíznák. Anakin kifelé révedve folytatja, hogy valami baj van vele, mert egy Jedi nem lehet olyan, mint ő. Többet akar, de tudja, hogy nem lehet.

Amidala odalép férjéhez, gyengéden megérinti. Szerinte csak túl sokat vár magától. Anakin végre feleségére pillant, és azt mondja, hogy megmenti őt. Padmé nem érti, mitől kell őt megmenteni. Férje válasza: ?A rémálmaimtól.? A nő visszakérdez, hogy ez zavarja-e ennyire. A Jedi kijelenti, hogy nem akarja elveszteni imádottját. Padmé megígéri, hogy nem hal bele a szülésbe. Ekkor Anakin ellentmondást nem tűrően odamondja neki: ?Nem, én ígérem neked.?

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Újra az álom, de ez már nem az, amit korábban láttunk. Nagy változás történt, Amidala már nem Anakinért könyörög, már nem is könyörög, egyszerűen feladja. És ami Anakin számára a legfájóbb lehet, hogy helyette Obi-Wan van jelen. Egy ez előtt lévő kivágott jelenetben ugye Palpatine meglegyezgette Anakin előtt, hogy a szenátusi pletykák szerint Amidalának viszonya van egy Jedi mesterrel. Tehát az eredeti felállás szerint itt Anakin már féltékeny Obi-Wanra. Mivel ez a jelenet kikerült, így ezt elvethetjük.

Ellenben a féltékenység így sem alaptalan, hiszen Kenobi valamiért felbukkant az álmában. Szerintem ez a bizalmatlanságának alapja, amit annyit taglaltunk az előzőekben. A legbensőségesebb világában, saját jóslatában, amiről még Palpatine-nak sem beszélt, nem ő áll felesége, imádottja halálos ágya mellett, hanem Obi-Wan. A féltékenység ekkor felüti rút fejét. Ráadásul érzi Obi-Wan jelenlétét, tovább erősítve ezt a nyomorúságos érzést.

Amúgy, ez a jelenlétérzés remek vissza vagy előreutalás az ep4-re, ahol Vader szintén érzi Ben jelenlétét. Ebből látszik milyen erős kapcsolat van köztük, hisz a srác nem csak mestere közelségét érzékeli, hanem azt is, hol járt.

Tehát, Anakin féltékeny. Érdekes újra, hogy ez a jelenet az egyetlen, amikor Anakin és Amidala együtt szerepel és teljesen világos van, pedig ez a jelenet sem éppen a legüdítőbb. Sőt. Ellenben szerintem kapcsolatuk itt mérgeződik meg, és innét indul egy ív, aminek vége a mustafari pokol. A titkolózás az egy dolog volt, de nem feltétlenül kapcsolatuk mérge. Ellenben a féltékenység, amit Anakin gerjeszt, és csak rá hat, tökéletes gyilokeszköz. Plusz, ebben a jelenetben még egyszer utoljára megmutatkozik Anakin, a jó ember. Akárcsak az előző fejezetben, itt is megvilágítja saját hibáit (ezért sem hiszem, hogy az előző fejezetben színlelt volna). Elmondja, hogy többet akar, de tudja, hogy nem lenne szabad. Ez pontosan az a szív és tudat közti harc, amit Lada oly jól megfogalmazott. Tudja, hogy rossz felé halad, de a szíve arra vonzza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ekkor jön az új rémálom jelenet. Teljesen váratlanul teszem hozzá... már arra se számitottam, hogy egyáltalán mutatni fogják Anakin álmát, nem hogy rögtön kettőt is. A jelenet igazi pikantériája, hogy Anakin egy olyan jövőt lát itt, ami ebben a formájában nem fog megvalósulni. Anakint azt látja, hogy úgy hal meg Padmé, hogy közben Obi-Wan ott áll mellette és ezt mondja "Don't give up Padmé". Mire Amidala elhaló hangon: "I can't" és meghal. Padmé halála nem igy fog bekövetkezni, tehát mostmár biztosan tudjuk: nincs kitaposott ösvény és nincs elkerülhetetlen sors. Anakin nem az egyetlen lehetséges jövőt látja, amikor Padmét halálát látja... csupán egy lehetséges jövőt. S a sors kegyetlen fintora, hogy ez a jövő pont attól valosul meg, hogy Anakin mindenáron elakarja kerülni. Ha Anakin megfogadja Yoda tanácsát, talán sose következik ez be...

 

A következő pillanatban azt látjuk, hogy Anakin ül egy diványon. Azon a diványon, ami mellett az ep.2-ben sok-sok év után Anakin és Padmé elöszőr találkoztak. Padmé pont arra a diványra ült le akkor, mint amin most Anakin is ül... itt hozta Obi-Wan eléggé kinos szituációba 3 éve, mikor leszolta az ötletét. Ezt csupán érdekességként jegyzem meg. Arról viszont fogalmam sincs, hogy mi lehet az a kis müszer, amit itt Anakin a kezében fog... egy adattároló? Valahogy praktikusabbnak tünt a pici gömböcske az ep.2-ben az adattárolásra... (mondjuk az csak hologrammot tárolt, de ez valahogy mégis túl nagynak tünik)

Anakin számára valoszinüleg itt már szinte utolsó csepp a pohárban, hogy Obi-Want ott látta Padmé halálakor. Erre már csak rátesz az a tény, hogy érzi, hogy Obi-Wan Padménél járt... (ugyanakkor örülök, hogy Lucas kivette a féltékenységet megalapozó pletykát a story-ból... Anakin nem lehet olyan buta, hogy tényleg elhidje, hogy Obi-Wan és Padmé titokban szerelmeskednek)

Padmé és Anakin beszélgetése itt már a dráma előszelétől terhes. Anakin a benne kavargó érzésekről beszél. Érzi, hogy már nem tud az a jedi lenni, akinek szánták. És itt egy újabb kulcsmondat: "I want more". S ezután Padmé megmentéséről beszél. Egyértelmű, hogy kibuvokat akar... okokat amiért otthagyhatná a jediket, amiért megtanulhatná azt a bizonyos tudást, de ebben csak részleg van benne Padmé megmentése iránti vágy (bár nagyon fontos ok). Anakinból csak egy mondat erejéig bukkan elő a másik fő ok, ami nem annyira lovagias és ezért ő se nagyon mer beszélni róla "I want more"... mintha kicsit szégyelné is magát emiatt, hogy több és nagyobb hatalmat akar. Talán saját magát is megrémiti, hogy mennyire szeretné, ezért borzad el annyira.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk nem túl szerencsés megfogalmazás a részemről, hogy "okokat amiért otthagyhatná a jediket", mert ez itt még nem cél, inkább úgy lenne helyes, hogy egyre inkább kacsingat az esetleges nagyobb hatalom felé, melyről Palpatine beszélt... s amely rendkivül bizonytalan, mivel egyelőre Anakin nem tudja, hogy létezik-e olyan, akitől ezt megtanulhatná. Itt még nincs döntés-helyzetben, mivel nincs más alternativa, mint jedinek lenni. Ám Anakin szerintem érzi, hogy ezaz egyetlen alternativa számára nem kielégitő és ettől görcsöl ebben a jelenetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról viszont fogalmam sincs, hogy mi lehet az a kis müszer, amit itt Anakin a kezében fog... egy adattároló? Valahogy praktikusabbnak tünt a pici gömböcske az ep.2-ben az adattárolásra... (mondjuk az csak hologrammot tárolt, de ez valahogy mégis túl nagynak tünik)

Az egy adattábla, amelyen a kétezrek küldöttségének petíciója és névsora található.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó jelenet ismét! Valóban itt kezd bedurvulni Anakin, itt látszik először, hogy már alig bír a helyes úton maradni. A szenzációs zene igencsak megtámogatja ezt az érzést. Az Obi-Wan -ra való féltékenységét valóban jól alátámasztja az álma, hiszen nem véletlenül látta amit látott. Itt kicsit vitatkoznék Bomarral, mert ez az álma is beteljesült. Persze nem minden szó hangzik el, de a lényeg az teljesen klappol. Sajnos azt nem látja, hogy mi vezetett addig...

 

Anakin szinte bevallja Padménak, hogy sodródik a sötét oldal felé. Először gyenge kibúvókat keres, miszerint a tanács és Obi-Wan nem bízik benne. Padmé ezt kapásból megcáfolja, és ekkor jön elő az igazi okkal. I Want more! Ez a lényeg, és amikor ezt mondja elfordul Padmétól. Mintha szégyelné előtte a dolgot. Valóban érdekes, hogy itt láthatjuk őket a filmben először és egyedüliként világos környezetben. Talán azt jelképezi ez, hogy még lenne visszaút, még nem késő.

 

A helyszín is nosztalgikus, hisz az EPII-ben is bejárták ezeket a szobákat, de mennyivel más volt akkor a helyzet? Anakin mint fiatal padawan fűzte Padmé szenátort. Most pedig már élet-halál kérdése lebeg felettük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy adattábla, amelyen a kétezrek küldöttségének petíciója és névsora található.

Ez oltári jó! Köszi!

 

Ody: "Itt kicsit vitatkoznék Bomarral, mert ez az álma is beteljesült. Persze nem minden szó hangzik el, de a lényeg az teljesen klappol."

 

De pont az apró részletek eltérése az érdekes szerintem. Ami szerintem jól ábrázolja, hogy mennyire mozgásban van a jövő, ahogy Yoda az ep.5-ben olyan frappánsan megjegyzi. Szerintem félreértetted, amit irtam, mert én nem mondtam, hogy a lényeg ne egyezne vagy ne látná meg. Egyébként a többivel egyetértek, amit irtál.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, remek jelenet.

 

Szerintem Anakin nagyon is jól érzi, hogy a Tanács nem bízik benne (lásd Windu) de abban téved, és ez elég nagy baj, hogy Obi-wan sem. Obi-wan az egyetlen Jedi, aki támogatja. Az, hogy Anakinben ellenséges érzetek keletkeznek volt mentora felé tulajdonképpen az egyik legnagyobb lökés a sötét oldal felé.

 

Valóban itt beszél Padménak először arról, hogy mennyire nehezen marad a jó úton. És egyetértek Bomarral, valóban itt láthatjuk meg először a másik fő okot, ami a sötétség felé sodorja. "I want more".

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a szuper jelenet, nekem már legelőször Yoda szavait idézte: "A jövő mindig mozgásban van."

Bizony, hisz változott, az előző álom óta, és még változni fog a valóban megtörténő esemény is egy csöppet.

A féltékenykedős rész valóban egy kicsit sok lett volna, főleg, hogy azt is Palpi ülteti a fülébe, az már olyan bárgyúnak és butának mutatná be Anakint, hogy a legnagyobb képtelenséget is elhiteti vele. Például zöld az ég, vagy hasonlók. Ez legalább ekkora képtelenség.

 

De én azért örülök, hogy ilyen szinten benne maradt ez a Obi&Padmé szerelem. Anakin magának kreálja a képtelenséget, csak azért mert megérezte, hogy itt járt Obi és az álma változott. Így valami ebből a szálból is megmaradt, nem erőltetett, nagyon finoman van beleszőve, de itt van, és szerintem, mikor a Mustafar platformján, azt mondja, hogy együtt vagytok, akkor ilyen megcsalós együttlevésre gondol.

 

Az, hogy Anakin a kétezrek petícióját fogja, szerintem is óriási ötlet, hisz az egyik kivágott jelenetből maradt itt, mert itt volt a tanácskozás.

 

Amikor Anakin azt mondja, hogy a Tanács és Obi-Wan nem bíznak benne, ezt talán fordított pszichológiával kell értelmezni, és akkor azt jelenti, hogy Ő nem bízik a Tanácsban és Obiban. Az igazat megvallva talán csak Windu nem bízik benne, hiszen a tanács megbízta azzal a feladattal, ez mindenképp a bizalom jele, az meg, hogy Obi bízik benne, arra a nyakamat tenném, hisz ki is mondta már az egyik jelenetben.

 

Az a chapter ékes példája volt annak, hogy ahogy Obi eltűnt a hiperűrben Anakin megindult a sötét oldal felé, és már nem fog megtorpanni előtte.

Pedig ahogy Ody is mondta, itt még lenne vissza út. Lenne más megoldás.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a jövő mindig mozgásban van... lehetséges, hogy Padmé így is, úgy is meghalt volna?

 

Csak mert amikor Anakin először látta az álmot, akkor Padmé Anakinért kiáltozott, hogy segítsen. És szerintem ez arra utal, hogy ebben a jövőképben Anakin még nem gonosz, nem Sith, hisz - amint azt a filmben is láthattuk - Padmé nem kérne segítséget.

 

Ebben a jövőképben már Obi-wanhoz fordul segítségért, ami utalhat arra is, hogy Anakin ebben a jövőképben már Sith.

 

Ezt megmagyarázza nekem valaki? :para:

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Padmé valóban meghalt volna, akárhogy alakul Anakin sorsa. Mert ha nem áll át, akkor valószínűleg Palpatine öli meg Anakint. Utánna a Birodalom kikiáltásával szépen likvidálja azokat, akik a Birodalma ellen lehetnek, legelsőnek a 2000-ek delegációjának tagjait.

Viszont, az is a jövő egy változata lehetett volna, hogy ha a mustafari események nem következnek be ilyen tragikusan, de Anakin mégis Vader lesz, akkor Palpatine likvidálja valami sunyi módon, hogy kiölje tanítványából a maradék jót is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: És az talán nem tartozik a lehetséges jövők közé, hogy Anakin amikor nyitot fénykarddal áll Palpi elött, 20 centit előretolja? :para: Épp ezaz, hogy akár be is teljesithette volna a jóslatot akkor és ott, ám ehelyett végigjárt egy göröngyesebb utat.

 

Egyébként szerintem egyértelmű, hogy azért az űrcsata után látja először álmában Padmé halálát, mert akkor lép rá egy olyan ösvényre, amelynek az egyik lehetséges jövője, hogy Padmé meghal. Hazatér a háborúból, újra Palpi közelébe került, ráadásul megölt hidegvérrel egy fegyvertelen ellenséget, amive közelebb került a Sötét oldalhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.